ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
ŠportŠport

Ako sa dostať po pôrode do formy #1 - formujeme brucho

 Janka Šimkovičová   12.12.2018   0

Pamätám si na obdobie po pôrode, kedy som zrazu precitla a začala opäť vnímať popri malom voňavom bábätku aj samú seba. Bolo to obdobie po šestonedelí, s malinkým synom sme už mali aký taký režim. Fyzicky som sa cítila dobre, aj gynekológ mi odobril, že je všetko v poriadku. Iba ja som vedela, že nie úplne.

Jana Šimkovičová_Foto Tatiana Gernátová

 

Počas tehotenstva som totiž pribrala 20 kíl. Samozrejme s pôrodom čosi odišlo, ale takých tých nefalšovaných pätnásť mi ostalo určite. Pre mňa už dlho nepoznaná vec. Žiť v tele, v ktorom sa necítim dobe.

Chcelo to zmenu

Nie som typ, ktorý sa zmieri s tým, v čom sa necíti dobre. Preto som sa rozhodla schudnúť. Cesta to nebola jednoduchá. Mnoho krát som bola nevyspatá, môj režim závisel od môjho malého syna. Často som už nemala energie nazvyš. Ale rozhodla som sa, že takto žiť nechcem.

A keď som to zvládla ja, určite sa to podarí aj vám.

Čas rozhodnúť sa

Ak chcete schudnúť natrvalo, vyhnite sa akýmkoľvek diétam, po ktorých prichádza iba jojo efekt. Podujali ste sa na cestu, tak nech je kvalitná a trvalá.

Spravte z cvičenia a novej stravy súčasť vášho života. Vykročte za zmenou životného štýlu. Aby sa tak stalo, musíte sa ale rozhodnúť. Tak naozaj to chcieť. Rozhodnúť sa, že naozaj tú zmenu chcete a ísť si za tým na sto percent. Určite to poznáte. Je to taká intímna debata, kedy spovedáte samú seba, až z toho vznikne definitívne rozhodnutie. Začnete mať jasnú myseľ, ste absolútne presvedčená o tom, že to chcete a urobíte pre to všetko. Lebo vy ste tiež dôležitá.

Nový začiatok

Vy sami sa stanete svojím hnacím motorom. Ak vám príde do cesty prekážka, nenecháte sa zlomiť. Práve naopak. Budete hľadať riešenie, ako sa to dá. Ženie vás vlastné rozhodnutie, lebo už viete, prečo to celé robíte. Pre seba. Vtedy už nečakáte na “pondelok”, ale začnete konať okamžite.

Tak vstaňte z gauča a začnite cvičiť.

Nasledujúci video tréning vás určite nakopne. Pochádza z video programu SUPER BODY na domáce cvičenie, ktoré sme zostavovali práve pre maminy, ktoré nemajú možnosť ísť cvičiť mimo domu. V programe nájdete 28 kompletných video tréningov a viac než 12 hodín cvičenia pre štíhle a pevné telo.

 

Jana Šimkovičová

zakladateľka CVIČTE.SK a Supershape

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Oco pozerá futbal, bábo plače, mama má baby blues
21.02.2019   0
Hormonálna nerovnováha, množstvo pocitov, únava a nové povinnosti zvyčajne prispejú k tomu, že sa žena niekoľko týždňov po pôrode, keď prvotné dojmy opadnú, začína cítiť vyčerpane a nervózne. Lekári toto obdobie nazývajú baby blues a radia mamám zvoľniť zo svojich očakávaní, požiadať o pomoc okolie, a počkať, kým nahromadené emócie odznejú samé. Mamička Linda pozná baby blues dôverne a vie, ako si s ním poradiť.
Menštruačný kalíšok používajú ženy aj na to, aby skôr otehotneli. Funguje to?
20.02.2019   0
Každým dňom populárnejší menštruačný kalíšok, ako ekologická alternatíva k tampónom a vložkám, môže mať aj iný účel.
Odkedy som tehotná, nič nesmiem!
19.02.2019   0
Jedna z vecí, ktoré ma na prvom tehotenstve (ne)príjemne prekvapili, bola kvapku prehnaná starostlivosť môjho muža. On, racionálny chlap, sa pri pohľade na svoju manželku – budúcu matku zmenil na nepoznanie. Skrátka, prvé dieťa je prvé dieťa, a keď sa z muža stáva oco, zo ženy je na chvíľu kráľovná. Toto vás, milé prvorodičky, čaká pri prvom tehotenstve, tak si to užite.
babetko
Kedy dať dieťaťu do ruky prvú farbičku
21.02.2019   1
Deti, ak majú príležitosť a vhodné materiály, tak začínajú „kresliť“ – teda pracovať s týmto materiálom zhruba okolo prvých narodenín.
8 vecí, ktoré musí počuť každá mama, ktorá má malé deti
20.02.2019   1
Bude ti ťažko ešte niekoľko rokov. Naozaj veľmi ťažko. Neklesaj na duchu. Toto je pravá rodičovská cesta, jednoducho vydrž.
Deti sú ako atentátnici. Ich úlohou je sabotovať rodičov
19.02.2019   0
So sladkým úsmevom maria takmer každé naše úsilie. To kvôli nim robíme tisíc vecí naraz a nikdy nič nestihneme poriadne dokončiť.
detské choroby
Medzinárodný deň detskej rakoviny. Ochorie nám viac ako 200 detí ročne
14.02.2019   0
Dnes sú detské onkológie okrem Banskej Bystrice aj v Bratislave a Košiciach, ktoré spolu ročne diagnostikujú vyše 200 prípadov onkologických ochorení u detí od 0 do 19 rokov.
17 tipov na domácu liečbu laryngitídy
12.02.2019   0
Pri laryngitíde ide o to, že krk zvnútra opuchne. A to je dôvod, prečo toto ochorenie netreba podceňovať. Rodičia by vždy mali dieťa zobrať k lekárovi. Liečbu, ktorú pri laryngitíde nariadi dieťaťu lekár, môžete podporiť týmito domácimi prostriedkami.
Antibiotiká. Áno, či nie ?
08.02.2019   2
Ako liečia choroby antibiotiká? Deťom sa najčastejšie predpisujú ATB, ktoré obsahujú ampicilín, amoxycilín, erytromycín a penicilín.
zvery
Aj malé zvieratko potrebuje starostlivosť
15.02.2019   0
Medzi malé domáce zvieratká zaraďujeme všetky menšie od psa či mačky. Najznámejší domáci mini miláčikovia sú králiky, škrečky, morčatá, či laboratórne myši. Pre svoj spokojný a šťastný život však aj oni potrebujú pravidelnú starostlivosť.
Stratil sa mi pes
06.02.2019   0
Čo robiť, keď sa nám stratí pes? Ako si zachovať chladnú hlavu a nepodľahnúť zbytočne panike? Kto nám pomôže nájsť ho? Ako sa efektívne zapojiť do hľadania?
Flat coated retríver alebo Hladkosrstý retríver, FCR
30.01.2019   0
Poznáte krásneho a inteligentného psa - Flat coated retrievera? Odkiaľ pochádza toto originálne plemeno a aké má vlastnosti? Je vhodné do rodiny s deťmi? Čo má spoločné s inými druhmi retrieverov?