Keď je voľnoSpoločenské hry

Záhradná veža - aktivity

 Michaela Pavelková   01.11.2014   0

Záhradná veža Aktivity je hra, ktorá cibrí taktiku a postreh hráčov, no zároveň ich zabáva.

Ak hľadáte nové možnosti ako stráviť voľný čas s deťmi tak, aby sa nenudili ani ony, ani vy, skúste si spoločne zahrať spomínanú hru. Vo väčšej verzii je vhodná najmä do exteriéru, no vo verzii mini sa hodí aj do interiéru.

 

Ako na to?

Záhradná veža Aktivity Mini je zložená zo 45 drevených hranolov rovnakej veľkosti a v základnom postavení má 15 poschodí, pričom každé sa skladá z 3 hranolov. „Pre viac zábavy je hra obohatená 20 hracími kartami, ktoré sú označené rovnakými symbolmi ako niektoré z hranolov,“ povedala Kristína Havasová, spoluzakladateľka e-shopu ZáhradnéHry.sk.

Hráči sa striedajú v poradí, snažia sa jednou rukou vytiahnuť ktorýkoľvek hranol (s výnimkou najvyššieho poschodia) a položiť ho na vrch veže, a to opäť krížom na úroveň pod ním. Každý hráč sa môže dotknúť ktoréhokoľvek hranolu, no ak si už jeden vyberie, musí ho premiestniť. 

Po vytiahnutí hranola označeného Aktivitou, si hráč zároveň potiahne vrchnú kartu z balíčka kariet a podľa symbolu na drevenom hranole vykoná danú úlohu. Ak sa mu nepodarí ju splniť, ťahá ešte jeden hranol.

Koniec hry nastáva pri páde veže. Víťazom je hráč, ktorý mal ako posledný bezchybný ťah, teda bez toho, aby vežu zhodil.

Zábavné hranoly

Pri hre sa možno zabaviť rôznymi úlohami ako napríklad:

 

  • Zober spoluhráča po ľavici na plecia/na ruky a 1x obehni celú záhradu alebo dom.
  • Pobozkaj hocijaké zviera (pes, mačka, húsenička, žaba a podobne).
  • Najbližších 30 minút robíš ostatným čašníka.

 

Po vytiahnutí hranola s odkazom na aktivitu „Jazykolamy“ majú hráči za úlohu vysloviť komplikované vety typu: 

  • Popukané pukance popukali na plne popukanej panvici plnej popukaných pukancov.
  • Ešte sa tie makovičky nepovymakovičkovali.
  • Keď nenaolejujeme linoleum, tak naolejujeme lampu. Keď nenaolejujeme lampu, tak naolejujeme linoleum.

Hra je dostupná na www.zahradnehry.sk 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...