ReceptyZeleninové jedlá

Krokety z Tavenýra

 Sylvia Sopčáková   04.02.2017   0

Pri jednom nákupe v nemenovanom supermarkete som (opäť raz) podľahla náhlemu nadšeniu pre zdravú výživu. Keď som objavila výrobok s názvom Tavenýr (predstavovala som si sójovú náhradu taveného syra), nevzala som z neho ako normálny človek jedno balenie, ale rovno štyri!

Zdroj: isifa.com

 

Doma som tých 800 g Tavenýra vyložila do chladničky a tým sa môj záchvat skončil. Tam Tavenýr čakal snáď mesiac na svoj okamih, kedy zažiari. Keď sa pomaly končila doba jeho spotreby, začala som uvažovať, na čo by tá biela hmota podobná tofu mohla ešte poslúžiť. A v jedno sobotné dopoludnie som na to prišla!

Začala som krájať, pučiť, miešať... a výsledkom boli kroketky z Tavenýra, za ktoré by sa nemusela hanbiť žiadna vegetariánska reštaurácia:

Suroviny:

  • 4 balenia Tavenýra (môžete ho nahradiť aj tofu, najlepšie údeným alebo zeleninovým)
  • 2 uvarené mrkvy
  • 2 väčšie ružičky brokolice, uvarené
  • 1 cibuľa
  • 2 vajíčka
  • soľ, prípadne vegeta (pre deti bez glutamanu)
  • krupica, strúhanka, ovsené vločky
  • petržlenová vňať

Postup:

 

Tavenýr popučíme vidličkou (tofu odporúčam radšej nastrúhať), zmiešame s cibuľou nakrájanou najemno, primiešame popučenú zeleninu, vajíčka.

 

Zahustíme strúhankou, vločkami, krupicou (pomer si dajte, aký sami uznáte za vhodný, podstatné je, aby sa z masy dali formovať kroketky).

 

Ochutíme soľou, vegetou a vňaťou.

 

Aby som sa vyhla prácnemu a nezdravému vyprážaniu, vystlala som plech papierom, trošku naolejovala, porozkladala naň krokety, tie som tiež zvrchu potrela olejom a upiekla.

 

Ako prílohu odporúčam varené zemiaky, udusené jačmenné krúpy (dusím ich ako ryžu) a hlávkový šalát. Pokiaľ sa vám zdá postup prácny a myslíte si, že vám vaše ratolesti nedajú toľko času, aby ste mohli krokety pripraviť, zamestnajte ich ručičky prípravou šalátu. Tá je veľmi jednoduchá - natrhať šalátové listy na malé kúsky.

Máte chuť na domácu pizzu? >> >>

Prajem príjemné varenie, kuchtenie a následné ochutnávanie.

Máte obľúbený recept? Pošlite nám ho, radi uverejníme.

Foto: autorka

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
5 najväčších strachov v tehotenstve
26.11.2020   0
K pohode najmä prvorodičiek neprispieva pretlak informácií - veľa sa hovorí o pôrodoch v médiách, diskutuje sa o úrovni nášho pôrodníctva, názory a skúsenosti rodičiek možno nájsť aj na internetových fórach a väčšina z nich nie je zrovna priaznivá, skôr k strachu a obavám tehotných pridávajú.
25. november - Katarína
25.11.2020   2
Vianoce sú ideálne obdobie, kedy otehotnieť
23.11.2020   0
Ak túžite po bábätku, skorá zima, ideálne obdobie na počatie dieťatka, je práve pred vami. S touto teóriou prišiel nový výskum z Indianskej univerzity. Najúspešnejšie sú decembrové počatia, z ktorých sa narodí najviac detí.
babetko
20 básničiek pre Mikuláša
26.11.2020   3
Poďte sa s nami naučiť básničku pre Mikuláša. Aspoň jednu alebo hoci aj všetkých 20!
Deti, ktoré sú vonku aj v mínusových teplotách, sú odolnejšie
25.11.2020   0
Prevenciou proti prechladnutiam a sezónnym chrípkam je pobyt vonku za každého počasia, a to aj pri mínusových teplotách.
Kávovar Krups Evidence One - podozrivo jednoduchý
24.11.2020   0
Čítame návody a mačkáme tlačítka na OLED displeji. Vyzerá to až podozrivo jednoducho (+ video)
detské choroby
Ploché nohy a hravé cvičenie
17.11.2020   0
My, čo máme deti s plochými nohami vieme, že ak chceme aby mali naše deti zdravé nôžky – prázdniny neprázdniny – cvičiť sa musí každý deň aspoň desať minút. Aspoň trošku rozhýbať tie chodidielka.
Alergia na mak je zriedkavá, vie však veľmi skomplikovať život
13.11.2020   0
Súčasťou maku je ópium - látka, ktorá sa využíva v medicíne a objavuje sa vo viacerých liekoch. Tým najznámejším je marfium, ktorým sa lieči intenzívna bolesť ťažko chorých pacientov. Ópium je však aj súčasťou najpredávanejšieho lieku na svete - kodeínu, ktorý sa používa pri kašli a žalúdočných problémoch.
Má vaše dieťa teplotu? Robte si teplotný graf.
06.11.2020   0
Je pomerne užitočné sledovať v čase, ako sa vyvíja krivka rastu a poklesu teploty, po podaní liekov, či bez podania liekov.
zvery
Tehotná žena a zvierací miláčikovia
26.11.2020   0
Tehotenstvo je fáza života, počas ktorej sa žena musí naučiť zodpovednosti nielen za seba, ale aj za nový život, ktorý privedie na svet. Aké riziká so sebou prináša vzťah s domácim zvieratkom? Čo je pravda o toxoplazmóze a čo sú mýty?
Prepočítajte si psí vek na ľudské roky
19.11.2020   2
Približne od roku 1950 sa traduje ako ekvivalent jedného psieho roku pri porovnaní s ľudským vekom 7 rokov. Aj keď tento vzorec platí už prekvapujúco dlhý čas, skutočnosť nie je tak úplne jednoduchá a existuje nový model výpočtu.
Akého papagája do rodinky ?
11.11.2020   0
Rozmýšľate? Tak je dobré vedieť niečo o tom, ktoré skupiny papagájov sú vhodné do akých rodinných podmienok. Pre malé deti? Väčších školákov? Alebo len pre dospelákov? Nie každý papagáj je vhodný do každej rodiny. A naopak, nie každý človek je vhodný majiteľ papagája.