Keď je voľnoPrázdniny, víkendy, dovolenky

TOP 7 prípravy na dovolenku

 Andrea Biela   24.07.2017   0

Dovolenková sezóna je v plnom prúde. Čo hovoríte? Že vás to ešte len čaká?  Že už teraz máte hlavu smútku čo zbaliť, pripraviť, na čo všetko myslieť?

Ponúkame Vám malý inšpiračník

Shutterstock

 Čo si zbaliť na rodinnú dovolenku?

Každým rokom aktualizujeme, vytlačíme, kontrolujeme, dopíšeme chýbajúce a po návrate uložíme ... Normálny analyticko – syntetický postup?

Chcete sa inšpirovať? Nech sa páči, dovolenkový zoznam – čo zbaliť?

 Chystáte sa s deťmi letieť?

Cestovanie lietadlom na dovolenku s deťmi ponúka predovšetkým tri výhody:  na miesto určenia sa dopravíte veľmi rýchlo (čo je pri cestovaní s deťmi azda najdôležitejšie kritérium), bezpečne a pomerne pohodlne.

Leteckú spoločnosť, s ktorou ste sa rozhodli cestovať, požiadajte o zapísanie dieťaťa do zoznamu cestujúcich a informujte sa, čo všetko je potrebné zariadiť pri cestovaní s dieťaťom.

Zaujímajú vás výhody a nevýhody cestovania s deťmi lietadlom?

Shutterstock

 Čo bude na dovolenke jesť dieťa

Pre malé dieťa je nevyhnutné, aby aj počas dovolenky malo zabezpečenú dostatočnú a kvalitnú stravu. Naplánujte si jedálniček pred odchodom. Je prezieravé, ak si jedálniček dieťaťa na jednotlivé dni starostlivo premyslíte a naplánujete ešte pred odchodom.

Praktické je zistiť si, aká je na mieste našej dovolenky dostupnosť, kvalita a bezpečnosť potravín. Všetko, čo sa nebude dať na mieste obstarať, musíte zabaliť. 

Strava dieťaťa na dovolenke – je to veda?

 Dovolenkový jedálny lístok

Pre niekoho je nepredstaviteľná otrava, žeby mal variť ešte aj na dovolenke a tieto záležitosti s dôverou hodí na krk hotelovému kuchárovi.

No pokiaľ idete na dovolenku „na súkromie“, do apartmánu pri mori alebo v horách, navyše s malými deťmi, ktoré majú hlad skoro stále, musíte mať so sebou nejaké zásoby a aspoň predstavu, čo vašej famílií naservírujete pod zub. 

Chcete vedieť, koľko čoho potrebujete nakúpiť, ak sa na dovolenke chystáte variť?

Shutterstock

 Zábavné morské aktivity s deťmi

Nech už sa zabudnete na pobreží alebo vás zaveje na niektorý z ostrovov, nech už vám bude páliť na chodidlá piesok alebo ich budú masírovať okruhliaky, nech už bude more rovné ako doska alebo rozbúrené do peny... využite naplno, čo vám miesto vašej dovolenky ponúka.

To by bola taká univerzálna rada do bitky a na ostatok vám ponúkame takúto všehochuť. 

Čo s deťmi robiť na pláži, pri pláži?

 Lekárnička na cesty

Pravdepodobne so sebou budete baliť aj základnú lekárničku „pre strýčka príhodu“. Zo srdca vám želáme, aby ste ju brali zbytočne, ale predsa, čo by asi mala obsahovať (nie všetko z uvedeného zoznamu, berte ho ako inšpiráciu a prispôsobte vlastnej skúsenosti s ochoreniami vo vašej rodine ...)?

Výber liekov je veľmi široký, zoberte si také, s ktorými máte dobrú skúsenosť z minulosti. Zíde sa vám mať vlastnú prvú pomoc na každú jednoduchšiu situáciu. 

Čo baliť do cestovnej lekárničky?

Shutterstock

 Ako udržať dovolenkové výdavky na uzde

Predstava dovolenky u väčšiny Slovákov je more, pláž, kvalitné ubytovanie a dobrá strava. I napriek tomu, že ponuky cestovných kancelárií lákajú dovolenkárov od začiatku roka, mnohí si nechávajú výber dovolenky na leto. 

Výber dovolenky a dovolenka samotná by však nemali byť pre peňaženky a rodinné rozpočty zničujúce.  

Ako si dovolenku užiť a nezadĺžiť sa?

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Andrea Biela

Som prekladateľka so širokými záujmami. S deťmi sa moje záujmy ešte viac rozšírili. Všeličo čítam a občas niečo preložím, aj pre Vás :-)
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Hľadáte:
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Amniotómia, alebo... v čepčeku sa narodil!
07.08.2020   3
Encyklopédia zdravotnej sestry hovorí, že je to prepichnutie amniónu (zárodočnej blany). Mamičkovsky tomu hovoríme pretrhnutie plodových obalov alebo pustenie vody počas pôrodu. Nemýľte si to prosím s iným zákrokom – amniocentézou.
Prvé pohyby bábätka v brušku
05.08.2020   6
Bábo v brušku a jeho prvé pohyby ženy opisujú ako hladkanie, mávnutie motýlích krídel, bublinky, jemné klopanie, pohyby čriev, trepotanie, škvŕkanie v bruchu, mrvenie...
Čo je hlienová zátka, kedy sa uvoľní a kedy ísť do pôrodnice?
03.08.2020   5
Odtok hlienovej zátky je jedným z prvých signálov, že čas pôrodu sa blíži a v zásade ešte netreba ísť do pôrodnice. Ak sa však objaví jasnočervená krv, (ako pri silnej menštruácii) je načase urýchlene sa presunúť do pôrodnice.
babetko
Cvičenie s riekankou pre 4 – 5-ročné deti
07.08.2020   0
Zdravotné cviky deťom poskytujú uvoľnenie všetkých svalov, ale aj posilňovanie a cestu k správnemu držaniu tela. Veľkým pomocníkom pri cvičení sú pesničky alebo riekanky. S deťmi vo veku 4 – 5 rokov si môžeme zacvičiť aj na tieto:
Nepáči sa ti jedlo? Budeš hladný!
06.08.2020   0
Babička šermuje lyžičkou popod nos vnúčika. Dieťatko vysýpa z mostíka kamienky a ona ho kŕmi jablkovou výživou cez pletivo, cez mriežkovanú zábranu preliezky, hrdá na svoju kŕmiacu taktiku.
Sunárek vyrástol. Rebrenduje na SUNAR
05.08.2020   0
Zmena sa dotkla len obalu a značky, zloženie a chuť produktov zostávajú rovnaké.
detské choroby
Protikvasinková diéta
03.08.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Cítia malé bábätká bolesť?
31.07.2020   0
Náš predpoklad je jasný, že deti bolesť cítia. Ako je to však u celkom malých bábätiek? U nich sa často predpokladá/predpokladalo, že bolesť nevnímajú tak, ako väčšie deti, resp. tak, ako dospelí. Ešte stále je novorodenecká bolesť často neliečená.
Alergia na slnko?
29.07.2020   0
Jednou z nepríjemných reakcií kože na slnečné žiarenie môže byť okrem spálenia pokožky aj slnečná alergia. Najviac ohrozenou skupinou sú deti, pretože ich koža nie je dostatočne odolná voči škodlivému žiareniu.
zvery
Prečo psy jedia trávu
03.08.2020   0
Väčšine psov tráva chutí. Podľa prieskumov je tráva rastlinkou, ktorú psy jedia najčastejšie. Ale prečo je to tak? Má nejaké neznáme vitamíny? Čo na nej psy vidia?
Cestovanie so psom
28.07.2020   2
Je prirodzené, že si myslíte, že sa váš psík necíti v klietke dobre. Neprenášajte ale tieto svoje pocity na vášho psa. Prepravka im nevadí a niektorí sa dokonca v nej cítia bezpečnejšie.
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   2
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?