Pred/ŠkolákPrváčik

Máte doma budúceho prváčika? Pripravte sa na týchto 5 veľkých zmien

 s Luciou Semeníkovou (blogerkou)   31.08.2020   0

Nástup do prvého ročníka je míľnikom nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Na čo všetko pripraviť rodinu pred prvým školským zvonením, radí blogerka Lucia Semeníková, mama Kiarky.

Dni prázdninového leňošenia sú už definitívne za nami, a rodičov budúcich prváčikov po bezstarostnom lete čaká realita nového školského života. Ako prvé zasadnutie do lavíc nevnímať ako strašiaka a ako ho zvládnuť sme spísali spolu s autorkou Kiarablog Luciou.

 

1. Mení sa denný režim
Rodinný plán dňa sa so školským rokom zmení, keďže k hrám pribudnú povinnosti. „Nastavte si od začiatku režim, ktorý bude všetkým vyhovovať. Vytvorte v ňom čas na krúžky, domáce úlohy aj hry. Kiara robí domáce úlohy a pripravuje si veci na ďalší deň hneď po príchode domov,“ radí Lucia a dodáva, že rovnako to u nich funguje aj v piatky. Ak úlohy vybavíte hneď po príchode, máte pred sebou už len čas na dobrodružstvá.

Už počas prázdnin si vytvorte niekoľko pravidiel – stanovte deťom čas večierky a vytvorte im pravidelnú rannú rutinu, počas ktorej sa naraňajkujú, prezlečú z pyžám či spoločne s vami pripravia desiatu.

2. Voľný čas si žiada viac aktivity
Sedenia majú školáci v škole dosť. Voľný čas s nimi preto trávte aktívnym pohybom. Výlety a prechádzky vám navyše pomôžu prirodzene obmedziť čas, ktorý deti trávia pred obrazovkami.

 

3. Detská izba sa stáva pracovňou
Školáci potrebujú mať priestor na učenie. Vytvorte im pracovný kútik, kde sa budú vedieť sústrediť na domáce úlohy. Dbajte na kvalitné osvetlenie a farby či doplnky, ktoré má dieťa rado.

Okrem toho pripravte všetky školské pomôcky. „Školskú výbavu sa snažím dávať dokopy postupne počas prázdnin, aby sme nemuseli nakupovať nárazovo. Náklady sa tak rozdelia a zároveň mi napadnú aj veci, na ktoré by som v rýchlosti zabudla,“ prezrádza ďalej mama prváčky Kiary.

4. Tvoria sa nové kamarátstva
Pre dieťa môže byť nové prostredie stresujúce. Buďte pre neho oporou a nezabudnite sa pýtať na to, ako sa v novom kolektíve cíti. Vzťahy v škole zásadne ovplyvňujú to, či do nej dieťa chodí rado.

 

5. Prichádza čas na samostatnosť
V škole musia školáci veľa úloh zvládať sami. Učte ich samostatnosti a zverte im úlohy, ktoré ste za nich doposiaľ vykonávali vy. Napríklad večernú prípravu oblečenia na ďalší deň či zbalenie a vybalenie vrecúška s úborom na telesnú výchovu. Vy sa postarajte iba o to, aby bolo oblečenie vyrobené z kvalitných materiálov, v ktorých sa budú počas celého dňa cítiť pohodlne. Ak si neviete dať rady s ideálnou šatníkovou výbavou školáčky či školáka, pomôžte si naším zoznamom.

Trendové kúsky pre cool školáčky aj školáčikov, ktoré hravo obstoja nielen v laviciach, ale i na ihriskách nájdete pod jednou strechou a za výhodné ceny vo vašom Kauflande pod značkou Hip & Hopps®. Oblečenie vyrobené z kvalitnej biobavlny je ohľaduplné nielen k pokožke vášho školáčika, ale aj k životnému prostrediu.

 

Šatníková výbava prváčika

 • Prezuvky vo vrecúšku
 • Tričká s krátkym alebo dlhým rukávom (10 ks)
 • Dlhé nohavice (3 ks)
 • Krátke nohavice (2 ks) / Sukne, šaty (2 ks)
 • Mikina alebo sveter (4 ks)
 • Sezónne oblečenie (zimná bunda, pršiplášť, doplnky)
 • Spodné prádlo (nohavičky/slipy, tielka) (10 ks)
 • Ponožky (10 ks) Pančuchy (5 ks)
 • Sandále
 • Pevná nepremokavá obuv
 • Priedušnejšie tenisky
 • Gumáky
 • Čižmy na zimu

 

 

Športový úbor vo vrecúšku

 • Tričko s krátkym rukávom
 • Kraťasy alebo tepláky
 • Mikina
 • Ponožky
 • Cvičky či tenisky s bielou podrážkou

 

 

 

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP

 

Covid 19 - denné štatistiky: 

tehotenstvo
Tehotenstvo vo vyššom veku môže ženám predĺžiť život
19.10.2020   0
Odkladanie tehotenstva na neskôr by mohlo mať aj inú výhodu ako to, že už má žena zázemie, stabilitu a konečne aj správneho partnera.
Dve deti krátko po sebe - tehotenstvo
15.10.2020   0
Či už ste mali predchádzajúce tehotenstvo bez problémov, alebo sa vyskytli aj komplikácie, je jasné, že toto bude prebiehať trochu inak. Už ste mamou na plný úväzok, nemôžete byť „len tehotná“.
Materské u nového alebo starého zamestnávateľa
13.10.2020   0
Z príjmu od ktorého zamestnávateľa sa Eme vypočíta materské? Môže ísť na materskú neskôr, aby sa jej rátalo materské z aktuálneho zamestnania?
babetko
Ako vybrať detskú postieľku pre pokojný spánok bábätka?
20.10.2020   0
Patrí medzi najdôležitejšie kúsky detskej výbavy vôbec. Prečítajte si tipy, ktoré vám výber postieľky uľahčia.
Na tieto míľniky dajte u svojho dieťaťa pozor
19.10.2020   1
Vo vývine malých detí sú isté míľniky, ktoré by dieťatko do určitého veku malo zvládnuť.
VIUSID - hrajte o zimnú výzbroj vašej imunity
16.10.2020   0
VIUSID je výnimočný prírodný výživový doplnok, ktorý zvyšuje obranyschopnosť organizmu, výrazne chráni pred vírusmi a ich tvorbou, dopĺňa vitamínové nedostatky v tele a posilňuje imunitný systém.
detské choroby
Ako sa zbaviť nádchy a kašľa bez liekov a postaviť deti zase "na nohy"
19.10.2020   0
Ideálne je, aby dochádzalo čo najmenej k situáciám, keď už je nevyhnutné riešiť „soplíky“ liekmi.
Laryngitída a ako na ňu
16.10.2020   41
Určite poznáte stav, keď dieťatko zdravé uložíte spať a o niekoľko hodín je to tu... Nočná mora rodičov - Laryngitída! Hoci sa môže zápal hrtana opakovať, vždy vystraší nielen rodičov, ale aj dieťa samotné.
Skrížená alergická reakcia
08.10.2020   0
Fenomén skríženej alergie je predmetom intenzívneho výskumu. Dnes je už známe presné zloženie skrížene reagujúcich proteínov. Máme k dispozícii senzibilizačné vzory s peľmi asociovanej potravinovej alergie.
zvery
Kde sa vzala mačka?
19.10.2020   3
Pes sa už po tisícročia považuje za najlepšieho priateľa človeka, ale ako je to s mačkami? Viete odkiaľ sa mačka vzala, kde ju uctievali ako bohyňu a kde sa jej na druhej strane báli a často ju stihol krutý osud?
Pohryzenie zvieraťom - Prvá Pomoc
04.10.2020   0
Prítulní havkovia, milé mačičky, či iné tvory z radu živočíšnej ríše. Niekedy sa stretnutie s malým človekom môže skončiť aj nepríjemne.
Hodnoty zdravého zvieraťa . Má teplotu?
16.09.2020   3
Správna teplota psa, mačky a králika, alebo dychová frekvencia nám napovie, či je naše zvieratko zdravé.