Pred/ŠkolákIT deti

Hodinky s mobilom pre malé deti

 Saša/redakcia   09.11.2016   1

Multifunkčné hodinky fungujú aj ako mobil a GPS lokátor dieťaťa. Bezpečné volania, žiadne hry na mobile a pritom máte dieťa doslova "na linke". Nové hodinky KidsWatch.

Foto: SWAN mobile

Pamätáte si seriál Knight rider, auto Kitt a hodinky, ktorými sa Michael dorozumieval s Kittom? Čosi podobné je dostupné aj pre vaše deti.

Po novom už nemusia mať pri sebe mobilný telefón, na ktorom budú hrať hry, alebo ho môžu stratiť. Hodinky KidsWatch totiž slúžia, okrem zistenia času, aj na zavolanie, či kontrolu, kde sa dieťa nachádza.

Mom, Dad, SOS, ON/OFF

Spoločnosť SWAN o pár dní spúšťa predaj multifunkčných hodiniek VONINO. Hodinky majú jednoduché obsluhovanie - iba štyri tlačítka. Dieťa môže zavolať matke, alebo otcovi, prípadne vyslať núdzový hovor cez SOS tlačidlo. 

Na spodku displeja hodiniek je mikrofón, na vrchu je reproduktor. Akýmkoľvek stlačením tlačítka sa hovor zodvihne a dieťa môže komunikovať.

Vďaka spárovanej aplikácii VONINO budú mať rodičia prehľad, kde sa ich dieťa nachádza a nebudú sa tak báť o jeho bezpečie.

Hodinky totižto majú v sebe zabudovaný GPS lokátor, čiže rodič môže sledovať aktuálnu polohu svojho dieťaťa.

Rovnako tak môže skontrolovať históriu pohybu, ktorá mu prezradí, kde sa dieťa nachádzalo alebo kadiaľ chodilo.

Ak dieťa opustí nastavenú bezpečnú zónu, zariadenie automaticky upozorní rodiča. 

Foto: rodinka.sk

 

Hodinky pre dieťa, aplikácia pre rodičov

Mobilná aplikácia je pre užívateľov iOs a Android na stiahnutie dostupná v slovenčine. Prostredníctvom aplikácie je možné hodinky lokalizovať, ako aj spravovať čísla, na ktoré dieťa môže volať.

Zákazníci dostanú pri kúpe hodiniek zdarma aj SIM kartu Moja 4ka, so 4 eurovým kreditom. Kredit by mal, pri bežnom používaní, vydržať až 12 mesiacov.

Hodinky sa dobíjajú podobne ako mobilný telefón, na USB nabíjačke a na jedno nabitie vydržia fungovať približne dva dni. 

Cena hodiniek je 2,99 € mesačne pri aktivácii akejkoľvek služby Swan mobile s 24-mesačnou viazanosťou. Zákazníci môžu za hodinky zaplatiť aj jednorazovo cenu 69,99 €.

Tí, ktorí patria ku klientom iných operátorov, si môžu hodinky zakúpiť za cenu 99,99 €.

Hodinky je možné zakúpiť v pobočkách SWANu.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
stastnablcha napísané 15.11.2016 19:12

mame obdobne hodinky .. teda inu znacku, ale s telefonom a GPS.. neviem si ic vynachvalit..

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
Odkedy mám deti, nie som to ja
22.02.2021   3
Strácam sa medzi formičkami na piesok, plienkami a domácimi výživami, ktoré varím z nekonečnej materskej lásky. Ako inak by som dokázali zavárať v horúcich dňoch jablká a namiesto opaľovania na balkóne vyrábať domáce džemy? Najmä keď som sa ešte pred pár rokmi živila avokádom a čínskou kapustou, aby som sa zmestila do šiat číslo 36?
5 príkrmov pre bábätká ideálnych na zimu
20.02.2021   0
Aj v tomto ročnom období môžeme nájsť suroviny plné výživných látok, vďaka ktorým dokážeme vykúzliť bábätkám plnohodnotný jedálniček.
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.