ŠportŠport

7 dôvodov, prečo sa zúčastniť dm ženského behu

 pr   12.09.2018   0

Možno sú ženy, ktoré sa zúčastňujú bežeckých súťaží kvôli medailám či finančnej výhre. Ale potom sú aj také, ktorých je omnoho viac, a ich motiváciou sú rozhodne zaujímavejšie dôvody. Niektoré z tej druhej skupiny sa s nami o ne podelili a my veríme, že dostatočne namotivujú aj vás. 

 

Predtým, ako sa spolu uvidíme 22. septembra pri Eurovea v Bratislave, si teda prečítajte zopár dôvodov, prečo si tento športový sviatok nesmiete nechať ujsť.

1. Prekonanie samej seba

Jedna vec je ísť si zabehať z času na čas, keď si pre seba nájdete chvíľku. Prihlásiť sa na dm ženský beh si však vyžaduje isté odhodlanie vystaviť sa verejnosti a absolvovať  niekoľko kilometrov. Ak ste začiatočníčka, zvoľte si 4 km trasu. Pre tie z vás, ktoré toho majú odbehané už viac, čaká dlhšia, 10 km trasa. Ale nebojte sa, vôľa dobehnúť do cieľa sa počas behu nestratí, pretože všade okolo vás budú iné ženy, ktoré vás podržia. A ten pocit, keď dobehnete... verte, bude to na nezaplatenie :)

2. Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa

Výhodou ženského behu je to, že ho absolvujete so ženami. Vďaka tomu nemusíte čeliť žiadnej rivalite. My, ženy, držíme viac spolu a rozhodne nebudeme na nikoho pozerať s opovrhnutím, že dobehol posledný. Preto je už na vás, či si za osobný cieľ stanovíte čas, poradie alebo „len" skutočnosť, že dobehnete do cieľa. Vaše endorfíny budú samá radosť už len za posledné spomenuté.

3. Vaše telo a nálada sa vám poďakujú

Keď už hovoríme o tých endorfínoch – áno, je to jedna z najväčších motivácií mnohých z nás. Už spomenutý faktor prekonania samej seba stojí za zmienku. V neposlednom rade ale robíte niečo aj pre svoje telo. Ženský beh je aj o posilnení ženskosti, o dôvere v samú seba a o pozornosti venovanej svojmu telu, ktoré nám tak ochotne slúži.

4. Podporíte dobrú vec a budovanie športového ducha 

dm ženský beh sa už každoročne stará nielen o skvelý zážitok z aktivity, ale zároveň má i sociálny charakter. Výťažok zo štartovného totiž poputuje na vybudovanie novej dm šport zóny, ktorou už niekoľko rokov podporujeme športovcov, a to vždy v inej mestskej časti Bratislavy.

5. Beh je taký jednoduchý, že si ho môže užiť každá z nás

Čo na behu milujeme? Je to taký jednoduchý šport, že si zamilovanie v ňom môže nájsť veľmi ľahko hociktorá z nás. Nepotrebujete k nemu veľa inštrukcií, pretože väčšinu ste sa naučili už na základnej škole. :) A najlepšie na tom všetkom je, že  reálne potrebujte len pár dobrých bežeckých tenisiek a ste pripravené.  

6. Oslávite (nielen) ženskú krásu

V zdravom tele zdravý duch, o to pokoj. Ale starostlivosť o zdravie a krásu nespočíva len v športových aktivitách. My sme na to mysleli už vopred, a preto na vás budeme čakať nielen na štartovacej čiare či v cieľovej rovine, ale aj v dm stánku, kde sú vítané nielen dámy, ale aj páni, malí aj veľkí, či ostatné nebežkyne. Pripravené budú ochutnávky produktov zn. dmBio či DAS gesunde PLUS. Môžete sa nechať nalíčiť našimi make-up artistkami s dekoratívnou kozmetikou zn. trend IT UP, s.he stylezone a alverde. Do švungu vezmeme aj vašu korunu krásy a áno, mysleli sme aj na pánov, o ktorých sa špeciálne postarajú majstri barberi z MMG Freedom Barbers.

7. Beh mamy s dcérou

A čo tak bežať spolu so svojou dcérou či mamou? Možno by ste sa čudovali, ako sa dá posilniť generačné puto počas 4-kilometrového behu. Je to tá chvíľa, kedy si môžete užiť spoločný čas, navzájom sa motivovať a vo dvojici to dotiahnuť do cieľa. Z vlastných skúseností vám vieme povedať, že na tento športový zážitok budete spomínať ešte veľmi dlho. :)

Skromne si myslíme, že tej motivácie na naše spoločné stretnutie je celkom dosť, čo poviete? :) 

Všetky ďalšie dôležité informácie nájdete na webe dm ženský beh.  Zarezervujte si preto svoju bežeckú vstupenku na ženský beh už teraz.

Tešíme sa na vás!

Chcem sa registrovať 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Nielen antikoncepcia. Ako fungujú metódy prirodzeného plánovania?
23.07.2019   0
Billingsova metóda patrí medzi tie najznámejšie. Je zameraná nielen na páry, ktoré sa chcú tehotenstvu vyhnúť, ale aj na tie, ktoré sa o dieťa pokúšajú. Ženy majú za úlohu sledovať predovšetkým svoj ovulačný cyklus. Billingsova metóda pomáha rozoznávať hlien, a tak určiť plodné a neplodné obdobie.
Na Slovensku nemáme ani jednu Baby friendly pôrodnicu
22.07.2019   0
Ministerstvo zdravotníctva chce certifikáty obnoviť do konca roka 2019, a to v súlade s dokumentom WHO pre BFHI.
Rebríček 2019: Mamy oznámkovali najlepšie pôrodnice
20.07.2019   0
Na portáli www.sprievodca-porodnicami.sk hodnotilo slovenské pôrodnice od vlaňajšieho augusta do konca mája tohto roku 2 839 matiek.
babetko
Čo o deťoch prezrádza spôsob hry?
22.07.2019   0
Hra tvorí najvýznamnejšiu súčasť rozvoja dieťaťa. Umožňuje mu učiť sa, skúšať, objavovať, ale aj oddychovať či opakovať. Dieťa, ktoré sa môže dosýta a nerušene hrať, nechýbajú mu podnety a najmä v prvých rokoch nápomocná ruka rodiča, je šťastné dieťa. Práve prostredníctvom hry sa najrýchlejšie prejaví potenciál, vlohy a záujmy, ktoré môžete v rannom veku podchytiť a objaviť budúce povolenie alebo milovaný koníček.
Bonding náš každodenný
17.07.2019   0
Ako vyzerá podpora bondingu v našich pôrodniciach? Prečo sú medzi jednotlivými nemocnicami rozdiely v jeho podpore? Dá sa dieťatko priložiť mamičke hneď po narodení aj v prípade cisárskeho rezu?
Čo potrebujeme, aby sme zdolali koliku?
16.07.2019   0
Pravidelná bolesť nafúknutého bruška postihuje asi 25 percent novorodencov od 3. až 6. týždňa života do 3. až 4. mesiaca.
detské choroby
Magnetická rezonancia pre deti inak
05.07.2019   0
Deti sa často návštevy lekárov obávajú. Ako spríjemniť tento zážitok vymysleli v USA, keď z obyčajných prístrojov spravili dobrodružstvo.
Majú piť deti bylinkové čaje?
01.07.2019   0
V lekárňach nájdete na výber veľa čajov, určených pre deti od 4., 6., 8. ...mesiaca. Pre mňa je vždy otázkou, kde a ako boli byliny pestované. Vyhýbajte sa granulovaným čajom, hoci sa tvária ako bylinkové.
Deti a klimatizácia. 7 x AKO bezpečne
26.06.2019   0
Je bezpečné používať klimatizáciu pri malom bábätku? Odborníci tvrdia, že áno, ako dodržíte niekoľko opatrení. Niektorí lekári súhlasia s názorom, že je bezpečnejšie používať klimatizáciu aj u novorodenca, než ho ponechať v horúcom, vlhkom prostredí, bez prúdenia vzduchu.
zvery
Chcem vlastného koňa. Koľko stojí kôň?
15.07.2019   11
Je to až také nedostupné? Koľko stojí kôň? Kde bude bývať? Čo potrebuje?
Canisterapia - inšpirácia ako pracovať so psom
06.07.2019   0
Rozhovor so Zuzanou Blažekovou, majiteľkou bernského salašníckeho psa - canisterapeuta, o tom ako sa dostali ku Canisterapii a ako pomáhajú druhým. Inšpirácia ako zamestnať psa a prospievať nielen v rodine ale i v spoločnosti.
Kŕmenie psa surovou stravou - BARFovanie
18.06.2019   8
BARFovanie je kŕmenie surovým mäsom, kosťami a surovou zeleninou. No neznamená to, že každý deň hodím psovi kilo surového krvavého mäsa. Tak ako vlky, aj pes potrebuje byliny, korienky, či zeleninu, aby doplnil pre svoj organizmus potrebné látky.