ReceptyDobroty

Mäkkučké wafle nielen na raňajky

 Takakika   27.01.2021   0

Mesiace o nich deti hovorili, lebo Terezka ich mala desiatu. Adamko tiež. Myslela som si, že keď budú doma na dištančnom vzdelávaní, konečne to nebude téma dňa.

Ale tá predstava aj tak žila ďalej, lebo stále tie isté raňajky do kola omrzia. Tak som do toho išla, veď výzvy patria do života, a objednala waflovač. Ako kopu iných vecí, aby sme si spríjemnili jedálniček...

a musím povedať, že som nadšená, lebo sa podarilo nájsť aj recept so zaručeným výsledkom. A deti už nespomínajú ani Terezku, ani Adamka (asi ich dlho nevideli).

Shutterstock

 

Wafle si môžete urobiť nielen na raňajky, desiatu, či dojesť ako dezert po večeri. Tieto sú mäkké, ale nie moc a ostanú také celý deň. A nie sú gumovité, ani prepečené – aj také sa „zadarili,“ nie však pri tomto recepte.

Z tohto receptu si môžete urobiť aj 7-8 veľkých „srdiečkových“ waflí, ak máte romantický waflovač ako ja. Ale dosť ich bude aj na iných typoch aparátoch.

Budete potrebovať dve misky – v jednej si zamiešate múku, prášok do pečiva, soľ a druhú, v ktorej budete pracovať s metličkou alebo mixérom. Metlička síce stačí, ale mixérom si viete pomôcť.

Suroviny na cesto:

  • 200 g hladkej múky (môžete kombinovať, ja dávam špaldovú, aj celozrnnú a sú výborné)
  • 2 čajové lyžičky práška do pečiva
  • štipka soli
  • 2 vajíčka M-L veľkosti
  • 3 polievkové lyžice trstinového cukru
  • 260 ml mlieka
  • 60 g roztopeného masla alebo oleja

A podľa chuti: vanilkový extrakt, škorica, nastrúhaná citrónová alebo pomarančová kôra (nemusí byť)

Shutterstock

 

Ako sa to robí:

Najprv si necháme roztopiť maslo a kým sa chladí, v miske zmiešame múku, prášok do pečiva a soľ. V druhej miske si zmiešame vajíčka a cukor, prípadne vanilku. Ideálne do penista. K tejto zmesi pridáme vychladnuté maslo, mlieko a potom múku zmiešanú s práškom do pečiva a soľou. Dobre vymiešame metličkou.

Zapneme waflovač, aby sa zohrial, môžeme ho natrieť jemne kokosovým olejom. Prilejeme toľko cesta, aby sa pri zavretí nelialo z aparátu.

Pečieme, kým cesto nechytí farbu, približne 2 minútky, v závislosti od toho, aký prístroj používate. Dôležité vždy je, aby boli wafle po upečené mäkké, nie prepečené. Nemali by napríklad chrumkať, to je zase iný druh waflí...

Na wafle si môžete dať akýkoľvek „top,“ aký máte radi – od domácej nutely, džemu, arašidového masla, ovocia, zmrzliny, preliať javorovým sirupom, karamelom, medom... posypať hoblinkami čokolády alebo „len“ práškovým cukrom.

Dobrú chuť.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Takakika

More a červené tenisky. Materská na ostrove a muž v nebi.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Nové podkásty
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Bratislava už prednostne očkuje aj tehotné ženy
12.05.2021   0
Tehotné ženy, ktoré sa chcú zaočkovať proti koronavírusu, sa môžu prihlásiť do náhradníckeho zoznamu.
Pôrody znova ako za socializmu - pandémia ako výhovorka
11.05.2021   0
Ako sa ženám rodilo a rodí počas pandémie, ktorá trvá už viac ako rok? Vrátili sme sa do socialistických čias, až šokujúco rýchlo.
1. týždeň tehotenstva
09.05.2021   0
Tehotenstvo trvá približne 266 dní, čiže cca. 280 dní od prvého dňa poslednej menštruácie. Čo je presne 40 týždňov.
babetko
Neurovedkyňa dokázala, aký dôležitý je vzťah mamy a dieťaťa
11.05.2021   0
Neurovedkyňa vytvorila pomocou magnetickej rezonancie úžasný obraz, ktorý ukazuje silné spojenie medzi matkou a dieťaťom – je na nej ona sama so svojim dvojmesačným synčekom.
"Toto moje dieťa nerobí. Požičiava hračky a nebije sa..."
10.05.2021   0
Moje dieťa nechcelo požičať inému dieťaťu lopatku. A mamička toho druhého dieťaťa zostala zarazená a skonštatovala:
detské choroby
Crohnova choroba u detí
06.05.2021   0
Crohnova choroba je vlastne zápal čreva. Chronický. Mení život tomu, kto toto ochorenie získal. Čoraz viac detí a mladých ľudí patrí medzi pacientov a rodičia často opomínajú prvotné príznaky ochorenia.
Tiková porucha u detí
02.05.2021   3
Ako rodičia budete asi medzi prvými, ktorí si môžu všimnúť u svojho dieťaťa isté stereotypné pohybové alebo zvukové prejavy, ktoré nazývame tikmi. Tiková porucha nemá vplyv na inteligenciu, avšak niektoré sprievodné javy tikov môžu negatívne ovplyvniť výkon žiaka v škole.
Hnačka – ako ju riešiť prírodnými prostriedkami
26.04.2021   0
Na hnačku nájdete niekoľko prípravkov aj medzi liekmi vhodnými pre deti. Pokiaľ však chcete vyskúšať najskôr prírodnú medicínu, nech sa páči – tu je niekoľko tipov.
zvery
Zajac ako domáci miláčik...
07.05.2021   7
Zajace alebo králiky sú nádherné zvieratá. Sú obdivuhodné a majú osobnosť! Avšak predtým, ako si nejakého vyberiete, mali by ste sa uistiť, či je to vhodné zviera pre Vás a Vašu rodinu.
Kde sa na psovi a mačke skrýva kliešť a ako ho odstrániť
20.04.2021   0
Skrýše kliešťov: vnútro a okolie uší, na hlave a okolo očí, v oblasti papule a ňufáka, na krku pod obojkom, slabiny a medzi zadnými nohami, pod prednými nohami, labky a medzi prstami, okolo chvosta
Agapornis, začíname s chovom.
12.04.2021   8
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.