ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Pred/ŠkolákŠkolák

3 tipy na diktáty v mobile

 Mária Kopčíková   26.08.2015   1

Neviem, ako vy, ale ja pred rôznymi previerkami, vstupnými, štvrťročkami, polročkami, hľadám na  webe diktáty. Sťahujem, diktujem. Už ich mám celkom slušnú zásobu.

Ak ste na tom podobne, môžete zásoby diktátov čerpať aj z tohto článku:

Kde hľadať diktáty? >> >>

Diktáty do mobilu

Pokiaľ máte smartfón, tak vám v tomto smere vedia uľahčiť život aplikácie, ktoré si viete stiahnuť aj zadarmo.

Zdroj: istockphoto.com

 

Aplikácia Diktáty Silvie Bodlákovej

Tá inšpirovala jedného rodiča, ktorý dal aplikácii finálnu podobu.

O aplikácii Silvia hovorí:

Viete čo sa stane, keď dostane do rúk dobrý učiteľ kvalitný mobil? Čo by sa stalo? Začne sa s ním hrať ako väčšina ľudí. Hľadá, čo by mohol využiť a ako si uľahčiť deň aj pomocou neho. Veď deň je krátky a chceme ho využiť naplno. Niekedy sa však stane aj to, čo by asi iných nenapadlo. Tak vznikla aplikácia DIKTÁTY. Keď spolupráca medzi učiteľom a rodičom funguje, vznikne dobré dielo.

Zdroj: dobre-napady.sk

 

Aplikáciu si môžete stiahnuť zadarmo do svojho smartphonu, nájdete v nej diktáty pre prvý až deviaty ročník. Pre každý ročník ich je tam desať.

Potom ostáva už len správne motivovať potomkov, aby si sadli, vzali pero a papier a sústredili sa :-)

Aplikácia Michaela Šubáka

S touto aplikáciu si vaše deti zlepšia pravopis hravým spôsobom. Čakajú ich diktáty, v ktorých musia vybrať správne písmeno zo slova v texte. Touto hravou formou zistia svoje najväčšie nedostatky alebo si len zahrajú hru na zlepšenie gramatiky slovenského jazyka. Popri diktátoch ponúka aplikácia aj testy z monitorov či otázky z literatúry.

Základom tejto aplikácie sú interaktívne diktáty. Máte na výber rôzne druhy diktátov. Dolpňujete i/í, y,ý apod. alebo správne slová. Z každého diktátu je v aplikácii 10-25 otázok. Na konci sa zobrazí finálne skóre odpovedajúceho.

Zdroj: michael.subak.sk

 

Možno vaše dieťa jednoduchšie navediete k testovaniu si gramatiky, ak mu nainštalujete túto appku do mobilu. Je zdarma a obsahuje 18 diktátov. Ak sa Vám aplikácia zapáči, môžete si  zakúpiť plnú verziu za 1€, a získať tak +60 diktátov.

Aplikácia Gramatika.sk

Len  12 ročný vývojár Android aplikácií Adrián Bortník prišiel s titulom Gramatika SK. Je voľne dostupný  a spĺňa jednoduchý účel precvičovania písania mäkkého a tvrdého i/y v rôznych slovenských slovách a výrazoch.

Ide o dobrý spôsob, ako sa pripraviť na diktát, či rôzne testy, ktoré žiaci absolvujú pri pohovore na strednú školu.

Aplikácia Gramatika SK ponúka veľmi jednoduché prostredie, ktoré vám zobrazuje rôzne slovenské výrazy a spojenia, do ktorých je nutné doplniť i/í/ y/ý písmená pomocou tlačidiel na displeji.

Zdroj: mojandroid.sk

 

Aplikácia zaznamenáva vaše úspešné a neúspešné pokusy a vaše počínanie zobrazuje aj v percentuálnom ukazovateli. Môžete si tak jednoducho a rýchlo precvičiť vaše ovládanie slovenskej gramatiky a pripraviť sa tak na nadchádzajúcu písomku či diktát.

Bezplatná verzia aplikácie ponúka zhruba 1500 výrazov.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité. 
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Marek napísané 01.09.2018 12:23

Nas syn pouziva este online diktaty sk, ktore su nahovorene a nemoze tak podvadzat smile

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
26.03.2019   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Po rokoch som sa vrátila rodiť do Považskej Bystrice a dobre som urobila
26.03.2019   0
Keďže už nie som najmladšia mama, a vlastne ani prvorodička, tak som očakávala to staré: „Teraz tlačte! Teraz dýchajte! Teraz robte toto!“ Namiesto toho prišlo niečo úplne iné. Príjemná atmosféra, zhovorčivý lekár, ktorý si ku mne sadol, pýtal sa na bolesti, pýtal sa, či som neuvažovala nad epidurálkou. Spýtal sa ma, či nebudem mať problém, keby bolo treba riešiť nástrih a podobne. Sestry rovnako, usmiate, spokojné, vládla tam dobrá atmosféra.
Pôrod v Krompachoch bol neuveriteľný zážitok
21.03.2019   0
Prvotný šok pre mňa bol, keď sa ma nesmierne milá sestra spýtala, či už mám pripravený pôrodný plán, aby si ho so mnou primárka mohla prejsť, keď prídem na návštevu do pôrodnice. Všetci vieme, že na Slovensku sú pôrodné plány vnímané ako spísané výmysly premotivovaných biomatiek, ktoré sa silou – mocou snažia kafrať skúseným pôrodníkom do roboty. S malou dušičkou sme si pred pôrodom urobili rodinný výlet do Krompách. Vyhľadali sme ordináciu pani primárky, sadli sme si spolu k stolu a prechádzali moje papiere.
babetko
Pohodový ocko verzus ukričaná a nervózna mama
25.03.2019   2
Sťažovala sa mi kamoška. Vraj jej muž odmieta prebaľovať, kúpať a krémikovať zaparený zadok. Keď má synovi uvariť tekvicový prívarok, dá mu miesto neho Pribináčik. Odmieta ho šatkovať, vraj je to trápne. A keďže kočík kamoška z presvedčenia nekúpila, každodenné prechádzky ostali na ňu. U nás doma je to podobné. Muž sa síce varenia a plienok nezľakol, ale...
Troska v ogrcanom pyžame, ktorá si nestihla ráno umyť zuby. Vitajte na materskej
22.03.2019   0
Narodí sa vám dieťa a príde moment, keď si namiesto reklamy na materstvo budete pripadať ako troska v ogrckanom pyžame. Zavretá medzi štyrmi stenami. Len vy a dieťa.
Výrazy, ktoré by mali poznať najmenšie deti a uľahčia nám každodenný život
21.03.2019   0
Keď rozprávame s dieťaťom, pomenúvame veci a deje okolo neho, na základe ktorých si vytvára isté schémy, ako funguje svet.
detské choroby
Tuberkulóza
22.03.2019   1
Tuberkulóza, jej príznaky, prevencia, liečba.
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
zvery
10 varovných príznakov rakoviny u psa
26.03.2019   0
Ako sa prejavia príznaky rakoviny u psov? Kedy musíme spozornieť, aby sme čím skôr vedeli zasiahnuť a začať s liečbou. Čo to vlastne rakovina je?
Žiť zdravšie? Pomôže vám šteniatko alebo mačiatko!
19.03.2019   0
Zvierací člen rodiny sa za starostlivosť môže odmeniť aj pevným zdravím, dobrou náladou či lepším zamestnaním. Že v tom všetkom nemôže mať labky? Štúdie amerických, austrálskych a britských vedcov tvrdia, že áno.
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.