ŠportŠport

McDonald´s Cup videotréning 02: Pociťovanie lopty - Ball Mastery

 pr   26.03.2021   0

Aj vám chýba futbalový turnaj McDonald´s Cup, ktorý sa nemôže uskutočniť tak, ako po minulé roky? Potom určite oceníte online tréningy od McDonald´s Cup, ktoré deťom pomôžu zlepšovať kondíciu a techniku a pripravovať sa na budúci ročník turnaja aj v domácom prostredí.

Ďalším zo série krátkych tréningových videí od McDonald's Cup, za ktorým odborne stojí Slovenský futbalový zväz, je zameraný na pociťovanie a kontrolu lopty.

Shutterstock

 

V tejto časti si malí futbalistu môžu spolu s Bonym preveriť, či majú svoju futbalovú loptu pod kontrolou. Jej ovládanie totiž nie je také jednoduché, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Aj doma – stačí na to malý priestor – sa môžu deti naučiť triky ako Bicykel, Tanček alebo Biliard. Cvičiť sa môže v ponožkách alebo v teniskách. Možno to nepôjde na prvýkrát – netreba sa vzdávať, ale skúšať znova a znova. Po online tréningu bude mať dieťa lepší prehľad o lopte a svojich nohách.

Trénujte a zlepšujte sa spolu s nami!

Ball Mastery je prax technických činností v obmedzenom priestore, ktorá  umožňuje dosiahnuť doslova stovky dotykov s loptou v krátkom čase. Základné pravidlo je: 1 hráč a 1 lopta. 

Je to vlastne opakovaná manipulácia s loptou rôznymi časťami svojho chodidla oboma nohami. Ovládanie lopty je základom rozvoja každého hráča / hráčky.

 

Čo sa sleduje pri Ball Mastery:

Cieľom je naučiť sa "tancovať" s loptou, preto je potrebné tieto cvičenia zaradiť do vášho tréningu.

Pri tréningu základných technických zručnosti je nevyhnutne, aby hráč / hračka  trénoval oboma nohami.

Malý priestor podmieňuje hráča / hráčku mať kontrolu nad každým jedným dotykom lopty, aby zabránil jej strate.

Bez ohľadu nato, koľko máte rokov alebo na akej úrovni hráte futbal, nikdy nie je neskoro vylepšiť svoju techniku s loptou, pomocou týchto cvičení Vám pomôžeme zmeniť sa na lepšieho hráča / hráčku.

Nezabudnite sledovať jednotlivé kapitoly tréningov, prípadne YouTube kanál.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Nové podkásty
tehotenstvo
...dva, tri, štyri, päť! Viacplodová gravidita
14.04.2021   0
Malé deti vždy priťahujú pozornosť a vyvolávajú úsmev na tvárach dospelých – dvojnásobne vtedy, ak ide o dvojičky. Ako je možné, že si namiesto jedného „batôžteka“ z pôrodnice domov donesiete batôžteky dva – alebo aj viac?
Varovné príznaky v popôrodnom období. Kedy vyhľadať pomoc?
12.04.2021   0
Niektoré príznaky si na sebe môže všimnúť žena samotná, iné zase skorej zaznamená jej najbližšie okolie. Netreba ich podceňovať a je vhodné pomoc pre istotu vyhľadať.
Pôrod po francúzsky? Tlmenie bolesti a ocko pri pôrode sú samozrejmosťou
08.04.2021   0
Povestná francúzska elegancia sa netýka len filmov. Tu vo Francúzsku sa pôrod rozhodne toľko neprežíva, nevedú sa verejné diskusie o zlepšení postavenia rodičiek, lepších pôrodniciach, kvalitnejšej starostlivosti, tieto témy majú vyriešené. Tehotenstvo je brané ako normálny stav ženy, o ktorom sa veľa nehovorí. Francúzky až do pôrodu fungujú normálne, chodia do práce, raz za čas si zájdu na vyšetrenie.
babetko
Matka matku nepochopí
14.04.2021   0
A ty čo, ako sa máš ? Mlieko mi v prsiach kondenzuje, ale vravím: „A veď ako na materskej.“ A ona, zlatá, že: „Mne stačilo byť doma mesiac, šalela som.“
Mám 2 deti s refluxom
13.04.2021   0
Všade všetko pogrckané, neustále prezliekanie, behanie s handrou, plienka pod krkom (namiesto podbradníka, keďže jeho veľkosť bola/je nepostačujúca), sústavne pranie, prezliekanie spacej súpravy v postieľke, častá kontrola počas spánku, čistenie kočíka po takmer každej prechádzke, taška plná vecí na prezlečenie všade kam ideme...
Polohy na dojčenie po cisárskom reze
12.04.2021   1
Dojčenie po „cisárskom“ si vyžaduje také polohy na dojčenie, ktoré nezaťažujú operačnú ranu matky.
detské choroby
9 prírodných spôsobov ako sa zbaviť mrle detskej
13.04.2021   1
Ak je potrebná medikamentózna liečba mrlí, tú možno kombinovať s rôznymi prírodnými prostriedkami, čím sa mnohonásobne zvyšuje jej účinnosť.
Ochorenia tráviacej sústavy
12.04.2021   12
Prehľadový článok najčastejších ochorení tráviacej sústavy.
Kedy rastú ktoré zúbky
07.04.2021   0
Mliečne zúbky. V ktorom mesiaci vyrastajú a ktoré? Takto by to malo nasledovať:
zvery
Agapornis, začíname s chovom.
12.04.2021   8
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.
Gekončík nočný
29.03.2021   1
Gekončík je jašterica. Je to nenáročné nočné zviera vhodné aj pre začínajúceho teraristu. Prežijú aj v situáciách, v ktorých by teplokrvný živočích dávno zahynul.
Pelech pre psa
17.03.2021   0
Tak ako človek aj pes má svoje návyky a preferencie v správaní či oddychovaní. Obľubuje konkrétne miesto, alebo polohu. Kúpa pelechu, respektíve miesta, kde bude náš pes oddychovať nie je vždy lacná ani jednoduhá...