ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
ŠportŠport

7 dôvodov, prečo sa zúčastniť dm ženského behu

 pr   12.09.2018   0

Možno sú ženy, ktoré sa zúčastňujú bežeckých súťaží kvôli medailám či finančnej výhre. Ale potom sú aj také, ktorých je omnoho viac, a ich motiváciou sú rozhodne zaujímavejšie dôvody. Niektoré z tej druhej skupiny sa s nami o ne podelili a my veríme, že dostatočne namotivujú aj vás. 

 

Predtým, ako sa spolu uvidíme 22. septembra pri Eurovea v Bratislave, si teda prečítajte zopár dôvodov, prečo si tento športový sviatok nesmiete nechať ujsť.

1. Prekonanie samej seba

Jedna vec je ísť si zabehať z času na čas, keď si pre seba nájdete chvíľku. Prihlásiť sa na dm ženský beh si však vyžaduje isté odhodlanie vystaviť sa verejnosti a absolvovať  niekoľko kilometrov. Ak ste začiatočníčka, zvoľte si 4 km trasu. Pre tie z vás, ktoré toho majú odbehané už viac, čaká dlhšia, 10 km trasa. Ale nebojte sa, vôľa dobehnúť do cieľa sa počas behu nestratí, pretože všade okolo vás budú iné ženy, ktoré vás podržia. A ten pocit, keď dobehnete... verte, bude to na nezaplatenie :)

2. Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa

Výhodou ženského behu je to, že ho absolvujete so ženami. Vďaka tomu nemusíte čeliť žiadnej rivalite. My, ženy, držíme viac spolu a rozhodne nebudeme na nikoho pozerať s opovrhnutím, že dobehol posledný. Preto je už na vás, či si za osobný cieľ stanovíte čas, poradie alebo „len" skutočnosť, že dobehnete do cieľa. Vaše endorfíny budú samá radosť už len za posledné spomenuté.

3. Vaše telo a nálada sa vám poďakujú

Keď už hovoríme o tých endorfínoch – áno, je to jedna z najväčších motivácií mnohých z nás. Už spomenutý faktor prekonania samej seba stojí za zmienku. V neposlednom rade ale robíte niečo aj pre svoje telo. Ženský beh je aj o posilnení ženskosti, o dôvere v samú seba a o pozornosti venovanej svojmu telu, ktoré nám tak ochotne slúži.

4. Podporíte dobrú vec a budovanie športového ducha 

dm ženský beh sa už každoročne stará nielen o skvelý zážitok z aktivity, ale zároveň má i sociálny charakter. Výťažok zo štartovného totiž poputuje na vybudovanie novej dm šport zóny, ktorou už niekoľko rokov podporujeme športovcov, a to vždy v inej mestskej časti Bratislavy.

5. Beh je taký jednoduchý, že si ho môže užiť každá z nás

Čo na behu milujeme? Je to taký jednoduchý šport, že si zamilovanie v ňom môže nájsť veľmi ľahko hociktorá z nás. Nepotrebujete k nemu veľa inštrukcií, pretože väčšinu ste sa naučili už na základnej škole. :) A najlepšie na tom všetkom je, že  reálne potrebujte len pár dobrých bežeckých tenisiek a ste pripravené.  

6. Oslávite (nielen) ženskú krásu

V zdravom tele zdravý duch, o to pokoj. Ale starostlivosť o zdravie a krásu nespočíva len v športových aktivitách. My sme na to mysleli už vopred, a preto na vás budeme čakať nielen na štartovacej čiare či v cieľovej rovine, ale aj v dm stánku, kde sú vítané nielen dámy, ale aj páni, malí aj veľkí, či ostatné nebežkyne. Pripravené budú ochutnávky produktov zn. dmBio či DAS gesunde PLUS. Môžete sa nechať nalíčiť našimi make-up artistkami s dekoratívnou kozmetikou zn. trend IT UP, s.he stylezone a alverde. Do švungu vezmeme aj vašu korunu krásy a áno, mysleli sme aj na pánov, o ktorých sa špeciálne postarajú majstri barberi z MMG Freedom Barbers.

7. Beh mamy s dcérou

A čo tak bežať spolu so svojou dcérou či mamou? Možno by ste sa čudovali, ako sa dá posilniť generačné puto počas 4-kilometrového behu. Je to tá chvíľa, kedy si môžete užiť spoločný čas, navzájom sa motivovať a vo dvojici to dotiahnuť do cieľa. Z vlastných skúseností vám vieme povedať, že na tento športový zážitok budete spomínať ešte veľmi dlho. :)

Skromne si myslíme, že tej motivácie na naše spoločné stretnutie je celkom dosť, čo poviete? :) 

Všetky ďalšie dôležité informácie nájdete na webe dm ženský beh.  Zarezervujte si preto svoju bežeckú vstupenku na ženský beh už teraz.

Tešíme sa na vás!

Chcem sa registrovať 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Odkedy som tehotná, nič nesmiem!
19.02.2019   0
Jedna z vecí, ktoré ma na prvom tehotenstve (ne)príjemne prekvapili, bola kvapku prehnaná starostlivosť môjho muža. On, racionálny chlap, sa pri pohľade na svoju manželku – budúcu matku zmenil na nepoznanie. Skrátka, prvé dieťa je prvé dieťa, a keď sa z muža stáva oco, zo ženy je na chvíľu kráľovná. Toto vás, milé prvorodičky, čaká pri prvom tehotenstve, tak si to užite.
Reťazový pôrod (dve deti po sebe) a materské
18.02.2019   37
Budem mať pri druhom bábätku nárok na materské? Ako sa vypočíta materské, keď ide o druhú, prípadne ďalšiu materskú dovolenku?
Chrípka v tehotenstve? Môže byť nebezpečná
15.02.2019   0
Mamička Lucia prekonala v štvrtom mesiaci tehotenstva silnú chrípku, pre ktorú sa nakoniec ocitla v nemocnici: „Ochorela som v práci od kolegov, ktorí prišli do kancelárie napriek tomu, že mali dávno sedieť v ordinácii u lekára. Jeden deň som bola zdravá, druhý som už ležala s horúčkou a ledva dýchala.
babetko
Deti sú ako atentátnici. Ich úlohou je sabotovať rodičov
19.02.2019   0
So sladkým úsmevom maria takmer každé naše úsilie. To kvôli nim robíme tisíc vecí naraz a nikdy nič nestihneme poriadne dokončiť.
Najlepšie hračky pre deti? Hrnce, varechy a šuflíky s ponožkami!
18.02.2019   0
Je to malé, zelené a skočím na to o pol tretej ráno, keď sa dieťa rozplače v postieľke? Čo je to? Sprostá kocka z lega! Alebo iná. Je to obludné, plyšové, dieťa to nosí všade so sebou a ako natruc to zabudnete v trolejbuse cestou od doktora. Čo to je? Plyšová chobotnica, ktorú pobežíte o pár dní kúpiť do Dráčika, lebo dieťa bez nej nemôže žiť.
Musí dieťa štvornožkovať?
17.02.2019   7
Naozaj "nevadí", keď vaše dieťa nelozí? Čo mnohí rodičia bagatelizujú, iní úzkostlivo riešia. Názor odborníka uvedie vec na pravú mieru.
detské choroby
Medzinárodný deň detskej rakoviny. Ochorie nám viac ako 200 detí ročne
14.02.2019   0
Dnes sú detské onkológie okrem Banskej Bystrice aj v Bratislave a Košiciach, ktoré spolu ročne diagnostikujú vyše 200 prípadov onkologických ochorení u detí od 0 do 19 rokov.
17 tipov na domácu liečbu laryngitídy
12.02.2019   0
Pri laryngitíde ide o to, že krk zvnútra opuchne. A to je dôvod, prečo toto ochorenie netreba podceňovať. Rodičia by vždy mali dieťa zobrať k lekárovi. Liečbu, ktorú pri laryngitíde nariadi dieťaťu lekár, môžete podporiť týmito domácimi prostriedkami.
Antibiotiká. Áno, či nie ?
08.02.2019   2
Ako liečia choroby antibiotiká? Deťom sa najčastejšie predpisujú ATB, ktoré obsahujú ampicilín, amoxycilín, erytromycín a penicilín.
zvery
Aj malé zvieratko potrebuje starostlivosť
15.02.2019   0
Medzi malé domáce zvieratká zaraďujeme všetky menšie od psa či mačky. Najznámejší domáci mini miláčikovia sú králiky, škrečky, morčatá, či laboratórne myši. Pre svoj spokojný a šťastný život však aj oni potrebujú pravidelnú starostlivosť.
Stratil sa mi pes
06.02.2019   0
Čo robiť, keď sa nám stratí pes? Ako si zachovať chladnú hlavu a nepodľahnúť zbytočne panike? Kto nám pomôže nájsť ho? Ako sa efektívne zapojiť do hľadania?
Flat coated retríver alebo Hladkosrstý retríver, FCR
30.01.2019   0
Poznáte krásneho a inteligentného psa - Flat coated retrievera? Odkiaľ pochádza toto originálne plemeno a aké má vlastnosti? Je vhodné do rodiny s deťmi? Čo má spoločné s inými druhmi retrieverov?