Tatranská Lomnica – Skalnaté pleso a Lomnické sedlo

0

Tatranská Lomnica (Vysoké Tatry) – okres Poprad – Prešovský kraj

Zjazdovky

Tradičná slovenská lyžovačková oblasť vo Vysokých Tatrách ponúka slnečnú lyžovačku v najvyššie položenej a najstrmšej zjazdovke v Lomnickom sedle, ale aj menej náročné zjazdovky.

11 zjazdoviek rôznej obtiažnosti má 1 300 metrové prevýšenie; 6,5 kilometrovú carvingovú trať so šírkou až 60 metrov a poskytuje uspokojenie potrieb aj tých najnáročnejších lyžiarov.

Z Tatranskej Lomnice sa môžete vydať aj na bežkársky okruh – lyžiarska bežecká trať Hlboká má 2700 m – mapu nájdete vo fotogalérii. . 

Prevádzková doba

Začiatok všetkých lyžiarských tratí je v Tatranskej lomnici. Môžete zostať na Bukovej hore (stredná a mierna obtiažnosť), alebo sa vyviesť lanovkou. 

Z prvej stanice lanovky Štart sú dostupné zjazdovky Štart (jednoduchá) a Čučoriedky (stredná obtiažnosť). Lanovka končí v Lomnickom sedle, kde je najvyššie položená lyžiarska dráha na Slovensku. Z tohto bodu môžete pokračovať na zjazdovku Lomnické sedlo (náročná), alebo smerom ku štartu po zjazdovke Generál (mierna obtiažnosť).

Lanovky a vleky

December, Január

Február

Marec, Apríl, Máj

Tatranská Lomnica – Bukova hora

8:30-15:30

8:30-16:00

8:30-16:00

Tatranská Lomnica – Štart

8:30-15:30

8:30-16:00

8:30-16:00

Tatranská Lomnica – Štart – Skalnaté pleso*

8:30-15:30*

8:30-16:00*

8:30-16:00

Štart – Čučoriedky

8:30-15:30

8:30-16:00

8:30-16:00

Skalnaté pleso – Lomické sedlo

9:00-14:30

9:00-15:30

9:00-16:00

Skalnaté pleso – Lomnický štít (pobyt na Lomnickom štíte je 50 minút)

8:50-14:10

8:50-14:30

8:50-15:30

*Prevádzková doba je pre klientov na kabínkovej lanovke z Tatr. Lomnice smerom hore skrátená o 60 min. Potrebné vystúpiť na medzistanici Štart.

Ponuka pre deti

Pri stanici lanovky nájdete aj Maxiland – lyžiarsku škôlku a arénu pre začiatočníkov s vlastným pásovým vlekom. Ohradená aréna ponúka bezpečnú lyžovačku bez kolízií s lyžiarmi a snowboardistami  na zjazdovke.

Maxiland malým lyžiarom ponúka zábavný program na lyžiach, pri ktorom sa naučia zvládať základy lyžovania, užijú si animácie s maskotmi Dorou, vlkom Edym a medveďom Medym, zatancujú a zasúťažia si.

Lekcie začínajú každý deň zimnej sezóny dopoludnia o 10:30 a popoludní o 13:30.

Ďalšie možnosti ponúka Starý Smokovec – môžete vyskúšať sánkovačku na Hrebienku a zimné funtools – čiže spúšťanie sa nafukovacom kolese, bicyklovanie s lyžou a iné adrenalínové.

Reštaurácie

Najvyššie položeným občerstvovacím zariadením v Tatrách je Kaviareň Dedo. Na rannú kávu je ale mierne od ruky, aj keď výhľad je pri dobrej viditeľnosti údajne až 300 km. 

Ak si nepotrebujete počas lyžovačky kontrolovať stav plynometra, klasické lyžovačkové občerstvenie na teraske s vysokohorským slnkom nájdete na stanici sedačky Sklanaté pleso v Panorama Restaurant.

Na medzistanici lanovky Štart jemožnosť najesť sa v Pizza&Pasta Štart. 

Priamo v Tatranskej Lomnici je ďalších reštaurácií viacero, budeme vďační za vaše skúsenosti v diskusii pod článkom. 

Ubytovanie

Návštevníkom Vysokých Tatier je v súčasnosti k dispozícii približne 12900 stálych lôžok v zariadeniach od klasických secesných hotelov zo začiatku 20. storočia, cez kúpeľné hotely, hotelové spoločnosti, až po rodinné penzióny a privátne vilky.

Po lyžovačke

Kúpanie – wellness 

Oddýchnuť si môžete v Akvaparku v Poprade,Tatralandii v Liptovskom Mikuláši, ale aj v termálnych prameňoch v Bešeňovej, vo Vrbove, či Ružbachoch. Po lyžovačke ideálny relax, občas náročná doprava a logistika s deťmi.

V popradskom Akvaparku je veľký detský kútik, kúpele sú fajn, ale masový odchod večer kapacitne nestíhajú ani šatne a ani východy. S malými deťmi je to vcelku adrenalínový zážitok. 

Kultúrne pamiatky a múzeá

Okolie Tatier je bohaté na prírodné, historické a kultúrne pamiatky, oplatí sa navštíviť mesto Kežmarok, Levoču a Spišskú Kapitulu.  Perlou okolia Tatier zostáva Spišský hrad, ktorý bol v roku 1993 spolu s pamiatkami  okolia zaradený na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Do tohto súboru patrí hrad, Spišská kapitula, kostol v Žehre a chránené územia Dreveník a Sivá Brada. Hrad je bohužiaľ v období november-marec zavretý.

V blízkosti je aj expozícia SNG v kaštieli Strážky.

Zimná turistika

V zime sú horské chodníky prístupné len po chaty, o aktuálnych výstrahách, uzáverách a odporúčaniach sa informujte u Horskej služby.

Belianska jaskyňa

Lesná cesta k Belianskej jaskyni vedie z obce Tatranská Kotlina, niekoľko kilometrov severovýchodne od Tatranskej Lomnice. K vchodu v nadmorskej výške 890 m vedie náučný chodník s dĺžkou asi 1000 m, ktorý prekonáva výškový rozdiel 122 m. Výstup trvá asi 25 min.

Kontakt

www.vt.sk + cenník

Fotogaléria

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár