SprávySprávy

Čitateľský oriešok pre 10 000 žiakov z 274 škôl!

 ts   20.11.2014   0

Od polovice augusta do konca októbra sa do celoslovenskej súťaže nakladateľstva RAABE prihlásilo spolu  9 998 žiakov druhého, tretieho a štvrtého ročníka základnej školy.

Spomedzi 274 základných škôl z celého Slovenska učitelia prihlásili spolu 3 165 druhákov, 3 435 tretiakov a 3 398 štvrtákov.

Čitateľsko-výtvarná súťaž sa tak aktuálne dostáva do svojej druhej fázy, v ktorej budú učitelia spoločne so svojimi žiakmi čítať zadané príbehy z pracovných zošitov Tajomstvá sveta pre 2., 3. a 4. ročník základnej školy, a následne odpovedať na kontrolné otázky, či prečítanému textu aj porozumeli.

„Reakcia učiteľov aj žiakov na našu čitateľskú súťaž nám potvrdila, že čítanie a spolu s ním aj rozvíjanie fantázie a detskej predstavivosti, je niečo, o čo deti na základných školách stále stoja. Hoci konkurencia iných aktivít – a najmä médií – je veľmi veľká, veríme, že deti si stále cestu k čítaniu nájdu“, komentovala počet prihlásených žiakov do súťaže Monika Oravská, riaditeľka nakladateľstva RAABE. „Súťaž v nakladateľstve RAABE organizujeme po prvýkrát, ale už teraz vieme, že to bolo správne rozhodnutie,“ dodala.    

Čitateľský oriešok vyvrcholí v januári 2015

dokedy musia žiaci dva prečítané príbehy za pomoci svojej fantázie a výtvarných zručností premeniť do podoby jediného výkresu a zaslať na adresu nakladateľstva RAABE.

Február sa potom bude niesť v znamení hlasovania na Facebooku Školského portálu, kde žiaci, učitelia, rodičia aj iná široká verejnosť svojimi hlasmi rozhodnú o tých najkrajších kresbách. 

V marci 2015 vyhlásime víťazov súťaže

V marci 2015 nakladateľstvo RAABE vyhlási víťažov súťaže v troch základných kategóriách:

  1. Ocenenie nakladateľstva RAABE (individuálne ceny pre jednotlivcov),
  2. Ocenenie verejnosti (na základe počtu „lajkov“ na Facebooku) 
  3. Ocenenie najaktívnejšej školy bude udelené v rámci každého ročníka prvé, druhé aj tretie miesto. A na aké ceny sa môžu žiaci a ich učitelia tešiť?

Okrem pracovných zošitov z nakladateľstva RAABE sú pre žiakov pripravené balíčky zaujímavých knižiek od partnerov z vydavateľstva IKAR a abcknihy.sk, ale aj darčekové kupóny na nákup tovaru podľa vlastného výberu v predajniach Dráčik.

Odmenou pre učiteľov za ich prácu na vyučovacích hodinách budú zase wellness pobyty na 2 noci v Hoteli Plejsy od partnera súťaže, spoločnosti MM CLASS, v hodnote 100 EUR bez DPH, ale aj metodické materiály pre učiteľov z nakladateľstva RAABE.

Hlavnú cenu pre Najaktívnejšiu školu venovala do súťaže spoločnosť SOMI Systems – a síce: vypracovanie komplexného Bezpečnostného programu IS pre základnú školu v hodnote 950 EUR bez DPH.

Dodajme, že všetky informácie o podmienkach a priebehu súťaže, spolu s dôležitými termínmi uzávierok nájdete na stránke: www.skolskyportal.sk v sekcii Čitateľský oriešok.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP

Čitateľský test EPIGEN- výsledky:

 

Covid 19 - denné štatistiky: 

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Ako predpôrodná príprava ovplyvní náš zážitok v pôrodnici?
25.09.2020   1
Absolvovaním predpôrodnej prípravy môžete výrazne znížiť stres – stres z nového prostredia, z nepoznanej situácie.
Prestaňte strašiť tehotné ženy!
22.09.2020   0
Kedy sa stal z najkrajšieho obdobia v živote každej ženy taký strašný horor?
Polovičke žien nedovolia rodiť v polohe, ktorá by im vyhovovala
17.09.2020   0
Niektoré z nás by rady rodili do vody alebo v polohe, ktorú si vyberieme, možno by sme chceli zažiť čo najmenej rutinných postupov.
babetko
Tvoríme s deťmi: Obtlačené jabĺčka
26.09.2020   1
Nielen na jeseň poteší deti jednoduchá jablková aktivitka: stačí jedno jablko rozkrojiť, namaľovať a vytvoriť si s deťmi nádherné obrázky. Farebné, moderné, jesenné, plné vitamínov...
V zdravom byte vlhký vzduch
24.09.2020   0
Veľmi často rodičia malých detí alebo budúci rodičia ešte pred narodením drobčiatka riešia, aký zvlhčovač vzduchu si kúpiť? Otázkou je, či vlastne nejaký zvlhčovač potrebujú – nemal by to byť len módny doplnok do bytu, ale funkčná pomôcka, ak je to naozaj potrebné.
20 trefných otázok miesto "Ako bolo v škôlke? Dobre."
23.09.2020   0
Objímete si ho a so širokým úsmevom sa pýtate, ako sa dnes malo v škôlke. „Dobre,“ pokrčí plecami. „A čo ste robili?“ „Hrali sme sa,“ povie ledabolo a ďalej nič. „A ako ste hrali?“ „No všelijako,“ koniec rozhovoru. Dôverne známe?
detské choroby
Intolerancia laktózy alebo alergia
25.09.2020   1
Odpovede na najčastejšie otázky súvisiace s alergiou na mlieko a intoleranciou laktózy.
Prečo musia deti platiť za vyšetrenie na urgente?
23.09.2020   0
Pokiaľ dieťa nemá život ohrozujúci stav a rodičia sa s ním dostavia na pohotovosť, zaplatia za vyšetrenie 10 eur.
Smútok a trúchlenie dieťaťa
22.09.2020   0
Odborníci hovoria, že umieranie a smrť samy o sebe nie sú pre deti tak náročné, ako sú pre ne ohrozujúce pocity izolácie a vylúčenia z rodinného diania potom, ako niekto zomrel.
zvery
Hodnoty zdravého zvieraťa . Má teplotu?
16.09.2020   3
Správna teplota psa, mačky a králika, alebo dychová frekvencia nám napovie, či je naše zvieratko zdravé.
Vodný kameň v akváriu
03.09.2020   1
Vodný kameň netrápi iba práčky a umývačky riadu, ale aj akvaristov. Hlavne ak je prítoková voda veľmi tvrdá. Nezúfajte však, pretože pomoc je jednoduchá.
To Čo? Si o nás mačky myslia
13.08.2020   5
Ako nás vidí mačka? Sme pre ňu mačiatka? Adoptívni rodičia? Súrodenci? Podávači potravy?