Keď je voľnoPrázdniny, víkendy, dovolenky

Keď máte všetkého dosť, ponorte sa do tepla kúpeľov

 PR   27.10.2020   0

Liečebné kúpeľné pobyty nemusia trvať iba týždne. O malú jesennú terapiu sa vám postará aj niekoľko dní v rukách profesionálov.

Zdroj foto: Ensana Health Spa Hotels

 

Huňaté deky, pletené svetre, šálky, z ktorých stúpa para, a dlhé horúce sprchy. Čím je vonku chladnejšie, tým viac si dobíjame baterky hrejivými zážitkami. Ak si však vaše telo žiada v tomto ročnom období niečo extra, je čas poriadne a bez výčitiek vypnúť.

„Zvýšená únava, bolesti hlavy, svalov, kĺbov a často aj zažívacie problémy sú príznaky, ktorými telo dáva jasné signály a “bije na poplach”, keď stráca obranyschopnosť. Ľudská imunita je veľmi komplexný systém, v ktorom všetko so všetkým súvisí a jeho oslabenie vníma každý, kto aspoň trochu načúva “hlasu” svojho tela,“ vysvetľuje MUDr. Boris Bánovský, medicínsky riaditeľ piešťanskej kúpeľnej siete hotelov Ensana.

Aby bol ochranný systém pripravený brániť vás pred ochoreniami počas celej zimy, dobite ho výdatnou jesennou regeneráciou založenou na prírodných liečivých zdrojoch.

Zdroj foto: Ensana Health Spa Hotels

 

Cíťte sa dobre a zdravo

V prostredí piešťanského Kúpeľného ostrova sú týmito liekmi prírody termálne vody a bahno. Bahno sa ťaží z rieky Váh a následne počas jedného roka zreje v zrecích bazénoch pod neustálym prúdom termálnej vody.

Tento proces zabezpečí jeho obohatenie o minerály a aktiváciu liečivej mikroflóry. Okrem bahenných zábalov je potom využívané aj v bazénovom kúpeli, v tzv. bahnisku, kde je ho viac ako 92m3.

Zdroj foto: Ensana Health Spa Hotels

 

V kúpeľných domoch si môžete vybrať z viac ako 60-tich procedúr ako sú bahenné zábaly, termálne vaňové kúpele, perličkové kúpele, či masáže. Rozmazná vás moderné wellness centrum s vodným a saunovým svetom i priestrannou vírivkou, zaplávate si v bazénoch, alebo sa prejdete po nádhernom, jeseňou sfarbenom parku.

Okrem toho sa o vás postarajú aj v kuchyni. Rovnako všetky gastronomické zážitky sú navrhnuté tak, aby svojou nutričnou vyváženosťou podporovali ozdravovanie vášho tela.

Ako zhŕňa MUDr. Boris Bánovský: „Kúpeľná liečba je ako puzzle, v ktorom musia všetky elementy do seba zapadať.“

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
Odkedy mám deti, nie som to ja
22.02.2021   3
Strácam sa medzi formičkami na piesok, plienkami a domácimi výživami, ktoré varím z nekonečnej materskej lásky. Ako inak by som dokázali zavárať v horúcich dňoch jablká a namiesto opaľovania na balkóne vyrábať domáce džemy? Najmä keď som sa ešte pred pár rokmi živila avokádom a čínskou kapustou, aby som sa zmestila do šiat číslo 36?
5 príkrmov pre bábätká ideálnych na zimu
20.02.2021   0
Aj v tomto ročnom období môžeme nájsť suroviny plné výživných látok, vďaka ktorým dokážeme vykúzliť bábätkám plnohodnotný jedálniček.
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.