ReceptyTorty

Al Capone Mascarpone

 Katarína Puškárová   23.09.2018   0

Tiež vám  slovo "mascarpone" evokuje vždy pána "Al Capone"? Možno preto, lebo sa s tým netreba párať. Ani v prípade, že je to torta, nemusíme nič piecť.  Dôležité je nechať "ho vychladnúť". 

 

Ingrediencie

  •   200 g celozrnných cookies
  •   6 polievkových lyžíc masla
  •   2 polievkové lyžice cereálnej zmesi INKA
  •   200 ml vody
  •   200 g trstinového cukru
  •   500 g mascarpone
  •   ½ pomarančovej kôry
  •   4 lyžice želatíny
  •   1 šálka smotany 36 %
  •   sezónne ovocie

Postup

Najprv v miske rozdrvíme celozrnné cookies a pridáme maslo. Zmes miešame, až kým nám nevznikne jednotná hmota. Formu vymastíme maslom a vyložíme papierom na pečenie. Sušienky s maslom rozložíme po celej forme, poriadne popritláčame a necháme odstáť 1 hodinu v chladničke.

Do hrnca nalejeme vodu a necháme variť, pridáme cereálnu zmes INKA a cukor. Počas varenia miešame, až kým sa nevyparí polovica tekutiny. Necháme vychladnúť.

Mascarpone vložíme do misky, pridáme vychladený cereálny nápoj INKA, kôru z pomaranča a rozpustenú želatínu. Všetko spolu mixujeme asi 5 minút. V osobitnej miske si pripravíme šľahačku, ktorú pridáme k mase z mascarpone a cereálnej zmesi INKA. Všetko spolu poriadne premiešame.

Pridáme ovocie a znova zamiešame. Hmotu prelejeme do formy so stuhnutými sušienkami a necháme odstáť v chladničke asi 6 hodín. Vrch môžeme dozdobiť sezónnym ovocím.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
Zrušili poplatky pri pôrode. K štátnym nemocniciam sa pridal aj Žilinský kraj
08.05.2019   0
Od polovici mája ušetria rodičia desiatky eur v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Kubíne a Trstenej.
babetko
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (03 kolo)
20.05.2019   0
Vyhrajte detský tábor na august v Námestove. Losujeme každý týždeň nového výhercu.
Pre svokrovcov nie sú moje deti dosť dobré
17.05.2019   1
„Tie Zuzankine dievčence sú také šikovné. Predstav si, na karneval si sami vyrobili masky. Miška má samé jednotky. A popri tom každý deň stíha nejaký krúžok.“ Zuzkine deti sú naozaj čo do kvality tie najlepšie pod slnkom. Môj svokor oceňuje iné veci. „Jaj, tie poslúchajú! NA SLOVO! Len pozrieš a už vyskočia. A ako pomáhajú, že?“
Nedojčím, a všetci okolo mňa to riešia
13.05.2019   0
Máločo žene prekáža tak, ako keď sa jej prsia stanú stredobodom rozhovorov celej rodiny. Každý, od pratety z Michaloviec až po bezdetnú sesternicu Janku, ktorú vídam len na facebooku, rieši po mojom pôrode jedinú otázku: Prečo nedojčím?
detské choroby
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
7 rád, ako ochrániť dieťa pred kliešťami
27.04.2019   0
Po šatách vám môžu kliešte loziť aj niekoľko hodín. Kliešte sú slepé, obete si vyhľadávajú podľa dychu alebo podľa niektorých látok v pote.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?