Keď je voľnoVianoce

Adventný kalendár pre manželov

 Kristína Turnerová Kováčiková   24.11.2022   0

Mám pocit, že čím viac ponúk rôznych adventných kalendárov vidíme v obchode, tým skôr dávame od nich ruky preč a vymýšľame vlastné verzie adventných kalendárov - najmä pre deti.

A potom si spomenieme, že doma máme aj muža... a že možno aj jeho by sme mohli niečím prekvapiť.

Sú verzie adventných kalendárov pre mužov, najmä s podtónom promile (pivové, vínové...), pre ženy zase jemnejšie, plné čajíkov, či lakov na nechty. Ale nič z toho nebude ono.

 

 

Shutterstock

 

Chcela by som pre svojho muža niečo originálne, čo sa nedá len tak kúpiť. Niečo zmysluplné, na čo by mi stačil obyčajný papier a pero. 

Budem mu písať listy. A možno nielen každý deň adventu, ale tak hocikedy (a každý deň budú vraj Vianoce...).

No osobitne pre advent sa mi hodia takéto „lístočky,“ ktoré by sme si mohli nájsť každý deň v adventnom kalendári:

Ďakujem, že si dnes...

...že si ma dnes rozosmial. Že si sa za nami ponáhľal domov. Že si umyl tú kopu riadu. Že si vstal ráno a urobil si všetky tie veci od raňajok po desiatu, kým ja som bola v kóme. Že si bol pokojný a trpezlivý s deťmi, keď mne už išli prasknúť nervy.

Dnes Ti chcem niečo darovať

... dnes ukladám deti spať ja. Dnes varím ja. Dnes som zariadil všetko tak, aby si mohla ísť na dve hodiny von. Dnes ťa pozývam na večeru. Dnes som tu pre teba.

Venujme si deň BEZ

... dnes budeme mať deň bez telky, rádia, bez telefónu pri večeri, bez telefónu v posteli, bez kričania, bez (zbytočných) nákupov cez víkend.

Otázka na tento deň

... čo Ti dnes urobilo radosť? Čo Ťa dnes rozosmialo? Čo ťa dnes prekvapilo? Čím by som Ťa mohla/mohol potešiť? Čo by sa Ti páčilo, keby si dnes nemusel/nemusela robiť Ty? Čo by si chcel/chcela, aby sme robili v advente spolu ako rodina?

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 23 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Kristína Turnerová Kováčiková

Redaktorka, publikuje odborné články najmä o materských a rodičovských príspevkoch, ktoré nájdete v rubrike "Príručka pre rodiča" a tiež píše "Správy pre rodiča" - o veciach, ktoré sa práve dejú. Vyštudovala Právnickú fakultu UK v Bratislave.

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Prečo v tehotenstve bolia prsia?
19.11.2022   0
Že sa prsníky zväčšujú, môžete pobadať už medzi 6. - 8. týždňom tehotenstva. Do konca tehotenstva môže každý prsník zväčšiť svoju hmotnosť až o 300 g. Asi každá desiata žena máva pri týchto zmenách a prípravách počas tehotenstva aj bolesti.
Dieťa pri pôrode spolupracuje
16.11.2022   0
Šetrný a nenásilný pôrod. Taký si samozrejme prajú všetci rodičia. Skutočnosť je však taká, že každý pôrod je v podstate násilná udalosť, ktorú sprevádzajú bolesti a poranenia.
Prídavky na dieťa 2022/2023
15.11.2022   35
Prídavok na dieťa alebo "rodinné prídavky." Aká je výška prídavku na dieťa, kto si môže požiadať o prídavok na dieťa, ako vyzerá žiadosť, tlačivo?
babetko
60 aktivít pre deti na celý advent až do Vianoc
25.11.2022   0
Venujme svojej rodine a deťom sami seba, svoj čas a vychutnajme si to. Na každý deň sa núka toľko aktivít... na každý prst tucet, no stačí hoci len jedna :-)
20 básničiek pre Mikuláša
24.11.2022   3
Poďte sa s nami naučiť básničku pre Mikuláša. Aspoň jednu alebo hoci aj všetkých 20!
Odkedy som mama, ľudia mi rozprávajú samé blbosti
22.11.2022   0
Každá mama by mala mať v rukáve duchaplné, múdre odpovede, keď sa ocitne pod paľbou „vďačných“ komentárov.
detské choroby
Astmatik a šport
20.11.2022   0
Kedysi boli deti s astmou od športu odrádzané. Dnes to už neplatí a z rôznych štúdií vieme, že aktívny pohyb a športovanie astmatikom pomáha. Ktoré športy sú vhodné pre astmatikov?
Ako uvoľniť upchaté dutiny
10.11.2022   0
Ak dieťa nevie vysmrkať hlien, ktorý sa v prínosových dutinách hromadí, množia sa tam baktérie. Ako ho uvoľniť, aby normálne dýchalo a aby nebola hlava?
Seborrhoe
19.10.2022   0
Seborea, seborrhoe alebo seboroická dermatitída je chronické zápalové ochorenie kože detí aj dospelých. Vo väčšine prípadov je etiopatogenéza – teda dôvod problémov známy len čiastočne.
auto
Autosedačka alebo podsedák? Pozrite si videotest
29.10.2022   0
Zvažujete, či svojmu dietku kúpite podsedák? Aké výhody a naopak nevýhody ponúka tento typ autosedačiek? Od akého veku sa môže používať? Je dostatočne bezpečný? Pokúsime sa na tieto otázky odpovedať.
Tisíc km tam a tisíc späť s Megane E-TECH electric
09.10.2022   0
Ako správne nabíjať na dlhej ceste? Reportáž z cesty Bratislava -Hamburg a späť.
Rozšírte si funkcie svojho smartfónu. Elektrickým autom.
30.09.2022   0
Ak šoférujete Megane E-TECH Electric, viete si rozšíriť svoj mobil o digitálne funkcie vozidla.