Keď je voľnoPrázdniny, víkendy, dovolenky

Letné kino pre mamy a dcéry

 Marcela Beňová   29.07.2018   0

Urobme si jeden babský večer len pre nás a vaše dcéry, najmä keď na druhý deň nemusíme vstávať do práce či do školy.  Nič nespríjemní prázdninový večer tak, ako komédia plná slnka a dobrého humoru. A letná sezóna nám ženám naozaj praje. 

shutterstock

 

Mamma Mia! Here we go again

Pokračovanie jedného z najobľúbenejších muzikálov všetkých čias je po desiatich rokoch konečne v kinách. Skvelá Meryl Streep spolu so svojou filmovou dcérou Amandou Seyfried sú späť, spolu so skvelými hitmi skupiny ABBA.

Príbeh nás zavedie späť na čarovný grécky ostrov, kam sa po dlhých rokoch cestovania vracia Donnina dcéra Sophie, aby vzkriesila chátrajúci rodinný hotel. Prináša so sebou aj nečakanú novinku.

Okrem množstva vtipných momentov sa objaví vo filme aj mladá Donna a my sa konečne dozvieme celý príbeh jej búrlivej mladosti. 

Som sexy

Ak máte radi humor komičky Amy Schumer, ktorá si rozhodne nedáva servítku pred ústa, či už ide o mužov, stereotypy v spoločnosti či klasické ženské problémy. Vtipná, nekonvenčná a vždy usmiata komička si vo filme zahrá obyčajné dievča Renne s menšou nadváhou a nízkym sebavedomím.

Po úraze pri cvičení sa Renne preberie s presvedčením, že je okúzľujúca a krásna. Aj keď ostatní ju stále vidia ako obyčajnú ženu, jej sa od začiatku zmení život. Prestane sa skrývať, flirtuje, dokonca si hľadá prácu ako modelka.

 

Film Som sexy nastavuje úprimné zrkadlo dnešnej spoločnosti, sociálnym sieťam a kritériám, podľa ktorých sú ženy hodnotené. Americká Bridget Jones je ideálny tip na večer najmä v prípade, že má vaša dcéra o sebe zbytočné pochybnosti.(Resp, kto z nás nemá? )

Manžel na skúšku

Klasická letná romantická komédia rozhodne nesmie chýbať! Príjemnú a usilovnú Kate nepríjemne poníži rozmazaný sukničkár Leonardo Montenegro, ktorý voľný čas najradšej trávi divokými oslavami. Pri jednej takej párty sa zraní a na druhý deň sa zmätene prebúdza v Oregone.

V nemocnici mu lekári diagnostikujú stratu pamäti a vyhlásia pátranie po jeho príbuzných. Tam ho spozná Kate, ktorá sa trochu z pomsty a trochu z rozmaru prihlási ako jeho manželka. Zo sebavedomého milionára sa odrazu stáva pracujúci otec troch detí. Avšak Leonardo sa novej úlohe manžela veľmi dobre prispôsobí.

 

Ako to už býva, oboch hrdinov čaká zopár komplikácii aj vtipných momentov a samozrejme, nebude chýbať romantika a šťastný koniec.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Hľadáte:
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Amniotómia, alebo... v čepčeku sa narodil!
07.08.2020   3
Encyklopédia zdravotnej sestry hovorí, že je to prepichnutie amniónu (zárodočnej blany). Mamičkovsky tomu hovoríme pretrhnutie plodových obalov alebo pustenie vody počas pôrodu. Nemýľte si to prosím s iným zákrokom – amniocentézou.
Prvé pohyby bábätka v brušku
05.08.2020   6
Bábo v brušku a jeho prvé pohyby ženy opisujú ako hladkanie, mávnutie motýlích krídel, bublinky, jemné klopanie, pohyby čriev, trepotanie, škvŕkanie v bruchu, mrvenie...
Čo je hlienová zátka, kedy sa uvoľní a kedy ísť do pôrodnice?
03.08.2020   5
Odtok hlienovej zátky je jedným z prvých signálov, že čas pôrodu sa blíži a v zásade ešte netreba ísť do pôrodnice. Ak sa však objaví jasnočervená krv, (ako pri silnej menštruácii) je načase urýchlene sa presunúť do pôrodnice.
babetko
Cvičenie s riekankou pre 4 – 5-ročné deti
07.08.2020   0
Zdravotné cviky deťom poskytujú uvoľnenie všetkých svalov, ale aj posilňovanie a cestu k správnemu držaniu tela. Veľkým pomocníkom pri cvičení sú pesničky alebo riekanky. S deťmi vo veku 4 – 5 rokov si môžeme zacvičiť aj na tieto:
Nepáči sa ti jedlo? Budeš hladný!
06.08.2020   0
Babička šermuje lyžičkou popod nos vnúčika. Dieťatko vysýpa z mostíka kamienky a ona ho kŕmi jablkovou výživou cez pletivo, cez mriežkovanú zábranu preliezky, hrdá na svoju kŕmiacu taktiku.
Sunárek vyrástol. Rebrenduje na SUNAR
05.08.2020   0
Zmena sa dotkla len obalu a značky, zloženie a chuť produktov zostávajú rovnaké.
detské choroby
Protikvasinková diéta
03.08.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Cítia malé bábätká bolesť?
31.07.2020   0
Náš predpoklad je jasný, že deti bolesť cítia. Ako je to však u celkom malých bábätiek? U nich sa často predpokladá/predpokladalo, že bolesť nevnímajú tak, ako väčšie deti, resp. tak, ako dospelí. Ešte stále je novorodenecká bolesť často neliečená.
Alergia na slnko?
29.07.2020   0
Jednou z nepríjemných reakcií kože na slnečné žiarenie môže byť okrem spálenia pokožky aj slnečná alergia. Najviac ohrozenou skupinou sú deti, pretože ich koža nie je dostatočne odolná voči škodlivému žiareniu.
zvery
Prečo psy jedia trávu
03.08.2020   0
Väčšine psov tráva chutí. Podľa prieskumov je tráva rastlinkou, ktorú psy jedia najčastejšie. Ale prečo je to tak? Má nejaké neznáme vitamíny? Čo na nej psy vidia?
Cestovanie so psom
28.07.2020   2
Je prirodzené, že si myslíte, že sa váš psík necíti v klietke dobre. Neprenášajte ale tieto svoje pocity na vášho psa. Prepravka im nevadí a niektorí sa dokonca v nej cítia bezpečnejšie.
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   2
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?