ŠportŠport

7 dôvodov, prečo sa zúčastniť dm ženského behu

 pr   12.09.2018   0

Možno sú ženy, ktoré sa zúčastňujú bežeckých súťaží kvôli medailám či finančnej výhre. Ale potom sú aj také, ktorých je omnoho viac, a ich motiváciou sú rozhodne zaujímavejšie dôvody. Niektoré z tej druhej skupiny sa s nami o ne podelili a my veríme, že dostatočne namotivujú aj vás. 

 

Predtým, ako sa spolu uvidíme 22. septembra pri Eurovea v Bratislave, si teda prečítajte zopár dôvodov, prečo si tento športový sviatok nesmiete nechať ujsť.

1. Prekonanie samej seba

Jedna vec je ísť si zabehať z času na čas, keď si pre seba nájdete chvíľku. Prihlásiť sa na dm ženský beh si však vyžaduje isté odhodlanie vystaviť sa verejnosti a absolvovať  niekoľko kilometrov. Ak ste začiatočníčka, zvoľte si 4 km trasu. Pre tie z vás, ktoré toho majú odbehané už viac, čaká dlhšia, 10 km trasa. Ale nebojte sa, vôľa dobehnúť do cieľa sa počas behu nestratí, pretože všade okolo vás budú iné ženy, ktoré vás podržia. A ten pocit, keď dobehnete... verte, bude to na nezaplatenie :)

2. Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa

Výhodou ženského behu je to, že ho absolvujete so ženami. Vďaka tomu nemusíte čeliť žiadnej rivalite. My, ženy, držíme viac spolu a rozhodne nebudeme na nikoho pozerať s opovrhnutím, že dobehol posledný. Preto je už na vás, či si za osobný cieľ stanovíte čas, poradie alebo „len" skutočnosť, že dobehnete do cieľa. Vaše endorfíny budú samá radosť už len za posledné spomenuté.

3. Vaše telo a nálada sa vám poďakujú

Keď už hovoríme o tých endorfínoch – áno, je to jedna z najväčších motivácií mnohých z nás. Už spomenutý faktor prekonania samej seba stojí za zmienku. V neposlednom rade ale robíte niečo aj pre svoje telo. Ženský beh je aj o posilnení ženskosti, o dôvere v samú seba a o pozornosti venovanej svojmu telu, ktoré nám tak ochotne slúži.

4. Podporíte dobrú vec a budovanie športového ducha 

dm ženský beh sa už každoročne stará nielen o skvelý zážitok z aktivity, ale zároveň má i sociálny charakter. Výťažok zo štartovného totiž poputuje na vybudovanie novej dm šport zóny, ktorou už niekoľko rokov podporujeme športovcov, a to vždy v inej mestskej časti Bratislavy.

5. Beh je taký jednoduchý, že si ho môže užiť každá z nás

Čo na behu milujeme? Je to taký jednoduchý šport, že si zamilovanie v ňom môže nájsť veľmi ľahko hociktorá z nás. Nepotrebujete k nemu veľa inštrukcií, pretože väčšinu ste sa naučili už na základnej škole. :) A najlepšie na tom všetkom je, že  reálne potrebujte len pár dobrých bežeckých tenisiek a ste pripravené.  

6. Oslávite (nielen) ženskú krásu

V zdravom tele zdravý duch, o to pokoj. Ale starostlivosť o zdravie a krásu nespočíva len v športových aktivitách. My sme na to mysleli už vopred, a preto na vás budeme čakať nielen na štartovacej čiare či v cieľovej rovine, ale aj v dm stánku, kde sú vítané nielen dámy, ale aj páni, malí aj veľkí, či ostatné nebežkyne. Pripravené budú ochutnávky produktov zn. dmBio či DAS gesunde PLUS. Môžete sa nechať nalíčiť našimi make-up artistkami s dekoratívnou kozmetikou zn. trend IT UP, s.he stylezone a alverde. Do švungu vezmeme aj vašu korunu krásy a áno, mysleli sme aj na pánov, o ktorých sa špeciálne postarajú majstri barberi z MMG Freedom Barbers.

7. Beh mamy s dcérou

A čo tak bežať spolu so svojou dcérou či mamou? Možno by ste sa čudovali, ako sa dá posilniť generačné puto počas 4-kilometrového behu. Je to tá chvíľa, kedy si môžete užiť spoločný čas, navzájom sa motivovať a vo dvojici to dotiahnuť do cieľa. Z vlastných skúseností vám vieme povedať, že na tento športový zážitok budete spomínať ešte veľmi dlho. :)

Skromne si myslíme, že tej motivácie na naše spoločné stretnutie je celkom dosť, čo poviete? :) 

Všetky ďalšie dôležité informácie nájdete na webe dm ženský beh.  Zarezervujte si preto svoju bežeckú vstupenku na ženský beh už teraz.

Tešíme sa na vás!

Chcem sa registrovať 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Toto by ste mamičke po pôrode naozaj darovať nemali
22.04.2019   0
Doma ma čakali samé úžasné darčeky ako karimatka, aby som vraj čím skôr začala zhadzovať kilá navyše, krém na bradavky a odsávačka hlienov pre syna. Manžel mi prezradil, že hľadal niečo praktické a užitočné. Tak som sa naštvala a na Vianoce som si z jeho odmeny, čo dostal v práci, kúpila zlatú retiazku a kabelku, a jemu som darovala ponožky a sprej proti poteniu nôh. Ten pohľad, keď si pred celou rodinou vybalil darček, stál za to.
Aký je rozdiel medzi prvým a druhým tehotenstvom?
18.04.2019   0
Hovorí sa, že prvé dieťa je pokusný králik. Blbosť! Prvé dieťa, to je nádej. Očakávania. Veľkolepé sny. Lekár vám na ultrazvuku ukazuje, kde má potomok ručičky a nožičky, ale vy vidíte zahraničnú univerzitu. Kurzy baletu. Voľný čas na koňoch. Nobelovú cenu a ďakovnú reč venovanú matke. Druhé dieťa? V lepšom prípade vám po ordinácii namiesto ocino nepobieha prvorodený. Pri pohľade na ultrazvuk nevidíte ručičky, nožičky ani Oxford, ale hory prádla a plienok. Veríte, že tentokrát sa to s materským mliekom podarí, ale keby nie, prežijete. Nuž, a tých rozdielov medzi prvým a druhým tehotenstvom je oveľa viac.
Pôrodnica v Trenčíne si zaslúži svoju dobrú povesť
16.04.2019   0
Nemôžem povedať, že lekár či sestry by sa z mojich požiadaviek vysmiali. Práve naopak, úplne rešpektovali moju žiadosť, aby mi nedávali lieky a neponúkali epidurál. Vedela som, že vo chvíli, keď bude pôrod prichádzať, by som sa mohla nechať zlákať na uľahčenie, a to som nechcela. Druhou vecou, ktorá bola pre mňa dôležitá, bolo: žiadne holenie, klystír.
babetko
Nenadávajme deťom kvôli deci rozliatej vody
24.04.2019   1
Niekedy v slabej chvíľke stratíme nervy a hučíme ako sirény. Kvôli deci rozliatej vody. „Ty si ale babrák, to nevieš dať pozor, čo máš ruky deravé?“
Spod plienočky – staráme sa o chlapčeka
20.04.2019   1
I vám sa narodil chlapček? A premýšľate nad špecifikami starostlivosti? Ako na to? Stolica, zapareniny, penis, predkožka, mázok, krémiky, semenníky... Strašidelné?
Spod plienočky - staráme sa o dievčatko.
19.04.2019   0
Narodilo sa vám dievčatko? Neobávajte sa, s našimi tipmi určite starostlivosť o svoju dcérku zvládnete. Ako sa teda starať o intímne partie bábätka - dievčatka?
detské choroby
Drogy - čo robiť pri podozrení, že dieťa užíva drogy
22.04.2019   0
Všímajte si indície, nedávajme si klapky na oči. Problém s drogami sa môže týkať aj vašich detí.
Ako podávať deťom lieky
15.04.2019   0
Ako podať dieťaťu kvapky do oka, "hnusnú tabletku" na prehĺtnutie, či čapík do zadočku... Tu nájdete finty, triky, zlepšováky na mnohé liekové trápenia našich najmenších.
Detská imunita dá rodičom zabrať
13.04.2019   0
Za častými horúčkami a nádchami však nemusí byť vždy len vrodená predispozícia. Neraz je na vine životný štýl, v ktorom chýba otužovanie, pohyb a zdravá strava. Mnoho detí je naviac preťažených povinnosťami, už na základných školách zažívajú stres a chýba im viac hier na čerstvom vzduchu.
zvery
Pes a mačka – priatelia
20.04.2019   2
Od dávnych čias sa traduje, že pes a mačka sú najväčší nepriatelia. Túto tézu príležitostne podporia aj zábery z rôznych filmov, reklám či úryvky z rozprávok. Je to ale naozaj tak? Skutočne pes a mačka nemôžu spolu vydržať?
Rozhodli sme sa pre hada...
11.04.2019   0
Ak máte pri pohľade na hada zmiešané pocity, mali by ste ich rešpektovať. Radšej sa týmto zvieraťom nechajte fascinovať cez sklo terária v zoo. ... ak aspoň na chvíľu zvažujete, ponúkame vám zopár informácii, ktoré vás môžu ovplyvniť.
Čo potrebujete pre zajaca?
04.04.2019   5
Ak chceme chovať zajaca doma, tak to najpodstatnejšie pre neho je klietka. Aká má byť ? Čo má byť v klietke? Z čoho zajac pije? A čo záchodík? Na nič som nezabudla?