ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Pred/ŠkolákStredná škola - ako na ňu

Moderná škola, ktorá zaručí prácu

 ts   16.03.2016   0

Najmodernejšie technológie, roboty a kvalifikovaní odborníci, ale aj viac praxe a menej teórie. Volkswagen Slovakia (VW SK), najväčšia automobilka na Slovensku, v spolupráci s Matador Group, najväčším slovenským dodávateľom v automobilovom priemysle, a spoločnosťou Siemens, najsilnejším poskytovateľom technologických služieb, prichádza s projektom, ktorý je jedinečný nielen v regionálnom, ale tiež v celoslovenskom meradle. Je tu moderná, špičkovo vybavená Duálna akadémia.

 

Dôraz sa kvalitnú prax

Priemysel napreduje, prichádza čoraz viac informatizácie, automatizácie a robotizácie. S tým sa menia aj pracovné pozície a kvalifikácie zamestnancov. Vďaka duálnemu vzdelávaniu, ktoré znamená v Duálnej akadémii až 70 % praxe a 30 % teórie, budú študenti hneď po skončení strednej školy pripravení do praxe.

Tú získajú vďaka vysoko odborného výcviku v dielňach a priamo vo výrobe bratislavského závodu VW SK, kde sa naučia pracovať s najmodernejšími technológiami. Priamo v škole ich bude čakať kvalitné vybavenie a v bratislavskom závode VW SK viac ako 2000 robotov. Do obnovy priestorov a vybavenia školy investuje VW SK 9 miliónov eur, čo je zárukou špičkového technologického vybavenia určeného pre výučbu.

Garantovaná práca

 

Na súkromnú strednú odbornú školu spadajúcu pod Duálnu akadémiu sa k 1. septembru 2016 zmení Stredná odborná škola automobilová na ulici J. Jonáša v Bratislave, v bezprostrednej blízkosti spoločnosti VW SK. Práve teraz hľadajú prvých 100 študentov, ktorí nastúpia do novej odbornej strednej školy už v septembri 2016. Pre žiakov sú otvorené štyri študijné odbory: mechanik-mechatronik, mechanik elektrotechnik, mechanik strojov a zariadení a mechanik nastavovač. Po úspešnom ukončení štúdia absolventi získajú výučný list, maturitné vysvedčenie, ako aj medzinárodne platný certifikát nemeckej Asociácie obchodných komôr (AHK)  – doklad o odbornej spôsobilosti. Škola zároveň ponúka úspešným absolventom garantované pracovné miesta vo Volkswagen Slovakia, Matador Group či v Siemense.

Prvý zárobok už počas školy

Žiaci budú mať nielen vynikajúce študijné prostredie, ale aj množstvo benefitov, ktoré odľahčia rodinné rozpočty ich rodičov. Štúdium na novej škole Duálnej akadémie bude bezplatné. VW SK bude navyše prispievať na ubytovanie na internáte, na dopravu aj na stravu. Študenti dostanú podnikové štipendium, odmenu za produktívnu prácu a iné benefity.

Samozrejmosťou sú bezplatné pracovné pomôcky a odev. Budú sa môcť vzdelávať v cudzích jazykoch a praxovať v niektorom zo zahraničných závodov koncernu Volkswagen.

 

Ako sa prihlásiť?

Prihlásenie sa do duálneho vzdelávania zahŕňa dva kroky:

Vyplnenie tlačiva Žiadosť o duálne vzdelávanie vo VW SK, ktoré nájdete na www.volkswagen.sk a jeho zaslanie na adresu: Personálny rozvoj/Duálna akadémia, Volkswagen Slovakia, a. s., J. Jonáša 1, 843 02 Bratislava.

Podanie prihlášky na strednú školu, konkrétne Stredná odborná škola automobilová (Jána Jonáša 5, Bratislava – Devínska Nová Ves). Podmienkou je výber jedného zo štyroch študijných odborov.

O prijatí uchádzačov do uvedených odborov duálneho vzdelávania rozhoduje škola spolu s VW SK. Výber uchádzačov na uzatvorenie učebnej zmluvy sa uskutoční na základe hodnotenia študijných výsledkov za 6. až 9. ročník základnej školy a výberového konania u zamestnávateľa.

Termíny:

21. marca  2016                        Uzávierka žiadostí k zamestnávateľovi

30. marca – 1. apríla 2016         Výberové konanie vo Volkswagen Slovakia

Na konkrétny termín výberového konania budú uchádzači pozvaní.

 

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.8 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Pôrod v Krompachoch bol neuveriteľný zážitok
21.03.2019   0
Prvotný šok pre mňa bol, keď sa ma nesmierne milá sestra spýtala, či už mám pripravený pôrodný plán, aby si ho so mnou primárka mohla prejsť, keď prídem na návštevu do pôrodnice. Všetci vieme, že na Slovensku sú pôrodné plány vnímané ako spísané výmysly premotivovaných biomatiek, ktoré sa silou – mocou snažia kafrať skúseným pôrodníkom do roboty. S malou dušičkou sme si pred pôrodom urobili rodinný výlet do Krompách. Vyhľadali sme ordináciu pani primárky, sadli sme si spolu k stolu a prechádzali moje papiere.
V Ružinovskej nemocnici bol skvelý personál, chýbala mi však podpora v dojčení
19.03.2019   2
V Ružinovskej nemocnici v Bratislave som rodila v máji minulého roku. Bolo to dobré, ale bolo by ešte čo vylepšovať. Hlavne v informovanosti sestier, čo sa dojčenia týka. Majú informácie staré 20 rokov. Ostatné veci boli fajn, ale pre tento problém by som sem rodiť druhý raz nešla.
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
babetko
Pohodový ocko verzus ukričaná a nervózna mama
25.03.2019   0
Sťažovala sa mi kamoška. Vraj jej muž odmieta prebaľovať, kúpať a krémikovať zaparený zadok. Keď má synovi uvariť tekvicový prívarok, dá mu miesto neho Pribináčik. Odmieta ho šatkovať, vraj je to trápne. A keďže kočík kamoška z presvedčenia nekúpila, každodenné prechádzky ostali na ňu. U nás doma je to podobné. Muž sa síce varenia a plienok nezľakol, ale...
Troska v ogrcanom pyžame, ktorá si nestihla ráno umyť zuby. Vitajte na materskej
22.03.2019   0
Narodí sa vám dieťa a príde moment, keď si namiesto reklamy na materstvo budete pripadať ako troska v ogrckanom pyžame. Zavretá medzi štyrmi stenami. Len vy a dieťa.
Výrazy, ktoré by mali poznať najmenšie deti a uľahčia nám každodenný život
21.03.2019   0
Keď rozprávame s dieťaťom, pomenúvame veci a deje okolo neho, na základe ktorých si vytvára isté schémy, ako funguje svet.
detské choroby
Tuberkulóza
22.03.2019   1
Tuberkulóza, jej príznaky, prevencia, liečba.
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
zvery
Žiť zdravšie? Pomôže vám šteniatko alebo mačiatko!
19.03.2019   0
Zvierací člen rodiny sa za starostlivosť môže odmeniť aj pevným zdravím, dobrou náladou či lepším zamestnaním. Že v tom všetkom nemôže mať labky? Štúdie amerických, austrálskych a britských vedcov tvrdia, že áno.
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.