Keď je voľnoHotely pre rodiny

Vianoce v hoteli? Pre slovenské rodiny to už nie je rarita

 pr   02.12.2015   2

Bratislava, 2. decembra 2015 – Vianoce v hoteli síce na Slovensku zatiaľ nie sú bežným javom, no až 95 % z tých, ktorí tento spôsob trávenia sviatkov už vyskúšali, si ho chce zopakovať znova. Navyše, až 76,4 % opýtaných možnosť prežiť Vianoce mimo domu v budúcnosti vôbec nevylučuje. Dôvodom je najmä potreba venovať svojim najbližším čo najviac z času, o ktorý nás zvyčajne ochudobňujú nákupy, upratovanie, varenie či pečenie. Tieto a ďalšie zaujímavé zistenia priniesol prieskum medzi 1176 respondentmi realizovaný na portáli rodinka.sk.

Foto:

Čas s rodinou si ceníme najviac

Slováci sú zvyknutí tráviť vianočné sviatky doma a do hotelových zariadení väčšinou vyrážajú až po 26. decembri, aby v nich oslávili príchod nového roka. Napriek tomu drvivá väčšina, až 95 % z tých, ktorí už Vianoce v hoteli prežili, by sa pre túto možnosť rozhodla znova. Takmer 60 % respondentov za hlavný benefit pobytu v hoteli počas sviatkov označilo možnosť naplno sa venovať rodine, ďalších 24,6 % by sa do hotela na Vianoce vybralo kvôli väčšiemu pohodliu. Dôvod „nemusím variť, piecť a upratovať“ bol v ankete druhou najčastejšou odpoveďou.

Ideálny hotel: v horách, s programom pre deti a wellness

Pri výbere vhodného zariadenia slovenské rodiny uprednostňujú hotely v horskom prostredí, takmer tretina opýtaných by zvolila baby-friendly zariadenie s programom a vybavením pre deti, ďalšia štvrtina chce stráviť sviatky v blízkosti lyžiarskeho svahu. Rodinnú pohodu si respondenti spájajú predovšetkým s možnosťami trávenia voľného času, ktoré doma nemajú – najviac preferujeme relax vo wellness centrách (39,7 %) a zimné športy (36,1 %).

Alternatíva pre páry, singles aj iné vierovyznania

Pobyt v hoteli poskytuje pohodlný variant prežitia sviatkov nielen pre rodiny, ale aj ľudí, ktorí už majú odrastené deti, žijú sami alebo Vianoce kvôli vierovyznaniu či z iných dôvodov neslávia. Jedným z hotelov, ktoré ponúkajú pobyty aj počas vianočných sviatkov, je hotel Salamandra v Štiavnických vrchoch. Jeho manažérka Katarína Pružinová potvrdzuje spomínané trendy: „Našu klientelu tvoria prevažne rodiny s deťmi, a tomu prispôsobujeme aj program. Šéfkuchár Ľubomír Herko pripravuje tradičnú kapustnicu aj oplátky, rodičia dávajú deťom darčeky pod stromček,“ vysvetľuje K. Pružinová a dodáva: „Záujem o vianočné pobyty je už teraz v porovnaní s minulým rokom vyšší. Samozrejme, obsadenosť nemôžeme porovnávať so silvestrovským týždňom; na druhej strane, na zjazdovke či vo wellness centre je podstatne pokojnejšie.“

Základné údaje o prieskume:

Prieskum bol realizovaný na portáli rodinka.sk v čase od 3. do 19. novembra 2015. Zapojilo sa doň 1172 respondentov, z toho 82,6 % žien a 17,4 % mužov. Väčšina, až 78,6 % opýtaných žije v domácnosti s deťmi.

 

 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
DI DI DI DI napísané 09.07.2016 01:20

Vianoce v hoteli? Tento nápad sa mi vôbec nepáči ani nepozdáva. Som zástancom starej klasiky Vianoc v pohodlí domova a nie v hoteli. To by som si radšej niekde prenajala na mesiac byt www.topreality.sk/byty.html a ako tak navodila pocit domova..Avšak nikdy nešla do hotela. Neviem prečo, som asi prosto old school holka smile smile

J.K. napísané 02.12.2015 19:28

Zaujimal by ma prieskum kolko percent zamestnancov hotelov, ktori maju sami rodiny by neprivitalo keby Vianoce mohlo travit so SVOJIMI rodinami (bez hrozby straty miesta) a nie obsakovanim cudzich rodin, ktorym sa nechce prstom pohnut pri priprave Vianocnej atmosky a chcu uz aj tuto komplet len konzumovat.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
3 tipy, ako naučiť dieťa strihať nožnicami
25.02.2021   0
Ak máte doma malé deti, zrejme vám je jasné, že dieťa nevie odstrihnúť kus papiera hneď, ako mu strčíte do ruky sebalepšie nožnice. Zručnosť strihania sa vyvíja v istej postupnosti. Aby ju raz deti ovládli, netreba sa báť nechať ich s nožnicami sa hrať.
Bio matky len zbytočne "príliš riešia". Alebo ?
25.02.2021   0
Sú bio potraviny skutočne len módny trend, výstrelok, úchylka, manier bohatých ľudí ? A máme sa pozerať na výživu detí inak?
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.