ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
utorok 24.10.2017 | meniny má Kvetoslava  
KariéraKariéra

Jazykové kurzy zdarma

 Lenka Tinková   31.08.2016   0

Kto povedal, že s deťmi končí kariéra je zrejme príliš lenivý. Čím menej času na seba máme tým efektívnejšie sa ho snažíme využívať. Vďaka internetu dnes nie je problém doučiť sa ďalší cudzí jazyk či študovať na Oxforde. A navyše s pre matky lákavou nálepkou Zdarma. Ponúkame vám pár tipov ako na to.

Žiaľ vody slovenského internetu sú príliš malé. Preto ak sa chceme ďalej dovzdelať je najideálnejšie ovládať aspoň základy angličtiny. Ak ste na ňu posledné roky kašlali, je čas ju oprášiť. Vďaka nej sa vám otvorí svet, ktorý vám môže ušetriť nielen čas, ale hlavne peniaze.

Nikdy nie je neskoro začať sa učiť cudzie jazyky

Niektoré z nás s každým novým potomkom škrtajú z imaginárneho zoznamu veci, ktoré už nestihnú.  Iné si ho pripíšu na zoznam „dôchodcovský“ teda „k čomu sa vrátiť keď deti vyrastú“. Oba extrémy nás oberajú o príjemný pocit sebarealizácie. ä

Koľko z nás si už povzdychlo, že sa kedysi túžili naučiť po francúzsky či oprášiť zabudnutú nemčinu? Dá sa to aj bez toho, aby ste teraz nutne zháňali opatrovateľku (zbytočné vyhadzovanie peňazí) alebo otravovali babičky (možno mali tiež svoj „dôchodcovský“ zoznam, na ktorom chcú teraz pracovať). Cudzí jazyk sa môžete učiť aj doma, rýchlo, hravo a zdarma. Stačí večer vynechať „kvalitné“ spravodajstvo či „duchaplné“ seriály a urobiť niečo pre seba.

Jedným z najjednoduchších a momentálne najobľúbenejších stránok je Duolingo. Učíte sa vlastne dva jazyky súčasne. Jednak cibríte angličtinu, v ktorej sa učíte a ďalší jazyk,ktorý sa chcete naučiť. Duolingo má na výber: nemčinu, francúzštinu, portugalštinu, španielčinu a taliančinu. Stačí sa zaregistrovať a môžete začať. Netreba na to ani výbornú znalosť angličtiny. Učíte sa aj vďaka obrázkom či píš čo počuješ. Postupne prechádzate jedným levelom za druhým a zbierate body. Ak ste súťaživé tipy napríklad v Duolingu sa môžete pretekať s kamarátkou, ktorá stíha prechádzať levely rýchlejšie.

S každým úspechom sa môžete pochváliť na Facebooku. Duolingo chápe aj nás príliš zaneprázdnené matky či našu slabú výdrž. Ak poľavíte, pošle vám pripomienku na email. A v tomto má automatický email pravdu: lepšie je venovať jazyku 20 minút denne ako tri hodiny týždenne.

Harvard a Oxford pre každého

Najlepšie univerzity sveta ako Harvard či Oxford mnohí poznáme len z filmov. Ak by ste na niektorej z týchto prestížnych univerzít chceli študovať museli by ste sa prinajmenšom vzdať rodinného domu alebo nájsť výborného sponzora či byť netradičným talentom a vyhrať grant na štúdium.

Že ani jedno neznie ako príležitosť pre mamičku? Nevadí. Aj tak si už dnes môžete vyskúšať čo sa učí na najlepších univerzitách sveta. Existujú na to hneď dve stránky. Open Culture Coursera. Obe ponúkajú kurzy týchto rôznych špičkových škôl zdarma a online. Môžete si napríklad skúsiť kurz antropológie či filmovej vedy so skúsenými profesormi.

Pri niektorých kurzoch dokonca môžete absolvovať aj test a získať certifikát. Takéto skúsenosti nie sú na škodu ani do životopisu. A možno nakoniec zistíte, že máte nejaké skryté vlohy, ktoré treba ďalej rozvíjať. Ničmenej za skúsenie to určite stojí.

Nejde o to uberať čas, ktorého máme aj tak veľmi málo. Sem tam ale potrebujeme urobiť aj niečo pre seba a ku skúsenostiam s manažovaním domácnosti pridať do pracovného portfólia aj nejaké ďalšie.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Ktoré vyšetrenie v tehotenstve môže tehotná odmietnuť?
23.10.2017   1
Mám čerstvých 37 rokov a zdravú 5-ročnú dcéru. Moja nová gynekologička ma doslova tlačí a núti na amniocentézu len kvôli veku. Keď som povedala, že sú aj možné riziká a som proti, doslova začala psychický nátlak, že ubližujem bábätku, ešte kým sa nenarodilo.
Tehotná na pracovnom pohovore
20.10.2017   0
Tehotenstvo nie je dôvod, aby vás vyradili z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Ako absolvovať pohovor, keď ste tehotná? Musíte to budúcemu zamestnávateľovi oznámiť? Môže od vás vyžadovať potvrdenie o tom, že nie ste tehotná?
Gestóza tehotných
18.10.2017   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Prvé príkrmy – prvá doba gastronomická v troch krokoch
24.10.2017   0
Na prikrmovanie je dieťa pripravené po niekoľkých mesiacoch života. Nie je to vždy 6.ty mesiac. Keďže sa začne stretávať s novými chuťami, dôležitý je správny postup.
Ako sa hrať s novorodencom
23.10.2017   0
Dospelá spoločnosť je pre vaše dieťa tou najlepšou zábavou – najlepšou hračkou pre dieťa ste vy samotní. Ešte k tomu niekoľko tipov, ako na to.
Pečená hruška (od 6 mesiacov)
21.10.2017   0
Aby ste predišli problémom s nafukovaním bruška, nepodávajte dieťaťu surové ovocie až do 8. mesiaca (okrem banánov a avokáda). Skúste to napríklad pečením.
detské choroby
Viete, čo znamená mechanicky tíšiť kašeľ?
23.10.2017   0
Niekedy majú rodičia problém rozlíšiť, ktorý kašeľ je „suchý“ a ktorý naopak „mokrý, vlhký“. Ak už aj tento rozlišovací rébus zvládneme, siahame o rôznych sirupoch či kvapkách. A pojem „mechanicky tlmiť“ – nie, neznamená to dať dieťaťu ruku na ústa :)
Ako zvládnuť nočné mory u detí
22.10.2017   0
Ak sa dieťatko zobudí s plačom a krikom, má nočnú moru, my mu musíme pomôcť sa upokojiť. Ako to môžeme urobiť?
8 vecí, ktoré deťom poškodzujú imunitný systém
18.10.2017   0
Posledné výskumy potvrdili úzke prepojenie medzi psychikou, nervovým systémom a imunitou.
zvery
Tetraodon
23.10.2017   0
To, že v akváriu prebieha šikanovanie si všimneme na základe rozstrapkaných plutiev rýb a často v prípade Tetraodona aj nápadná stmavnutie celého tela, prípadne iba brušnej časti. Týmto dáva ryba najavo, že niečo nie je v poriadku.
Blchy sa k vám môžu dostať spokojne aj od susedov
19.10.2017   0
Blchy prenášajú rôznorodé choroby a dokážu zamoriť celý byt či dom. Rozhodne neplatí tvrdenie, že mačacie a psie blchy na človeka neprejdú!
Zimovanie hadov
18.10.2017   0
Po poslednom kŕmení počkáme 2 týždne. Potom začíname pomaly hadovi znižovať dobu osvetlenia a teplotu. Toto by malo trvať ďalšie 2 týždne, aby sa had poriadne vyprázdnil. Pokiaľ by sme to urýchľovali môžeme hadovi ublížiť, hnijúce zvyšky potravy v tele hada počas hibernácie nie sú nič povzbudzujúce pre jeho organizmus.