KariéraBiznis po deťoch

Ako rozbehnúť podnikanie na sociálnych sieťach počas materskej dovolenky

 pr   21.09.2022   0

Materská dovolenka nemusí znamenať kariérnu pauzu a nízky príjem. Mnohé mamičky si už po prvých týždňoch vedia popri starostlivosti o dieťa nájsť dosť voľného času pre seba. Vtedy začínajú uvažovať napríklad nad vlastným podnikaním. Často ale narážajú na viaceré prekážky, ako nedostatok skúseností s budovaním značky či marketingom. Ste v podobnej situácii? Poradíme vám, ako si rozbehnúť úspešné podnikanie z domu.

foto: unsplash

 

Začnite od základov

Možno ste dostali skvelý podnikateľský nápad a už vidíte, ako zarábate peniaze iba tým, že sa venujete svojej záľube. Zároveň ste doma a môžete sa venovať svojmu dieťaťu. Je to pekná predstava, ktorá mnohé mamičky motivuje k rozbehnutiu podnikania. Vôbec pritom nie je nereálna, pokiaľ sa neunáhlite pri základoch.

K úspešnému podnikaniu však potrebujete plán, od ktorého sa viete odraziť. V prvom rade si musíte odpovedať na otázku: „Ako chcem podnikať?“ Čím detailnejšiu odpoveď si pripravíte, tým lepšie. Zamerajte sa na čo najviac detailov, ako napríklad:

  • Podnikateľská činnosť – pečenie zákuskov, šitie oblečenia, strihanie psov…
  • Právna forma podnikania – najčastejšie živnosť. Ideálna voľba pre jednotlivca, založíte ju aj online.
  • Podnikateľský plán – aké typy výrobkov/služieb budete poskytovať? Za akú cenu? Koľko času vám zaberie výroba? Aké nástroje budete potrebovať?

Zistite si, do akej miery bude o vaše výrobky záujem. Stačí, ak si to vyskúšate „na nečisto“. Pár kusov vášho produktu/vašej služby ponúknite na predaj cez sociálne siete a inzertné servery.

Na základe týchto informácií budete vedieť, akú vstupnú investíciu môžete očakávať a či sa vám podnikanie podľa vašich predstáv skutočne oplatí.

Prečo je dôležitý digitálny marketing?

Predstavme si, že už máte živnostenské oprávnenie a podnikateľský plán. Ďalším krokom k úspešnému podnikaniu popri materskej bude získanie zákazníkov. Tu vstupuje do hry marketing. Vy sa však doma staráte o dieťa, takže roznášanie letákov nebude ideálnym riešením. Našťastie, žijeme v dobe internetu, sociálnych sietí a digitálneho marketingu.

Online marketing vám umožní osloviť veľké množstvo ľudí bez toho, aby ste museli vyjsť z obývačky. Jedným z najsilnejších nástrojov digitálneho marketingu sú sociálne siete. Profily na Instagrame, Facebooku či TikToku, na ktoré budete pravidelne pridávať obsah s vašimi výrobkami, prilákajú pozornosť nových, ale aj stálych zákazníkov.

TIP:

Komunikácia so zákazníkmi by mala byť na prvom mieste. Odpovedaním na súkromné správy zákazníkom ukážete, že vám na nich skutočne záleží.


 

Vzdelanie vás posunie k úspechu

Digitálny marketing zahŕňa množstvo metód, ktoré vám pomôžu v oblastiach, ako:

  • komunikácia so zákazníkmi,
  • tvorba e-shopu,
  • efektívne využívanie sociálnych sietí,
  • grafický dizajn,
  • správanie spotrebiteľov,
  • analýza dát z prehliadačov.

Keď tieto vedomosti budete mať, nastavenie marketingovej stratégie, vytvorenie stránky a spustenie reklamnej kampane pre vás nebude problém. Otázkou však zostáva, kde všetky informácie získať? Knihy a články na internete poskytujú bohaté zdroje. Avšak nájsť v nich funkčné a odskúšané metódy nie je vôbec jednoduché.

Polročný kurz digitálneho marketingu

V polročnom kurze od Digitálnej Univerzity získate vedomosti z kľúčových oblastí v zozname vyššie. Do kurzu sa každoročne prihlasuje veľa mamičiek, ktoré sú na materskej alebo pred návratom do práce. V priebehu 6 mesiacov získate informácie a zručnosti potrebné k rozbehnutiu podnikania – z hľadiska teórie aj praxe.
Ide o kombináciu prednášok, práce na vlastnom projekte a konzultácií s mentormi, ktorá vám poskytne komplexné vedomosti z oblasti digitálneho marketingu. Počas štúdia vám 32 odborníkov na online marketing odovzdá svoje poznatky.

V úvode absolvujete 16 celodenných prednášok a vedomosti z nich využijete pri práci na domácich úlohách. V ďalšej časti spolu s mentorom aplikujete teóriu do praxe. Popri práci na úlohách z reálneho projektu s ním budete môcť konzultovať akékoľvek nejasnosti. Nakoniec vás čaká záverečná skúška vo forme online testu. Po zvládnutí skúšky získate uznávaný certifikát, ktorý vám pomôže pri ďalšom rozvoji vašej kariéry.

zdroj: unsplash.com

Tip:

Pýtajte si od zákazníkov spätnú väzbu vo forme recenzií a vyplnenia dotazníkov. Vďaka tomu budete môcť poskytovať kvalitnejšie služby, čo pomôže k ich spokojnosti, opätovnému návratu a k osloveniu nových zákazníkov.


Digitálna Univerzita ponúka viac

Ak budete mať záujem o prehĺbenie získaných vedomostí, nemusíte skončiť pri polročnom kurze. Digitálna Univerzita ponúka možnosť získať svetovo uznávaný MBA titul. V tomto prípade trvá výučba dva semestre a je ukončená obhajobou záverečnej práce. Po úspešnej obhajobe dostanete plnohodnotný diplom od Varšavskej Univerzity Manažmentu.

Registrujte sa na polročný kurz

Pokiaľ si chcete rozbehnúť podnikanie popri materskej, digitálnemu marketingu sa nevyhnete. Vzdelanie v tejto oblasti síce dokážete čiastočne získať z kníh a článkov, ale štruktúrovaný kurz s prednáškami od uznávaných odborníkov vám určite odovzdá viac. Preto neváhajte a do 30.9.2022 sa zaregistrujte na kurz, ktorý začína 1. októbra 2022.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 2.7 z 5. Celkom 6 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Z rodičovskej dovolenky znova na materskú (čo vybaviť)
27.09.2022   10
Musím niekomu oznámiť, že som znova tehotná? Ako je to s materským, keď idem druhýkrát na materskú dovolenku? Musím ukončiť rodičovský príspevok na staršie dieťa alebo môžem súčasne poberať obidve dávky, materské, aj rodičovský príspevok?
Prečo ženy utekajú rodiť za hranice?
23.09.2022   0
Záujem o pôrody mimo Slovenska rastie. Prečo sa ženy rozhodujú "utiecť" rodiť do zahraničia?
Bola som sebecká, lebo som sa rozhodla donosiť choré dieťa
20.09.2022   1
Som naivná, nezodpovedná, ale hlavne sebecká, lebo svoje dieťa vedome odsudzujem na život, ktorý nikdy nebude plnohodnotný.
babetko
Aktivity na rozvoj hrubej motoriky
27.09.2022   0
Deťom treba vysokú mieru pohybových aktivít. A treba ich aj správne motivovať. Čím častejšie dieťa dané aktivity robí, tým viac sa v nich zdokonaľuje. To sa týka aj hrubej motoriky.
Deti, ktorým rodičia čítali pred nástupom do škôlky, napredujú viac ako ich rovesníci
22.09.2022   0
Rozdiel v slovnej zásobe u týchto detí je v miliónoch slov, doslova priepastný!
detské choroby
Choroba rúk – nôh - úst. Počuli ste o nej?
27.09.2022   2
Prenáša sa napr. kvapôčkovou infekciou pri smrkaní či kýchaní, môže sa tiež šíriť nakazenou stolicou, a to najmä u malých detí, ktorým sa často menia plienky.
Aké choroby môžete u detí očakávať na jeseň?
18.09.2022   0
Nemyslime teraz na chvíľu len na pandémiu alebo COVID. Toto sa opakuje aj tak rok čo rok.
Synechia vulvy – zrastanie rodidiel u malých dievčat
16.09.2022   0
Synechia vulvae je stav, pri ktorom normálne vyvinuté rodidlá malých dievčatiek viacmenej zrastú. Dá sa mu predísť ľahko - dostatočnou hygienou.
auto
Bezpečnostný pás pre tehotné
23.09.2022   0
Tehotné ženy sú v dnešnej dobe pomerne aktívne, často sa presúvajú za prácou, či zábavou autom. Klasický bezpečnostný pás v aute s postupujúcim tehotenstvom môže byť nepohodlný a v istej fáze tehotenstva už aj nebezpečný.
Keby si mohla Mária Montessori vybrať, určite by jazdila na Megane E-TECH Electric
22.09.2022   0
Elektrický Megane je výchovné auto, z ktorého plynie morálne ponaučenie.
Zle šoféruješ? Môžu za to rodičia
11.09.2022   0
Nie je žiadnym tajomstvom, že deti vo všetkom kopírujú svojich rodičov a inak to nie je ani v prípade ich motoristických návykov.