ReceptyNápoje

Dobré recepty na nápoje, ktoré "žerú tuk"

 Annie   19.06.2016   0

V lete akosi prirodzene nemáme chuť na ťažkopádne jedlá a radšej siahneme po niečom osviežujúcom. Nápoje nás môžu aj zasýtiť, ak obsahujú ovocie a (alebo) zeleninu s vysokým podielom vitamínov, minerálov a vlákniny, ktoré zamlčia náš pocit hladu.

Pripravili sme pre vás týchto 5 receptov, ktoré by sa mohli volať aj tukožrútske malinovky. Na zdravie a na váš ľahší pocit:

Ingimage

 

Smoothie na ploché bruško

Potrebujeme: 2 veľké hrušky alebo jablká, 2 dl mlieka, 125 g probiotického jogurtu, lyžicu kokosového oleja, 2 lyžice jemných ovsených vločiek, kúsok čerstvého zázvoru, štvrť lyžičky škorice, štipka soli, lyžička medu.

Príprava: hrušky alebo jablká obielime a narežeme na kocky, zázvor nastrúhame a všetky ingrediencie zmixujeme.

Zelené smoothie na zlepšenie trávenia

Potrebujeme: pol ananásu, uhorku, zelerovú vňať, menší baklažán, pár reďkoviek

Zmixujeme.

Grepová šťava s jablčným octom

Potrebujeme: pohár grepovej šťavy, 1 lyžicu jablčného octu, pol šálky mätového čaju

Zamiešame.

Ingimage

 

Nápoj s chia semienkami a citrónom

Potrebujeme: šťavu z polovičky citróna a jednu lyžicu chia semienok

Príprava: pomiešajte jednu lyžicu chia semienok a citrónovú šťavu v pohári vody a nechajte odstáť 10 minút pred konzumáciou.

Zázvorová limonáda

Príprava: odšťavte tri citróny, nastrúhajte trochu zázvoru a prelejte ho vriacou vodou. Keď sa zázvorový čaj vychladí, pridajte citrónovú šťavu. Nepridávame cukor, ak chcete sladiť, pridajte med.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...