ŠportŠport

Program SportAnalytik pomohol odporučiť vhodný šport už takmer 1 200 deťom na Slovensku

 Tomáš Turčan   03.11.2016   0

Za prvý rok svojho fungovania na Slovensku prešlo testovaním športového talentu s programom SportAnalytik už 1182 malých športovcov.

Unikátny diagnostický program, ktorý dokáže na základe hravého testovania odhaliť u každého dieťaťa jeho prirodzené športové vlohy a zároveň rodičom presne odporučiť najvhodnejšie športy, je možné absolvovať aktuálne už v rámci Bratislavského aj Banskobystrického kraja, a to počas víkendových podujatí v športových halách alebo priamo na školách.

Najbližšie testovania detí sa uskutočnia 12. novembra v Bratislave a 4. decembra v Banskej Bystrici.

Foto: SportAnalytik

Každé dieťa má individuálne fyzické predpoklady pre šport. Odhalením týchto predispozícii a odporučením správneho športu je možné u každého dieťaťa podstatne zvýšiť šancu, že sa bude vybranej športovej aktivite venovať dlhodobo.

Práve to je filozofia programu, s ktorým prichádza OZ SportAnalytik. Systém je založený na licencii kanadskej metódy vyvinutej pre OH vo Vancouveri v roku 2010. V rámci Slovenska absolvovalo cez tento systém diagnostiku športového talentu už takmer 1 200 detí.

Tá prebieha počas dvoj- až trojhodinových podujatí, kedy deti prechádzajú sériou jednoduchých testov, ktoré sú nastavené tak, aby priniesli ucelený obraz o fyzických predpokladoch dieťaťa.

V rámci skupín sa pod dohľadom odborníkov venujú postupne ôsmim hravým disciplínam, pričom každá disciplína má za úlohu odhaliť ich konkrétne fyzické dispozície, akými sú napr. rýchlosť, výbušnosť, silová vytrvalosť, obratnosť či rovnováha. 

Foto: SportAnalytik

OZ SportAnalytik realizuje testovanie primárne počas víkendových podujatí, tzv. Športových dní, ktoré sú určené pre celú rodinu. Vďaka spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom a hlavným mestom Bratislava sa testovanie uskutočnilo aj priamo na školách v Bratislave.

Týmto spôsobom sa do programu zapojilo už viac než 600 žiakov. OZ SportAnalytik rozšírilo svoje pôsobenie okrem Bratislavy aj do Banskej Bystrice a Žiliny, a to vďaka partnerstvu so združením OPI trainings.

„Sme radi, že sme našli silného partera v združení OPI trainings, ktorého cieľom je profesionálne a individuálne trénovať deti a zároveň ich priateľskou a hravou formou motivovať k pravidelnému športovaniu. To je aj hlavnou myšlienkou projektu SportAnalytik. Naše činnosti sa týmto spôsobom skvelo doplňujú,“ hovorí Martina Skořepová z OZ SportAnalytik.

Foto: SportAnalytik

Testovania športového talentu pod hlavičkou SportAnalytik prebiehajú aj v Českej republike, Poľsku a Maďarsku.

Počas leta sa testovanie so SportAnalytikom uskutočnilo aj vo Veľkej Británii. V zábavnom parku Xscape v Yorkshire prebehol pilotný projekt, ktorého sa v priebehu dvoch týždňov zúčastnilo 2 100 detí.

Celosvetovo získalo na základe licencie kanadskej metódy, s ktorou pracuje aj lokálne OZ SportAnalytik, odporučenie vhodného športu už 280 000 detí na celom svete.

„Veľmi nás teší fakt, že podľa našich prieskumov až 43 % detí, ktorým SportAnalytik odporučil pre ne najvhodnejší šport, sa daným športovým disciplínam aj začne venovať a dokáže v nich napredovať. To potvrdzuje našu filozofiu, ktorou je napomáhať deťom pri budovaní ich celoživotnej lásky k športu a pohybu vďaka správnej voľbe športovej aktivity podľa individuálneho talentu každého z nich,“ uvádza Martina Skořepová.

Kde a kedy?

Najbližšie podujatia testovania športového talentu detí otvorené pre širokú verejnosť sa konajú v bratislavskej športovej hale Elán 12. novembra.

Ďalšie podujatie pre deti zo stredného Slovenska sa uskutoční 4. decembra v priestoroch Športového gymnázia v Banskej Bystrici.

Podujatie je organizované vždy dopoludnia medzi 9. až 12. hodinou. Záujemcovia o diagnostiku športového talentu svojho dieťaťa sa naň majú možnosť zaregistrovať prostredníctvom stránky www.sportanalytik.sk.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Tomáš Turčan

Rád píšem. Tvorím texty na témy, ktoré považujem za zmysluplné a (verím) praktické aj pre tých, čo si ich prečítajú. Venujem sa hlavne oblastiam, ktoré súvisia so zdravo prežívaným rodinným životom. V práci je mojou doménou marketingová komunikácia.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Rebríček 2019: Mamy oznámkovali najlepšie pôrodnice
20.07.2019   0
Na portáli www.sprievodca-porodnicami.sk hodnotilo slovenské pôrodnice od vlaňajšieho augusta do konca mája tohto roku 2 839 matiek.
Sprievodca pôrodnicami 2019
18.07.2019   0
V pôrodniciach chýbajú obyčajné sprchy a toalety
17.07.2019   0
Poznámka mamy, že netiekla v pôrodnici teplá voda, je jedna z čerešničiek.
babetko
Čo o deťoch prezrádza spôsob hry?
22.07.2019   0
Hra tvorí najvýznamnejšiu súčasť rozvoja dieťaťa. Umožňuje mu učiť sa, skúšať, objavovať, ale aj oddychovať či opakovať. Dieťa, ktoré sa môže dosýta a nerušene hrať, nechýbajú mu podnety a najmä v prvých rokoch nápomocná ruka rodiča, je šťastné dieťa. Práve prostredníctvom hry sa najrýchlejšie prejaví potenciál, vlohy a záujmy, ktoré môžete v rannom veku podchytiť a objaviť budúce povolenie alebo milovaný koníček.
Bonding náš každodenný
17.07.2019   0
Ako vyzerá podpora bondingu v našich pôrodniciach? Prečo sú medzi jednotlivými nemocnicami rozdiely v jeho podpore? Dá sa dieťatko priložiť mamičke hneď po narodení aj v prípade cisárskeho rezu?
Čo potrebujeme, aby sme zdolali koliku?
16.07.2019   0
Pravidelná bolesť nafúknutého bruška postihuje asi 25 percent novorodencov od 3. až 6. týždňa života do 3. až 4. mesiaca.
detské choroby
Magnetická rezonancia pre deti inak
05.07.2019   0
Deti sa často návštevy lekárov obávajú. Ako spríjemniť tento zážitok vymysleli v USA, keď z obyčajných prístrojov spravili dobrodružstvo.
Majú piť deti bylinkové čaje?
01.07.2019   0
V lekárňach nájdete na výber veľa čajov, určených pre deti od 4., 6., 8. ...mesiaca. Pre mňa je vždy otázkou, kde a ako boli byliny pestované. Vyhýbajte sa granulovaným čajom, hoci sa tvária ako bylinkové.
Deti a klimatizácia. 7 x AKO bezpečne
26.06.2019   0
Je bezpečné používať klimatizáciu pri malom bábätku? Odborníci tvrdia, že áno, ako dodržíte niekoľko opatrení. Niektorí lekári súhlasia s názorom, že je bezpečnejšie používať klimatizáciu aj u novorodenca, než ho ponechať v horúcom, vlhkom prostredí, bez prúdenia vzduchu.
zvery
Chcem vlastného koňa. Koľko stojí kôň?
15.07.2019   11
Je to až také nedostupné? Koľko stojí kôň? Kde bude bývať? Čo potrebuje?
Canisterapia - inšpirácia ako pracovať so psom
06.07.2019   0
Rozhovor so Zuzanou Blažekovou, majiteľkou bernského salašníckeho psa - canisterapeuta, o tom ako sa dostali ku Canisterapii a ako pomáhajú druhým. Inšpirácia ako zamestnať psa a prospievať nielen v rodine ale i v spoločnosti.
Kŕmenie psa surovou stravou - BARFovanie
18.06.2019   7
BARFovanie je kŕmenie surovým mäsom, kosťami a surovou zeleninou. No neznamená to, že každý deň hodím psovi kilo surového krvavého mäsa. Tak ako vlky, aj pes potrebuje byliny, korienky, či zeleninu, aby doplnil pre svoj organizmus potrebné látky.