Keď je voľnoPrázdniny, víkendy, dovolenky

Jarné prázdniny sa blížia. Môžete využiť aj príspevok na rekreáciu

 Miroslava Liptáková   04.02.2020   1

Týždeň oddychu od školy či práce. Taký týždeň ponúkajú jarné prázdniny, ktoré sú ideálnym časom na rodinnú dovolenku.

Jarné prázdniny sú rozdelené podľa jednotlivých krajov Slovenska a trvajú celý pracovný týždeň, plus k voľným dňom pripadajú ešte 4 dni víkendov pred a po prázdninovom týždni. Spolu je to teda deväť dní, ktoré môžete ako rodina využiť.

 

Rodinné dovolenky majú na deti pozitívny dlhotrvajúci vplyv

Vedci sa zhodli a potvrdili roky známy fakt, že spoločne strávený čas vytvára spomienky, ktoré sú pre deti cennejšie ako darčeky, na ktoré časom zabudnú. Spomienky im ostanú navždy.

Túto teóriu vysvetľuje aj autorka štúdie z Torontskej univerzity Cindy Chan. „Dôvod, prečo zážitkové dary posilňujú sociálne väzby je ten, že vyvolávajú emócie. Takýto podarúnok v obdarovanom vzbudzuje silnú emocionálnu odozvu, keď ho prijímateľ prežíva, napríklad strach a hrôzu na safari, vzrušenie z rockového koncertu alebo upokojenie vo wellnesse. To všetko je emocionálne silnejšie, než materiálne vlastníctvo.“

Spoločne strávený čas tak môžete stráviť skutočne kdekoľvek, či sa už rozhodnete pre pohodlie domova, návštevu rodiny či pobyt v lone prírody.

Ak nemáte možnosť ísť na dovolenku spoločne, alternatívou je využitie služieb cestovných kancelárií, ktoré počas jarných prázdnin ponúkajú lyžiarske tábory pre deti vo veku od 6 do 18 rokov. „Jarný tábor sa realizuje v spolupráci s lyžiarskymi a snowbordovými inštruktormi, kedy sú deti cez deň na svahu. Vo večerných hodinách majú pripravený spoločenský program v réžii animátorov,“ povedala Petra Bartošová z cestovnej kancelárie, ktorá zastrešuje detské tábory na Slovensku.

Na spoločnú lyžovačku či tábor môžete využiť aj príspevok na rekreáciu

Na rekreačné poukazy má nárok každý zamestnanec, ktorého zamestnáva firma s viac ako 49 zamestnancami a pracuje v nej viac ako dva roky. Príspevok na rekreáciu sa týka aj mamičiek na materskej dovolenke či oboch rodičov počas čerpania rodičovskej dovolenky. Podmienkou je, že pobyt musí byť minimálne na dve noci. Rekreačný poukaz sa tak dá využiť na rodinnú dovolenku či detský tábor.

Nejde však len o samotné ubytovanie, ale aj o stravovanie v rámci ubytovania či iné služby, napríklad wellness, ak sa jedná o pobytový balíček. Ak pobytový balíček zahŕňa aj skipassy, aj na tie si môžete uplatniť príspevok na rekreáciu, ak si však skipasy kupujete zvlášť a nie sú zahrnuté spolu s ubytovaním v jednom balíčku, tak sa na ne príspevok nevzťahuje,“ povedala Anna Lašová zo spoločnosti Up Slovensko.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Nové podkásty
Komentáre k článku
Pipa napísané 26.12.2020 16:47

super nápad, ďakujem za tip. Určite si to naplánujeme v knihe Naše výlety, spravíme nejake fotky do albumu, aby mali deti na čo spomínať.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
...dva, tri, štyri, päť! Viacplodová gravidita
14.04.2021   0
Malé deti vždy priťahujú pozornosť a vyvolávajú úsmev na tvárach dospelých – dvojnásobne vtedy, ak ide o dvojičky. Ako je možné, že si namiesto jedného „batôžteka“ z pôrodnice domov donesiete batôžteky dva – alebo aj viac?
Varovné príznaky v popôrodnom období. Kedy vyhľadať pomoc?
12.04.2021   0
Niektoré príznaky si na sebe môže všimnúť žena samotná, iné zase skorej zaznamená jej najbližšie okolie. Netreba ich podceňovať a je vhodné pomoc pre istotu vyhľadať.
Pôrod po francúzsky? Tlmenie bolesti a ocko pri pôrode sú samozrejmosťou
08.04.2021   0
Povestná francúzska elegancia sa netýka len filmov. Tu vo Francúzsku sa pôrod rozhodne toľko neprežíva, nevedú sa verejné diskusie o zlepšení postavenia rodičiek, lepších pôrodniciach, kvalitnejšej starostlivosti, tieto témy majú vyriešené. Tehotenstvo je brané ako normálny stav ženy, o ktorom sa veľa nehovorí. Francúzky až do pôrodu fungujú normálne, chodia do práce, raz za čas si zájdu na vyšetrenie.
babetko
Matka matku nepochopí
14.04.2021   0
A ty čo, ako sa máš ? Mlieko mi v prsiach kondenzuje, ale vravím: „A veď ako na materskej.“ A ona, zlatá, že: „Mne stačilo byť doma mesiac, šalela som.“
Mám 2 deti s refluxom
13.04.2021   0
Všade všetko pogrckané, neustále prezliekanie, behanie s handrou, plienka pod krkom (namiesto podbradníka, keďže jeho veľkosť bola/je nepostačujúca), sústavne pranie, prezliekanie spacej súpravy v postieľke, častá kontrola počas spánku, čistenie kočíka po takmer každej prechádzke, taška plná vecí na prezlečenie všade kam ideme...
Polohy na dojčenie po cisárskom reze
12.04.2021   1
Dojčenie po „cisárskom“ si vyžaduje také polohy na dojčenie, ktoré nezaťažujú operačnú ranu matky.
detské choroby
9 prírodných spôsobov ako sa zbaviť mrle detskej
13.04.2021   1
Ak je potrebná medikamentózna liečba mrlí, tú možno kombinovať s rôznymi prírodnými prostriedkami, čím sa mnohonásobne zvyšuje jej účinnosť.
Ochorenia tráviacej sústavy
12.04.2021   12
Prehľadový článok najčastejších ochorení tráviacej sústavy.
Kedy rastú ktoré zúbky
07.04.2021   0
Mliečne zúbky. V ktorom mesiaci vyrastajú a ktoré? Takto by to malo nasledovať:
zvery
Agapornis, začíname s chovom.
12.04.2021   8
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.
Gekončík nočný
29.03.2021   1
Gekončík je jašterica. Je to nenáročné nočné zviera vhodné aj pre začínajúceho teraristu. Prežijú aj v situáciách, v ktorých by teplokrvný živočích dávno zahynul.
Pelech pre psa
17.03.2021   0
Tak ako človek aj pes má svoje návyky a preferencie v správaní či oddychovaní. Obľubuje konkrétne miesto, alebo polohu. Kúpa pelechu, respektíve miesta, kde bude náš pes oddychovať nie je vždy lacná ani jednoduhá...