Keď je voľnoPrázdniny, víkendy, dovolenky

Tip na výlet: Ako si deti užili rakúsky Family Park

 Anetka Šimonová   11.07.2019   0

Do najväčšieho zábavného parku Rakúska sme sa jednoducho zamilovali. Deti pobehovali od jednej atrakcie k druhej a nevedeli si vybrať, ktorú majú radšej. Horská dráha, morský drak, bláznivý strašiak či Leonardov lietajúci stroj.

V rakúskom rozprávkovom parku sa nachádza vyše 60 atrakcií. Dokonca sme využili zvýhodnený vstup: vďaka tomu, že sme si kúpili lístky na autobus, sme dostali lacnejší lístok do parku. Nie len že sme sa pohodlne odviezli, ale aj niečo ušetrili. Pripravte si pohodlnú obuv, klobúky a zábava sa môže začať

 

Po dlhom zvažovaní a čítaní všemožných recenzii sme sa rozhodli navštíviť zábavný park v Rakúsku. V sobotu sme nastúpili do autobusu smer Family Park. Už z diaľky z autobusu sme mali možnosť vidieť niekoľko kolotočov a deti kričali: “Na ten chcem ísť a aj na ten!”. Hneď za vstupnými bránami začína dobrodružstvo. Z autobusu sme vyskočili priamo pred bránami, takže kolóny na parkovanie sme elegantne obišli. Pred každým kolotočom sa nachádza meter v nejakom hravom motíve, ktorý určí, či je atrakcia pre dieťa vhodná a bezpečná alebo si musí počkať, kým trochu vyrastie. 

So starším osemročným synom sme mohli vyskúšať skoro všetky atrakcie. Najviac si užíval Chrámovú šmykľavku. Zobrali sme si čln a spustili sa dole dlhou šmykľavkou. Mladšia štvorročná dcéra si túto atrakciu mohla vyskúšať tiež, ale len ak na člne sedela s niekým dospelým. A to vôbec nevadilo. Vo dvojici to bola predsa len väčšia zábava. 

Postupne sme prechádzali cez rôzne tematické časti parku a užívali si krásne slnečné počasie. Rozhodne si zoberte so sebou klobúk, opaľovací krém a veľa vody. Areál je pomerne veľký, pohodlné topánky sú nevyhnutnosťou. Okolo jednej už boli deti unavené a hladné a tak sme si na mape našli, kde sa nachádzajú reštaurácie. Prekvapilo nás, že ešte aj menu je špeciálne navrhnuté pre deti. Nápoj dostali v pohárikoch s motívom Family Parku, ktoré ich tak potešili, že si ich zobrali domov ako suvenír. Doplnili sme sily, oddýchli si na terase reštaurácie a vybrali sa do ďalšej časti zábavného parku.

Blesk bohov

Horská dráha Blesk bohov bola dôvodom, prečo sme sa do Family Parku rozhodli ísť. Počuli sme samé chvály a naše očakávanie boli vysoké. Po prvej jazde boli deti také nadšené, že sme sa rozhodli isť ešte raz. A potom ešte jedenkrát. Blesk bohov ponúka nielen adrenalínový zážitok, ale aj krásny výhľad na Neziderské jazero. S manželom sme sa striedali, takže kolotoče a atrakcie sme si užili spolu s deťmi.

Balónový kolotoč

 

Stihli sme si ešte zaletieť vzduchom v Balónovom kolotoči a o štvrtej nás už čakal autobus, ktorý nás odviezol naspäť do Bratislavy. So zábavným parkom pre rodiny sa ale určite nelúčime. Deti do 14 rokov majú na narodeniny vstup zadarmo a to sa na synove narodeniny v auguste chystáme využiť. Ak rozmýšľate, či by ste to zvládli aj s bábätkom, nemusíte sa báť. Prebaľovacie pulty a miesta na dojčenie nie sú problém. Atrakcií, na ktoré môžu ísť deti do 3 rokov je síce o niečo menej, ale stále dostatok na celý deň. Náš deň vo Family Parku hodnotíme na jednotku a takýto výlet odporúčame každej rodine. 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
Gestóza tehotných
25.06.2020   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
Nezakrývajte v horúčavách kočík, aby sa bábätko neprehrialo
01.07.2020   0
Mnoho kočíkov je zakrytých, či už bavlnenou plienkou, uterákom alebo jemnou dečkou, aby tienili pred priamymi slnečnými lúčmi. Odborníci však rodičov pred takýmto riešením počas horúcich letných dní varujú. Bábätku hrozí prehriatie.
Chystáte sa na výstavu Poklad Inkov na Bratislavský hrad? Len neberte dieťa, vyhodia vás
30.06.2020   0
Majiteľka výstavy asi nemá deti... Inak by nemohla vydať tak nezmyselný príkaz.
detské choroby
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
Rodičia pozor: 12 najčastejších letných detských ochorení
27.06.2020   1
Kinetóza, hnačky, či popálenie medúzou. V letných mesiacoch je vhodné myslieť na prevenciu určitých ochorení. Ktorých?
zvery
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...
Liečba mačkou - Felinoterapia
18.06.2020   1
Felinoterapia - liečba somatických a psychických ochorení či záťaží založená na priamom kontakte človeka s mačkou. Pradenie mačky navodzuje pocit kľudu a optimizmu. Mimoriadne pozitívny vplyv má pri depresiách, úzkostiach, mozgovej porážke, mentálnej retardácii, reumatizme, zmyslových poruchách, telesnom postihnutí i psychosomatických poruchách.