ŠportŠport

Svoje sily si na ŠKODA BIKE OPEN TOUR maratóne zmeralo už viac ako 1500 bajkerov

 pr   20.05.2019   0

Advertisement

Dva preteky za nami a tri pred nami! To je bilancia cyklistických pretekov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019. Vo Svätom Jure (okr. Pezinok) počas soboty, 13. apríla, odštartoval prvý zo série pretekov a v Hronseku (okr. Banská Bystrica) sa uskutočnilo druhé kolo pretekov, ŠKODA Vlko Hron MTB.

Na oba štarty sa dokopy postavilo už viac ako 1500 bajkerov, ktorých neodradilo ani nepriaznivé počasie. Najbližšie si svoje sily môžu bajkerov zmerať už 25. mája v Levoči. 

 

Na prvých pretekoch zo série ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 vo Svätom Jure dorazilo úspešne do cieľa 802 pretekárov. Dokázali spolu zdolať 30 236 kilometrov. Najmladší účastník mal 8 rokov, najstarší 68, čo ukazuje, že tieto preteky sú naozaj pre všetkých náruživých bajkerov.

Na pretekoch v Hronseku bola aj napriek predpovedi počasia, ktorá hlásila dážď, rekordná účasť a tí, ktorí sa zúčastnili, určite neľutovali. Na štart sa postavilo dokopy až 773 pretekárov. Najviac súťažiacich prejavilo záujem o trasu dlhú 27 km. Okrem slovenských účastníkov spoznávali krásy Horehronia aj bajkeri z Maďarska, Rakúska, Poľska či Českej republiky.

 

Na všetkých piatich pretekoch ŠKODA OPEN BIEKE TOUR si na svoje prídu aj rodiny s deťmi.
Cieľom je motivovať rodičov, aby strávili víkend spolu s deťmi aktívne. Atmosféra skutočných pretekov ponúka deťom jedinečné zážitky.

Budú môcť súťažiť ako ozajstní pretekári so svojim štartovným číslom, na skutočnej pretekárskej trase a v profesionálnych podmienkach. V kategórii Family štartujú spolu 1 dospelý a 1 dieťa vo veku od 8 do 14 rokov. Štartovné pritom platí iba dospelý člen tímu.

 

Preteky, ktoré myslia aj na prírodu

Jedným z najväčších potešení pretekov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 je pohyb v nádhernej prírode. Organizátori zvolili zelenší prístup počas celého priebehu série. Jednorazový plastový riad nahradili poháre a misky z kompostovateľného materiálu či drevené vidličky, ktoré sa vždy zbierajú do vriec na kompostovateľný odpad.

Rovnako igelitové štartovacie tašky nahradili textilné vaky a letáky sú vytlačené na recyklovanom papieri. V Hronseku sa počas pretekov podarilo týmito opatreniami a aj vďaka ústretovosti návštevníkov udržať množstvo odpadu na rovnakej úrovni ako minulý rok aj napriek dvojnásobnému nárastu pretekárov.

 

Okrem toho na pretekárov v cieľoch čakalo množstvo šikovných vychytávok, ako napríklad cykloumyváreň, sprchy či úschovňa bicyklov. Pre návštevníkov boli tiež pripravené stánky s občerstvením, degustácia vín a ďalšie atrakcie pre deti.

Ďalšie preteky v Levočských vrchoch

Po dvoch úspešných pretekoch si bajkeri preveria svoje schopnosti po celom Slovensku ešte trikrát. Najbližším podujatím série ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 bude ŠKODA MTB Maratón Levočské vrchy - Levoča, ktoré sa uskutoční 25. mája 2019 v Resorte Levočská dolina. Chýbať nebudú ani obľúbená kategória ŠKODA Family a kategória pre elektrobicykle. Nasledovať bude maratón v Rajeckých Tepliciach a celé podujatie vyvrcholí vo Svite.

Pre všetkých je pripravená ja záverečná tombola. Do súťaže o hlavnú cenu budú zaradení všetci bajkeri, ktorí sa zúčastnia najmenej na štyroch pretekoch série. Jeden  z nich sa tak bude môcť odviezť na novej ŠKODA FABIA COMBI so skvelou výbavou na cyklistické výlety.

Viac informácií o podujatí ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 sa dozviete na stránke https://www.welovecycling.com/sk/sbot/ .

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Plánujete bábätko? Normálna otázka či tabu téma?
18.06.2019   0
Pýtajú sa ma na to všetci. Už mi to aj vadí, lebo by som bábätko chcela. Aj keď záleží, kto sa pýta. Ak chce niekto rýpať, je to nepríjemné. Na druhej strane rodina a kamaráti sú normálne zvedaví. Otázky o bábätku môžu niekoho nakopnúť, že už je čas. Ak ho však mať nemôžete, nie je jednoduché.“
Pôrod s epidurálkou alebo bez nej?
13.06.2019   0
Niektoré mamičky sa mi sťažovali, že po pôrode s epidurálkou mali pocit, že ich psychicky utlmila a nič neprežívali. To sa mi nestalo. Naopak, keď mi dali syna, rozplakala som sa od šťastia, ani som ho nechcela pustiť. Nebolelo ma ani šitie. Čo sa týka postupného prichádzania tela do normálu, to po epidurálke môže a nemusí byť problém.
Nemocnica Snina
12.06.2019   0
Cieľom pôrodnice je realizovať individuálny prístup k rodičke pred, počas a po pôrode na základe jej požiadaviek čím chceme vytvoriť pocit bezpečia pre matku aj dieťa.
babetko
Princezné z rozprávok, ktoré naozaj žili
17.06.2019   0
Inšpiráciou sa stal životný príbeh skutočnej šľachtičnej Margarethy von Waldeck, ktorá sa narodila v roku 1533. Ako dieťa prišla o matku, ktorú čoskoro nahradila veľmi prísna macocha. Samozrejme, spoločné vzťahy nezafungovali, možno aj preto, čo vtedajšie dokumenty zaznamenávajú: Margaretha bola známa svojou krásou. Budúca Snehulienka vyrastala na dvore Filipa III., odkiaľ sa v roku 1945 presťahovala za svojím strýkom na zámok Valkenburg v Holandsku.
Majú rituály a tradície v rodine zmysel?
14.06.2019   0
Vytvárajú spomienky a pomáhajú deťom ukotviť sa v rodinnom kruhu. Máme sa na čo tešiť. Máme čas a priestor byť s rodinou a zabávať sa. Strašne pekná myšlienka! Manželia vysvetľovali, že pre deti sú rituály a tradície niečo, čo im dáva ukotvenie, rodinnú identitu a zázemie. Rituálom a tradíciou môže byť čokoľvek – od večernej rozprávky po štedrovečernú kapustnicu. Niečo, čo vás baví a robíte to pravidelne.
Ste tiež bojovníci proti plastu?
11.06.2019   0
Autorov 3 najzaujímavejších príspevkov odmeníme domácim prístrojom na perlivú vodu SodaStream Crystal.
detské choroby
Nočné mory
16.06.2019   11
Rodičia si myslia, že za zlé sny detí sú zodpovedné nepríjemné denné zážitky, no nie je to úplne pravda. Nie je úplne jasné, kedy deti začínajú snívať, ale vieme, že už batoľatá môžu hovoriť o svojich príjemných či strašidelných snoch.
Liečba hnačky u dojčených a nedojčených detí
03.06.2019   0
Ako správne dopĺňať tekutiny a výživu dieťaťu s hnačkou. Rozvrh diéty. Ako uvariť pravý ryžový či mrkvový odvar.
Pri akých ochoreniach je účinná Vojtova metóda?
31.05.2019   0
Hoci je Vojtova metóda prevažne spájaná s deťmi, úspešne sa aplikuje u všetkých vekových kategórií, od novorodencov až po seniorov.
zvery
Čo treba vedieť o potkanoch chovaných doma
23.05.2019   1
Chov potkanov zažíva v poslednej dobe boom. Potkany sú inteligentné, vycvičiteľné a vyžadujú relatívne jednoduchú starostlivosť. Potkanov môžeme naučiť všeličo. Napríklad preskakovať, otáčať sa dokola, postaviť sa a dokonca aj podať ruku na povel.
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.