ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
utorok 24.10.2017 | meniny má Kvetoslava  
Keď je voľnoHry s deťmi

Máte zábudlivé deti? Zahrajte sa s nimi stolovú hru

 Saša/redakcia   03.01.2017   0

Stolové hry neslúžia len na skrátenie času, alebo odstránenie detí z dosahu televízora či mobilu. Pomáhajú aj zlepšovať pamäť. Ktovie, možno si po lekcii pexesa vaši potomkovia napríklad nezabudnú upratať izbu!

Foto: Ingimage.com

Opakovanie je naozaj matkou múdrosti

Častá manipulácia s predmetmi údajne vedie k vytvoreniu pamäťovej stopy, ktorá sa opakovaním zintenzívňuje.

Niektoré činnosti sa vďaka stálej hre vryjú do pamäte a neskôr sú vykonávané už automaticky, napríklad také bicyklovanie, plávanie či korčuľovanie.

Pre rozvoj mozgu je najdôležitejšia stimulácia, prísun informácií a rôzne činnosti podporujúce duševný vývoj dieťaťa - konkrétne teda hry.

Foto: Ingimage.com

 

Aké hry sa hrávame najčastejšie?

Na portáli rodinka.sk sme si nedávno spravili malý prieskum obľúbenosti stolných hier.

Klasické "Človeče, nehnevaj sa" aj novšie "Monopoly"majú síce svojich stálych fanúšikov, pozrite sa však, ktoré novodobé hry si získali prvenstvá v rebríčku obľúbenosti.


Na prvom mieste sa umiestnila hra Tik tak bum, ktorá spočíva v kartách, na ktorých sú napísané slabiky. K hre je priložená aj "bomba", pri ktorej nikdy neviete, ako dlho bude tikať. Odkryjete kartu a musíte vymyslieť slovo s danou slabikou, potom bombu posunúť ďalšiemu hráčovi, kým sa neozve BUM!

Druhé miesto obsadili tradičné Activity. Vysvetľovanie pojmov pomocou kreslenia, opisu či pantomímy môže vyskúšať celá rodina a užijete si pritom veľa zábavy.

Bronzovým sa Rummiklub, čo je rodinná hra s číslami, založená na princípoch kartovej hry Žolík. Namiesto kariet sa vykladajú kamienky. 

Medzi obľúbenými hrami sú ďalej aj Speed cups, Cink, alebo Alias, najdôležitejšie zároveň najťažšie však zostáva, nájsť si čas sa s rodinou zahrať. Inšpirujte sa teda a hrajte sa!

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Ktoré vyšetrenie v tehotenstve môže tehotná odmietnuť?
23.10.2017   1
Mám čerstvých 37 rokov a zdravú 5-ročnú dcéru. Moja nová gynekologička ma doslova tlačí a núti na amniocentézu len kvôli veku. Keď som povedala, že sú aj možné riziká a som proti, doslova začala psychický nátlak, že ubližujem bábätku, ešte kým sa nenarodilo.
Tehotná na pracovnom pohovore
20.10.2017   0
Tehotenstvo nie je dôvod, aby vás vyradili z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Ako absolvovať pohovor, keď ste tehotná? Musíte to budúcemu zamestnávateľovi oznámiť? Môže od vás vyžadovať potvrdenie o tom, že nie ste tehotná?
Gestóza tehotných
18.10.2017   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Prvé príkrmy – prvá doba gastronomická v troch krokoch
24.10.2017   0
Na prikrmovanie je dieťa pripravené po niekoľkých mesiacoch života. Nie je to vždy 6.ty mesiac. Keďže sa začne stretávať s novými chuťami, dôležitý je správny postup.
Ako sa hrať s novorodencom
23.10.2017   0
Dospelá spoločnosť je pre vaše dieťa tou najlepšou zábavou – najlepšou hračkou pre dieťa ste vy samotní. Ešte k tomu niekoľko tipov, ako na to.
Pečená hruška (od 6 mesiacov)
21.10.2017   0
Aby ste predišli problémom s nafukovaním bruška, nepodávajte dieťaťu surové ovocie až do 8. mesiaca (okrem banánov a avokáda). Skúste to napríklad pečením.
detské choroby
Viete, čo znamená mechanicky tíšiť kašeľ?
23.10.2017   0
Niekedy majú rodičia problém rozlíšiť, ktorý kašeľ je „suchý“ a ktorý naopak „mokrý, vlhký“. Ak už aj tento rozlišovací rébus zvládneme, siahame o rôznych sirupoch či kvapkách. A pojem „mechanicky tlmiť“ – nie, neznamená to dať dieťaťu ruku na ústa :)
Ako zvládnuť nočné mory u detí
22.10.2017   0
Ak sa dieťatko zobudí s plačom a krikom, má nočnú moru, my mu musíme pomôcť sa upokojiť. Ako to môžeme urobiť?
8 vecí, ktoré deťom poškodzujú imunitný systém
18.10.2017   0
Posledné výskumy potvrdili úzke prepojenie medzi psychikou, nervovým systémom a imunitou.
zvery
Tetraodon
23.10.2017   0
To, že v akváriu prebieha šikanovanie si všimneme na základe rozstrapkaných plutiev rýb a často v prípade Tetraodona aj nápadná stmavnutie celého tela, prípadne iba brušnej časti. Týmto dáva ryba najavo, že niečo nie je v poriadku.
Blchy sa k vám môžu dostať spokojne aj od susedov
19.10.2017   0
Blchy prenášajú rôznorodé choroby a dokážu zamoriť celý byt či dom. Rozhodne neplatí tvrdenie, že mačacie a psie blchy na človeka neprejdú!
Zimovanie hadov
18.10.2017   0
Po poslednom kŕmení počkáme 2 týždne. Potom začíname pomaly hadovi znižovať dobu osvetlenia a teplotu. Toto by malo trvať ďalšie 2 týždne, aby sa had poriadne vyprázdnil. Pokiaľ by sme to urýchľovali môžeme hadovi ublížiť, hnijúce zvyšky potravy v tele hada počas hibernácie nie sú nič povzbudzujúce pre jeho organizmus.