Pred/ŠkolákŠkolák

Ako vznikol Čierny mor, prečo na učenie nestačí Youtube a Google? Detská Univerzita Komenského aj toto leto

 Marcela Beňová   01.01.1970   0

Leto by sa bez Detskej Univerzity Komenského mnohým žiakom už ani nepočítalo. Zaujímavé informácie, podnetní lektori a množstvo nových zážitkov je dôvod, prečo sa deti  na letné vzdelávanie každý rok tešia a netrpezlivo očakávajú ďalší ročník.

Detská Univerzita Komenského

 

Študovať sa bude online

Detská Univerzita Komenského sa napriek nepriaznivej situácii rozhodla pokračovať vo vzdelávaní zábavnou formou aj tento rok. Sledovať prednášky však nebudú návštevníci v prednáškovej sále, ako bolo zvykov, ale prostredníctvom online vysielania priamo z domu.

Prihlásiť sa na program môžu bezplatne. Na letných študentov čaká deväť prednášok, ktoré si pre ne pripravia lektori - známe slovenské  osobnosti z oblasti vedy či kultúry. Na záver každej prednášky obdržia študenti test, ktorý majú za úlohu vypracovať.

Ak sa im podarí uspieť aspoň v 6 testoch z 9, získajú na konci letnej školy titul a diplom absolventa. No a samozrejme - nebol by to úspešný študent, keby za svoje vedomosti nezískal hodnotnú odmenu.

Ako sa zapojiť?

Prihlášky si môžu podať všetci žiaci základnej školy od 9 do 14 rokov. Prihlasovanie je bezplatné, jedinou podmienkou je vek a prístup na internet. Prihláška sa podáva zaslaním formuláru, po ktorom letný študent obdrží registračný prístupový kód.

Prihlasovanie prebieha od 10. júna do 19. júla. Online prednášky sa budú vysielať každú stredu. Tvorcovia Detskej Univerzity Komenského si pripravili pre študentov malé prekvapenie.

Prvých 340 prihlásených žiakov dostane ako odmenu tričko s logom Detskej Univerzity, a ak počas trvania letnej školy zašlú svoju fotografiu z priebehu prednášky, získajú aj malý darček.

Prednášky, ktoré zaujmú aj rodičov

Detská Univerzita Komenského si rok čo rok pripravuje pre deti zábavný a pútavý program.

Lektori, ktorí pôsobia nielen na Slovensku, ale robia nám dobré meno aj v zahraničí, prinášajú zaujímavé prednášky z oblasti medicíny, vedy, kultúry, ale aj športu či psychológie.

Všetky prednášky sú nastavené tak, aby boli pre detských študentov pútavé, pestré, nechýbajú zaujímavé príklady a humor. Deti majú možnosť vyplniť leto nielen hrami a zábavou, ale aj množstvom podnetných informácií, ktoré ich naučia pýtať sa, kriticky myslieť a hľadať súvislosti.

Mnohé informácie a prednášky budú atraktívne nielen pre ne, ale aj pre rodičov, ktorých ešte neopustila zvedavosť a radosť z učenia.

Zaujíma vás, na čo nám je imunita, ako vznikol Čierny mor, čoho sa dotýkajú ľudské práva alebo prečo na učenie nestačí Youtube a Google? Potom neváhajte a pridajte sa medzi fanúšikov Detskej Univerzity Komenského, ktorá deti učí, ako rozumieť svetu a spoločnosti, v ktorej vyrastajú.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Hľadáte:
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Amniotómia, alebo... v čepčeku sa narodil!
07.08.2020   3
Encyklopédia zdravotnej sestry hovorí, že je to prepichnutie amniónu (zárodočnej blany). Mamičkovsky tomu hovoríme pretrhnutie plodových obalov alebo pustenie vody počas pôrodu. Nemýľte si to prosím s iným zákrokom – amniocentézou.
Prvé pohyby bábätka v brušku
05.08.2020   6
Bábo v brušku a jeho prvé pohyby ženy opisujú ako hladkanie, mávnutie motýlích krídel, bublinky, jemné klopanie, pohyby čriev, trepotanie, škvŕkanie v bruchu, mrvenie...
Čo je hlienová zátka, kedy sa uvoľní a kedy ísť do pôrodnice?
03.08.2020   5
Odtok hlienovej zátky je jedným z prvých signálov, že čas pôrodu sa blíži a v zásade ešte netreba ísť do pôrodnice. Ak sa však objaví jasnočervená krv, (ako pri silnej menštruácii) je načase urýchlene sa presunúť do pôrodnice.
babetko
Cvičenie s riekankou pre 4 – 5-ročné deti
07.08.2020   0
Zdravotné cviky deťom poskytujú uvoľnenie všetkých svalov, ale aj posilňovanie a cestu k správnemu držaniu tela. Veľkým pomocníkom pri cvičení sú pesničky alebo riekanky. S deťmi vo veku 4 – 5 rokov si môžeme zacvičiť aj na tieto:
Nepáči sa ti jedlo? Budeš hladný!
06.08.2020   0
Babička šermuje lyžičkou popod nos vnúčika. Dieťatko vysýpa z mostíka kamienky a ona ho kŕmi jablkovou výživou cez pletivo, cez mriežkovanú zábranu preliezky, hrdá na svoju kŕmiacu taktiku.
Sunárek vyrástol. Rebrenduje na SUNAR
05.08.2020   0
Zmena sa dotkla len obalu a značky, zloženie a chuť produktov zostávajú rovnaké.
detské choroby
Protikvasinková diéta
03.08.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Cítia malé bábätká bolesť?
31.07.2020   0
Náš predpoklad je jasný, že deti bolesť cítia. Ako je to však u celkom malých bábätiek? U nich sa často predpokladá/predpokladalo, že bolesť nevnímajú tak, ako väčšie deti, resp. tak, ako dospelí. Ešte stále je novorodenecká bolesť často neliečená.
Alergia na slnko?
29.07.2020   0
Jednou z nepríjemných reakcií kože na slnečné žiarenie môže byť okrem spálenia pokožky aj slnečná alergia. Najviac ohrozenou skupinou sú deti, pretože ich koža nie je dostatočne odolná voči škodlivému žiareniu.
zvery
Prečo psy jedia trávu
03.08.2020   0
Väčšine psov tráva chutí. Podľa prieskumov je tráva rastlinkou, ktorú psy jedia najčastejšie. Ale prečo je to tak? Má nejaké neznáme vitamíny? Čo na nej psy vidia?
Cestovanie so psom
28.07.2020   2
Je prirodzené, že si myslíte, že sa váš psík necíti v klietke dobre. Neprenášajte ale tieto svoje pocity na vášho psa. Prepravka im nevadí a niektorí sa dokonca v nej cítia bezpečnejšie.
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   2
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?