ReceptyChuťovky

Červený melón 6-krát inak.

 Anna Veselá   26.06.2018   0

Keď sa povie melón, ťažko odolať prirovnaniam, že niet voňavejšieho symbolu leta a prázdnin. K šťastiu stačí iba málo - prekrojiť ho na polovičku a začať si ho vychutnávať lyžičku za lyžičkou.

Jedine, že by ste mali chuť užiť si túto sladkú zeleninku aj inak. Pripravení skúšať?

Shutterstock

 

Melónový sorbet

Pokrájajte melón na kúsky a odložte na dve hodinky do mrazničky. Potom ich vyberte, dajte do mixéra a vymixujte na hladkú konzistenciu. Znova dajte zamraziť. Ak máte chuť, pridajte do sorbetu aj lístočky mäty.

Shutterstock

 

Jahodovo-melónové smoothie

Potrebujeme: 2 poháre melóna, nakrájaného na kocky, 1 pohár zmrznutých jahôd, 1 narezaný a zamrazený banán, 50 ml mandľového mlieka, med.

Postup: do mixéra nalejeme mandľové mlieko, pridáme kúsky melónu, jahôd, banánu a dobre zmixujeme. Osladíme medom alebo agávovým sirupom. Ihneď podávame.

Shutterstock

 

Melónový sirup

Budete potrebovať: 3 poháre vody, 3 lyžice medu, 6 pohárov pokrájaného melóna, 1 pohár mäty, 1 pohár jablkového džúsu, menšiu uhorku, ľad.

Postup: Vodu zohrejte v hrnci. Keď bude horúca, pridajte med a miešajte, kým sa nerozpustí. Potom hrniec odstavte. Nakrájaný melón dajte do džbánu, pridajte mätu, prilejte vodu s medom a nechajte odstáť na izbovú teplotu. Potom pridajte jablkový džús a džbán dajte na niekoľko hodín do chladničky.

Sirup, ktorý dostanete, keď nápoj scedíte, prelejte do sklenenej fľašky a dajte do chladničky. Pripravuje sa v pomere ¼ sirupu na jeden pohár vody. Ak chcete osviežujúcu melónovú limonádu, potom použite tento sirup, kúsky uhorky a čerstvého melónu a mäty.

Shutterstock

 

Šalát s melónom a fetou

Kombinácia sladký melón a slaná feta tvoria neodolateľný pár. A ak pridáme bazalku, balzamikový ocot a rukolu, dokonalý letný obed je na stole.

Potrebujeme: polovičku menšieho melóna, citrónovú šťavu, 100 g syra feta, lístky čerstvej mäty a rukolu.

Postup: Vychladený melón nakrájame na kocky (bez jadierok) a dáme do hlbšej nádoby. Pokvapkáme citrónovou šťavou, posypeme kúskami syra feta, pridáme mätu a rukolu. Môžeme ihneď podávať.

Shutterstock

 

Pikantný šalát s melónom

Potrebujeme: polovičku melónu, 2 uhorky, 1 červenú cibuľu, 1 pikantnú papriku, 2 lyžice nasekanej koriandrovej vňate, 1 lyžičku nasekaného čerstvého petržlenu, citrónovú šťavu.

Postup: všetko nakrájame na kocky, zmiešame v nádobe, posolíme, okoreníme. Necháme v chladničke pol hodinku, prekryjeme fóliou.

Shutterstock

 

Marocký šalát

Potrebujeme: melón, uhorky, pistácie, cibuľu, petržlenovú vňať, feta syr, ocot, olivový olej, soľ, korenie

Postup: Melón, uhorky a cibuľu nakrájame na malé kocky. Pridáme rozmrvenú fetu a jemne opražené pistácie. Zľahka premiešame, pridáme olivový olej, soľ, korenie, trocha octu. Jemne premiešame. Podávame vychladené.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
Gestóza tehotných
25.06.2020   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
Nezakrývajte v horúčavách kočík, aby sa bábätko neprehrialo
01.07.2020   0
Mnoho kočíkov je zakrytých, či už bavlnenou plienkou, uterákom alebo jemnou dečkou, aby tienili pred priamymi slnečnými lúčmi. Odborníci však rodičov pred takýmto riešením počas horúcich letných dní varujú. Bábätku hrozí prehriatie.
Chystáte sa na výstavu Poklad Inkov na Bratislavský hrad? Len neberte dieťa, vyhodia vás
30.06.2020   0
Majiteľka výstavy asi nemá deti... Inak by nemohla vydať tak nezmyselný príkaz.
detské choroby
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
Rodičia pozor: 12 najčastejších letných detských ochorení
27.06.2020   1
Kinetóza, hnačky, či popálenie medúzou. V letných mesiacoch je vhodné myslieť na prevenciu určitých ochorení. Ktorých?
zvery
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...
Liečba mačkou - Felinoterapia
18.06.2020   1
Felinoterapia - liečba somatických a psychických ochorení či záťaží založená na priamom kontakte človeka s mačkou. Pradenie mačky navodzuje pocit kľudu a optimizmu. Mimoriadne pozitívny vplyv má pri depresiách, úzkostiach, mozgovej porážke, mentálnej retardácii, reumatizme, zmyslových poruchách, telesnom postihnutí i psychosomatických poruchách.