Pred/ŠkolákIT deti

4 mobilné aplikácie nielen pre rodičov

 Filip Schwarz   16.05.2017   1

V dnešnej dobe si už málokto dokáže predstaviť život bez smartfónu.

Množstvo aplikácií, ktoré sú momentálne v ponuke sa niekedy zdá byť bezhraničné, pričom nám veľa z nich dokáže uľahčiť či spríjemniť dennodenné aktivity.

Často sú zdrojom informácií a rád, ktoré by sme inak museli pracne dohľadávať.

Shutterstock

 

Rodičia malých detí nie sú v tomto prípade žiadnou výnimkou, a preto sme pre vás pripravili krátky zoznam aplikácií, ktoré by mal smartfón každého rodiča obsahovať.

 

Happy Baby

Táto aplikácia je vašim denníkom počas tehotenstva aj po pôrode. Má dve nastavenia, kde si môže mamička počas tehotenstva kontrolovať váhu, plánovať návštevy u doktora alebo zapisovať otázky, ktoré sa chce spýtať gynekológa.

Takisto vám pomôže lepšie určiť dátum pôrodu a poskytuje bližšie informácie k jednotlivým štádiám vývoja ešte nenarodeného bábätka.

V druhom nastavení, teda po pôrode, možno načasovať čas kojenia, spánku či výmeny plienky. Aplikácia je dostupná pre Android, iOS a Windows Phone a je zadarmo. Viac informácií nájdete tu.

Baby Monitor & Alarm 

Jedna z najpopulárnejších aplikácií pre rodičov. Funguje ako elektronická pestúnka. Stačí nechať telefón so zapnutou aplikáciou v detskej izbe. Prostredníctvom nastaveného nahrávania možno kontrolovať, čo sa v detskej izbe počas vašej neprítomnosti deje.

Do aplikácie je možné nahrať váš hlas, obľúbenú uspávanku a iné upokojujúce melódie, ktoré sa aktivujú, keď sa dieťa zobudí. Aplikácia možno kúpiť appStore a Google Play a stojí 3 eurá. Viac informácií nájdete tu.

ShopAlike

Každý, kto má dieťa dobre vie, že najdrahšou položkou je vždy čas a jedna z časovo najnáročnejších aktivít je nakupovanie. A to najmä, pokiaľ máme malé dieťa.

ShopAlike je obchodným agregátorom stoviek obchodov, ponúkajúcich produkty pre bábätká aj staršie deti, vďaka čomu možno nakupovať rýchlo a efektívne. V sekcii pre deti nájdete širokú ponuku oblečenia, kozmetiky a hračiek v rámci jednoduchého nákupného systému.

Vďaka filtrovanému vyhľadávaniu môžete porovnávať produkty podľa ich vzhľadu, veľkosti či ceny aj počas prechádzky s vaším dieťaťom. Aplikácia je dostupná na iPhone aj Android a je zadarmo. Viac informácií nájdete tu.

Today’s Parent

S aplikáciou Today’s Parent možno na základe veku vášho dieťaťa, ktoré do do aplikácie zadáte, vygenerovať vlastný feed so zaujímavými odporúčaniami k výchove či stravovaniu. S aplikáciou môžete zaznamenávať informácie o viacerých deťoch naraz.

Obsahuje digitálny foto album, kde môžete vkladať fotografie a videá vašich detí, môžete si zaznamenávať časy kojenia či spánok. V aplikácií dokonca nájdete generátor mien ako aj videá s kuchárskymi receptami a návodmi na starostlivosť o dieťa. Viac informácií nájdete tu.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Dana Pokorná napísané 16.05.2017 14:29

Ďakujem za skvelý článok, hneď som si stiahla všetky 4 aplikácie do nového mobilu Huawei, už sa teším, keď ich použijem. smile)

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
Zrušili poplatky pri pôrode. K štátnym nemocniciam sa pridal aj Žilinský kraj
08.05.2019   0
Od polovici mája ušetria rodičia desiatky eur v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Kubíne a Trstenej.
babetko
Pre svokrovcov nie sú moje deti dosť dobré
17.05.2019   1
„Tie Zuzankine dievčence sú také šikovné. Predstav si, na karneval si sami vyrobili masky. Miška má samé jednotky. A popri tom každý deň stíha nejaký krúžok.“ Zuzkine deti sú naozaj čo do kvality tie najlepšie pod slnkom. Môj svokor oceňuje iné veci. „Jaj, tie poslúchajú! NA SLOVO! Len pozrieš a už vyskočia. A ako pomáhajú, že?“
Nedojčím, a všetci okolo mňa to riešia
13.05.2019   0
Máločo žene prekáža tak, ako keď sa jej prsia stanú stredobodom rozhovorov celej rodiny. Každý, od pratety z Michaloviec až po bezdetnú sesternicu Janku, ktorú vídam len na facebooku, rieši po mojom pôrode jedinú otázku: Prečo nedojčím?
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (kolo 02)
13.05.2019   0
Detský tábor s olympijským víťazom Matejom Tóthom v auguste na Orave. Máme prvého výhercu, budúci pondelok losujeme ďalšieho z vás.
detské choroby
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
7 rád, ako ochrániť dieťa pred kliešťami
27.04.2019   0
Po šatách vám môžu kliešte loziť aj niekoľko hodín. Kliešte sú slepé, obete si vyhľadávajú podľa dychu alebo podľa niektorých látok v pote.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?