Keď je voľnoPrázdniny, víkendy, dovolenky

Tip na výlet: Ako si deti užili rakúsky Family Park

 Anetka Šimonová   11.07.2019   0

Do najväčšieho zábavného parku Rakúska sme sa jednoducho zamilovali. Deti pobehovali od jednej atrakcie k druhej a nevedeli si vybrať, ktorú majú radšej. Horská dráha, morský drak, bláznivý strašiak či Leonardov lietajúci stroj.

V rakúskom rozprávkovom parku sa nachádza vyše 60 atrakcií. Dokonca sme využili zvýhodnený vstup: vďaka tomu, že sme si kúpili lístky na autobus, sme dostali lacnejší lístok do parku. Nie len že sme sa pohodlne odviezli, ale aj niečo ušetrili. Pripravte si pohodlnú obuv, klobúky a zábava sa môže začať

 

Po dlhom zvažovaní a čítaní všemožných recenzii sme sa rozhodli navštíviť zábavný park v Rakúsku. V sobotu sme nastúpili do autobusu smer Family Park. Už z diaľky z autobusu sme mali možnosť vidieť niekoľko kolotočov a deti kričali: “Na ten chcem ísť a aj na ten!”. Hneď za vstupnými bránami začína dobrodružstvo. Z autobusu sme vyskočili priamo pred bránami, takže kolóny na parkovanie sme elegantne obišli. Pred každým kolotočom sa nachádza meter v nejakom hravom motíve, ktorý určí, či je atrakcia pre dieťa vhodná a bezpečná alebo si musí počkať, kým trochu vyrastie. 

So starším osemročným synom sme mohli vyskúšať skoro všetky atrakcie. Najviac si užíval Chrámovú šmykľavku. Zobrali sme si čln a spustili sa dole dlhou šmykľavkou. Mladšia štvorročná dcéra si túto atrakciu mohla vyskúšať tiež, ale len ak na člne sedela s niekým dospelým. A to vôbec nevadilo. Vo dvojici to bola predsa len väčšia zábava. 

Postupne sme prechádzali cez rôzne tematické časti parku a užívali si krásne slnečné počasie. Rozhodne si zoberte so sebou klobúk, opaľovací krém a veľa vody. Areál je pomerne veľký, pohodlné topánky sú nevyhnutnosťou. Okolo jednej už boli deti unavené a hladné a tak sme si na mape našli, kde sa nachádzajú reštaurácie. Prekvapilo nás, že ešte aj menu je špeciálne navrhnuté pre deti. Nápoj dostali v pohárikoch s motívom Family Parku, ktoré ich tak potešili, že si ich zobrali domov ako suvenír. Doplnili sme sily, oddýchli si na terase reštaurácie a vybrali sa do ďalšej časti zábavného parku.

Blesk bohov

Horská dráha Blesk bohov bola dôvodom, prečo sme sa do Family Parku rozhodli ísť. Počuli sme samé chvály a naše očakávanie boli vysoké. Po prvej jazde boli deti také nadšené, že sme sa rozhodli isť ešte raz. A potom ešte jedenkrát. Blesk bohov ponúka nielen adrenalínový zážitok, ale aj krásny výhľad na Neziderské jazero. S manželom sme sa striedali, takže kolotoče a atrakcie sme si užili spolu s deťmi.

Balónový kolotoč

 

Stihli sme si ešte zaletieť vzduchom v Balónovom kolotoči a o štvrtej nás už čakal autobus, ktorý nás odviezol naspäť do Bratislavy. So zábavným parkom pre rodiny sa ale určite nelúčime. Deti do 14 rokov majú na narodeniny vstup zadarmo a to sa na synove narodeniny v auguste chystáme využiť. Ak rozmýšľate, či by ste to zvládli aj s bábätkom, nemusíte sa báť. Prebaľovacie pulty a miesta na dojčenie nie sú problém. Atrakcií, na ktoré môžu ísť deti do 3 rokov je síce o niečo menej, ale stále dostatok na celý deň. Náš deň vo Family Parku hodnotíme na jednotku a takýto výlet odporúčame každej rodine. 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Rebríček 2019: Mamy oznámkovali najlepšie pôrodnice
20.07.2019   0
Na portáli www.sprievodca-porodnicami.sk hodnotilo slovenské pôrodnice od vlaňajšieho augusta do konca mája tohto roku 2 839 matiek.
Sprievodca pôrodnicami 2019
18.07.2019   0
V pôrodniciach chýbajú obyčajné sprchy a toalety
17.07.2019   0
Poznámka mamy, že netiekla v pôrodnici teplá voda, je jedna z čerešničiek.
babetko
Čo o deťoch prezrádza spôsob hry?
22.07.2019   0
Hra tvorí najvýznamnejšiu súčasť rozvoja dieťaťa. Umožňuje mu učiť sa, skúšať, objavovať, ale aj oddychovať či opakovať. Dieťa, ktoré sa môže dosýta a nerušene hrať, nechýbajú mu podnety a najmä v prvých rokoch nápomocná ruka rodiča, je šťastné dieťa. Práve prostredníctvom hry sa najrýchlejšie prejaví potenciál, vlohy a záujmy, ktoré môžete v rannom veku podchytiť a objaviť budúce povolenie alebo milovaný koníček.
Bonding náš každodenný
17.07.2019   0
Ako vyzerá podpora bondingu v našich pôrodniciach? Prečo sú medzi jednotlivými nemocnicami rozdiely v jeho podpore? Dá sa dieťatko priložiť mamičke hneď po narodení aj v prípade cisárskeho rezu?
Čo potrebujeme, aby sme zdolali koliku?
16.07.2019   0
Pravidelná bolesť nafúknutého bruška postihuje asi 25 percent novorodencov od 3. až 6. týždňa života do 3. až 4. mesiaca.
detské choroby
Magnetická rezonancia pre deti inak
05.07.2019   0
Deti sa často návštevy lekárov obávajú. Ako spríjemniť tento zážitok vymysleli v USA, keď z obyčajných prístrojov spravili dobrodružstvo.
Majú piť deti bylinkové čaje?
01.07.2019   0
V lekárňach nájdete na výber veľa čajov, určených pre deti od 4., 6., 8. ...mesiaca. Pre mňa je vždy otázkou, kde a ako boli byliny pestované. Vyhýbajte sa granulovaným čajom, hoci sa tvária ako bylinkové.
Deti a klimatizácia. 7 x AKO bezpečne
26.06.2019   0
Je bezpečné používať klimatizáciu pri malom bábätku? Odborníci tvrdia, že áno, ako dodržíte niekoľko opatrení. Niektorí lekári súhlasia s názorom, že je bezpečnejšie používať klimatizáciu aj u novorodenca, než ho ponechať v horúcom, vlhkom prostredí, bez prúdenia vzduchu.
zvery
Chcem vlastného koňa. Koľko stojí kôň?
15.07.2019   11
Je to až také nedostupné? Koľko stojí kôň? Kde bude bývať? Čo potrebuje?
Canisterapia - inšpirácia ako pracovať so psom
06.07.2019   0
Rozhovor so Zuzanou Blažekovou, majiteľkou bernského salašníckeho psa - canisterapeuta, o tom ako sa dostali ku Canisterapii a ako pomáhajú druhým. Inšpirácia ako zamestnať psa a prospievať nielen v rodine ale i v spoločnosti.
Kŕmenie psa surovou stravou - BARFovanie
18.06.2019   7
BARFovanie je kŕmenie surovým mäsom, kosťami a surovou zeleninou. No neznamená to, že každý deň hodím psovi kilo surového krvavého mäsa. Tak ako vlky, aj pes potrebuje byliny, korienky, či zeleninu, aby doplnil pre svoj organizmus potrebné látky.