ŠportŠport

Pre učiteľov, telocvikárov aj do detských táborov. Online príprava na nový ročník McDonald´s Cup-u

 PR   14.06.2021   0

Posledný školský rok detským športovým krúžkom a turnajom neprial. Kvôli pandemickým opatreniam boli všetky, vrátane Majstrovstiev Slovenska vo futbale najmenších futbalistov McDonald´s Cup, pozastavené.

Organizátori turnaja však ostali s deťmi v kontakte aj počas náročných časov. McDonald's spolu so Slovenským futbalovým zväzom a záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pripravili počas zimy sériu obľúbených tréningových videí na doma.

Dnes aktivitu rozširujú aj o skupinové tréningy, ktoré deťom predstavia slovenské talenty – futbalista Bony a herec Oliver Oswald.

 

Prvú sériu online tréningov pripravil McDonald's Cup pod odborným vedením Slovenského futbalového zväzu ešte koncom februára tohto roka.

Zamerané boli na individuálne cvičenia detí, ktorými mohli zlepšovať svoju kondíciu, vytrvalosť a pomáhali im rozvíjať pohybové zručnosti v domácom prostredí. 

Prvá séria video tréningov  vznikla ako odpoveď na obmedzené stretávanie sa detí so svojimi kamarátmi a spolužiakmi. Pre deti sme preto pripravili jednoduché, zábavné a účinné aktivity, ktoré mohli cvičiť aj samé doma.

Dnes sú opatrenia už voľnejšie a povolené máme aj skupinové cvičenie. V druhej sérií online tréningov im tak prinášame efektívny návod na skupinové trénovanie a zlepšenie futbalových zručností na ihrisku alebo školskom dvore,“ hovorí Lucia Polačeková zo spoločnosti McDonald’s, ktorý unikátny postupový turnaj pre deti prvého stupňa základných škôl organizuje už 22 rokov ako McDonald's Cup.

 

S prípravou na ďalší ročník turnaja by mali začať deti už teraz, aby sa dostali v nasledujúcom školskom roku do finále a zabojovali tak o titul Majstra Slovenska.

Budeme radi, ak naše tréningy pomôžu školákom zdokonaliť sa a stať sa rovnako šikovnými futbalistami ako sú naši hráči z videí, ktorým sme vďační za spoluprácu a ukážku ich talentu,“ dodáva.

Pre učiteľov, telocvikárov či lektorov aj do detských táborov

Všetky videá sú koncipované ako inštruktážny materiál pre pedagógov prvého stupňa základných škôl a učiteľov telesnej výchovy. Prinášajú im zrozumiteľný návod na prípravu hravej hodiny telesnej výchovy, ktorá je zameraná na futbal a konkrétnu vekovú kategóriu žiakov.

Videá sú tiež výbornou pomôckou pre vychovávateľky v školách, ktoré hľadajú pre deti zmysluplné súťažné aktivity v popoludňajších hodinách po skončení klasického vyučovania.

V lete ich zase využijú organizátori detských a športových táborov. Žiaci tak budú so svojim školským tímom skvele pripravení po lete nastúpiť do turnajového režimu.

 

V novej sérii skupinových tréningov si deti pod vedením svojich učiteľov a trénerov prejdú týmito šiestimi disciplínami:

  • Obchádzanie súpera
  • Prihrávanie a spracovanie lopty
  • Voľná hra, turnaje 1:1, 2:2. 4:4

 

Deti sa na McDonald’s Cup pripravovali už doma prostredníctvom našich individuálnych online video tréningov.

Aktuálne im prinášame ďalšiu možnosť na zdokonalenie pohybových schopností a futbalových zručností s loptou, tentoraz prostredníctvom tréningov s učiteľom, trénerom a najmä so spolužiakmi priamo na ihrisku, v telocvični alebo na školskom dvore,“ tvrdí koordinátor Grassroots futbalu SFZ Vladimír Lupták.

 

Spoznajte hviezdy videí

Druhou sériou tréningov učiteľov a malých futbalistov prevedie známy herec Oliver Oswald, ktorý sa v detstve tiež venoval futbalu. 

Ako dieťa som hrával vo futbalovom klube, pritrafili sa mi sem tam aj zranenia. Musím priznať, že taký talent ako majú hráči v našom tréningovom tíme McDonald´s Cupu, som na futbal nemal. Keď som v zápase strelil gól do vlastnej bránky, pochopil som definitívne, že sa musím venovať niečomu inému.“

Oliver má k futbalu stále blízko a veľmi rád si zahrá rekreačne. Určite bude sledovať aj ďalšiu hráčsku kariéru Bonyho a všetkých jeho šikovných spoluhráčov a spoluhráčok z McDonald's Cup tréningov.

 

Nový ročník od septembra

Do posledného, prerušeného ročníka turnaja McDonald's Cup  sa minulý rok prihlásilo až 650 základných škôl. I keď sa situácia výrazne zlepšuje, školy nemajú možnosť hrať súťaže s väčším počtom hráčov.

Organizátori turnaja sa preto rozhodli pre pokračovanie a zrealizovanie aktuálneho ročníka cez druhú sériu online video tréningov. Nový, 23. ročník McDonald's Cup-u, bude vyhlásený v septembri, teda začiatkom školského roka.

Veríme, že tieto skupinové video tréningy inšpirujú a motivujú chlapcov i dievčatá, aby sa opäť naladili na hranie futbalu, prilákajú ich späť na ihriská a zároveň pripravia na futbalové zápasy v rámci nasledujúceho ročníka, počas ktorého nie je núdza o skvelé futbalové momenty a zážitky,“ dodáva Vladimír Lupták. 

Všetky aktuality ročníka a tréningové videá nájdete na webovej stránke turnaja www.mcdonaldscup.sk  v sekcii Video tréningy, videá a návody na youtube McDonald's Cup SK a na facebookovom profile turnaja McDonald's CUP - Slovenská republika.

 

Tréningy  nájdete na www.futbalsfz.sk  v sekcií Mládež a rozvoj na FB stránke Grassroots SFZ.

Alebo na facebookovom profile turnaja McDonald's CUP - Slovenská republika.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Príspevok pri narodení dieťaťa od obce
31.07.2021   0
Niektoré obce poskytujú príspevok pri narodení dieťaťa, niekde je to 50 eur, inde 200 eur. Za akých podmienok a dokedy si treba žiadať o príspevok?
Prídavok na dieťa 2021
30.07.2021   35
Prídavok na dieťa alebo "prídavky." Aká je výška prídavku na dieťa, kto si môže požiadať o prídavok na dieťa, ako vyzerá žiadosť, tlačivo?
Nezaopatrené dieťa
30.07.2021   0
Nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu - na účely prídavku na dieťa, daňového bonusu, zdravotného poistenia, dôchodkového poistenia, životného minima.
babetko
Tejto dáme postihnuté dieťa
01.08.2021   2
Ako sa vyberajú matky pre postihnuté deti? „Nechcem aby bola príliš trpezlivá, inak sa utopí v sebaľútosti a bolesti. Až sa spamätá z tej rany a zármutku, určite to zvládne.“
Materská je nuda. Život začína zasa až po nej.
31.07.2021   21
Materská. Je to neskutočná odrhovačka. Nič za tebou nie je vidieť. Každý deň stále len to isté. Navariť, upratať, prezliecť, obliecť, prebaliť, okúpať, pohrabať sa v pieskovisku. Som z toho unavená. Nič po mne nezostáva.
Ako funguje adaptačný pobyt škôlkarov a aké sú možnosti rodičov
29.07.2021   0
Adaptačný pobyt v škôlke môže mať podľa vyhlášky rôznu dĺžku, najviac však štyri hodiny. Ako ho zladiť, keď nastupujete do práce po rodičovskej dovolenke, aké máte možnosti, keď si dieťa nezvykne na škôlku?
detské choroby
Impetigo
28.07.2021   0
Impetigo (sladké chrasty) je jednou z najčastejších kožných infekcií u detí, je vysoko nákazlivé. Spôsobuje ho zlatý stafylokok (Staphylococcus aureus) alebo Streptokok (Streptococcu pyogenes).
Šiesta choroba
27.07.2021   14
Šiesta choroba (roseola) je vírusové ochorenie. Typické sú vysoké horúčky, po ktorých nasleduje vyrážka. Dokedy je dieťa infekčné a môže sa nakaziť aj dospelý? Čo ak dostane šiestu chorobu tehotná žena?
Piata choroba
26.07.2021   2
Piata choroba je vírusové ochorenie sprevádzané typickou vyrážkou na tvári (akoby motýlik). Dieťa je najviac infekčné ešte pred jej objavením sa. Komplikácie spôsobuje v tehotenstve.
zvery
Prečo je mačka tučná
15.07.2021   1
Aj keď je okrúhla tvárička a bruško rozkošné, vášmu miláčikovi rozhodne neprospieva. Nadváha spôsobuje u mačiek rovnako ako u ľudí zvýšený krvný tlak, cholesterol, ohrozuje srdce a skracuje život domáceho priateľa.
Pitný režim pre psa alebo koľko vody je akurát
08.07.2021   1
Voda vyživuje, čistí a hydratuje všetky živé tvory na zemi, vrátane našich psích spoločníkov. Koľko vody potrebuje vypiť pes? Ako zistíme, či jej náš pes vypije dosť?
Kastrovaný králik
11.06.2021   0
Aký význam má u zajaca ako domáceho maznáčika kastrácia resp. sterilizácia? Má tento zdanlivo bolestivý úkon u zajacov nejaký vplyv na kvalitu života?