KariéraBiznis po deťoch

Štýlová Alica z blogu Mámou stylově

 Marcela Beňová   26.01.2018   0

Zostať krásna a štýlová, aj keď vám po dome pobehujú malé deti? Dá sa to! Skvelým príkladom je Alica z blogu Mámou stylově, ktorá aj popri výchove dvoch dcérok Sáry a Stely a aktívnom blogovaní patrí medzi najkrajšie mamičky na českej blogovej scéne.

foto: ateliermona.cz

 

V rozhovore nám prezradila svoje tipy a triky, ako sa o seba správne starať, ale aj to, ako zvláda skĺbiť prácu a starostlivosť o rodinu. 

Čo vás priviedlo na myšlienku založiť blog a začať písať o móde a kozmetike?

Bola som na materskej a cítila som potrebu začať robiť niečo svoje, mať nejaký únik od stereotypu kojenie- prebaľovanie- uspávanie. Móda a kozmetika ma bavili vždy, takže to bolo prirodzené.

Veľa čitateliek zaujíma, či sa dá blogovaním uživiť.

V dnešnej dobe to teoreticky ide. Ale nie je to zo dňa na deň. Blogovanie by predsa len malo byť takým koníčkom, ktorý keď prerastie do práce, tak je to dobre. Ale chce to usilovnosť, vytrvalosť a hlavne nadšenie pre samotné blogovanie, odovzdávať s radosťou čitateľkám informácie, vaše poznatky, zážitky. Môže to trvať aj pár rokov .

Máte zaručenú kozmetickú radu, ktorá sa osvedčí u každej čitateľky?

No tak tých mám hneď niekoľko.  Asi najdôležitejšie je sa pravidelne odličovať, a najmä správne! Najprv olejový prípravok, potom umývací gél bez SLS a nakoniec exfoliačné tonikum. Bez toho nemá cenu „patlať“ sa drahými sérami. A prípravok s retinolom na noc je must have pre každú, ktorá chce mať hladkú pleť bez vrások:). Nakoniec, o tomto píšem snáď v každom druhom článku, takže čitateľky si to môžu pozrieť.

 

Na vašom blogu môžeme vidieť rôzne outfity, do ktorých vkladáte veľkú dávku nápaditosti a elegancie. Aký štýl v móde vás najviac vystihuje?

No ja sa práve nerada ohraničujem určitými štýlmi. Nosím, na čo mám náladu, niekedy veľmi ležérne oblečenie, niekedy viac elegantné, inokedy celá v čiernom, alebo naopak so vzorovanými kúskami. Ale všeobecne, keď si kupujem niečo nové, dívam sa skôr na kvalitu spracovania a kúsok sa musí ľahko kombinovať.

Nemám čas stáť hodiny pred skriňou, takže outfity mám celkom jednoduché a ozvláštňujem ich doplnkami.

Bez čoho sa ako správna fashionblogerka nezaobídete?

Určite bez zrkadlovky (dobrého foťáku), trpezlivého partnera, ktorý ma fotí, neupršaného počasia a potom samozrejme bez oblečenia, ktoré mám v šatníku, a ktoré určite nemusí byť stále nové. Snažím sa veľa recyklovať a fotím sa často v jednom kúsku niekoľkokrát, len ho veľa obmieňam v rôznych kombináciách.
foto: mamou-stylove.cz


K blogovaniu ste pridali vlastný youtube kanál. Písanie je však predsa len anonymnejšie a pokojnejšie než natáčanie videí. Je náročné vyjsť takto s kožou na trh?

To máte celkom pravdu. Ja ako introvert som s tým bojovala viac ako rok, než som sa dokázala  trochu viac uvoľniť:). Nie je to jednoduché (aspoň nie pri mojej povahe), ale keď to prekonáte, tak ten pocit hrdosti, že ste vlastne prekonali samé seba, stojí za to a nič sa mu nevyrovná.

Vediete úspešný blog, máte množstvo pravidelných čitateliek. Čím sa vám podarilo odlíšiť vo veľkej konkurencii na blogerskom trhu?

Asi tým, že nepíšem len o veciach pre mamy a deti. Mám celkom široké spektrum tém, ktorým sa na blogu venujem. Takže každá žena si tam, myslím, príde na svoje. Aj tá, čo zatiaľ nemá deti. Mňa to aj baví, keď píšem o všetkom, čo ma zaujíma a nechcem sa obmedzovať len na jedno zameranie.

Blog je vlastne môj život v kocke. A snažím sa byť úprimná a pravdivá, to čitateľky ocenia najviac.

 

Ste mamičkou dvoch malých slečien. Ako zvládate skĺbenie práce a rodinného života?

Poviem vám, je to úlet:). Ale ja mám takýto život rada, od malička som zvyknutá sa o seba starať a byť v záprahu. Preto mi tak nejak len „starostlivosť o deti“ nestačila. Základom je plánovanie, a to skoro do minúty. A tiež mi veľmi pomáha môj partner, ktorý má flexibilnú prácu, takže keď nutne potrebujem dievčatá postrážiť, väčšinou mi vyjde v ústrety. 

Máte nejaký tip, ako pekne a zároveň prakticky obliekať našich najmenších?

To vás asi sklamem. Zistila som, že obliekať moje baby „pekne“ nemá veľkú cenu. Pretože ešte skôr, ako vyjdeme z domu, už na sebe majú fľak z nejakého jedla, alebo sa hneď pred domom hodia do najbližšej hliny. A nechcem im kvôli oblečeniu brániť v pohybe a jašení niekde na ihrisku.

Takže ich parádim, len keď ideme na nejakú akciu, na návštevu a podobne. Inak ich obliekam skôr prakticky- džínsy, legíny, na to napríklad sukničku, ak na nej trvajú, a mikinu. A bundička väčšinou musí byť nepremokavá a dobre umývateľná.

Na vašom blogu sa venujete najmä starostlivosti o krásu. Na čo by podľa vás mamičky na materskej nemali zabúdať aj popri výchove detí, aby zostali pekné a štýlové?

Myslíte, čo odovzdať deťom, aby sa o seba v dospelosti starali? Najdôležitejší je vzor. Keď sa my mamy o seba budeme starať a pekne sa obliekať, tak to po nás naše deti zdedia.

 

Alica sa blogovaniu venuje aktívne niekoľko rokov. Na jej blogu Mámou stylově nájdete množstvo tipov na nákup kozmetiky, kombinovanie outfitov, cestovanie s deťmi či nápady do domácnosti. K písaniu pridala aj natáčanie youtube videí. Medzi diváčkami je obľúbený pravidelný mesačný príspevok Obľúbenci mesiaca či jej skvele spracované dovolenkové vlogy. V roku 2017 sa dostala medzi top desiatku českých lifestyle blogeriek. 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Rebríček 2019: Mamy oznámkovali najlepšie pôrodnice
20.07.2019   0
Na portáli www.sprievodca-porodnicami.sk hodnotilo slovenské pôrodnice od vlaňajšieho augusta do konca mája tohto roku 2 839 matiek.
Sprievodca pôrodnicami 2019
18.07.2019   0
V pôrodniciach chýbajú obyčajné sprchy a toalety
17.07.2019   0
Poznámka mamy, že netiekla v pôrodnici teplá voda, je jedna z čerešničiek.
babetko
Čo o deťoch prezrádza spôsob hry?
22.07.2019   0
Hra tvorí najvýznamnejšiu súčasť rozvoja dieťaťa. Umožňuje mu učiť sa, skúšať, objavovať, ale aj oddychovať či opakovať. Dieťa, ktoré sa môže dosýta a nerušene hrať, nechýbajú mu podnety a najmä v prvých rokoch nápomocná ruka rodiča, je šťastné dieťa. Práve prostredníctvom hry sa najrýchlejšie prejaví potenciál, vlohy a záujmy, ktoré môžete v rannom veku podchytiť a objaviť budúce povolenie alebo milovaný koníček.
Bonding náš každodenný
17.07.2019   0
Ako vyzerá podpora bondingu v našich pôrodniciach? Prečo sú medzi jednotlivými nemocnicami rozdiely v jeho podpore? Dá sa dieťatko priložiť mamičke hneď po narodení aj v prípade cisárskeho rezu?
Čo potrebujeme, aby sme zdolali koliku?
16.07.2019   0
Pravidelná bolesť nafúknutého bruška postihuje asi 25 percent novorodencov od 3. až 6. týždňa života do 3. až 4. mesiaca.
detské choroby
Magnetická rezonancia pre deti inak
05.07.2019   0
Deti sa často návštevy lekárov obávajú. Ako spríjemniť tento zážitok vymysleli v USA, keď z obyčajných prístrojov spravili dobrodružstvo.
Majú piť deti bylinkové čaje?
01.07.2019   0
V lekárňach nájdete na výber veľa čajov, určených pre deti od 4., 6., 8. ...mesiaca. Pre mňa je vždy otázkou, kde a ako boli byliny pestované. Vyhýbajte sa granulovaným čajom, hoci sa tvária ako bylinkové.
Deti a klimatizácia. 7 x AKO bezpečne
26.06.2019   0
Je bezpečné používať klimatizáciu pri malom bábätku? Odborníci tvrdia, že áno, ako dodržíte niekoľko opatrení. Niektorí lekári súhlasia s názorom, že je bezpečnejšie používať klimatizáciu aj u novorodenca, než ho ponechať v horúcom, vlhkom prostredí, bez prúdenia vzduchu.
zvery
Chcem vlastného koňa. Koľko stojí kôň?
15.07.2019   11
Je to až také nedostupné? Koľko stojí kôň? Kde bude bývať? Čo potrebuje?
Canisterapia - inšpirácia ako pracovať so psom
06.07.2019   0
Rozhovor so Zuzanou Blažekovou, majiteľkou bernského salašníckeho psa - canisterapeuta, o tom ako sa dostali ku Canisterapii a ako pomáhajú druhým. Inšpirácia ako zamestnať psa a prospievať nielen v rodine ale i v spoločnosti.
Kŕmenie psa surovou stravou - BARFovanie
18.06.2019   7
BARFovanie je kŕmenie surovým mäsom, kosťami a surovou zeleninou. No neznamená to, že každý deň hodím psovi kilo surového krvavého mäsa. Tak ako vlky, aj pes potrebuje byliny, korienky, či zeleninu, aby doplnil pre svoj organizmus potrebné látky.