Keď je voľnoPrázdniny, víkendy, dovolenky

Kam sa vybrať na výlet ešte v júli?

 Andrea Biela   17.07.2017   0

Leto je v plnom prúde a vy rozmýšľate, kam sa s deťmi vybrať na výlet, čo si pozrieť na Slovensku? Nech sa páči, niekoľko inšpirácií.

Shutterstock

 

Cechové hody kremnické – 21. 7. 2017

Do Kremnice si môžete zájsť na 27. ročník tradičného jarmoku známeho pod menom Cechové hody kremnické.

Popri predaji remeselných predmetov sa môžete tešiť na divadelné predstavenie Martinko Klingáč, koncert Kristíny, Družiny a Majerovcov, hudobno - tanečnú sekciu Spomienky regrúta, folklórny súbor Podhradie z Turca alebo veľkolepú záverečnú after party.

Viac info tu.

Boje na Hrone, Starý Tekov – 29. 7. 2017

Priaznivci zinscenovaných bojov môžu koncom júla zamieriť do obce Starý Tekov v okrese Levice, kde bude miestny amfiteáter hostiť 12. ročník Bojov na Hrone - Tekov. Následne bude priestor na muziku, ktorú so sebou prinesú kapely IMT Smile, Horkýže Slíže, Konflikt a Ine Kafe.

Pre viac info klik sem.

Zdroj: múzeum praveku

 

Nočné prehliadky v Múzeu praveku

Tajomné nočné prehliadky originálneho pravekého areálu bojnických neandertálcov. Múzeum praveku Slovenska sa nachádza v areáli Prepoštskej jaskyne priamo v srdci mesta Bojnice. Vďaka významnému nálezisku sú Bojnice označované za prakolísku obyvateľov Slovenska.

Nočné prehliadky sa konajú pri magickom svetle horiacich fakieľ, ktoré dodávajú hodinovej prechádzke po stopách neandertálcov ten pravý zážitok. Putovaním možno natrafíte aj na záhadne poletujúce netopiere, ktoré tu žijú od pradávnych čias.

Počas prázdnin sa nočná prehliadka s horiacimi fakľami koná za nedaždivého počasia denne o 21:00.

Viac info nájdete tu.

Zdroj: tatranskakometa.sk

 

Leto s Kométou

Tatranská električka Kométa je už viac ako 100 rokov súčasťou Vysokých Tatier. Po zásahu bleskom zostala v roku 2011 nepojazdná. Po roku náročných opráv Kométa 9. augusta 2013 opäť vyrazila na trať v plnej kráse a sile pripravená robiť radosť všetkým návštevníkom Tatier.

Romantickú jazdu historickou tatranskou električkou Kométa si budete môcť počas letnej sezóny užiť na tratiach tatranských elektrických železníc. Zviezť sa ňou môžete každú druhú nedeľu (30.7., 13.8., 27.8., 1.9.). C

estovné lístky predáva sprievodca na nástupišti pri električke, vo výnimočných prípadoch so súhlasom personálu aj v historickej súprave.

O kométe sa viac dozviete tu.

Zdroj: rodeomuran.sk

 

Ródeo Muráň – 21. – 22. 7. 2017

Jubilejné 25. narodeniny oslavuje jazdecko - hudobné podujatie Ródeo Muráň, ktoré sa koná v NP Muránska planina. Okrem pestrých ródeo súťaží vás do nálady dostanú koncerty skupín a interpretov ako Michal Tučný Revival, Gladiator, Horkýže Slíže, Palo Hammel, Heľenine oči a Kandráčovci.

Každý deň sa navyše ukončí vo veľkom štýle formou Oldies party a Country bálu.

Viac o podujatí.

Harry Potter na Modrom Kameni – 22. 7. 2017

V júli ubehlo 20 rokov, odkedy svetlo sveta uzrela prvá kniha s názvom Harry Potter a Kameň mudrcov. Práve to inšpirovalo organizátorov k téme nočných prechádzok.

Podujatie sa začína o 17:00 divadelným predstavením na motívy Harryho Pottera. Animácie budú prebiehať na rôznych miestach areálu hradu a kaštieľa. Stretneme slávne a najdôležitejšie postavy z Harryho Pottera a to Harryho, Rona, Hermionu, Hagrida a Lorda Voldemorta. V rámci divadla vás čaká aj mnoho kúziel a prekvapení.

Na nádvorí hradu sa tiež o 17:00 hod. začne čarodejnícko – šermiarska zábava skupiny Ricasso zo Zvolena, s ktorou si budete môcť vyskúšať aj rôzne dobové hry.

Chcete vedieť viac?

Zdroj: hradlubovna.sk

 

Mierové stretnutie kráľov – 28. – 30. 7. 2017

Podpísanie mierovej dohody znamenalo začiatok rokovaní o pôžičke, ktorá 8. novembra 1412 vošla do dejín Uhorska ako tzv. „poľský záloh“. Žigmund Luxemburský dal výmenou za 37 000 kôp pražských grošov do zálohy Poľsku 13 spišských miest, Starú Ľubovňu, Podolínec a Hniezdne.

Ako pripomienku na tieto udalosti prechováva Ľubovnianske múzeum vo svojich expozíciách faksimile (kópiu) zálohovej listiny.

Viac o Mierovom stretnutí.

Zdroj: nitrianskyhrad.sk

 

Sokoliar Tomáš na Nitrianskom hrade

Nitriansky hrad a sokoliar Tomáš prinášajú na Nitriansky hrad od apríla do októbra dravé vtáky. Dravce sa predvedú v atraktívnom prostredí hradného opevnenia. Zanietený mladý sokoliar o dravých vtákoch okrem toho aj pútavo porozpráva. Dozviete sa tak viac o spôsobe ich života a lovu.

Deti si budú môcť dravce pohladkať, odfotiť sa s nimi, privolať si na ruku sokola či sovu a tí odvážnejší si dokonca na rukavici budú môcť podržať obrovskú orlicu až s trojmetrovým rozpätím krídiel.

Viac tu.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Andrea Biela

Som prekladateľka so širokými záujmami. S deťmi sa moje záujmy ešte viac rozšírili. Všeličo čítam a občas niečo preložím, aj pre Vás :-)
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Hľadáte:
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Amniotómia, alebo... v čepčeku sa narodil!
07.08.2020   3
Encyklopédia zdravotnej sestry hovorí, že je to prepichnutie amniónu (zárodočnej blany). Mamičkovsky tomu hovoríme pretrhnutie plodových obalov alebo pustenie vody počas pôrodu. Nemýľte si to prosím s iným zákrokom – amniocentézou.
Prvé pohyby bábätka v brušku
05.08.2020   6
Bábo v brušku a jeho prvé pohyby ženy opisujú ako hladkanie, mávnutie motýlích krídel, bublinky, jemné klopanie, pohyby čriev, trepotanie, škvŕkanie v bruchu, mrvenie...
Čo je hlienová zátka, kedy sa uvoľní a kedy ísť do pôrodnice?
03.08.2020   5
Odtok hlienovej zátky je jedným z prvých signálov, že čas pôrodu sa blíži a v zásade ešte netreba ísť do pôrodnice. Ak sa však objaví jasnočervená krv, (ako pri silnej menštruácii) je načase urýchlene sa presunúť do pôrodnice.
babetko
Cvičenie s riekankou pre 4 – 5-ročné deti
07.08.2020   0
Zdravotné cviky deťom poskytujú uvoľnenie všetkých svalov, ale aj posilňovanie a cestu k správnemu držaniu tela. Veľkým pomocníkom pri cvičení sú pesničky alebo riekanky. S deťmi vo veku 4 – 5 rokov si môžeme zacvičiť aj na tieto:
Nepáči sa ti jedlo? Budeš hladný!
06.08.2020   0
Babička šermuje lyžičkou popod nos vnúčika. Dieťatko vysýpa z mostíka kamienky a ona ho kŕmi jablkovou výživou cez pletivo, cez mriežkovanú zábranu preliezky, hrdá na svoju kŕmiacu taktiku.
Sunárek vyrástol. Rebrenduje na SUNAR
05.08.2020   0
Zmena sa dotkla len obalu a značky, zloženie a chuť produktov zostávajú rovnaké.
detské choroby
Protikvasinková diéta
03.08.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Cítia malé bábätká bolesť?
31.07.2020   0
Náš predpoklad je jasný, že deti bolesť cítia. Ako je to však u celkom malých bábätiek? U nich sa často predpokladá/predpokladalo, že bolesť nevnímajú tak, ako väčšie deti, resp. tak, ako dospelí. Ešte stále je novorodenecká bolesť často neliečená.
Alergia na slnko?
29.07.2020   0
Jednou z nepríjemných reakcií kože na slnečné žiarenie môže byť okrem spálenia pokožky aj slnečná alergia. Najviac ohrozenou skupinou sú deti, pretože ich koža nie je dostatočne odolná voči škodlivému žiareniu.
zvery
Prečo psy jedia trávu
03.08.2020   0
Väčšine psov tráva chutí. Podľa prieskumov je tráva rastlinkou, ktorú psy jedia najčastejšie. Ale prečo je to tak? Má nejaké neznáme vitamíny? Čo na nej psy vidia?
Cestovanie so psom
28.07.2020   2
Je prirodzené, že si myslíte, že sa váš psík necíti v klietke dobre. Neprenášajte ale tieto svoje pocity na vášho psa. Prepravka im nevadí a niektorí sa dokonca v nej cítia bezpečnejšie.
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   2
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?