Pred/ŠkolákŠkolák

3 tipy na diktáty v mobile

 Mária Kopčíková   26.08.2015   1

Neviem, ako vy, ale ja pred rôznymi previerkami, vstupnými, štvrťročkami, polročkami, hľadám na  webe diktáty. Sťahujem, diktujem. Už ich mám celkom slušnú zásobu.

Ak ste na tom podobne, môžete zásoby diktátov čerpať aj z tohto článku:

Kde hľadať diktáty? >> >>

Diktáty do mobilu

Pokiaľ máte smartfón, tak vám v tomto smere vedia uľahčiť život aplikácie, ktoré si viete stiahnuť aj zadarmo.

Zdroj: istockphoto.com

 

Aplikácia Diktáty Silvie Bodlákovej

Tá inšpirovala jedného rodiča, ktorý dal aplikácii finálnu podobu.

O aplikácii Silvia hovorí:

Viete čo sa stane, keď dostane do rúk dobrý učiteľ kvalitný mobil? Čo by sa stalo? Začne sa s ním hrať ako väčšina ľudí. Hľadá, čo by mohol využiť a ako si uľahčiť deň aj pomocou neho. Veď deň je krátky a chceme ho využiť naplno. Niekedy sa však stane aj to, čo by asi iných nenapadlo. Tak vznikla aplikácia DIKTÁTY. Keď spolupráca medzi učiteľom a rodičom funguje, vznikne dobré dielo.

Zdroj: dobre-napady.sk

 

Aplikáciu si môžete stiahnuť zadarmo do svojho smartphonu, nájdete v nej diktáty pre prvý až deviaty ročník. Pre každý ročník ich je tam desať.

Potom ostáva už len správne motivovať potomkov, aby si sadli, vzali pero a papier a sústredili sa :-)

Aplikácia Michaela Šubáka

S touto aplikáciu si vaše deti zlepšia pravopis hravým spôsobom. Čakajú ich diktáty, v ktorých musia vybrať správne písmeno zo slova v texte. Touto hravou formou zistia svoje najväčšie nedostatky alebo si len zahrajú hru na zlepšenie gramatiky slovenského jazyka. Popri diktátoch ponúka aplikácia aj testy z monitorov či otázky z literatúry.

Základom tejto aplikácie sú interaktívne diktáty. Máte na výber rôzne druhy diktátov. Dolpňujete i/í, y,ý apod. alebo správne slová. Z každého diktátu je v aplikácii 10-25 otázok. Na konci sa zobrazí finálne skóre odpovedajúceho.

Zdroj: michael.subak.sk

 

Možno vaše dieťa jednoduchšie navediete k testovaniu si gramatiky, ak mu nainštalujete túto appku do mobilu. Je zdarma a obsahuje 18 diktátov. Ak sa Vám aplikácia zapáči, môžete si  zakúpiť plnú verziu za 1€, a získať tak +60 diktátov.

Aplikácia Gramatika.sk

Len  12 ročný vývojár Android aplikácií Adrián Bortník prišiel s titulom Gramatika SK. Je voľne dostupný  a spĺňa jednoduchý účel precvičovania písania mäkkého a tvrdého i/y v rôznych slovenských slovách a výrazoch.

Ide o dobrý spôsob, ako sa pripraviť na diktát, či rôzne testy, ktoré žiaci absolvujú pri pohovore na strednú školu.

Aplikácia Gramatika SK ponúka veľmi jednoduché prostredie, ktoré vám zobrazuje rôzne slovenské výrazy a spojenia, do ktorých je nutné doplniť i/í/ y/ý písmená pomocou tlačidiel na displeji.

Zdroj: mojandroid.sk

 

Aplikácia zaznamenáva vaše úspešné a neúspešné pokusy a vaše počínanie zobrazuje aj v percentuálnom ukazovateli. Môžete si tak jednoducho a rýchlo precvičiť vaše ovládanie slovenskej gramatiky a pripraviť sa tak na nadchádzajúcu písomku či diktát.

Bezplatná verzia aplikácie ponúka zhruba 1500 výrazov.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité. 
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Marek napísané 01.09.2018 12:23

Nas syn pouziva este online diktaty sk, ktore su nahovorene a nemoze tak podvadzat smile

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Plánujete bábätko? Normálna otázka či tabu téma?
18.06.2019   0
Pýtajú sa ma na to všetci. Už mi to aj vadí, lebo by som bábätko chcela. Aj keď záleží, kto sa pýta. Ak chce niekto rýpať, je to nepríjemné. Na druhej strane rodina a kamaráti sú normálne zvedaví. Otázky o bábätku môžu niekoho nakopnúť, že už je čas. Ak ho však mať nemôžete, nie je jednoduché.“
Pôrod s epidurálkou alebo bez nej?
13.06.2019   0
Niektoré mamičky sa mi sťažovali, že po pôrode s epidurálkou mali pocit, že ich psychicky utlmila a nič neprežívali. To sa mi nestalo. Naopak, keď mi dali syna, rozplakala som sa od šťastia, ani som ho nechcela pustiť. Nebolelo ma ani šitie. Čo sa týka postupného prichádzania tela do normálu, to po epidurálke môže a nemusí byť problém.
Nemocnica Snina
12.06.2019   0
Cieľom pôrodnice je realizovať individuálny prístup k rodičke pred, počas a po pôrode na základe jej požiadaviek čím chceme vytvoriť pocit bezpečia pre matku aj dieťa.
babetko
TOP odborníci na výchovu, ibaže bezdetní
19.06.2019   2
Profi pestúnka priznala, že jej bolo ľahko rozprávať druhým rodičom, ako sa majú správať, no teraz, keď to zažíva sama na sebe, je to celkom iná šálka kávy.
Princezné z rozprávok, ktoré naozaj žili
17.06.2019   0
Inšpiráciou sa stal životný príbeh skutočnej šľachtičnej Margarethy von Waldeck, ktorá sa narodila v roku 1533. Ako dieťa prišla o matku, ktorú čoskoro nahradila veľmi prísna macocha. Samozrejme, spoločné vzťahy nezafungovali, možno aj preto, čo vtedajšie dokumenty zaznamenávajú: Margaretha bola známa svojou krásou. Budúca Snehulienka vyrastala na dvore Filipa III., odkiaľ sa v roku 1945 presťahovala za svojím strýkom na zámok Valkenburg v Holandsku.
Majú rituály a tradície v rodine zmysel?
14.06.2019   0
Vytvárajú spomienky a pomáhajú deťom ukotviť sa v rodinnom kruhu. Máme sa na čo tešiť. Máme čas a priestor byť s rodinou a zabávať sa. Strašne pekná myšlienka! Manželia vysvetľovali, že pre deti sú rituály a tradície niečo, čo im dáva ukotvenie, rodinnú identitu a zázemie. Rituálom a tradíciou môže byť čokoľvek – od večernej rozprávky po štedrovečernú kapustnicu. Niečo, čo vás baví a robíte to pravidelne.
detské choroby
Nočné mory
16.06.2019   11
Rodičia si myslia, že za zlé sny detí sú zodpovedné nepríjemné denné zážitky, no nie je to úplne pravda. Nie je úplne jasné, kedy deti začínajú snívať, ale vieme, že už batoľatá môžu hovoriť o svojich príjemných či strašidelných snoch.
Liečba hnačky u dojčených a nedojčených detí
03.06.2019   0
Ako správne dopĺňať tekutiny a výživu dieťaťu s hnačkou. Rozvrh diéty. Ako uvariť pravý ryžový či mrkvový odvar.
Pri akých ochoreniach je účinná Vojtova metóda?
31.05.2019   0
Hoci je Vojtova metóda prevažne spájaná s deťmi, úspešne sa aplikuje u všetkých vekových kategórií, od novorodencov až po seniorov.
zvery
Kŕmenie psa surovou stravou - BARFovanie
18.06.2019   7
BARFovanie je kŕmenie surovým mäsom, kosťami a surovou zeleninou. No neznamená to, že každý deň hodím psovi kilo surového krvavého mäsa. Tak ako vlky, aj pes potrebuje byliny, korienky, či zeleninu, aby doplnil pre svoj organizmus potrebné látky.
Čo treba vedieť o potkanoch chovaných doma
23.05.2019   1
Chov potkanov zažíva v poslednej dobe boom. Potkany sú inteligentné, vycvičiteľné a vyžadujú relatívne jednoduchú starostlivosť. Potkanov môžeme naučiť všeličo. Napríklad preskakovať, otáčať sa dokola, postaviť sa a dokonca aj podať ruku na povel.
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?