ŠportŠport

McDonald´s Cup videotréning 04: Prihrávanie lopty

 PR   17.04.2021   0

Naše deti to nemajú práve ľahké: kvôli pandémii si nemôžu ísť len tak zakopať von na ihrisko s kamarátmi – nie je komu prihrať... Bez toho, aby si mohli nacvičovať prihrávky, nemôžu malí futbalisti rásť a zlepšovať sa.

McDonald's Cup sa nezľakol ani tejto výzvy a zaradil tému „Prihrávanie lopty“ medzi svoje online tréningové videá pre malých futbalistov, na ktorých spolupracoval aj odborný garant turnaja, Slovenský futbalový zväz.

A aby povzbudil tých, ktorí prekonávajú samých seba a neprestávajú doma trénovať, prišiel McDonald's Cup so súťažou, ktorá malých futbalistov určite poteší.

Shutterstock

 

Vedieť dobre prihrať loptu – základ pre každého futbalistu

Vedieť dobre prihrať loptu je pre každého futbalistu úplný základ. Že nemáš s kým si prihrať? Hlavu hore, pracujte s tým, čo máte – do tréningu môžete zapojiť súrodenca, rodiča a tí vynaliezaví aj akúkoľvek stenu alebo múr vonku.

Kto chce, cestu si nájde. A nezľakne sa ani tejto výzvy, pretože to nie je až také ľahké, ako sa na prvý pohľad zdá. Ako viesť loptu z miesta, v pohybe alebo pri jej vedení, sa treba dobre naučiť. A tiež poctivo trénovať.

Nacvič si prihrávku podľa najnovšieho online videotréningu. Hosťom videa je známy freestylista a detský tréner Peter „Hersty“ Herstek z CFT Academy.

 

Čo hovorí futbalová teória o prihrávaní lopty?

Pre prihrávku je dôležité správne a presné zasiahnutie lopty, vhodné a presné nasmerovanie a tiež použiť vhodnú silu podľa vzdialenosti, kam chcem loptu prihrať. Prihrávku vykonávame z miesta, v pohybe alebo po vedení lopty.

Rozlišujeme rôzne spôsoby prihrávky:

A. Prihrávku vnútornou stranou nohy používame na krátku a strednú vzdialenosť. Dôležitý je rozbeh, došliapnutie na úroveň lopty a úder do lopty. V okamihu úderu do lopty je noha spevnená.

B. Prihrávka priamym a vnútorným priehlavkom používame na strednú a dlhú vzdialenosť. Cieľom je rýchle prenesenie hry z jednej strany na druhú. Taktiež v okamihu úderu do lopty je priehlavok spevnený. Opornú nohu došľapujeme asi 20-30 cm vedľa lopty.

C. Prihrávku vonkajšou stranou nohy používame na rotované, prekvapivé prihrávky okolo protihráča. Je to podobná technika kopu ako pri prihrávke vnútornou stranou nohy iba v pred úderom do lopty vytáčame špičku nohy dovnútra. 

McDonald´s Cup v Teleráne na Markíze

 

Poď súťažiť

Do 5. mája 2021 sa môže každý mladý futbalista zapojiť do súťaže, ktorú vyhlásil McDonald's CUP. Možno si o nej počul, keď si v piatok 16. apríla pozeral Teleráno na TV Markíza.

Ako znie súťažné zadanie?

Ukáž nám, ako sa vieš tešiť z gólu! Či už skáčeš ako Ronaldo alebo máš štýl ako Messi, vlož svoje foto alebo krátke video s víťazným gestom alebo zo svojho domáceho tréningu do komentára a vyhraj super poukážky v hodnote až 100 Eur.

Troch výhercov vyžrebuje patrón turnaja Robo Boženík.

A nezabudni dať like stránke McDonald's CUP - Slovenská republika.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Nové podkásty
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Bratislava už prednostne očkuje aj tehotné ženy
12.05.2021   0
Tehotné ženy, ktoré sa chcú zaočkovať proti koronavírusu, sa môžu prihlásiť do náhradníckeho zoznamu.
Pôrody znova ako za socializmu - pandémia ako výhovorka
11.05.2021   0
Ako sa ženám rodilo a rodí počas pandémie, ktorá trvá už viac ako rok? Vrátili sme sa do socialistických čias, až šokujúco rýchlo.
1. týždeň tehotenstva
09.05.2021   0
Tehotenstvo trvá približne 266 dní, čiže cca. 280 dní od prvého dňa poslednej menštruácie. Čo je presne 40 týždňov.
babetko
Neurovedkyňa dokázala, aký dôležitý je vzťah mamy a dieťaťa
11.05.2021   0
Neurovedkyňa vytvorila pomocou magnetickej rezonancie úžasný obraz, ktorý ukazuje silné spojenie medzi matkou a dieťaťom – je na nej ona sama so svojim dvojmesačným synčekom.
"Toto moje dieťa nerobí. Požičiava hračky a nebije sa..."
10.05.2021   0
Moje dieťa nechcelo požičať inému dieťaťu lopatku. A mamička toho druhého dieťaťa zostala zarazená a skonštatovala:
detské choroby
Crohnova choroba u detí
06.05.2021   0
Crohnova choroba je vlastne zápal čreva. Chronický. Mení život tomu, kto toto ochorenie získal. Čoraz viac detí a mladých ľudí patrí medzi pacientov a rodičia často opomínajú prvotné príznaky ochorenia.
Tiková porucha u detí
02.05.2021   3
Ako rodičia budete asi medzi prvými, ktorí si môžu všimnúť u svojho dieťaťa isté stereotypné pohybové alebo zvukové prejavy, ktoré nazývame tikmi. Tiková porucha nemá vplyv na inteligenciu, avšak niektoré sprievodné javy tikov môžu negatívne ovplyvniť výkon žiaka v škole.
Hnačka – ako ju riešiť prírodnými prostriedkami
26.04.2021   0
Na hnačku nájdete niekoľko prípravkov aj medzi liekmi vhodnými pre deti. Pokiaľ však chcete vyskúšať najskôr prírodnú medicínu, nech sa páči – tu je niekoľko tipov.
zvery
Zajac ako domáci miláčik...
07.05.2021   7
Zajace alebo králiky sú nádherné zvieratá. Sú obdivuhodné a majú osobnosť! Avšak predtým, ako si nejakého vyberiete, mali by ste sa uistiť, či je to vhodné zviera pre Vás a Vašu rodinu.
Kde sa na psovi a mačke skrýva kliešť a ako ho odstrániť
20.04.2021   0
Skrýše kliešťov: vnútro a okolie uší, na hlave a okolo očí, v oblasti papule a ňufáka, na krku pod obojkom, slabiny a medzi zadnými nohami, pod prednými nohami, labky a medzi prstami, okolo chvosta
Agapornis, začíname s chovom.
12.04.2021   8
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.