Keď je voľnoPrázdniny, víkendy, dovolenky

Familypark – zábava pre celú rodinu

 pr   19.06.2020   0

Na fantastické dobrodružstvá vo Familyparku sa dospelí i deti znova môžu tešiť od 30. mája!

Na ploche 145.000 m² s celkovo 29 jazdnými atrakciami ponúka Familypark zábavu pre celú rodinu. Naše atrakcie si už tradične získavajú srdcia malých i veľkých dobrodruhov – v štyroch starostlivo udržiavaných tematických svetoch s množstvom zaujímavých detailov si príde na svoje skrátka každý. Zážitkový hrad, Rozprávkový les, Gazdovský dvor a Dobrodružný ostrov sú zdrojom rozmanitých zážitkov a vzrušujúcich objavov. Pri troche šťastia môžete navyše stretnúť maskota parku, kocúra Filippa, a vyfotiť sa s ním.

foto: Martin Matula

 

Zážitky, kam len oko dovidí

Od roku 2019 je zárukou riadnej dávky adrenalínu naše Bláznivé tornádo, ktoré riadne zatočí s každým, kto sa odváži vyplávať na jazero. Plavba preto nie je nič pre slabé žalúdky, ale iba pre odvážnych moreplavcov! 

Kto sa nebojí, môže absolvovať rýchlu jazdu ponad koruny dubového lesa na rodinnej horskej dráhe Potkaní mlyn alebo jedinečný okružný let na Leonardovom lietajúcom stroji až vo výške 20 metrov. O niečo pokojnejšia jazda vás čaká na vás na Jablkovom kolotoči na Gazdovskom dvore a z Rímskej veže sa môžete kochať úchvatným 360 ° panoramatickým výhľadom na okolité kopce a Neziderské jazero.

foto: Martin Matula

Pestrú ponuku sme si pripravili aj pre najmenšie deti, ktoré sa spolu s rodičmi či starými rodičmi môžu vybrať do Rozprávkového lesa. Ak vás začnú od dlhého chodenia bolieť nohy, stačí nasadnúť na náš Lesný expres alebo traktor, ktorý vás prevezie cez idylickú krajinku a vy sa môžete pohodlne oprieť a užiť si pohodovú jazdu.
Určite sa nezabudnite zastaviť u zvedavých chlpatých obyvateľov kontaktnej zoo: na Malej farme tety Mizzi môžete hladkať a pozorovať kozy a ovce z bezprostrednej blízkosti.

Novinka roku 2020 – Vodný svet

V novej sezóne 2020 sme si pre hostí pripravili dve novinky: prvou je nový vodný zážitkový svet a druhou je vynovený a väčší obchod so suvenírmi.

Veselý zážitkový areál Vodný svet bude otvorený pravdepodobne so začiatkom sezóny a obohatí tematický celok Gazdovský dvor o úplne nový rozmer. Na ploche 250 m2 vznikne pre všetkých malých i veľkých vodníkov úžasný vodný svet s fontánami, vodnými vírmi a interaktívnymi hrami, ktorý návštevníkom prinesie vítané osvieženie najmä v horúcom ročnom období.

foto: (c)Semeliker

Fantastický obchod so suvenírmi
Nová koncepcia obchodu so suvenírmi bola plánovaná už dlhší čas a tento rok prišlo k jej realizácii - momentálne prebieha výstavba úplne novej budovy. Pravdepodobne od mája nájdu návštevníci v blízkosti východu z parku nový „Filippov zázračný obchod“ so suvenírmi na ploche asi 125 m2, kde si môžu kúpiť kvalitné sladkosti i milú spomienku na návštevu parku.

Zmysel pre detail

Za svoj jedinečný charakter vďačí Familypark nielen pestrej ponuke zážitkových svetov a jazdných atrakcií, ale aj zmyslu pre množstvo detailov. Zábavný park sa nachádza uprostred Rustskej pahorkatiny a je obklopený dubovým porastom, pričom táto kulisa plynule prechádza i do záhradných úprav v parku. Celý areál je popretkávaný idylicky upravenými zelenými plochami s pestrofarebnými záhonmi, potôčikmi a okrasnými drevinami upravenými do zaujímavých tvarov.

Skvelé jedlo

Ak pri toľkých dobrodružstvách vyhladnete, určite vás poteší obrovský výber jedál v niektorom z našich 17 gastronomických zariadení. Ponuka v reštauráciách a jedálne lístky sú prispôsobené jednotlivým tematickým celkom. Výborné jedlá si u nás vychutnajú nielen vegetariáni, ale aj milovníci klasickej rakúskej a talianskej kuchyne.

Familypark je optimálnym výletným cieľom pre rodiny, dospelých, ktorí sú stále deťmi i všetkých, ktorí chcú iba uniknúť každodennej všednosti. Asi ťažko by ste našli miesto, kde by ste si viac užili výlet s vaším tímom alebo narodeninovú oslavu. Na návšteve Familyparku dokonale „vypnete“ a jednoducho sa ponoríte do sveta plného fantázie, zábavy a dobrodružstiev – veď na to nie je napokon nikto pristarý.

foto: (c)Hafenscher

 

Familypark: sezóna 2020

Počas aktuálnej sezóny sme naplánovali aj zmenu otváracích hodín. Od polovice júla do začiatku septembra budú môcť hostia využívať park až do 19 hod. Počas predsezóny a v období po sezóne (apríl, máj, október) zostáva park zatvorený vždy v pondelok a utorok (okrem prázdnin, napr. Veľkonočných prázdnin). Presné otváracie hodiny nájdete na našej webovej stránke.

Otváracie hodiny budú zmenené aj počas našich špeciálnych podujatí, napr. na Halloween, ktorý budeme tento rok oslavovať od 23. 10. do 1. 11. 2020 pod heslom „Bosorky a čarodejníci“.

Bezpečnostné opatrenia proti koronavírusu
Z dôvodu dodržania každodenného obmedzeného počtu návštevníkov je v súčasnosti možné si vstupenky zakúpiť iba online. Aj držitelia celoročných lístkov si musia návštevu rezervovať vopred online.
Na atrakciách, v reštauráciách a obchodoch platí povinnosť nosiť rúško. Preliezky, kontaktná zoo a elektrické divadlo zostávajú zatiaľ zatvorené.

Ďalšie informácie o sezóne 2020


Cena lístka od 3 rokov: € 27
, Celoročný lístok: € 79
Deti do 3 rokov majú vstup zadarmo!
www.familypark.at/ticketshop

Familypark
Märchenparkweg 1
7062 St. Margarethen
www.familypark.at

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.3 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...