SprávySprávy

Až 8000 eur prerozdelí Nadačný fond Hartmann žiadateľom o kurz opatrovania

 TS   16.09.2021   0

Až 8000 eur prerozdelí Nadačný fond Hartmann v druhej grantovej výzve tým, ktorí sa chcú stať opatrovateľmi. Po mimoriadne úspešnom prvom jarnom kole, ktoré zaznamenalo ohlas takmer vo všetkých regiónoch Slovenska, vyčlenil Hartmann aj na jeseň finančné prostriedky určené na refundáciu nákladov pre záujemcov o kurz opatrovania.  Grant je určený na pomoc pri získavaní nového kvalifikovaného personálu do zariadení sociálnych služieb, ktoré na Slovensku trpia akútnym nedostatkom pracovnej sily. Cieľom druhej grantovej výzvy je finančne podporiť ľudí, ktorí majú silnú motiváciu zmeniť profesiu a stať sa opatrovateľom, ale nemajú dostatok finančných prostriedkov na úhradu nákladov súvisiacich s potrebnou rekvalifikáciou.

 

Nadačný fond Hartmann, vznikol s cieľom  vzdelávať opatrovateľov pracujúcich v zariadeniach sociálnych služieb a refundačným príspevkom motivovať tých, ktorí sa rozhodnú zmeniť svoju profesiu a chcú sa stať opatrovateľmi. Reaguje tak na nelichotivú situáciu na slovenskom trhu, ktorý sa už niekoľko rokov doslova borí s nedostatkom ľudí, ochotných pracovať v sociálnych službách.
„Sme radi, že prostredníctvom Nadačného fondu Hartmann vieme identifikovať a zachytiť tých, ktorí majú záujem pracovať v oblasti sociálnych služieb na Slovensku a nechcú odchádzať do zahraničia. Dôkazom toho je aj prvé kolo grantovej výzvy v rámci ktorého sme refundovali náklady na kurz opatrovania 22 žiadateľom. Práve náklady na rekvalifikáciu sú bariérou, ktoré sme touto našou aktivitou prelomili,“ hovorí Ľubica Bezeli z Nadačného fondu Hartmann.
Prostredníctvom systému refundácie nákladov na realizáciu kurzu opatrovania totiž pomáha Nadačný fond Hartmann tým, ktorí perspektívne majú záujem zmeniť svoje povolanie, alebo sa chcú stať opatrovateľmi v takýchto zariadeniach, ale ich finančné možnosti im nedovoľujú absolvovať rekvalifikačný kurz. V druhej grantovej výzve prerozdelí na tento účel až 8000 eur.
Druhá grantová výzva je určená pre tých, ktorí nie sú vedení na Úradoch práce, sociálnych vecí a rodiny, ale majú silnú motiváciu zmeniť svoju doterajšiu profesiu. Pokiaľ im ich sociálna a ekonomická situácia nedovoľuje uhradiť si rekvalifikačný kurz, žiadatelia môžu požiadať Nadačný fond Hartmann v druhej grantovej výzve  o refundáciu týchto nákladov. Fond im preplatí náklady na rekvalifikáciu až do výšky 300 Eur na jedného žiadateľa.  Žiadatelia môžu požiadať o grant až do 15.10.2021.
Informácie, podmienky čerpania grantu, ale aj online formulár žiadosti o finančný príspevok na refundáciu nákladov na rekvalifikačný kurz opatrovania sú dostupné na stránke https://nadaciacpf.egrant.sk/ .

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
5 dôvodov, prečo je dobré byť mamou neskôr
22.10.2021   0
Štúdie ukazujú, že mať deti v neskoršom veku je dobré pre mozog, pretože ho robí „bystrejším.“
Bylinky v tehotenstve a počas dojčenia
21.10.2021   0
Veľa byliniek sa v tehotenstve, alebo v období dojčenia neodporúča. Chcela by som spomenúť bylinky, ktoré vhodné nie sú, ale aj to ako sa dajú pomocou byliniek vyriešiť niektoré tehotenské obtiaže, napríklad tehotenská nevoľnosť, ťažkosti po pôrode, či ktoré bylinky užívať pri dojčení.
Prehľad peňažných dávok pre rodiča
14.10.2021   1
Čakáte bábätko? V súvislosti s narodením a starostlivosťou o dieťa Vám môže vzniknúť nárok na rôzne peňažné dávky, príspevky, prídavky, daňový bonus... Tu nájdete prehľad peňažných dávok pre rodiča. Viete, že poistné na dôchodkové poistenie a zdravotné poistenie môže za rodiča platiť štát?
babetko
Správajú sa lepšie deti v jasličkách a škôlke, alebo tie, ktoré sú doma?
25.10.2021   0
Častá rodičovská dilema: dať dieťa do jasličiek, či do škôlky skôr, ako bude mať tri? Vedci z francúzskej Sorbonne sú však v tomto prípade na strane inštitúcií.
Deti, ktorým rodičia čítali pred nástupom do škôlky, napredujú viac ako ich rovesníci
20.10.2021   0
Rozdiel v slovnej zásobe u týchto detí je v miliónoch slov, doslova priepastný!
Dojčím proti svojej vôli.
19.10.2021   1
Bojíme sa v tomto napätom spoločenskom ovzduší nahlas povedať, že stačilo, že my vlastne už vôbec dojčiť nechceme!
detské choroby
CRP hodnoty. Kedy je CRP vysoké a treba antibiotiká?
25.10.2021   0
Z výsledkov CRP testu lekár zistí, či sú alebo nie sú antibiotiká potrebné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Operácia: Nosová mandľa
23.10.2021   0
Kedy treba ísť na operáciu? Čo sa deje pred operáciou? Kedy sa nesmie operovať? Ako je to s anestéziou? A čo sa deje po operácii.
17 tipov na domácu liečbu laryngitídy
18.10.2021   0
Pri laryngitíde ide o to, že krk zvnútra opuchne. A to je dôvod, prečo toto ochorenie netreba podceňovať. Rodičia by vždy mali dieťa zobrať k lekárovi. Liečbu, ktorú pri laryngitíde nariadi dieťaťu lekár, môžete podporiť týmito domácimi prostriedkami.
zvery
Tehotenstvo a domáce zvieratá
18.10.2021   3
Aj vy máte doma miláčika, ktorý vás rozosmeje a privíta keď prídete z práce bez ohľadu na to či máte dobrú alebo zlú náladu? Možno aj preto mnoho domácností vlastní zvieratá, avšak čo robiť keď zrazu zistíte, že čakáte bábätko.
Pomoc, môj kocúr značkuje!
12.10.2021   1
Značkovanie znamená, že si kocúr označí svoje územie močom, aby tak dal okoliu vedieť, kde sa nachádza jeho teritórium.
Každý pes si zaslúži láskavý domov
04.10.2021   0
4. október je Svetový deň zvierat. Zodpovedná starostlivosť o psa začína už jeho hľadaním.