Keď je voľnoPrázdniny, víkendy, dovolenky

Chystáte sa na výlet? Toto sú zaujímavé podujatia.

 Mária Kopčíková   28.07.2016   0

Leto je v plnom prúde, rodinky sa po Slovensku len tak hmýria na rôznych akciách. Ak aj tá vaša plánuje na najbližšie víkendy nejaký rodinný výjazd, nechajte sa inšpirovať.

Zdroj: horehronie.net

 

Horehronský Gurmánfest 

Už druhý ročník sa koná 29. - 30. júla 2016 v Mýte pod Ďumbierom, v areáli lyžiarskeho strediska Ski centrum Mýto.

Základnou myšlienkou festivalu je prezentácia kulinárskeho umenia reštauračných zariadení z Horehronia. Namiesto klasických „akciových“ stravovacích stánkov návštevníkom varia šéfkuchári najlepších lokálnych reštaurácií.

Návštevníci sa môžu zapojiť do súťaží o Horehronský pohár, kde s pridelenými ingredienciami budú musieť navariť čo najlepšie jedlo. V piatok začne festival koncertom kapely Hex, s predskokanom Oblastné skutočnosti a veľkou oldies party s laserovou show.

Viac informácií o podujatí sa nájdete na webe.

Countryfest Bohunice 2016 

Tiež v termíne 29. - 30. júla v amfiteátri v Jaslovských Bohuniciach.

Ak máte radi hudobníkov z oblasti country, tak sa môžete tešiť na Čechomor, Nedvědovcov, Bukasový Masív, Michal Tučný Revival Plzeň či Nový Rownák. Stretnete sa aj s originál country spevákmi z USA v podaní skupín Willie Jones Band a Westwend. V rámci hudobného programu vystúpi viac ako 20 účinkujúcich. 

Pre viacej info klikajte sem.

Zdroj: slovakiatravel.sk

 

Nedeľa vo Vlkolínci 

V nedeľu 31. júla 2016 máte možnosť stráviť zaujímavý deň v osade UNESCO, ktorá počas tradičného podujatia ožije ukážkami ľudovej tvorivosti a bohatým kultúrnym programom.

Od skorého rána do večera je pripravený zaujímavý program. Ráno sa môžete zúčastniť svätej omše. V amfiteátri neskôr vystúpi folklórny súbor Liptov, Divadlo na hojdačke, skupiny Country steps a záver dňa vo Vlkolínci bude country skupine Neznámi a Miťovi Bombovi. V sprievodnom programe je pripravený workshop umelcov, tvorivé dielne a leteckí modelári zo Žiliny. 

Viac informácii tu.

Slávností bratstva Čechov a Slovákov

Dominanta Bielych Karpát - Veľká Javorina (970 m n. m.) otvorí v poslednú júlovú nedeľu 31. júla 2016 nádhernú prírodnú scenériu pre účastníkov týchto tradičných slávností.

Stretnutia každoročne pripomínajú spoločnú minulosť dvoch stále prepojených národov. Ide o históriou, tradíciou i veľkosťou najvýznamnejšie podujatie na slovensko-českej hranici. Pre účastníkov tohtoročných Slávností bratstva Čechov a Slovákov na Javorine čaká opäť pestrá paleta sólistov, súborov a skupín rôznych žánrov na dvoch pódiách.
Web: www.tnos.sk

 

Jánošíkove dni v Terchovej

Terchová v dňoch 4. - 7. augusta 2016 opäť ožije folklórom počas 54. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni. Popri dominantnom folklóre nebudú chýbať ani koncerty world music, výstavy, prezentácie ľudových remesiel, divadelné predstavenie Kubo, premietanie filmov, ohňostroj a iné sprievodné akcie. Diváci na festivale budú aj svedkami pokusu o vytvorenie rekordu v najväčšom počte spoločne hrajúcich heligonkárov.

Po dobrých skúsenostiach z uplynulých rokov sa opätovne uskutoční Tanečný dom, samostatné detské programy a program seniorských súborov a skupín z celého Slovenska. Neodmysliteľnou zložkou záverečného dňa Jánošíkových dní býva od roku 1968 divácky atraktívny konský vozový sprievod – s hrdými krojovanými furmanmi a hrajúcimi muzikantmi vo vozoch.

Všetky potrebné info nájdete tu.

Trnavský Jazzyk

V prvý augustový víkend, 5. – 6. 8., otvorí svoje brány už 13. ročník tohto open air festivalu. Tešiť sa môžete na slovenské i zahraničné jazzové formácie, ale najmä na headlinera tohto ročníka, svetoznámeho indického perkusionistu TRILOKA GURTU so svojou skupinou.

Trnavský Jazzyk má už stabilné miesto medzi podujatiami, ktoré sa počas kultúrneho leta konajú v najstaršom kráľovskom meste na Slovensku – v Trnave. Pre svoju kvalitnú dramaturgiu sa radí medzi najvýznamnejšie jazzové festivaly na Slovensku vôbec.

Zdroj: pfs.zuberec.sk

 

Podroháčske folklórne slávnosti

Oravské folklórne leto vyvrcholí 41. ročníkom Podroháčskych folklórnych slávností v Zuberci 5. – 7. augusta 2016. Tri dni na poľane Brestová budú patriť oravskému sviatku folklóru, na ktorom vystúpi viac ako 1500 účinkujúcich zo Slovenska a zo zahraničia.

Neďaleko prírodného amfiteátra na Brestovej, v areáli Múzea oravskej dediny, sa počas slávností koná sprievodné podujatie pod názvom „Oravský tradičný jarmok oživených remesiel“. Na jarmoku sa prezentujú ľudoví výrobcovia zo Slovenska aj zo zahraničia so svojimi výrobkami.

Zdroj: Obec Zuberec

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité. 
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Hľadáte:
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Amniotómia, alebo... v čepčeku sa narodil!
07.08.2020   3
Encyklopédia zdravotnej sestry hovorí, že je to prepichnutie amniónu (zárodočnej blany). Mamičkovsky tomu hovoríme pretrhnutie plodových obalov alebo pustenie vody počas pôrodu. Nemýľte si to prosím s iným zákrokom – amniocentézou.
Prvé pohyby bábätka v brušku
05.08.2020   6
Bábo v brušku a jeho prvé pohyby ženy opisujú ako hladkanie, mávnutie motýlích krídel, bublinky, jemné klopanie, pohyby čriev, trepotanie, škvŕkanie v bruchu, mrvenie...
Čo je hlienová zátka, kedy sa uvoľní a kedy ísť do pôrodnice?
03.08.2020   5
Odtok hlienovej zátky je jedným z prvých signálov, že čas pôrodu sa blíži a v zásade ešte netreba ísť do pôrodnice. Ak sa však objaví jasnočervená krv, (ako pri silnej menštruácii) je načase urýchlene sa presunúť do pôrodnice.
babetko
Cvičenie s riekankou pre 4 – 5-ročné deti
07.08.2020   0
Zdravotné cviky deťom poskytujú uvoľnenie všetkých svalov, ale aj posilňovanie a cestu k správnemu držaniu tela. Veľkým pomocníkom pri cvičení sú pesničky alebo riekanky. S deťmi vo veku 4 – 5 rokov si môžeme zacvičiť aj na tieto:
Nepáči sa ti jedlo? Budeš hladný!
06.08.2020   0
Babička šermuje lyžičkou popod nos vnúčika. Dieťatko vysýpa z mostíka kamienky a ona ho kŕmi jablkovou výživou cez pletivo, cez mriežkovanú zábranu preliezky, hrdá na svoju kŕmiacu taktiku.
Sunárek vyrástol. Rebrenduje na SUNAR
05.08.2020   0
Zmena sa dotkla len obalu a značky, zloženie a chuť produktov zostávajú rovnaké.
detské choroby
Protikvasinková diéta
03.08.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Cítia malé bábätká bolesť?
31.07.2020   0
Náš predpoklad je jasný, že deti bolesť cítia. Ako je to však u celkom malých bábätiek? U nich sa často predpokladá/predpokladalo, že bolesť nevnímajú tak, ako väčšie deti, resp. tak, ako dospelí. Ešte stále je novorodenecká bolesť často neliečená.
Alergia na slnko?
29.07.2020   0
Jednou z nepríjemných reakcií kože na slnečné žiarenie môže byť okrem spálenia pokožky aj slnečná alergia. Najviac ohrozenou skupinou sú deti, pretože ich koža nie je dostatočne odolná voči škodlivému žiareniu.
zvery
Prečo psy jedia trávu
03.08.2020   0
Väčšine psov tráva chutí. Podľa prieskumov je tráva rastlinkou, ktorú psy jedia najčastejšie. Ale prečo je to tak? Má nejaké neznáme vitamíny? Čo na nej psy vidia?
Cestovanie so psom
28.07.2020   2
Je prirodzené, že si myslíte, že sa váš psík necíti v klietke dobre. Neprenášajte ale tieto svoje pocity na vášho psa. Prepravka im nevadí a niektorí sa dokonca v nej cítia bezpečnejšie.
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   2
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?