Keď je voľnoPrázdniny, víkendy, dovolenky

5 čarovných pláží, na ktoré sa len tak jednoducho nedostanete

 PR   22.06.2022   0

Nebavia vás populárne turistické destinácie, fascinujú vás miesta s nedotknutou prírodou alebo si skrátka chcete urobiť fotku z pláže, akú nemá nikto iný? Týchto 5 pláží, na ktoré sa dostanete iba loďou, budú pre vás tým pravým!

foto: boataround.com

 

Palagruža – Chorvátsko

Hoci Chorvátsko patrí tradične k najobľúbenejším destináciám Slovákov, toto súostrovie nachádzajúce sa v srdci Jadranu, je pre mnohých neznáme.

Najodľahlejší chorvátsky región tvoria dva veľké ostrovy, tri menšie a 15 rozoklaných skál a už z diaľky ho spoznáte aj vďaka výraznému majáku. Dostať sa tam dá len loďou a kvôli vetrom, prílivu a plytčinám je cesta sem náročná, ale rozhodne stojí to za to.

Krásami tohto ostrova sa rozhodne pokocháte, aj keď tam nie je žiadna výrazná infraštruktúra. Prenájom jácht a spoznávanie Chorvátska z mora je v posledných rokoch čoraz populárnejšie a ak sa pre takýto typ dovolenky rozhodnete aj vy, toto miesto stojí za návštevu.

foto: boataround.com

 

Cala Luna – Sardínia

Vysokými vápencovými útesmi je obklopená krásna európska pláž na talianskej Sardínii. Cala Luna v zálive Orosei býva často označovaná aj ako symbol celého ostrova, a to aj napriek tomu, že len tak jednoducho sa tam človek nedostane.

Útesy, ktoré ju obklopujú, nedovoľujú dostať sa na ňu inak ako loďou či jachtou, ktorých prenájom by ste pri návšteve Sardínie mali určite zvážiť. Nájdete tam totiž nádhernú pláž pokrytú svetlým pieskom a krištáľovo čistú vodu, ktorej farba sa mení v priebehu dňa v závislosti od toho, ako sa láme svetlo.

Okrem milovníkov relaxu na pláži je toto miesto ideálne aj pre fanúšikov objavovania podmorských krás, potápania či rybolovu. A ak sa už rozhodnete pre požičanie jachty, určite na svojej trase neobíďte čarovné zátoky Biriola, Sisine či Mariola alebo jaskyne Blue Marino.

foto: boataround.com

 

Pláž Navagio –  Zakynthos

Pláž Navagio na gréckom ostrove Zakynthos netreba dvakrát predstavovať – pravdepodobne ste ikonické zábery zhora na malú pláž obklopenú vysokými vápencovými útesmi a tyrkysovomodrou vodou už neraz videli.

Možno vás však prekvapí, že dostať sa tam dá len dvoma spôsobmi. Ten prvý z nich je vskutku adrenalínový: base jumping. Pokiaľ sa na skákanie z 200 metrového brala necítite, príjemnejším a rozhodne bezpečnejším spôsobom je prístup loďou od mora.

Na pláži si môžete vychutnať jemný piesok a teplé more, preskúmať však môžete aj vrak pašeráckej lode, ktorá tam stroskotala v roku 1983 a dala pláži jej pomenovanie. A ani také oddychovanie na jachte s výhľadom na veľkolepé krásy Zakynthosu nie je na zahodenie.

Koh Lanta a Koh Ka – Thajsko

Thajsko a jeho ostrovy zažívajú v posledných rokoch boom – a to až natoľko, že niektorým sa zdajú už príliš turistické. Neplatí to však o všetkých thajských ostrovoch a o všetkých plážach. Napríklad pláž Koh Lanta v Thajsku, ktorá sa nachádza v blízkosti rybárskej dediny je dostatočne vzdialená od turisticky vyhľadávaných miest a navštevujú ju predovšetkým ľudia, ktorí dostanú tip od miestnych.

A ak hľadáte niečo ešte odľahlejšie, asi hodinovou plavbou loďou sa z Koh Lanta dostanete na Koh Ka. Čarovná tajná pláž s bielym pieskom obklopená zeleňou na jednej strane a tyrkysovo modrým morom na druhej je súčasťou piatich vápencových ostrovov a je ideálnou destináciou i pre milovníkov šnorchlovania.

Objavovanie zákutí Thajska z mora si pochvaľoval aj Pavel Pribiš. Vášnivý jachtár, ktorý trávil svoje dovolenky pravidelne na mori, si pritom jedného dňa uvedomil, že kým hotel či apartmán si človek dokáže prenajať na niekoľko klikov, s jachtami a loďami je to omnoho komplikovanejšie.

Spojil sa s Janou Escher, ktorá v tom čase pôsobila v Thajsku ako zástupkyňa spoločnosti Booking a začal sa tak písať príbeh spoločnosti Boataround ponúkajúci jednoduchý a rýchly spôsob prenájmu lodí. Dnes si vďaka tomu môžete vybrať z viac ako 20 000 lodí v 76 krajinách sveta a objavovať tak napríklad aj takéto skryté poklady ako je táto pätica spomínaných pláží.

Atol Aldabra – Seychely

Najväčšie korytnačky na svete môžete hľadať aj na ostrove Aldabra, ktorý môžete poznať napríklad z filmu Bol raz jeden ostrov. Tento koralový ostrov je prístupný len loďou a vďaka jeho nedotknutej faune a flóre je na jeho návštevu je potrebné povolenie.

Kúsok raja v Indickom oceáne je vďaka svojmu výnimočnému podmorskému svetu populárnou destináciou pre potápačov a neobyčajnú krásu tohto ostrova si vychutnáte aj počas plavby po krištáľovo čistom mori.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Už sa nemusíte báť pôrodu. Vieme, ako sa pripraviť a zvládnuť to
28.06.2022   0
Veľa žien, ktoré sa pôrodu obávali, mali krásnu, pozitívnu a posilňujúcu skúsenosť. Patria k nim najmä tie ženy, ktoré sa na pôrod pripravovali – psychicky, aj fyzicky.
Pekelné muky letného tehotenstva (len pre silné povahy)
22.06.2022   0
9 z 10 mužov ti potvrdí, že tehotenstvo je najkrajšie obdobie v živote ženy. Medzi nami dievčatami, 10 z 10 ti povie, že je to len hoax.
Tehotná na festivale?
21.06.2022   0
Je festival zábava, ktorú si musíte v tehotenstve zakázať? Ako na bábätko vplýva hlasný zvuk, ako v tehotenstve zvládať vysoké teploty, zníženú hygienu a iné festivalové špecifika? Skúsili ste?
babetko
Koľké v poradí sa dieťa narodilo?
28.06.2022   0
Prvorodené - narodilo sa prvé a prvým chce zostať, po narodení súrodenca (najmäk ak je medzi nimi malý vekový rozdiel) sa môže cítiť "zbavené" trónu: hľadá prílišnú pozornosť a ak ju nenájde, cíti sa prehliadané, neisté.
Cumlíky, cumlíky, ach tie cumlíky...
27.06.2022   12
V tomto období riešim dilemu s cmúľaním cumlíka... A tak som si zistila informácie o cumlíkoch – aký je vhodný, odkedy a dokedy ho používať, a či vôbec...
Prečo musia v škôlke spať? - reakcia pedagóga
24.06.2022   11
Téme poobedňajšieho spania, či nespania v školkach, ktoré tak často medzi sebou rozoberáme, sme prizvali predškolskú pedagogičku, Mgr. Ľudmilu Janigovú. Ponúkame Vám reakciu odborníka na článok "Prečo musia v škôlke spať" od Lucie H.
detské choroby
Tieto lieky nejdú so slnkom dokopy
20.06.2022   0
Štátny ústav pre kontrolu liečiv upozorňuje, že slnko v kombinácii s liekmi môže spôsobiť kožné problémy.
6 vecí, ktoré majte na pamäti, keď hovoríte s deťmi o smrti blízkeho človeka
16.06.2022   0
Je nesmierne náročné byť v pozícii rodiča, ktorý stratil partnera, či svojho rodiča, ktorého dieťa malo veľmi rado. Nikdy deťom neklamte, pochopia zo situácie, z vašich prejavov, že sa deje niečo vážne, „zlé“.
Kleptománia v detskom veku
10.06.2022   1
Sú deti, u ktorých sa vyvinie porucha zvaná kleptománia. Je definovaná ako „opakované, nutkavé kradnutie predmetov, ktoré osoba nepotrebuje. Patrí do skupiny „porúch ovládania impulzov“.
auto
Prvý trip s európskou teslou – Renault Megane E-TECH Electric
21.06.2022   0
26 rokov Meganu a 10 rokov skúseností Renaultu s elektromobilitou. To bola cesta k dnešnej novinke Megane E-TECH Electric.
Spoľahlivé auto pre mladú rodinu: Dôležité sú bezpečnostné prvky, no nepodceňujte ani typ karosérie
16.06.2022   0
Niekto sa pri výbere nového vozidla rozhoduje podľa ceny, iný podľa vonkajšieho vzhľadu a ďalší zas podľa vybavenia interiéru.
Karavána najnovších elektických a hybridných modelov značky RENAULT cestuje po Slovensku
07.06.2022   0
K dispozícií je 6 elektrických, hybridných a plug-in hybridných modelov Renault.