Pred/ŠkolákStredná škola - ako na ňu

Moderná škola, ktorá zaručí prácu

 ts   16.03.2016   0

Najmodernejšie technológie, roboty a kvalifikovaní odborníci, ale aj viac praxe a menej teórie. Volkswagen Slovakia (VW SK), najväčšia automobilka na Slovensku, v spolupráci s Matador Group, najväčším slovenským dodávateľom v automobilovom priemysle, a spoločnosťou Siemens, najsilnejším poskytovateľom technologických služieb, prichádza s projektom, ktorý je jedinečný nielen v regionálnom, ale tiež v celoslovenskom meradle. Je tu moderná, špičkovo vybavená Duálna akadémia.

 

Dôraz sa kvalitnú prax

Priemysel napreduje, prichádza čoraz viac informatizácie, automatizácie a robotizácie. S tým sa menia aj pracovné pozície a kvalifikácie zamestnancov. Vďaka duálnemu vzdelávaniu, ktoré znamená v Duálnej akadémii až 70 % praxe a 30 % teórie, budú študenti hneď po skončení strednej školy pripravení do praxe.

Tú získajú vďaka vysoko odborného výcviku v dielňach a priamo vo výrobe bratislavského závodu VW SK, kde sa naučia pracovať s najmodernejšími technológiami. Priamo v škole ich bude čakať kvalitné vybavenie a v bratislavskom závode VW SK viac ako 2000 robotov. Do obnovy priestorov a vybavenia školy investuje VW SK 9 miliónov eur, čo je zárukou špičkového technologického vybavenia určeného pre výučbu.

Garantovaná práca

 

Na súkromnú strednú odbornú školu spadajúcu pod Duálnu akadémiu sa k 1. septembru 2016 zmení Stredná odborná škola automobilová na ulici J. Jonáša v Bratislave, v bezprostrednej blízkosti spoločnosti VW SK. Práve teraz hľadajú prvých 100 študentov, ktorí nastúpia do novej odbornej strednej školy už v septembri 2016. Pre žiakov sú otvorené štyri študijné odbory: mechanik-mechatronik, mechanik elektrotechnik, mechanik strojov a zariadení a mechanik nastavovač. Po úspešnom ukončení štúdia absolventi získajú výučný list, maturitné vysvedčenie, ako aj medzinárodne platný certifikát nemeckej Asociácie obchodných komôr (AHK)  – doklad o odbornej spôsobilosti. Škola zároveň ponúka úspešným absolventom garantované pracovné miesta vo Volkswagen Slovakia, Matador Group či v Siemense.

Prvý zárobok už počas školy

Žiaci budú mať nielen vynikajúce študijné prostredie, ale aj množstvo benefitov, ktoré odľahčia rodinné rozpočty ich rodičov. Štúdium na novej škole Duálnej akadémie bude bezplatné. VW SK bude navyše prispievať na ubytovanie na internáte, na dopravu aj na stravu. Študenti dostanú podnikové štipendium, odmenu za produktívnu prácu a iné benefity.

Samozrejmosťou sú bezplatné pracovné pomôcky a odev. Budú sa môcť vzdelávať v cudzích jazykoch a praxovať v niektorom zo zahraničných závodov koncernu Volkswagen.

 

Ako sa prihlásiť?

Prihlásenie sa do duálneho vzdelávania zahŕňa dva kroky:

Vyplnenie tlačiva Žiadosť o duálne vzdelávanie vo VW SK, ktoré nájdete na www.volkswagen.sk a jeho zaslanie na adresu: Personálny rozvoj/Duálna akadémia, Volkswagen Slovakia, a. s., J. Jonáša 1, 843 02 Bratislava.

Podanie prihlášky na strednú školu, konkrétne Stredná odborná škola automobilová (Jána Jonáša 5, Bratislava – Devínska Nová Ves). Podmienkou je výber jedného zo štyroch študijných odborov.

O prijatí uchádzačov do uvedených odborov duálneho vzdelávania rozhoduje škola spolu s VW SK. Výber uchádzačov na uzatvorenie učebnej zmluvy sa uskutoční na základe hodnotenia študijných výsledkov za 6. až 9. ročník základnej školy a výberového konania u zamestnávateľa.

Termíny:

21. marca  2016                        Uzávierka žiadostí k zamestnávateľovi

30. marca – 1. apríla 2016         Výberové konanie vo Volkswagen Slovakia

Na konkrétny termín výberového konania budú uchádzači pozvaní.

 

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.8 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
Zrušili poplatky pri pôrode. K štátnym nemocniciam sa pridal aj Žilinský kraj
08.05.2019   0
Od polovici mája ušetria rodičia desiatky eur v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Kubíne a Trstenej.
babetko
Pre svokrovcov nie sú moje deti dosť dobré
17.05.2019   1
„Tie Zuzankine dievčence sú také šikovné. Predstav si, na karneval si sami vyrobili masky. Miška má samé jednotky. A popri tom každý deň stíha nejaký krúžok.“ Zuzkine deti sú naozaj čo do kvality tie najlepšie pod slnkom. Môj svokor oceňuje iné veci. „Jaj, tie poslúchajú! NA SLOVO! Len pozrieš a už vyskočia. A ako pomáhajú, že?“
Nedojčím, a všetci okolo mňa to riešia
13.05.2019   0
Máločo žene prekáža tak, ako keď sa jej prsia stanú stredobodom rozhovorov celej rodiny. Každý, od pratety z Michaloviec až po bezdetnú sesternicu Janku, ktorú vídam len na facebooku, rieši po mojom pôrode jedinú otázku: Prečo nedojčím?
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (kolo 02)
13.05.2019   0
Detský tábor s olympijským víťazom Matejom Tóthom v auguste na Orave. Máme prvého výhercu, budúci pondelok losujeme ďalšieho z vás.
detské choroby
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
7 rád, ako ochrániť dieťa pred kliešťami
27.04.2019   0
Po šatách vám môžu kliešte loziť aj niekoľko hodín. Kliešte sú slepé, obete si vyhľadávajú podľa dychu alebo podľa niektorých látok v pote.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?