Keď je voľnoHotely pre rodiny

Vianoce v hoteli? Pre slovenské rodiny to už nie je rarita

 pr   02.12.2015   2

Bratislava, 2. decembra 2015 – Vianoce v hoteli síce na Slovensku zatiaľ nie sú bežným javom, no až 95 % z tých, ktorí tento spôsob trávenia sviatkov už vyskúšali, si ho chce zopakovať znova. Navyše, až 76,4 % opýtaných možnosť prežiť Vianoce mimo domu v budúcnosti vôbec nevylučuje. Dôvodom je najmä potreba venovať svojim najbližším čo najviac z času, o ktorý nás zvyčajne ochudobňujú nákupy, upratovanie, varenie či pečenie. Tieto a ďalšie zaujímavé zistenia priniesol prieskum medzi 1176 respondentmi realizovaný na portáli rodinka.sk.

Foto:

Čas s rodinou si ceníme najviac

Slováci sú zvyknutí tráviť vianočné sviatky doma a do hotelových zariadení väčšinou vyrážajú až po 26. decembri, aby v nich oslávili príchod nového roka. Napriek tomu drvivá väčšina, až 95 % z tých, ktorí už Vianoce v hoteli prežili, by sa pre túto možnosť rozhodla znova. Takmer 60 % respondentov za hlavný benefit pobytu v hoteli počas sviatkov označilo možnosť naplno sa venovať rodine, ďalších 24,6 % by sa do hotela na Vianoce vybralo kvôli väčšiemu pohodliu. Dôvod „nemusím variť, piecť a upratovať“ bol v ankete druhou najčastejšou odpoveďou.

Ideálny hotel: v horách, s programom pre deti a wellness

Pri výbere vhodného zariadenia slovenské rodiny uprednostňujú hotely v horskom prostredí, takmer tretina opýtaných by zvolila baby-friendly zariadenie s programom a vybavením pre deti, ďalšia štvrtina chce stráviť sviatky v blízkosti lyžiarskeho svahu. Rodinnú pohodu si respondenti spájajú predovšetkým s možnosťami trávenia voľného času, ktoré doma nemajú – najviac preferujeme relax vo wellness centrách (39,7 %) a zimné športy (36,1 %).

Alternatíva pre páry, singles aj iné vierovyznania

Pobyt v hoteli poskytuje pohodlný variant prežitia sviatkov nielen pre rodiny, ale aj ľudí, ktorí už majú odrastené deti, žijú sami alebo Vianoce kvôli vierovyznaniu či z iných dôvodov neslávia. Jedným z hotelov, ktoré ponúkajú pobyty aj počas vianočných sviatkov, je hotel Salamandra v Štiavnických vrchoch. Jeho manažérka Katarína Pružinová potvrdzuje spomínané trendy: „Našu klientelu tvoria prevažne rodiny s deťmi, a tomu prispôsobujeme aj program. Šéfkuchár Ľubomír Herko pripravuje tradičnú kapustnicu aj oplátky, rodičia dávajú deťom darčeky pod stromček,“ vysvetľuje K. Pružinová a dodáva: „Záujem o vianočné pobyty je už teraz v porovnaní s minulým rokom vyšší. Samozrejme, obsadenosť nemôžeme porovnávať so silvestrovským týždňom; na druhej strane, na zjazdovke či vo wellness centre je podstatne pokojnejšie.“

Základné údaje o prieskume:

Prieskum bol realizovaný na portáli rodinka.sk v čase od 3. do 19. novembra 2015. Zapojilo sa doň 1172 respondentov, z toho 82,6 % žien a 17,4 % mužov. Väčšina, až 78,6 % opýtaných žije v domácnosti s deťmi.

 

 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
DI DI DI DI napísané 09.07.2016 01:20

Vianoce v hoteli? Tento nápad sa mi vôbec nepáči ani nepozdáva. Som zástancom starej klasiky Vianoc v pohodlí domova a nie v hoteli. To by som si radšej niekde prenajala na mesiac byt www.topreality.sk/byty.html a ako tak navodila pocit domova..Avšak nikdy nešla do hotela. Neviem prečo, som asi prosto old school holka smile smile

J.K. napísané 02.12.2015 19:28

Zaujimal by ma prieskum kolko percent zamestnancov hotelov, ktori maju sami rodiny by neprivitalo keby Vianoce mohlo travit so SVOJIMI rodinami (bez hrozby straty miesta) a nie obsakovanim cudzich rodin, ktorym sa nechce prstom pohnut pri priprave Vianocnej atmosky a chcu uz aj tuto komplet len konzumovat.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...