ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
utorok 24.10.2017 | meniny má Kvetoslava  
Pred/ŠkolákIT deti

4 mobilné aplikácie nielen pre rodičov

 Filip Schwarz   16.05.2017   1

V dnešnej dobe si už málokto dokáže predstaviť život bez smartfónu.

Množstvo aplikácií, ktoré sú momentálne v ponuke sa niekedy zdá byť bezhraničné, pričom nám veľa z nich dokáže uľahčiť či spríjemniť dennodenné aktivity.

Často sú zdrojom informácií a rád, ktoré by sme inak museli pracne dohľadávať.

Shutterstock

 

Rodičia malých detí nie sú v tomto prípade žiadnou výnimkou, a preto sme pre vás pripravili krátky zoznam aplikácií, ktoré by mal smartfón každého rodiča obsahovať.

 

Happy Baby

Táto aplikácia je vašim denníkom počas tehotenstva aj po pôrode. Má dve nastavenia, kde si môže mamička počas tehotenstva kontrolovať váhu, plánovať návštevy u doktora alebo zapisovať otázky, ktoré sa chce spýtať gynekológa.

Takisto vám pomôže lepšie určiť dátum pôrodu a poskytuje bližšie informácie k jednotlivým štádiám vývoja ešte nenarodeného bábätka.

V druhom nastavení, teda po pôrode, možno načasovať čas kojenia, spánku či výmeny plienky. Aplikácia je dostupná pre Android, iOS a Windows Phone a je zadarmo. Viac informácií nájdete tu.

Baby Monitor & Alarm 

Jedna z najpopulárnejších aplikácií pre rodičov. Funguje ako elektronická pestúnka. Stačí nechať telefón so zapnutou aplikáciou v detskej izbe. Prostredníctvom nastaveného nahrávania možno kontrolovať, čo sa v detskej izbe počas vašej neprítomnosti deje.

Do aplikácie je možné nahrať váš hlas, obľúbenú uspávanku a iné upokojujúce melódie, ktoré sa aktivujú, keď sa dieťa zobudí. Aplikácia možno kúpiť appStore a Google Play a stojí 3 eurá. Viac informácií nájdete tu.

ShopAlike

Každý, kto má dieťa dobre vie, že najdrahšou položkou je vždy čas a jedna z časovo najnáročnejších aktivít je nakupovanie. A to najmä, pokiaľ máme malé dieťa.

ShopAlike je obchodným agregátorom stoviek obchodov, ponúkajúcich produkty pre bábätká aj staršie deti, vďaka čomu možno nakupovať rýchlo a efektívne. V sekcii pre deti nájdete širokú ponuku oblečenia, kozmetiky a hračiek v rámci jednoduchého nákupného systému.

Vďaka filtrovanému vyhľadávaniu môžete porovnávať produkty podľa ich vzhľadu, veľkosti či ceny aj počas prechádzky s vaším dieťaťom. Aplikácia je dostupná na iPhone aj Android a je zadarmo. Viac informácií nájdete tu.

Today’s Parent

S aplikáciou Today’s Parent možno na základe veku vášho dieťaťa, ktoré do do aplikácie zadáte, vygenerovať vlastný feed so zaujímavými odporúčaniami k výchove či stravovaniu. S aplikáciou môžete zaznamenávať informácie o viacerých deťoch naraz.

Obsahuje digitálny foto album, kde môžete vkladať fotografie a videá vašich detí, môžete si zaznamenávať časy kojenia či spánok. V aplikácií dokonca nájdete generátor mien ako aj videá s kuchárskymi receptami a návodmi na starostlivosť o dieťa. Viac informácií nájdete tu.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku
Dana Pokorná napísané 16.05.2017 14:29

Ďakujem za skvelý článok, hneď som si stiahla všetky 4 aplikácie do nového mobilu Huawei, už sa teším, keď ich použijem. smile)

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Ktoré vyšetrenie v tehotenstve môže tehotná odmietnuť?
23.10.2017   1
Mám čerstvých 37 rokov a zdravú 5-ročnú dcéru. Moja nová gynekologička ma doslova tlačí a núti na amniocentézu len kvôli veku. Keď som povedala, že sú aj možné riziká a som proti, doslova začala psychický nátlak, že ubližujem bábätku, ešte kým sa nenarodilo.
Tehotná na pracovnom pohovore
20.10.2017   0
Tehotenstvo nie je dôvod, aby vás vyradili z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Ako absolvovať pohovor, keď ste tehotná? Musíte to budúcemu zamestnávateľovi oznámiť? Môže od vás vyžadovať potvrdenie o tom, že nie ste tehotná?
Gestóza tehotných
18.10.2017   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Prvé príkrmy – prvá doba gastronomická v troch krokoch
24.10.2017   0
Na prikrmovanie je dieťa pripravené po niekoľkých mesiacoch života. Nie je to vždy 6.ty mesiac. Keďže sa začne stretávať s novými chuťami, dôležitý je správny postup.
Ako sa hrať s novorodencom
23.10.2017   0
Dospelá spoločnosť je pre vaše dieťa tou najlepšou zábavou – najlepšou hračkou pre dieťa ste vy samotní. Ešte k tomu niekoľko tipov, ako na to.
Pečená hruška (od 6 mesiacov)
21.10.2017   0
Aby ste predišli problémom s nafukovaním bruška, nepodávajte dieťaťu surové ovocie až do 8. mesiaca (okrem banánov a avokáda). Skúste to napríklad pečením.
detské choroby
Viete, čo znamená mechanicky tíšiť kašeľ?
23.10.2017   0
Niekedy majú rodičia problém rozlíšiť, ktorý kašeľ je „suchý“ a ktorý naopak „mokrý, vlhký“. Ak už aj tento rozlišovací rébus zvládneme, siahame o rôznych sirupoch či kvapkách. A pojem „mechanicky tlmiť“ – nie, neznamená to dať dieťaťu ruku na ústa :)
Ako zvládnuť nočné mory u detí
22.10.2017   0
Ak sa dieťatko zobudí s plačom a krikom, má nočnú moru, my mu musíme pomôcť sa upokojiť. Ako to môžeme urobiť?
8 vecí, ktoré deťom poškodzujú imunitný systém
18.10.2017   0
Posledné výskumy potvrdili úzke prepojenie medzi psychikou, nervovým systémom a imunitou.
zvery
Tetraodon
23.10.2017   0
To, že v akváriu prebieha šikanovanie si všimneme na základe rozstrapkaných plutiev rýb a často v prípade Tetraodona aj nápadná stmavnutie celého tela, prípadne iba brušnej časti. Týmto dáva ryba najavo, že niečo nie je v poriadku.
Blchy sa k vám môžu dostať spokojne aj od susedov
19.10.2017   0
Blchy prenášajú rôznorodé choroby a dokážu zamoriť celý byt či dom. Rozhodne neplatí tvrdenie, že mačacie a psie blchy na človeka neprejdú!
Zimovanie hadov
18.10.2017   0
Po poslednom kŕmení počkáme 2 týždne. Potom začíname pomaly hadovi znižovať dobu osvetlenia a teplotu. Toto by malo trvať ďalšie 2 týždne, aby sa had poriadne vyprázdnil. Pokiaľ by sme to urýchľovali môžeme hadovi ublížiť, hnijúce zvyšky potravy v tele hada počas hibernácie nie sú nič povzbudzujúce pre jeho organizmus.