ReceptyChuťovky

Klasické nátierky na raňajky - menu na týždeň

 Anna Veselá   28.02.2018   0

Máte aj vy radi obyčajné nátierky, neštítite sa použiť maslo, ani nezatracujete tavený syr v črievku? Pochutnajte si na klasike a majte krásne rána :)

Shutterstock

 

Vajíčková

Potrebujeme:

4 vajcia uvarené na tvrdo, 1 tavený syr v črievku, 1 čajová lyžička horčice, 1 polievková lyžica zmäknutého masla, trocha soli

Postup:

Vajcia nakrájame na drobno a dobre zmiešame s taveným syrom, horčicou, maslom a soľou.

Tip: vajíčková nátierka vynikne, ak na chlebík dáme aj plátok tvrdého syra a šunkovej salámy.

Nivová

Potrebujeme:

100 g masla, 100 g mäkkého tvarohu, 200 g nivy, čajová lyžička nasekanej petržlenovej vňate

Postup:

Maslo s tvarohom vymiešame do hladka, pridáme nastrúhaný syr, soľ a petržlenovú vňať. Nátierka je vhodná na hrianky.

Bryndzová

Potrebujeme:

100 g bryndze, 50 g masla, 1/2 dl šľahačkovej smotany, soľ, 1 polievková lyžica nadrobno posekanej petržlenovej vňate

Postup:

Všetko jemne s ušľahanou šľahačkou vymiešame. A môžeme natierať na pečivo.

Šunková

Potrebujeme:

100 g šunky, 50 g masla, soľ, 2 na tvrdo uvarené vajíčka, 1 malá zaváraná uhorka, muškátový oriešok, 1 polievková lyžica bieleho jogurtu

Postup:

Nakrájanú na jemno šunku a vajíčko zmiešame s ostatnými surovinami. Dochutíme soľou a strúhaným muškátovým orieškom. Necháme stuhnúť asi 15 minút.

Cesnaková

Potrebujeme:

100 g taveného syra, 2 vajcia uvarené natvrdo, 60 g masla, 20 g cesnaku, soľ, pažítka, 1/4 citrónu

Postup:

Tavený syr rozotrieme, pridáme jemne nastrúhané vajcia, zmäknuté maslo, cesnak rozotretý so soľou  a vymiešame.

Tuniaková

Potrebujeme:

1 konzerva tuniaka vo vlastnej šťave, 80 g masla, 1 sterilizovaná uhorka, 20 g cibule, soľ, mleté biele korenie, citrónová šťava.

Postup:

Tuniaka precedíme. Uhorku nakrájame na drobno. Cibuľu nakrájame na drobno a krátko zavaríme. Všetky ingrediencie dobre premiešame a ochutíme soľou, korením, citrónovou šťavou.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.3 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Plánujete bábätko? Normálna otázka či tabu téma?
18.06.2019   0
Pýtajú sa ma na to všetci. Už mi to aj vadí, lebo by som bábätko chcela. Aj keď záleží, kto sa pýta. Ak chce niekto rýpať, je to nepríjemné. Na druhej strane rodina a kamaráti sú normálne zvedaví. Otázky o bábätku môžu niekoho nakopnúť, že už je čas. Ak ho však mať nemôžete, nie je jednoduché.“
Pôrod s epidurálkou alebo bez nej?
13.06.2019   0
Niektoré mamičky sa mi sťažovali, že po pôrode s epidurálkou mali pocit, že ich psychicky utlmila a nič neprežívali. To sa mi nestalo. Naopak, keď mi dali syna, rozplakala som sa od šťastia, ani som ho nechcela pustiť. Nebolelo ma ani šitie. Čo sa týka postupného prichádzania tela do normálu, to po epidurálke môže a nemusí byť problém.
Nemocnica Snina
12.06.2019   0
Cieľom pôrodnice je realizovať individuálny prístup k rodičke pred, počas a po pôrode na základe jej požiadaviek čím chceme vytvoriť pocit bezpečia pre matku aj dieťa.
babetko
Princezné z rozprávok, ktoré naozaj žili
17.06.2019   0
Inšpiráciou sa stal životný príbeh skutočnej šľachtičnej Margarethy von Waldeck, ktorá sa narodila v roku 1533. Ako dieťa prišla o matku, ktorú čoskoro nahradila veľmi prísna macocha. Samozrejme, spoločné vzťahy nezafungovali, možno aj preto, čo vtedajšie dokumenty zaznamenávajú: Margaretha bola známa svojou krásou. Budúca Snehulienka vyrastala na dvore Filipa III., odkiaľ sa v roku 1945 presťahovala za svojím strýkom na zámok Valkenburg v Holandsku.
Majú rituály a tradície v rodine zmysel?
14.06.2019   0
Vytvárajú spomienky a pomáhajú deťom ukotviť sa v rodinnom kruhu. Máme sa na čo tešiť. Máme čas a priestor byť s rodinou a zabávať sa. Strašne pekná myšlienka! Manželia vysvetľovali, že pre deti sú rituály a tradície niečo, čo im dáva ukotvenie, rodinnú identitu a zázemie. Rituálom a tradíciou môže byť čokoľvek – od večernej rozprávky po štedrovečernú kapustnicu. Niečo, čo vás baví a robíte to pravidelne.
Ste tiež bojovníci proti plastu?
11.06.2019   0
Autorov 3 najzaujímavejších príspevkov odmeníme domácim prístrojom na perlivú vodu SodaStream Crystal.
detské choroby
Nočné mory
16.06.2019   11
Rodičia si myslia, že za zlé sny detí sú zodpovedné nepríjemné denné zážitky, no nie je to úplne pravda. Nie je úplne jasné, kedy deti začínajú snívať, ale vieme, že už batoľatá môžu hovoriť o svojich príjemných či strašidelných snoch.
Liečba hnačky u dojčených a nedojčených detí
03.06.2019   0
Ako správne dopĺňať tekutiny a výživu dieťaťu s hnačkou. Rozvrh diéty. Ako uvariť pravý ryžový či mrkvový odvar.
Pri akých ochoreniach je účinná Vojtova metóda?
31.05.2019   0
Hoci je Vojtova metóda prevažne spájaná s deťmi, úspešne sa aplikuje u všetkých vekových kategórií, od novorodencov až po seniorov.
zvery
Čo treba vedieť o potkanoch chovaných doma
23.05.2019   1
Chov potkanov zažíva v poslednej dobe boom. Potkany sú inteligentné, vycvičiteľné a vyžadujú relatívne jednoduchú starostlivosť. Potkanov môžeme naučiť všeličo. Napríklad preskakovať, otáčať sa dokola, postaviť sa a dokonca aj podať ruku na povel.
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.