Keď je voľnoS Rodinkou v Rakúsku

Familypark – Osviežujúca zábava v horúcich letných dňoch

 pr   03.06.2019   0

Najväčší zábavný park v Rakúsku neďaleko Neziderského jazera je rajom pre celú rodinu aj počas horúcich dní. Na ploche viac ako 145.000 m² sa o perfektné osvieženie postarajú štyri tematické celky. Keď nastúpia letné teploty, sú skvelým zdrojom zábavy vodné atrakcie roztrúsené po celom areáli.

foto: (c) Matula

Obrovská chobotnica vás na Lietajúcich rybách bude točiť popri viacerých vodných fontánach, ktorým sa pomocou joysticku môžete, ale nemusíte vyhnúť. Dolu do vody sa cez veľkú fontánu spustíte na  Krokodílej dráhe. K vodným delám na vodnú bitku sa vyberte radšej hneď v plavkách, pretože keď sa spustí všetkých 12 diel, nezostane na vás ani jedna nitka suchá.

Okrem vody vás určite osvieži vietor, ktorý bude svišťať oproti vám pri jazde na horských dráhach Blesk bohov a Potkaní mlyn.

foto: (c) Hollunder

Neptúnov vodný svet, kde sa môžete ukryť pred horúčavou, si obľúbili najmä menší návštevníci. V areáli s rozlohou viac ako 600 m² tečú potôčiky, ktoré môžu zmeniť smer toku, je tu vodná pumpa i Archimedova skrutka. Perfektným zážitkom je návšteva obrovského vodopádu: za ním sa totiž nachádza vstup do chladnej jaskyne draka Dragomira Schwefelsteina.

 

Počas horúcich dní si skvelo oddýchnete aj v tôni dubového lesa v tematickom celku Gazdovský dvor. Zvieratká na malej farme tety Mizzi sa už tešia na vaše pohladkanie.

S deťmi môžete navštíviť ovce, kozy, sliepky i zajace. V neďalekej Bani na drahé kamene vládne zlatokopecká horúčka. Z vrecka s pieskom tu rodičia s deťmi môžu pomocou sita vymývať v potoku drahokamy ako za starých čias. Svoju korisť – ruženín, fluorit či kremeň – si môžete potom ako milú spomienku zobrať so sebou.

(c) Familypark

Náš tip: Dlhé letné večery

Aby ste si dokonale užili teplé letné noci v parku, pripravili sme pre vás podujatie Dlhé letné večery: počas štyroch sobôt od júla do augusta bude park otvorený až do 20.00 hod. Naši hostia sa môžu vždy tešiť na nové prekvapenie za nezmenenú cenu!

Termíny: 13. a 27. júla, 10. a 24. augusta

Familypark leží uprostred dovolenkového regiónu Neziderského jazera. Výlet do Familyparku je preto možné perfektne spojiť s krátkou dovolenkou. Mnohé ubytovacie zariadenia v susedstve Familyparku ponúkajú výhodné dovolenkové balíky. Viac informácií nájdete na www.familypark.at/sk

Otváracie hodiny

30. 3. – 30. 9. 2019                 denne 9 – 18 hod
1. 10.  – 24. 10. 2019              denne 10 – 17 hod

Deti do 3 rokov majú vstup zdarma!

Celodenný lístok: 26 Euro

(c) Familypark

Familypark

Märchenparkweg 1

7062 St. Margarethen

https://www.familypark.at/sk  

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Plánujete bábätko? Normálna otázka či tabu téma?
18.06.2019   0
Pýtajú sa ma na to všetci. Už mi to aj vadí, lebo by som bábätko chcela. Aj keď záleží, kto sa pýta. Ak chce niekto rýpať, je to nepríjemné. Na druhej strane rodina a kamaráti sú normálne zvedaví. Otázky o bábätku môžu niekoho nakopnúť, že už je čas. Ak ho však mať nemôžete, nie je jednoduché.“
Pôrod s epidurálkou alebo bez nej?
13.06.2019   0
Niektoré mamičky sa mi sťažovali, že po pôrode s epidurálkou mali pocit, že ich psychicky utlmila a nič neprežívali. To sa mi nestalo. Naopak, keď mi dali syna, rozplakala som sa od šťastia, ani som ho nechcela pustiť. Nebolelo ma ani šitie. Čo sa týka postupného prichádzania tela do normálu, to po epidurálke môže a nemusí byť problém.
Nemocnica Snina
12.06.2019   0
Cieľom pôrodnice je realizovať individuálny prístup k rodičke pred, počas a po pôrode na základe jej požiadaviek čím chceme vytvoriť pocit bezpečia pre matku aj dieťa.
babetko
Princezné z rozprávok, ktoré naozaj žili
17.06.2019   0
Inšpiráciou sa stal životný príbeh skutočnej šľachtičnej Margarethy von Waldeck, ktorá sa narodila v roku 1533. Ako dieťa prišla o matku, ktorú čoskoro nahradila veľmi prísna macocha. Samozrejme, spoločné vzťahy nezafungovali, možno aj preto, čo vtedajšie dokumenty zaznamenávajú: Margaretha bola známa svojou krásou. Budúca Snehulienka vyrastala na dvore Filipa III., odkiaľ sa v roku 1945 presťahovala za svojím strýkom na zámok Valkenburg v Holandsku.
Majú rituály a tradície v rodine zmysel?
14.06.2019   0
Vytvárajú spomienky a pomáhajú deťom ukotviť sa v rodinnom kruhu. Máme sa na čo tešiť. Máme čas a priestor byť s rodinou a zabávať sa. Strašne pekná myšlienka! Manželia vysvetľovali, že pre deti sú rituály a tradície niečo, čo im dáva ukotvenie, rodinnú identitu a zázemie. Rituálom a tradíciou môže byť čokoľvek – od večernej rozprávky po štedrovečernú kapustnicu. Niečo, čo vás baví a robíte to pravidelne.
Ste tiež bojovníci proti plastu?
11.06.2019   0
Autorov 3 najzaujímavejších príspevkov odmeníme domácim prístrojom na perlivú vodu SodaStream Crystal.
detské choroby
Nočné mory
16.06.2019   11
Rodičia si myslia, že za zlé sny detí sú zodpovedné nepríjemné denné zážitky, no nie je to úplne pravda. Nie je úplne jasné, kedy deti začínajú snívať, ale vieme, že už batoľatá môžu hovoriť o svojich príjemných či strašidelných snoch.
Liečba hnačky u dojčených a nedojčených detí
03.06.2019   0
Ako správne dopĺňať tekutiny a výživu dieťaťu s hnačkou. Rozvrh diéty. Ako uvariť pravý ryžový či mrkvový odvar.
Pri akých ochoreniach je účinná Vojtova metóda?
31.05.2019   0
Hoci je Vojtova metóda prevažne spájaná s deťmi, úspešne sa aplikuje u všetkých vekových kategórií, od novorodencov až po seniorov.
zvery
Čo treba vedieť o potkanoch chovaných doma
23.05.2019   1
Chov potkanov zažíva v poslednej dobe boom. Potkany sú inteligentné, vycvičiteľné a vyžadujú relatívne jednoduchú starostlivosť. Potkanov môžeme naučiť všeličo. Napríklad preskakovať, otáčať sa dokola, postaviť sa a dokonca aj podať ruku na povel.
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.