Pred/ŠkolákŠkolák

3 tipy na diktáty v mobile

 Mária Kopčíková   26.08.2015   1

Neviem, ako vy, ale ja pred rôznymi previerkami, vstupnými, štvrťročkami, polročkami, hľadám na  webe diktáty. Sťahujem, diktujem. Už ich mám celkom slušnú zásobu.

Ak ste na tom podobne, môžete zásoby diktátov čerpať aj z tohto článku:

Kde hľadať diktáty? >> >>

Diktáty do mobilu

Pokiaľ máte smartfón, tak vám v tomto smere vedia uľahčiť život aplikácie, ktoré si viete stiahnuť aj zadarmo.

Zdroj: istockphoto.com

 

Aplikácia Diktáty Silvie Bodlákovej

Tá inšpirovala jedného rodiča, ktorý dal aplikácii finálnu podobu.

O aplikácii Silvia hovorí:

Viete čo sa stane, keď dostane do rúk dobrý učiteľ kvalitný mobil? Čo by sa stalo? Začne sa s ním hrať ako väčšina ľudí. Hľadá, čo by mohol využiť a ako si uľahčiť deň aj pomocou neho. Veď deň je krátky a chceme ho využiť naplno. Niekedy sa však stane aj to, čo by asi iných nenapadlo. Tak vznikla aplikácia DIKTÁTY. Keď spolupráca medzi učiteľom a rodičom funguje, vznikne dobré dielo.

Zdroj: dobre-napady.sk

 

Aplikáciu si môžete stiahnuť zadarmo do svojho smartphonu, nájdete v nej diktáty pre prvý až deviaty ročník. Pre každý ročník ich je tam desať.

Potom ostáva už len správne motivovať potomkov, aby si sadli, vzali pero a papier a sústredili sa :-)

Aplikácia Michaela Šubáka

S touto aplikáciu si vaše deti zlepšia pravopis hravým spôsobom. Čakajú ich diktáty, v ktorých musia vybrať správne písmeno zo slova v texte. Touto hravou formou zistia svoje najväčšie nedostatky alebo si len zahrajú hru na zlepšenie gramatiky slovenského jazyka. Popri diktátoch ponúka aplikácia aj testy z monitorov či otázky z literatúry.

Základom tejto aplikácie sú interaktívne diktáty. Máte na výber rôzne druhy diktátov. Dolpňujete i/í, y,ý apod. alebo správne slová. Z každého diktátu je v aplikácii 10-25 otázok. Na konci sa zobrazí finálne skóre odpovedajúceho.

Zdroj: michael.subak.sk

 

Možno vaše dieťa jednoduchšie navediete k testovaniu si gramatiky, ak mu nainštalujete túto appku do mobilu. Je zdarma a obsahuje 18 diktátov. Ak sa Vám aplikácia zapáči, môžete si  zakúpiť plnú verziu za 1€, a získať tak +60 diktátov.

Aplikácia Gramatika.sk

Len  12 ročný vývojár Android aplikácií Adrián Bortník prišiel s titulom Gramatika SK. Je voľne dostupný  a spĺňa jednoduchý účel precvičovania písania mäkkého a tvrdého i/y v rôznych slovenských slovách a výrazoch.

Ide o dobrý spôsob, ako sa pripraviť na diktát, či rôzne testy, ktoré žiaci absolvujú pri pohovore na strednú školu.

Aplikácia Gramatika SK ponúka veľmi jednoduché prostredie, ktoré vám zobrazuje rôzne slovenské výrazy a spojenia, do ktorých je nutné doplniť i/í/ y/ý písmená pomocou tlačidiel na displeji.

Zdroj: mojandroid.sk

 

Aplikácia zaznamenáva vaše úspešné a neúspešné pokusy a vaše počínanie zobrazuje aj v percentuálnom ukazovateli. Môžete si tak jednoducho a rýchlo precvičiť vaše ovládanie slovenskej gramatiky a pripraviť sa tak na nadchádzajúcu písomku či diktát.

Bezplatná verzia aplikácie ponúka zhruba 1500 výrazov.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité. 
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Nové podkásty
Komentáre k článku
Marek napísané 01.09.2018 12:23

Nas syn pouziva este online diktaty sk, ktore su nahovorene a nemoze tak podvadzat smile

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
...dva, tri, štyri, päť! Viacplodová gravidita
14.04.2021   0
Malé deti vždy priťahujú pozornosť a vyvolávajú úsmev na tvárach dospelých – dvojnásobne vtedy, ak ide o dvojičky. Ako je možné, že si namiesto jedného „batôžteka“ z pôrodnice domov donesiete batôžteky dva – alebo aj viac?
Varovné príznaky v popôrodnom období. Kedy vyhľadať pomoc?
12.04.2021   0
Niektoré príznaky si na sebe môže všimnúť žena samotná, iné zase skorej zaznamená jej najbližšie okolie. Netreba ich podceňovať a je vhodné pomoc pre istotu vyhľadať.
Pôrod po francúzsky? Tlmenie bolesti a ocko pri pôrode sú samozrejmosťou
08.04.2021   0
Povestná francúzska elegancia sa netýka len filmov. Tu vo Francúzsku sa pôrod rozhodne toľko neprežíva, nevedú sa verejné diskusie o zlepšení postavenia rodičiek, lepších pôrodniciach, kvalitnejšej starostlivosti, tieto témy majú vyriešené. Tehotenstvo je brané ako normálny stav ženy, o ktorom sa veľa nehovorí. Francúzky až do pôrodu fungujú normálne, chodia do práce, raz za čas si zájdu na vyšetrenie.
babetko
Matka matku nepochopí
14.04.2021   0
A ty čo, ako sa máš ? Mlieko mi v prsiach kondenzuje, ale vravím: „A veď ako na materskej.“ A ona, zlatá, že: „Mne stačilo byť doma mesiac, šalela som.“
Mám 2 deti s refluxom
13.04.2021   0
Všade všetko pogrckané, neustále prezliekanie, behanie s handrou, plienka pod krkom (namiesto podbradníka, keďže jeho veľkosť bola/je nepostačujúca), sústavne pranie, prezliekanie spacej súpravy v postieľke, častá kontrola počas spánku, čistenie kočíka po takmer každej prechádzke, taška plná vecí na prezlečenie všade kam ideme...
Polohy na dojčenie po cisárskom reze
12.04.2021   1
Dojčenie po „cisárskom“ si vyžaduje také polohy na dojčenie, ktoré nezaťažujú operačnú ranu matky.
detské choroby
9 prírodných spôsobov ako sa zbaviť mrle detskej
13.04.2021   1
Ak je potrebná medikamentózna liečba mrlí, tú možno kombinovať s rôznymi prírodnými prostriedkami, čím sa mnohonásobne zvyšuje jej účinnosť.
Ochorenia tráviacej sústavy
12.04.2021   12
Prehľadový článok najčastejších ochorení tráviacej sústavy.
Kedy rastú ktoré zúbky
07.04.2021   0
Mliečne zúbky. V ktorom mesiaci vyrastajú a ktoré? Takto by to malo nasledovať:
zvery
Agapornis, začíname s chovom.
12.04.2021   8
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.
Gekončík nočný
29.03.2021   1
Gekončík je jašterica. Je to nenáročné nočné zviera vhodné aj pre začínajúceho teraristu. Prežijú aj v situáciách, v ktorých by teplokrvný živočích dávno zahynul.
Pelech pre psa
17.03.2021   0
Tak ako človek aj pes má svoje návyky a preferencie v správaní či oddychovaní. Obľubuje konkrétne miesto, alebo polohu. Kúpa pelechu, respektíve miesta, kde bude náš pes oddychovať nie je vždy lacná ani jednoduhá...