SprávySprávy

Deň otcov: Must haves pre novopečených oteckov

 pr   15.06.2020   0

Byť otcom je nádherné. Neprekonateľný pocit. Nekonečná láska medzi malým človiečikom a veľkým dospelým. Ku Dňu otcov jestvuje 5 vecí, ktoré by novopečení oteckovia mali mať a nemali by chýbať v žiadnej čerstvo rozrastenej rodine. 

 

Vyznanie lásky

Nielen pre mamu sa po narodení bábätka všetko zmení. Aj oteckovi sa obráti svet hore nohami. Zrazu ste traja. To je obrovská zodpovednosť a nekonečne veľa lásky pre malé stvoreniatko. Pohodlné futbalové večery s priateľmi sa zmenia na utešujúce slová pri bolestiach bruška a na prebdené noci, výmenu plienok a vyváranie fľašiek. Oteckovia sú skutoční kúzelníci, živitelia rodiny, vtipkári, maznáčikovia, dobrodruhovia. Preto sa vraví, že oteckovia sú tí najlepší. A čo im nesmie chýbať?

 

„Nespáč“

Prebdené noci, to pozná každý novopečený rodič. A keďže aj mama si potrebuje trochu pospať, prevezme dnes nočnú službu otecko. Naša jednotka. Náš „nespáč“.

 

Výbornou záchranou pre tieto situácie je káva. Kofeín povzbudzuje centrálny nervový systém a robí nás bdelejšími a koncentrovanejšími, aj keď len na krátky čas. Práve preto je káva perfektná na prekonanie rána či poobedňajšieho útlmu. Okrem toho pôsobí povzbudzujúco na kontrakciu srdcového svalu, čím sa postará o lepšie prekrvenie a dodá nám novú silu.

Bez hluku

No a čo, veď teraz je na rade so vstávaním mama. Potom je tento produkt pre každého otecka absolútny must have. Štuple do uší! Vďaka mäkkému materiálu sa štuple perfektne hodia na spanie, v ušiach sa jemne roztiahnu, čím sa postarajú o absolútny pokoj. Tak si môže teraz pospať aj otecko.

Zjemnenie brady

Brada je in. A keďže sa pre otecka nemusí zmeniť úplne všetko, môže si ju nechať. Mala by byť však jemnejšia. Bábätká sa totiž radi maznajú a poškriabať ich pritom určite nechcete, však? So správnou starostlivosťou o bradu tomu predídete. Mydlo na bradu je vyvinuté špeciálne na čistenie brady, odstránenie prebytočného mazu a nečistôt. Brada a pokožka ostáva príjemne hebká a hydratovaná. Balzam na bradu sa postará o drsné a drapľavé fúzy každej dĺžky. Zjemní ich a brada bude pekne pestovaná. A skvelou pridanou hodnotou pre otecka je to, že balzam dodáva vlhkosť, čím znižuje nepríjemný pocit pnutia na tvári. Stačí keď ho pravidelne jemne vmasírujete do brady. Vďaka oleju bude brada krásne lesklá.

Oddych

Ťažký deň v práci a doma treba byť ešte k dispozícii mamičke a bábätku? To nie je vždy jednoduché. Počas tohto náročného obdobia má aj otecko nárok postarať sa o svoju pleť či už v podobe masky na tvár či intenzívneho krému. Nemali by zabúdať ani na svoje očné okolie a správnou starostlivosťou tak zabezpečia hydratovanú pleť a ošetrené citlivé očné partie.

Alebo ešte zopár dobrých tipov? Must haves pre novopečených oteckov na mojadm.sk 

 

 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...