Keď je voľnoSpoločenské hry

Spoločenské hry na prázdniny

 Mia Krivánková   28.07.2014   0

Leto máme v plnom prúde a deti sa tešia, čo pre nich rodičia tento rok vymysleli. Či sa už rozhodli stráviť leto pri mori alebo u starých rodičov, k dobrej nálade určite prispejú aj spoločenské hry. Veď kto by si nepamätal na chvíle strávené pri obľúbenom Človeče, nehnevaj sa! alebo večerných partiách kanasty?

Dlhá cesta autom, či autobusom unaví nielen deti ale aj rodičov. Vtedy je dobré mať pripravenú po ruke zaujímavú hru. Jednou z nich je napríklad hra Osobnosti. Na lepiace papieriky sa napíšu mená známych postavičiek, hercov či spevákov. Papieriky si potom deti pripevnia na telo tak, aby nevideli čo je na nej napísané. Pomocou jednoduchých otázok, na ktoré je možné odpovedať len áno alebo nie, musia prísť na to, čo je na papieriku napísané.

Ďalšou možnosťou je hra Už tam budeme?, ktorej cieľom je za oknom auta alebo autobusu nájsť objekty zobrazené na farebných kartičkách. Ten, kto získa najviac kartičiek vyhráva.

To, že majú deti prázdniny ešte nemusí znamenať, že sa nič nemôžu naučiť. Existuje množstvo edukačných hier, ktoré nenásilnou formou vaše deti aj niečomu priučia. Vďaka hre Rummikub, ktorú môžu hrať až štyria hráči, si deti napríklad precvičia matematiku. Ide o pútavú hru s číslami a ich rôznymi kombináciami, pri ktorej sa rozhodne nikto nenudí. Je to hra, ktorú vymyslel v 40. rokoch 20. Storočia Efrajim Hercano, izraelský tvorca hier a je založená na princípe kartovej hry Žolík. Cieľom hry Rummikub je poskladať herné kamene s číslami do postupiek alebo skupín. „Deti s dobrou logikou si hru určite užijú, keďže im dáva možnosť využiť svoju šikovnosť a ukázať ich kombinačné schopnosti. Pri výletoch autom postačí aj verzia Rummikub Mini, ktorá je vhodná na cesty,“ dopĺňa Jana Karásková zo spoločnosti Piatnik Praha.

Pokiaľ chcete s deťmi zažiť skutočnú zábavu a salvy smiechu, je pre vás ako stvorená spoločenská hra Activity Special. Okrem pantomímy, kreslenia a slovného opisu môžete daný pojem vysvetliť aj pomocou zvukov. Úlohy sú dvojslovné, pričom každé slovo sa predvádza iným spôsobom. Hru môže hrať až 16 ľudí, takže môžete zavolať aj kamarátov vašich detí a zábava bude o to väčšia.

O spoločenskú hru Rummikub môžete u nás aj súťažiť.

Veselé letné zážitky aj spoločenskými hrami želáme!

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Lepšie tehotenstvo s hudbou (a čo počúvať)
01.03.2021   0
Ako môže počúvanie hudby prospieť nenarodeným deťom a ich matkám, a ktorá hudba sa najlepšie hodí počas tehotenstva.
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
babetko
Ako uvariť prvú mrkvu (1)
01.03.2021   0
Najjednoduchší postup na svete na uvarenie prvého zeleninového príkrmu. S krásnymi fotografiami od Jany Babjak Veselskej.
Súťaž: Čo sa dá robiť cez jarné prázdniny v lockdowne?
01.03.2021   0
Súťažte o 20 eurovú poukážku na nákup v dm.
Bio matky len zbytočne "príliš riešia". Alebo ?
28.02.2021   0
Sú bio potraviny skutočne len módny trend, výstrelok, úchylka, manier bohatých ľudí ? A máme sa pozerať na výživu detí inak?
detské choroby
7 tipov pri suchom dráždivom kašli
01.03.2021   0
Čo používate na suchý dráždivý kašeľ? Čo funguje? Ponúkam pozbierané nápady, ak sa v tomto počasí niečo podobné u vás doma objaví.
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   0
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.