ReceptyNápoje

Ľadová káva? Takto.

 Natália Horváthová   20.06.2016   0

Ak sa vám počas horúcich letných dní zbiehajú sliny na studený nápoj, neváhajte a pripravte sebe aj svojim blízkym ľadovú špecialitu presne podľa vašej chuti. Ľadovú kávu si môžete dopriať ako lahodný dezert pri posedení s priateľmi či ako sladkú odmenu po náročnej pracovnej dobe. Symbolom pohody a relaxu je zas pohár ľadového čaju, ktorý si môžete vychutnať ako letné osvieženie. Tak smelo do toho!

Ľadová káva s jahodami

 

Rozpálené slnko, na oblohe ani mráčik, dobrá spoločnosť alebo moment, ktorý si chcete ukoristiť iba pre seba a spojiť ho s príjemným ochladením. Siahnete po ľadovej káve alebo čaji! História oboch je opradená mnohými mýtmi. S istotou však vieme, že v studenej podobe si na oboch nápojoch pochutnávame už viac než dve storočia.

Pokušenie menom káva

Káva patrí vo svete medzi najobľúbenejšie nápoje a po čaji je druhou najpredávanejšou komoditou v oblasti nápojov.  Pre mnohých je káva neodmysliteľnou súčasťou každého rána, kedy ľudia oceňujú najmä jej povzbudzujúce účinky. Počas dňa napomáha k udržaniu koncentrácie a veľa ľudí popoludní pri šálke kávy na chvíľu unikne z reality a nezameniteľná aróma kávy ich prenesie aspoň na pár minút ďaleko od každodenných povinností. Ľadová káva môže počas horúcich mesiacov zafungovať aj ako skvelý dezert.

Jednoduché, ľahko pripraviteľné recepty zo základných surovín vykúzlite hravo!

Ľadová káva s jahodami

Ingrediencie: 

 • 1 lyžička instantnej kávy Jacobs Krönung
 • 100 ml vody
 • 1 lyžica jahodového sirupu
 • 1 kopček vanilkovej zmrzliny
 • čerstvé jahody na ozdobenie

Postup:

Kávu Jacobs Krönung zalejte v malej fľaštičke studenou vodou a pretrepte, aby sa rozpustila. Do vyššieho pohára nalejte sirup, vložte ľad a prilejte kávu. Na záver pridajte vanilkovú zmrzlinu a ozdobte čerstvými jahodami.

Thajská mandľová káva

 

Thajská mandľová káva

Ingrediencie: 

 • 2 lyžičky instantnej kávy Jacobs Crema Gold
 • 150 ml vody
 • 2 lyžičky cukru
 • 2 lyžičky mletého kardamónu
 • 50 ml mandľového likéru (možno vynechať)
 • 6 lyžíc mandľového mlieka
 • Ľad

Postup:

Zalejte kávu Jacobs Crema Gold horúcou vodou, oslaďte, vmiešajte kardamón a nechajte ju vychladnúť. Do pohára dajte ľad, nalejte kávu, pridajte mandľový likér a mandľové mlieko.

Ľadová káva s tonikom

Káva s tonikom

 

Ingrediencie: 

 • 2 lyžičky instantnej kávy Jacobs Crema Gold
 • 150 ml vody
 • cukor podľa chuti
 • 100 ml toniku
 • citrónové alebo grepové kolieska na ozdobu

Postup:

Kávu JacobsCremaGold zalejte v malej fľaštičke studenou vodou a pretrepte, aby sa rozpustila. Nalejte ju na ľad do vysokého pohára. Doplňte až po okraj tonikom. Podávajte ozdobené citrónovými plátkami.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...