ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
utorok 24.10.2017 | meniny má Kvetoslava  
SprávySprávy

Čo vybrať mužom na Deň otcov? Máme pre vás 10 tipov

 Alexandra Húsková   17.06.2017   1

Deň otcov u nás nie je taký populárny ako Deň matiek. Netreba na nich však zabúdať. Pripravili sme pre vás tipy na darčeky, ktoré by mužské polovičky mohli potešiť.

Shutterstock

 

Júnová nedeľa nahradila Jozefa

Prvé pokusy o začlenenie osláv otcovstva do kalendárov siahajú na začiatok 20. storočia. Svojho dňa sa však dočkali v USA muži, až keď do kresla prezidenta zasadol Lyndon B. Johnson v roku 1966. Ten v Bielom dome podpísal proklamáciu o sviatku a stanovil deň oslavy na tretiu nedeľu v júni.

Z USA sa sviatok rozšíril aj do Európy a aj na Slovensku už pár rokov oslavujeme Deň otcov v júni. Za sviatok všetkých mužov bol dlho neformálne považovaný 19. marec, kedy oslavuje meniny Jozef.

Uznanie a priestor

Rola otca je nepochybne náročná a jeho pozícia v rodine je v súčasnosti ohrozená. Mnohokrát na seba ženy preberajú aj mužské úlohy a otcovia sa tak dostávajú na vedľajšiu koľaj. Dajme im však pocítiť, že nie sú doma zbytoční a rodina ich potrebuje. Pred zoznamom darov tak nezabudnime na objatie a uznanie. Mnohokrát robia, čo môžu - alebo koľko im ženské polovičky dovolia.

 

Čas - najväčší dar

Doprajte si spoločne strávený čas - výletom, víkendovým pobytom, alebo aj spoločnou večerou. Či už hľadáte dar pre svojho otca, alebo otca svojich detí - čas strávený spolu je nenahraditeľný.

 

Uvariť si vlastné pivo

Pokiaľ máte doma milovníka piva a zároveň alchymistu, potešiť by ho mohol kurz "Ako uvariť pivo doma". Tým, ktorí sú na to radi sami, môžete objednať set na výrobu piva priamo domov.

 

Bagrovanie :-)

Vyskúšať si prácu s "rýpadlovým nakladačom" bez strojného preukazu poteší otcov i dedov. A pravdepodobne celú, prizerajúcu sa rodinu.

 

Thajská masáž pre dvoch

V prípade, že otec rodiny potrebuje trochu relaxu a chcete byť s ním - darovať si môžete aj masáž pre dvoch.

 

 

 

Adrenalínový zážitok

Jazda na ferrari, okruh na štvorkolkách, pilotovanie helikoptéry. Pokiaľ je ocko fanúšikom motorov, vyskúšajte mu darovať poukaz na rôzne druhy adrenalínu.

 

Mobilové a IT vecičky

Pohotovostná nabíjačka, rôzne držiaky na mobily či tablety - to všetko sú užitočné vecičky, ktoré potrebujeme každý deň.

 

Športovanie s pohárikmi

Spoločenská hra pre dospelých s poldecáčikmi. Vybrať si môžete rôzne druhy športu, ako napríklad golf či basketbal.

 

Darčeky s nápismi

Smaltované tabule, alebo tričko s originálnym nápisom, ktorý vystihuje vašu rodinu, by rovnako mohol potešiť.

 

Vtipný darček

Hovoriaci otvárač, ktorý po otvorení spustí nahratý odkaz, môže byť tiež milým darčekom. Naviac ráta počet otvorených fliaš.

 

Knihomoľovia

Máte otca, či muža, ktorý rád číta? Doprajte mu poukážku na nákup kníh, alebo predplatné obľúbeného časopisu.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku
sajasa napísané 20.09.2016 21:28

u nás doma uz tradične pivko Big Grins rosenpharma.cz/produkty/potraviny/energie/thebrainer-vejr-energy-beer

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Ktoré vyšetrenie v tehotenstve môže tehotná odmietnuť?
23.10.2017   1
Mám čerstvých 37 rokov a zdravú 5-ročnú dcéru. Moja nová gynekologička ma doslova tlačí a núti na amniocentézu len kvôli veku. Keď som povedala, že sú aj možné riziká a som proti, doslova začala psychický nátlak, že ubližujem bábätku, ešte kým sa nenarodilo.
Tehotná na pracovnom pohovore
20.10.2017   0
Tehotenstvo nie je dôvod, aby vás vyradili z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Ako absolvovať pohovor, keď ste tehotná? Musíte to budúcemu zamestnávateľovi oznámiť? Môže od vás vyžadovať potvrdenie o tom, že nie ste tehotná?
Gestóza tehotných
18.10.2017   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Prvé príkrmy – prvá doba gastronomická v troch krokoch
24.10.2017   0
Na prikrmovanie je dieťa pripravené po niekoľkých mesiacoch života. Nie je to vždy 6.ty mesiac. Keďže sa začne stretávať s novými chuťami, dôležitý je správny postup.
Ako sa hrať s novorodencom
23.10.2017   0
Dospelá spoločnosť je pre vaše dieťa tou najlepšou zábavou – najlepšou hračkou pre dieťa ste vy samotní. Ešte k tomu niekoľko tipov, ako na to.
Pečená hruška (od 6 mesiacov)
21.10.2017   0
Aby ste predišli problémom s nafukovaním bruška, nepodávajte dieťaťu surové ovocie až do 8. mesiaca (okrem banánov a avokáda). Skúste to napríklad pečením.
detské choroby
Viete, čo znamená mechanicky tíšiť kašeľ?
23.10.2017   0
Niekedy majú rodičia problém rozlíšiť, ktorý kašeľ je „suchý“ a ktorý naopak „mokrý, vlhký“. Ak už aj tento rozlišovací rébus zvládneme, siahame o rôznych sirupoch či kvapkách. A pojem „mechanicky tlmiť“ – nie, neznamená to dať dieťaťu ruku na ústa :)
Ako zvládnuť nočné mory u detí
22.10.2017   0
Ak sa dieťatko zobudí s plačom a krikom, má nočnú moru, my mu musíme pomôcť sa upokojiť. Ako to môžeme urobiť?
8 vecí, ktoré deťom poškodzujú imunitný systém
18.10.2017   0
Posledné výskumy potvrdili úzke prepojenie medzi psychikou, nervovým systémom a imunitou.
zvery
Tetraodon
23.10.2017   0
To, že v akváriu prebieha šikanovanie si všimneme na základe rozstrapkaných plutiev rýb a často v prípade Tetraodona aj nápadná stmavnutie celého tela, prípadne iba brušnej časti. Týmto dáva ryba najavo, že niečo nie je v poriadku.
Blchy sa k vám môžu dostať spokojne aj od susedov
19.10.2017   0
Blchy prenášajú rôznorodé choroby a dokážu zamoriť celý byt či dom. Rozhodne neplatí tvrdenie, že mačacie a psie blchy na človeka neprejdú!
Zimovanie hadov
18.10.2017   0
Po poslednom kŕmení počkáme 2 týždne. Potom začíname pomaly hadovi znižovať dobu osvetlenia a teplotu. Toto by malo trvať ďalšie 2 týždne, aby sa had poriadne vyprázdnil. Pokiaľ by sme to urýchľovali môžeme hadovi ublížiť, hnijúce zvyšky potravy v tele hada počas hibernácie nie sú nič povzbudzujúce pre jeho organizmus.