ŠportŠport

Ako sa dostať po pôrode do formy #1 - formujeme brucho

 Janka Šimkovičová   12.12.2018   1

Pamätám si na obdobie po pôrode, kedy som zrazu precitla a začala opäť vnímať popri malom voňavom bábätku aj samú seba. Bolo to obdobie po šestonedelí, s malinkým synom sme už mali aký taký režim. Fyzicky som sa cítila dobre, aj gynekológ mi odobril, že je všetko v poriadku. Iba ja som vedela, že nie úplne.

Jana Šimkovičová_Foto Tatiana Gernátová

 

Počas tehotenstva som totiž pribrala 20 kíl. Samozrejme s pôrodom čosi odišlo, ale takých tých nefalšovaných pätnásť mi ostalo určite. Pre mňa už dlho nepoznaná vec. Žiť v tele, v ktorom sa necítim dobe.

Chcelo to zmenu

Nie som typ, ktorý sa zmieri s tým, v čom sa necíti dobre. Preto som sa rozhodla schudnúť. Cesta to nebola jednoduchá. Mnoho krát som bola nevyspatá, môj režim závisel od môjho malého syna. Často som už nemala energie nazvyš. Ale rozhodla som sa, že takto žiť nechcem.

A keď som to zvládla ja, určite sa to podarí aj vám.

Čas rozhodnúť sa

Ak chcete schudnúť natrvalo, vyhnite sa akýmkoľvek diétam, po ktorých prichádza iba jojo efekt. Podujali ste sa na cestu, tak nech je kvalitná a trvalá.

Spravte z cvičenia a novej stravy súčasť vášho života. Vykročte za zmenou životného štýlu. Aby sa tak stalo, musíte sa ale rozhodnúť. Tak naozaj to chcieť. Rozhodnúť sa, že naozaj tú zmenu chcete a ísť si za tým na sto percent. Určite to poznáte. Je to taká intímna debata, kedy spovedáte samú seba, až z toho vznikne definitívne rozhodnutie. Začnete mať jasnú myseľ, ste absolútne presvedčená o tom, že to chcete a urobíte pre to všetko. Lebo vy ste tiež dôležitá.

Nový začiatok

Vy sami sa stanete svojím hnacím motorom. Ak vám príde do cesty prekážka, nenecháte sa zlomiť. Práve naopak. Budete hľadať riešenie, ako sa to dá. Ženie vás vlastné rozhodnutie, lebo už viete, prečo to celé robíte. Pre seba. Vtedy už nečakáte na “pondelok”, ale začnete konať okamžite.

Tak vstaňte z gauča a začnite cvičiť.

Nasledujúci video tréning vás určite nakopne. Pochádza z video programu SUPER BODY na domáce cvičenie, ktoré sme zostavovali práve pre maminy, ktoré nemajú možnosť ísť cvičiť mimo domu. V programe nájdete 28 kompletných video tréningov a viac než 12 hodín cvičenia pre štíhle a pevné telo.

 

Jana Šimkovičová

zakladateľka CVIČTE.SK a Supershape

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
EminaW napísané 17.03.2019 12:04

rodila som v novembri a v jari som začala aktivne jazdit na bicykli, kolobežke a velmi mi to pomohlo. Inak ako športom sa poporodnych kil nezbavite

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Toto by ste mamičke po pôrode naozaj darovať nemali
22.04.2019   0
Doma ma čakali samé úžasné darčeky ako karimatka, aby som vraj čím skôr začala zhadzovať kilá navyše, krém na bradavky a odsávačka hlienov pre syna. Manžel mi prezradil, že hľadal niečo praktické a užitočné. Tak som sa naštvala a na Vianoce som si z jeho odmeny, čo dostal v práci, kúpila zlatú retiazku a kabelku, a jemu som darovala ponožky a sprej proti poteniu nôh. Ten pohľad, keď si pred celou rodinou vybalil darček, stál za to.
Aký je rozdiel medzi prvým a druhým tehotenstvom?
18.04.2019   0
Hovorí sa, že prvé dieťa je pokusný králik. Blbosť! Prvé dieťa, to je nádej. Očakávania. Veľkolepé sny. Lekár vám na ultrazvuku ukazuje, kde má potomok ručičky a nožičky, ale vy vidíte zahraničnú univerzitu. Kurzy baletu. Voľný čas na koňoch. Nobelovú cenu a ďakovnú reč venovanú matke. Druhé dieťa? V lepšom prípade vám po ordinácii namiesto ocino nepobieha prvorodený. Pri pohľade na ultrazvuk nevidíte ručičky, nožičky ani Oxford, ale hory prádla a plienok. Veríte, že tentokrát sa to s materským mliekom podarí, ale keby nie, prežijete. Nuž, a tých rozdielov medzi prvým a druhým tehotenstvom je oveľa viac.
Pôrodnica v Trenčíne si zaslúži svoju dobrú povesť
16.04.2019   0
Nemôžem povedať, že lekár či sestry by sa z mojich požiadaviek vysmiali. Práve naopak, úplne rešpektovali moju žiadosť, aby mi nedávali lieky a neponúkali epidurál. Vedela som, že vo chvíli, keď bude pôrod prichádzať, by som sa mohla nechať zlákať na uľahčenie, a to som nechcela. Druhou vecou, ktorá bola pre mňa dôležitá, bolo: žiadne holenie, klystír.
babetko
Nenadávajme deťom kvôli deci rozliatej vody
24.04.2019   1
Niekedy v slabej chvíľke stratíme nervy a hučíme ako sirény. Kvôli deci rozliatej vody. „Ty si ale babrák, to nevieš dať pozor, čo máš ruky deravé?“
Spod plienočky – staráme sa o chlapčeka
20.04.2019   1
I vám sa narodil chlapček? A premýšľate nad špecifikami starostlivosti? Ako na to? Stolica, zapareniny, penis, predkožka, mázok, krémiky, semenníky... Strašidelné?
Spod plienočky - staráme sa o dievčatko.
19.04.2019   0
Narodilo sa vám dievčatko? Neobávajte sa, s našimi tipmi určite starostlivosť o svoju dcérku zvládnete. Ako sa teda starať o intímne partie bábätka - dievčatka?
detské choroby
Drogy - čo robiť pri podozrení, že dieťa užíva drogy
22.04.2019   0
Všímajte si indície, nedávajme si klapky na oči. Problém s drogami sa môže týkať aj vašich detí.
Ako podávať deťom lieky
15.04.2019   0
Ako podať dieťaťu kvapky do oka, "hnusnú tabletku" na prehĺtnutie, či čapík do zadočku... Tu nájdete finty, triky, zlepšováky na mnohé liekové trápenia našich najmenších.
Detská imunita dá rodičom zabrať
13.04.2019   0
Za častými horúčkami a nádchami však nemusí byť vždy len vrodená predispozícia. Neraz je na vine životný štýl, v ktorom chýba otužovanie, pohyb a zdravá strava. Mnoho detí je naviac preťažených povinnosťami, už na základných školách zažívajú stres a chýba im viac hier na čerstvom vzduchu.
zvery
Pes a mačka – priatelia
20.04.2019   2
Od dávnych čias sa traduje, že pes a mačka sú najväčší nepriatelia. Túto tézu príležitostne podporia aj zábery z rôznych filmov, reklám či úryvky z rozprávok. Je to ale naozaj tak? Skutočne pes a mačka nemôžu spolu vydržať?
Rozhodli sme sa pre hada...
11.04.2019   0
Ak máte pri pohľade na hada zmiešané pocity, mali by ste ich rešpektovať. Radšej sa týmto zvieraťom nechajte fascinovať cez sklo terária v zoo. ... ak aspoň na chvíľu zvažujete, ponúkame vám zopár informácii, ktoré vás môžu ovplyvniť.
Čo potrebujete pre zajaca?
04.04.2019   5
Ak chceme chovať zajaca doma, tak to najpodstatnejšie pre neho je klietka. Aká má byť ? Čo má byť v klietke? Z čoho zajac pije? A čo záchodík? Na nič som nezabudla?