ŠportŠport

Róbert Boženík ukáže deťom, ako sa hrá futbal

 Marcela Beňová   19.11.2019   0

Aj tento rok sa žiaci základných škôl môžu tešiť na turnaj McDonald´s Cup. 22. ročník odštartoval spoločne s prvým školským dňom a do konca októbra sa na obľúbené športové podujatie prihlásilo 942 základných škôl z celého Slovenska.

Mc Donald´s CUP

 

Nová tvár McDonald´s Cup

McDonald´s Cup 2019 so sebou prináša niekoľko zmien. Novou tvárou turnaja 22. ročníka sa stal mladý talentovaný futbalista Róbert Boženík, ktorý v tejto úlohe prevzal štafetu po Marekovi Hamšíkovi.

Róbert Boženík je aktuálne najmladším hráčom slovenskej A reprezentácie a svoj športový sen začínal na školských turnajoch a súťažiach. Ešte pred maturitou sa mu podarilo získať cenu za najlepšieho hráča staršieho dorastu za sezónu 2017/2018, o rok neskôr zas prvé miesto v ankete Objav ligovej sezóny.

Mladým športovcom, ktorí sa rozhodli zmerať si sily a šikovnosť v McDonald´s Cup, praje, aby futbal hrali najmä srdcom: „Venujte sa futbalu naplno, s radosťou a úsmevom. Majte svoje sny a choďte si za nimi.“

Aj organizátori turnaja veria, že talent Róberta Boženíka môže nadchnúť a inšpirovať mladých športovcov nielen k pohybu, ale aj tímovosti a súdržnosti.

Mc Donald´s CUP

 

Aj vďaka takýmto športovým akciám sa medzi tisíckami detí darí hľadať zaujímavé športové talenty a umožniť deťom, aby si k nielen k futbalu, ale aj k samotnému pohybu vytvorili celoživotný vzťah.

O víťazoch krajov sa rozhodne v máji

Základné školy na celom Slovensku mali možnosť prihlásiť sa do turnaja do konca októbra.

Až do 15. marca budú na jednotlivých školách prebiehať školské a kvalifikačné kolá. Po nich nasledujú okresné kolá, ktoré sa ukončia do 8. mája 2020.

O pár dní na to začína pre deti naozajstný futbalový sviatok. Najúspešnejšie tímy, ktorým sa podarí prebojovať až do krajského kola, budú bojovať o účasť v celoslovenskom kole.

Prvé krajské kolo prebehne 12. mája v Trnave a o deň neskôr aj v Nitre. 14. mája zabojujú o postup základné školy v Trenčíne a športový týždeň uzavrie krajské kolo v Martine, ktoré prebehne 15. mája.

Ďalšia kvalifikácia pokračuje 18. mája v Košiciach a 19. mája v Prešove. Posledné krajské kolá sa uskutočnia 20. mája v Banskej Bystrici a 21. mája v Bratislave.

Mc Donald´s Cup

 

Na finále McDonald´s Cup sa už tradične môžeme tešiť v Poprade v Národnom tréningovom centre SFZ, kde žiaci víťazných tímov zabojujú o hodnotné ceny 4-5. júna 2020.

Tou najkrajšou však určite budú spomienky, ktoré si z obľúbeného športového podujatia každý rok prinášajú.

Myšlienka McDonald´s Cup získava nových partnerov

Jedno z najúspešnejších športových podujatí pre deti má na Slovensku veľa priaznivcov. Každý rok skúšajú svoje šťastie aj talent nové školy.

Na ihrisku sa objavujú nielen nečakané talenty, ale aj súdržnosť, tímový duch a napriek tomu, že všetky deti túžia po výhre, vznikajú aj nové priateľstvá. Tréneri aj deti sa tešia, že na zápasoch vládne zdravá súťaživosť a dobrá atmosféra. Aj preto sa sem každý rok radi vracajú.

Za športovou súťažou, ktorú si obľúbili stovky škôl, stojí McDonald´s. Jednotlivé turnaje pomáha spoluorganizovať Slovenský futbalový zväz a celé podujatie prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu.

Mediálnymi partnermi sú My regionálne noviny, denník Korzár a Rodinka.sk. K športovým značkám Puma a Demišport, ktoré McDonald´s Cup tradične podporujú, sa pripojili aj noví partneri TOYETO a Intersport.

Značka TOYETO ponúka malým športovcom program, ktorý deti k spokojnému detstvu nevyhnutne potrebujú. Okrem pohybu by svoj voľný čas mali tráviť aj oddychom a hrou.

 

Aby tieto chvíle nepatrili len televízii a tabletu, prináša TOYETO deťom v každom veku množstvo interaktívnych originálnych hračiek zameraných na rozvoj predstavivosti či logiky, ktorým nebudú vedieť odolať ani starší súrodenci. 

Nápadité hračky sa prepracovaním líšia od ponuky na trhu, preto oslovujú deti v každom veku. Nielen malé ale aj tie väčšie na chvíľu vtiahnu do sveta fantázie a pomôžu im oddýchnuť si do každodenných školských starostí.

Otec so synom na ihrisku

Zaujímavé výsledky súvisiace so športom priniesol prieskum obchodnej siete Intersport. Až 77% Slovákov pokladá šport za dôležitú súčasť života a snaží sa vtesnať ho medzi iné aktivity.

Najväčšou prekážkou pre mnohých je dlhý pracovný čas, po ktorom nasledujú povinnosti doma. Až 68% opýtaných by preto ocenilo, keby ich k pravidelnému športovaniu motivoval zamestnávateľ napríklad formou zamestnaneckého benefitu.

Väčšina opýtaných si praje, aby sa aktívnemu pohybu venovali aj ich deti. Rodičom sa nepáči, ak ich voľný čas namiesto bicyklovania či plávania zaberajú sociálne siete.

Opýtaní sa tiež zhodli, že pri športovaní dávajú prednosť čerstvému vzduchu. Väčšina by sa aktívnemu pohybu venovala najradšej v prírode, kde si okrem príjemného prostredia užívajú aj pokoj a súkromie.

Šancu pridať pohyb do života predstavujú pre rodiny aj také aktivity ako športové turnaje. Otcovia môžu využiť popoludnie a vziať deti na ihrisko vyskúšať nové tenisky a precvičiť si futbal ešte pred zápasom. Aktívny spoločný čas dodáva deťom sebadôveru a veľa vzácnych spomienok.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Genetický ultrazvuk
15.01.2021   17
Nízke hodnoty AFP testov poukazujú na možnosť plodu s Downovým syndrómom, naopak zvýšené hodnoty poukazujú na možnosť defektov neurálnej rúry.
Život bez dieťaťa. Ako na to nemyslieť?
13.01.2021   0
Myslela si, že má ešte veľa času, ale teraz, v 36 rokoch, v partnerstve s človekom, ktorý už deti má a žiadne ďalšie nechce, sa tejto predstavy pomaly ale isto musí vzdať.
Prídavok na dieťa 2021
11.01.2021   35
Kedysi pod názvom "rodinné prídavky." Patrí na každé nezaopatrené dieťa. Ktoré dieťa je nezaopatrené, kto môže poberať prídavok a za akých podmienok? Oznamovacia povinnosť pri prídavku na dieťa, ktoré dovŕšilo 3 roky.
babetko
6 skvelých hračiek z kartónu
15.01.2021   0
Z kartónu pri troche trpezlivosti a chcenia vyrobíte deťom úžasné veci. Navyše ich do procesu tvorby môžete zapojiť a oni si hračky môžu dotvoriť podľa svojich predstáv a fantázie.
Hanbím sa, že neľúbim svoje dieťa viacej
14.01.2021   14
Čo len to bábätko potrebuje, veď všetko som mu už dala, tak čo teraz s ním... nemôžem si pomôcť, ale je to také nudné, stereotypné, príšerne otravné. Som z toho unavená.
Postieľka, kolíska, kôš, či posteľ rodičov?
12.01.2021   13
Prehľadový článok o výhodách a nevýhodách jednotlivých možností.
detské choroby
Operácia: Obriezka - Cirkumcízia
16.01.2021   6
Obriezka sa vykonáva pri zúženej predkožke, alebo pri príliš dlhej predkožke, ktorú nemožno voľne pretiahnuť cez žaluď penisu. Ako poznáme fimózu a kedy si ju treba začať všímať?
Odstávajúce ušká
13.01.2021   0
Ako problém odstávajúcich uší riešiť a na čo sa treba pripraviť, ak zvažujete zákrok u dieťatka? Spýtali sme sa aj za vás plastického chirurga.
Krvácanie z nosa
11.01.2021   0
Hoci krvácanie z nosa vie poriadne vystrašiť,u detí vo veku 3-10 rokov je časté a obyčajne nejde o nič vážne. Krvácanie sa zvyčajne zastaví samo a môže byť bezpečne ošetrené doma.
zvery
Morčatá
12.01.2021   10
Morčatá patria medzi hlodavcov, dožívajú sa v priemere 5 až 7 rokov. Je to milé zvieratko, vhodné pre staršie deti ako miláčik. Je ideálne na chov v byte, hoci si vyžaduje aj prechádzky vonku. Starostlivosť o neho je pomerne jednoduchá.
Korytnačka z akvária
02.01.2021   0
Vodný obojživelník, ktorého máme doma v akváriu je ako stvorený pre tropické krajiny, ktoré nazýva svojím domovom. Ako sa oň máme starať v našich podmienkach?
Čo robiť ak sa pes bojí
29.12.2020   2
Máte psa,ktorý sa niečoho alebo niekoho bojí? Viete ako mu pomôcť? Ako prekonať jeho strach?