Keď je voľnoSpoločenské hry

Spoločenské hry na prázdniny

 Mia Krivánková   28.07.2014   0

Leto máme v plnom prúde a deti sa tešia, čo pre nich rodičia tento rok vymysleli. Či sa už rozhodli stráviť leto pri mori alebo u starých rodičov, k dobrej nálade určite prispejú aj spoločenské hry. Veď kto by si nepamätal na chvíle strávené pri obľúbenom Človeče, nehnevaj sa! alebo večerných partiách kanasty?

Dlhá cesta autom, či autobusom unaví nielen deti ale aj rodičov. Vtedy je dobré mať pripravenú po ruke zaujímavú hru. Jednou z nich je napríklad hra Osobnosti. Na lepiace papieriky sa napíšu mená známych postavičiek, hercov či spevákov. Papieriky si potom deti pripevnia na telo tak, aby nevideli čo je na nej napísané. Pomocou jednoduchých otázok, na ktoré je možné odpovedať len áno alebo nie, musia prísť na to, čo je na papieriku napísané.

Ďalšou možnosťou je hra Už tam budeme?, ktorej cieľom je za oknom auta alebo autobusu nájsť objekty zobrazené na farebných kartičkách. Ten, kto získa najviac kartičiek vyhráva.

To, že majú deti prázdniny ešte nemusí znamenať, že sa nič nemôžu naučiť. Existuje množstvo edukačných hier, ktoré nenásilnou formou vaše deti aj niečomu priučia. Vďaka hre Rummikub, ktorú môžu hrať až štyria hráči, si deti napríklad precvičia matematiku. Ide o pútavú hru s číslami a ich rôznymi kombináciami, pri ktorej sa rozhodne nikto nenudí. Je to hra, ktorú vymyslel v 40. rokoch 20. Storočia Efrajim Hercano, izraelský tvorca hier a je založená na princípe kartovej hry Žolík. Cieľom hry Rummikub je poskladať herné kamene s číslami do postupiek alebo skupín. „Deti s dobrou logikou si hru určite užijú, keďže im dáva možnosť využiť svoju šikovnosť a ukázať ich kombinačné schopnosti. Pri výletoch autom postačí aj verzia Rummikub Mini, ktorá je vhodná na cesty,“ dopĺňa Jana Karásková zo spoločnosti Piatnik Praha.

Pokiaľ chcete s deťmi zažiť skutočnú zábavu a salvy smiechu, je pre vás ako stvorená spoločenská hra Activity Special. Okrem pantomímy, kreslenia a slovného opisu môžete daný pojem vysvetliť aj pomocou zvukov. Úlohy sú dvojslovné, pričom každé slovo sa predvádza iným spôsobom. Hru môže hrať až 16 ľudí, takže môžete zavolať aj kamarátov vašich detí a zábava bude o to väčšia.

O spoločenskú hru Rummikub môžete u nás aj súťažiť.

Veselé letné zážitky aj spoločenskými hrami želáme!

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...