Keď je voľnoPrázdniny, víkendy, dovolenky

Kam sa vybrať na výlet na konci prázdnin?

 Mária Kopčíková   11.08.2016   1

Prázdniny sa závratnou rýchlosťou dokotúľali k svojmu záveru. Ak ešte máte niekoľko dní voľna, využite ich a navštívte nejaké podujatie, kde si nájdete niečo pre seba, ale aj pre svoje deti.

Zdroj: slovakiatravel.sk

 

Festival Gazdovanie

Na hriňovských lazoch privíta návštevníkov v Hriňovej v časti Slanec v sobotu 20. 8. 2016. „Gazdovanie na hriňovských lazoch“ prezentuje, ako sa voľakedy žilo na lazoch v Podpoľaní. Návštevníci sa môžu preniesť v čase a pozrieť si, či aj vyskúšať oranie s volmi, kosenie a mlátenie obilia, vyberanie zemiakov, bielenie plátna, prácu remeselníkov a starých trhovníkov, strihanie oviec, výroba a ochutnávka ovčieho syra, alebo zoznámiť sa s tradíciami a ľudovými zvykmi a obyčajami.

V niekoľkých dvorov sa prezentuje tradičná kuchyňa so špecialitami našich starých mám, ale aj z Česka, Maďarska a Poľska. Na festivale rezonuje aj folklór, ktorý má v Hriňovej veľkú tradíciu.

Viac informácií www.hrinova.sk

Do Dubnice za Jej Veličenstvom

V mene jeho Veličenstva – to je podtitul nočných prehliadok, ktoré pre vás pripravuje Dubnické múzeum v spolupráci s Dubnickým divadlom 19. augusta a 3. septembra 2016 od 20:00. 
Vstupenky je nutné si rezervovať vopred.

Potrebujete vedieť viacej?

 

Z minula do budúcnosti

Slovenské banské múzeum, historické hudobné a divadelné združenie TORMEN a skupina historického šermu RICASSO pozývajú zažiť netradičné víkendy na Starom zámku v Banskej Štiavnici.

Pre všetkých návštevníkov sú pripravené netradičné prehliadky Starého zámku pod názvom Z minula do budúcna, počas ktorých sa na jednom mieste stretnú dejiny z celého sveta od praveku až po dvadsiate storočie v netradičnej podobe spracované…

Termíny netradičných víkendov:  20.-21. august, 10.-11. september 2016

Miesto konania: Slovenské banské múzeum- Starý zámok, Banská Štiavnica

Navštívte Čičmany

Považské múzeum v Žiline v nedeľu 21. augusta 2016 opäť oživí expozíciu v objektoch ľudovej architektúry v Čičmanoch. Počas popoludňajšieho podujatia vystúpi inštrumentalista Martin Brxa s hrou na fujaru, trombitu a píšťalky, porozpráva o histórii spomenutých hudobných nástrojov a obcou sa bude rozliehať aj praskanie biča.

Detský folklórny súbor Lieska z Centra voľného času zo Žiliny vystúpi so speváckym číslom z Čičmian a predvedie tance Zbojník, Svadba a Na vojaka.

Zdroj: http://pmza.sk/

Zdroj: slovakiatravel.sk

 

Letná noc v galérii pre deti – 25. 8. 2016

Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne a Ateliér majstra Galerka pozývajú deti vo veku 8-12 rokov prežiť „Letnú noc v galérii“. Pripravené je stretnutie so sochárom Dominikom Mončekom, tvorivé dielne, nočná prechádzka mestom či prehliadka galérie pri svetle bateriek a samozrejme spánok medzi vystavenými dielami.

Viac informácii a prihlášku nájdete na www.gmab.sk

Staroslovanský a stredoveký deň v Podbieli - 27. 8. 2016

Tradične je pripravený bohatý program v podaní niekoľkých domácich aj zahraničných skupín historického šermu, ktorý bude zahŕňať scénické vystúpenie, turnaje, súťaže pre malých aj veľkých, ukážky remesiel, ochutnávku tradičnej dobovej kuchyne, historický vojenský tábor, poučné prednášky, veľkú hromadnú bitku o Františkovu hutu a mnoho mnoho ďalšieho. Celý program sa ponesie v duchu dávneho príbehu priateľstva, zrady, krutých bojov a uzmierenia.

Odvezte sa na Kométe

Občianske združenie Veterán klub železníc Poprad oznamuje verejnosti, že historická tatranská električka KOMÉTA bude v letnej sezóne 2016 premávať na tratiach tatranských elektrických železníc na trase Poprad – Starý Smokovec, Starý Smokovec – Tatranská Lomnica – Starý Smokovec (3x), Starý Smokovec – Poprad v dňoch:  14. a 28. augusta 2016, t.j. každú druhú nedeľu.

Odchody električky:

• Poprad-Tatry, smer Starý Smokovec = 10:38
• Starý Smokovec, smer Tatranská Lomnica = 12:17, 14:17, 16:17
• Tatranská Lomnica, smer Starý Smokovec = 13:17, 15:17, 17:17
• Starý Smokovec, smer Poprad-Tatry = 18:00

Na jednotlivých zastávkach na trase električka zastavuje na znamenie. Viac sa dozviete tu.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité. 
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Hľadáte:
Komentáre k článku
stastnablcha napísané 26.08.2016 14:38

tiez sme chceli ponavstevovat este na poslednui chvilku akcie, ael som bola uplne prekvapena ze pomaly cele slovensko je vybookovane a najst slusne ubytovanie za normalnu sumu je priam nemozne :(

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Amniotómia, alebo... v čepčeku sa narodil!
07.08.2020   3
Encyklopédia zdravotnej sestry hovorí, že je to prepichnutie amniónu (zárodočnej blany). Mamičkovsky tomu hovoríme pretrhnutie plodových obalov alebo pustenie vody počas pôrodu. Nemýľte si to prosím s iným zákrokom – amniocentézou.
Prvé pohyby bábätka v brušku
05.08.2020   6
Bábo v brušku a jeho prvé pohyby ženy opisujú ako hladkanie, mávnutie motýlích krídel, bublinky, jemné klopanie, pohyby čriev, trepotanie, škvŕkanie v bruchu, mrvenie...
Čo je hlienová zátka, kedy sa uvoľní a kedy ísť do pôrodnice?
03.08.2020   5
Odtok hlienovej zátky je jedným z prvých signálov, že čas pôrodu sa blíži a v zásade ešte netreba ísť do pôrodnice. Ak sa však objaví jasnočervená krv, (ako pri silnej menštruácii) je načase urýchlene sa presunúť do pôrodnice.
babetko
Cvičenie s riekankou pre 4 – 5-ročné deti
07.08.2020   0
Zdravotné cviky deťom poskytujú uvoľnenie všetkých svalov, ale aj posilňovanie a cestu k správnemu držaniu tela. Veľkým pomocníkom pri cvičení sú pesničky alebo riekanky. S deťmi vo veku 4 – 5 rokov si môžeme zacvičiť aj na tieto:
Nepáči sa ti jedlo? Budeš hladný!
06.08.2020   0
Babička šermuje lyžičkou popod nos vnúčika. Dieťatko vysýpa z mostíka kamienky a ona ho kŕmi jablkovou výživou cez pletivo, cez mriežkovanú zábranu preliezky, hrdá na svoju kŕmiacu taktiku.
Sunárek vyrástol. Rebrenduje na SUNAR
05.08.2020   0
Zmena sa dotkla len obalu a značky, zloženie a chuť produktov zostávajú rovnaké.
detské choroby
Protikvasinková diéta
03.08.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Cítia malé bábätká bolesť?
31.07.2020   0
Náš predpoklad je jasný, že deti bolesť cítia. Ako je to však u celkom malých bábätiek? U nich sa často predpokladá/predpokladalo, že bolesť nevnímajú tak, ako väčšie deti, resp. tak, ako dospelí. Ešte stále je novorodenecká bolesť často neliečená.
Alergia na slnko?
29.07.2020   0
Jednou z nepríjemných reakcií kože na slnečné žiarenie môže byť okrem spálenia pokožky aj slnečná alergia. Najviac ohrozenou skupinou sú deti, pretože ich koža nie je dostatočne odolná voči škodlivému žiareniu.
zvery
Prečo psy jedia trávu
03.08.2020   0
Väčšine psov tráva chutí. Podľa prieskumov je tráva rastlinkou, ktorú psy jedia najčastejšie. Ale prečo je to tak? Má nejaké neznáme vitamíny? Čo na nej psy vidia?
Cestovanie so psom
28.07.2020   2
Je prirodzené, že si myslíte, že sa váš psík necíti v klietke dobre. Neprenášajte ale tieto svoje pocity na vášho psa. Prepravka im nevadí a niektorí sa dokonca v nej cítia bezpečnejšie.
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   2
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?