ReceptyNápoje

Ľadová káva? Takto.

 Natália Horváthová   20.06.2016   0

Ak sa vám počas horúcich letných dní zbiehajú sliny na studený nápoj, neváhajte a pripravte sebe aj svojim blízkym ľadovú špecialitu presne podľa vašej chuti. Ľadovú kávu si môžete dopriať ako lahodný dezert pri posedení s priateľmi či ako sladkú odmenu po náročnej pracovnej dobe. Symbolom pohody a relaxu je zas pohár ľadového čaju, ktorý si môžete vychutnať ako letné osvieženie. Tak smelo do toho!

Ľadová káva s jahodami

 

Rozpálené slnko, na oblohe ani mráčik, dobrá spoločnosť alebo moment, ktorý si chcete ukoristiť iba pre seba a spojiť ho s príjemným ochladením. Siahnete po ľadovej káve alebo čaji! História oboch je opradená mnohými mýtmi. S istotou však vieme, že v studenej podobe si na oboch nápojoch pochutnávame už viac než dve storočia.

Pokušenie menom káva

Káva patrí vo svete medzi najobľúbenejšie nápoje a po čaji je druhou najpredávanejšou komoditou v oblasti nápojov.  Pre mnohých je káva neodmysliteľnou súčasťou každého rána, kedy ľudia oceňujú najmä jej povzbudzujúce účinky. Počas dňa napomáha k udržaniu koncentrácie a veľa ľudí popoludní pri šálke kávy na chvíľu unikne z reality a nezameniteľná aróma kávy ich prenesie aspoň na pár minút ďaleko od každodenných povinností. Ľadová káva môže počas horúcich mesiacov zafungovať aj ako skvelý dezert.

Jednoduché, ľahko pripraviteľné recepty zo základných surovín vykúzlite hravo!

Ľadová káva s jahodami

Ingrediencie: 

 • 1 lyžička instantnej kávy Jacobs Krönung
 • 100 ml vody
 • 1 lyžica jahodového sirupu
 • 1 kopček vanilkovej zmrzliny
 • čerstvé jahody na ozdobenie

Postup:

Kávu Jacobs Krönung zalejte v malej fľaštičke studenou vodou a pretrepte, aby sa rozpustila. Do vyššieho pohára nalejte sirup, vložte ľad a prilejte kávu. Na záver pridajte vanilkovú zmrzlinu a ozdobte čerstvými jahodami.

Thajská mandľová káva

 

Thajská mandľová káva

Ingrediencie: 

 • 2 lyžičky instantnej kávy Jacobs Crema Gold
 • 150 ml vody
 • 2 lyžičky cukru
 • 2 lyžičky mletého kardamónu
 • 50 ml mandľového likéru (možno vynechať)
 • 6 lyžíc mandľového mlieka
 • Ľad

Postup:

Zalejte kávu Jacobs Crema Gold horúcou vodou, oslaďte, vmiešajte kardamón a nechajte ju vychladnúť. Do pohára dajte ľad, nalejte kávu, pridajte mandľový likér a mandľové mlieko.

Ľadová káva s tonikom

Káva s tonikom

 

Ingrediencie: 

 • 2 lyžičky instantnej kávy Jacobs Crema Gold
 • 150 ml vody
 • cukor podľa chuti
 • 100 ml toniku
 • citrónové alebo grepové kolieska na ozdobu

Postup:

Kávu JacobsCremaGold zalejte v malej fľaštičke studenou vodou a pretrepte, aby sa rozpustila. Nalejte ju na ľad do vysokého pohára. Doplňte až po okraj tonikom. Podávajte ozdobené citrónovými plátkami.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
3 tipy, ako naučiť dieťa strihať nožnicami
25.02.2021   0
Ak máte doma malé deti, zrejme vám je jasné, že dieťa nevie odstrihnúť kus papiera hneď, ako mu strčíte do ruky sebalepšie nožnice. Zručnosť strihania sa vyvíja v istej postupnosti. Aby ju raz deti ovládli, netreba sa báť nechať ich s nožnicami sa hrať.
Bio matky len zbytočne "príliš riešia". Alebo ?
25.02.2021   0
Sú bio potraviny skutočne len módny trend, výstrelok, úchylka, manier bohatých ľudí ? A máme sa pozerať na výživu detí inak?
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.