ŠportŠport

Ako sa dostať po pôrode do formy #1 - formujeme brucho

 Janka Šimkovičová   12.12.2018   3

Pamätám si na obdobie po pôrode, kedy som zrazu precitla a začala opäť vnímať popri malom voňavom bábätku aj samú seba. Bolo to obdobie po šestonedelí, s malinkým synom sme už mali aký taký režim. Fyzicky som sa cítila dobre, aj gynekológ mi odobril, že je všetko v poriadku. Iba ja som vedela, že nie úplne.

Jana Šimkovičová_Foto Tatiana Gernátová

 

Počas tehotenstva som totiž pribrala 20 kíl. Samozrejme s pôrodom čosi odišlo, ale takých tých nefalšovaných pätnásť mi ostalo určite. Pre mňa už dlho nepoznaná vec. Žiť v tele, v ktorom sa necítim dobe.

Chcelo to zmenu

Nie som typ, ktorý sa zmieri s tým, v čom sa necíti dobre. Preto som sa rozhodla schudnúť. Cesta to nebola jednoduchá. Mnoho krát som bola nevyspatá, môj režim závisel od môjho malého syna. Často som už nemala energie nazvyš. Ale rozhodla som sa, že takto žiť nechcem.

A keď som to zvládla ja, určite sa to podarí aj vám.

Čas rozhodnúť sa

Ak chcete schudnúť natrvalo, vyhnite sa akýmkoľvek diétam, po ktorých prichádza iba jojo efekt. Podujali ste sa na cestu, tak nech je kvalitná a trvalá.

Spravte z cvičenia a novej stravy súčasť vášho života. Vykročte za zmenou životného štýlu. Aby sa tak stalo, musíte sa ale rozhodnúť. Tak naozaj to chcieť. Rozhodnúť sa, že naozaj tú zmenu chcete a ísť si za tým na sto percent. Určite to poznáte. Je to taká intímna debata, kedy spovedáte samú seba, až z toho vznikne definitívne rozhodnutie. Začnete mať jasnú myseľ, ste absolútne presvedčená o tom, že to chcete a urobíte pre to všetko. Lebo vy ste tiež dôležitá.

Nový začiatok

Vy sami sa stanete svojím hnacím motorom. Ak vám príde do cesty prekážka, nenecháte sa zlomiť. Práve naopak. Budete hľadať riešenie, ako sa to dá. Ženie vás vlastné rozhodnutie, lebo už viete, prečo to celé robíte. Pre seba. Vtedy už nečakáte na “pondelok”, ale začnete konať okamžite.

Tak vstaňte z gauča a začnite cvičiť.

Nasledujúci video tréning vás určite nakopne. Pochádza z video programu SUPER BODY na domáce cvičenie, ktoré sme zostavovali práve pre maminy, ktoré nemajú možnosť ísť cvičiť mimo domu. V programe nájdete 28 kompletných video tréningov a viac než 12 hodín cvičenia pre štíhle a pevné telo.

 

Jana Šimkovičová

zakladateľka CVIČTE.SK a Supershape

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Berunka napísané 25.04.2019 10:51

cvičenie ma nikdy nejak extra nebralo. Radšej som si vzala bicykel a šla sa prejst a vaha šla dole.Teraz si ešte kupim kolopbežku, pretože je vlemi dobra na tvarohanie noh a zadku a tiež redukuje celulitidu

EminaW napísané 17.03.2019 12:04

rodila som v novembri a v jari som začala aktivne jazdit na bicykli, kolobežke a velmi mi to pomohlo. Inak ako športom sa poporodnych kil nezbavite

Sofia napísané 13.05.2019 11:00

takže myslíš si, že jazda na kolobežke pomože? Pravda je, že tam su v pohybe nohy a zadok, takže na tvarovanie je to určite to najlepšie. Vieš doporučit nejaku kolobežku?

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
10 krokov podpory raného kontaktu
16.07.2019   0
Zamysleli ste sa pred pôrodom, ako by mali vyzerať vaše prvé minúty, hodiny, dni s bábätkom tesne po narodení? Ako by ste si ich predstavovali? Ako sa po pôrode začína dojčenie? Čo je to samoprisatie, bonding, "koža na kožu"? Prečítajte si v článku, ako má vyzerať podpora raného kontaktu medzi matkou a novorodencom po pôrode.
Gynekológ varuje: Nedostatok horčíka v tehotenstve zvyšuje riziko astmy a ekzému u detí
12.07.2019   0
Nedostatok horčíka môžeme mať z viacerých príčin. Samé si ho spôsobujeme rôznymi diétami, jednostrannou stravou či konzumáciou polotovarov. Hnačky a zvracanie ho zase nadmerne vylúčia. V prípade tehotnosti však jeho potreba značne narastá.
Ako liečiť opuchy nôh v tehotenstve - babské rady
09.07.2019   0
Zábal na nohy môžete aplikovať pred spaním, ale pokojne aj počas noci. Pomôže najmä v dňoch, keď teplomer aj vo večerných hodinách ukazuje tridsať stupňov. Na zábal vyskúšajte ľanovú utierku, mäkký uterák či bavlnenú plienku. Zmiešajte teplú vodu a ocot v pomere 1:1 a namočte doňho napríklad osušku. Omotajte ju okolo chodidiel. Nohy si vyložte na zrolovanú prikrývku a nechajte odpočívať.
babetko
Čo potrebujeme, aby sme zdolali koliku?
16.07.2019   0
Pravidelná bolesť nafúknutého bruška postihuje asi 25 percent novorodencov od 3. až 6. týždňa života do 3. až 4. mesiaca.
O pokryteckom kojení
11.07.2019   27
Akoby nás mátala revolta voči generácii našich mám, ktoré sa hádam rad radom kolektívne dohodli, že už po troch mesiacoch majú „málo“ mlieka, „slabé“ je a pochabo nám zapchali ústa fľašou, z ktorej len tak tieklo sunarom ako potokom.
Nerob z toho vedu!
08.07.2019   1
Nerob z toho vedu - vraví mi muž, keď sa do preplneného kufra snažím napchať ďalšiu náhradnú vrstu oblečenia. Nerob z toho vedu - vraví, keď pred odchodom zúfalo hľadám plyšového krtka. Nesúhlasím, prežiť cestu na dovolenku je naozajstná veda.
detské choroby
Magnetická rezonancia pre deti inak
05.07.2019   0
Deti sa často návštevy lekárov obávajú. Ako spríjemniť tento zážitok vymysleli v USA, keď z obyčajných prístrojov spravili dobrodružstvo.
Majú piť deti bylinkové čaje?
01.07.2019   0
V lekárňach nájdete na výber veľa čajov, určených pre deti od 4., 6., 8. ...mesiaca. Pre mňa je vždy otázkou, kde a ako boli byliny pestované. Vyhýbajte sa granulovaným čajom, hoci sa tvária ako bylinkové.
Deti a klimatizácia. 7 x AKO bezpečne
26.06.2019   0
Je bezpečné používať klimatizáciu pri malom bábätku? Odborníci tvrdia, že áno, ako dodržíte niekoľko opatrení. Niektorí lekári súhlasia s názorom, že je bezpečnejšie používať klimatizáciu aj u novorodenca, než ho ponechať v horúcom, vlhkom prostredí, bez prúdenia vzduchu.
zvery
Chcem vlastného koňa. Koľko stojí kôň?
15.07.2019   11
Je to až také nedostupné? Koľko stojí kôň? Kde bude bývať? Čo potrebuje?
Canisterapia - inšpirácia ako pracovať so psom
06.07.2019   0
Rozhovor so Zuzanou Blažekovou, majiteľkou bernského salašníckeho psa - canisterapeuta, o tom ako sa dostali ku Canisterapii a ako pomáhajú druhým. Inšpirácia ako zamestnať psa a prospievať nielen v rodine ale i v spoločnosti.
Kŕmenie psa surovou stravou - BARFovanie
18.06.2019   7
BARFovanie je kŕmenie surovým mäsom, kosťami a surovou zeleninou. No neznamená to, že každý deň hodím psovi kilo surového krvavého mäsa. Tak ako vlky, aj pes potrebuje byliny, korienky, či zeleninu, aby doplnil pre svoj organizmus potrebné látky.