ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
nedeľa 19.11.2017 | meniny má Alžbeta  
Hand MadeHand Made

Maľovanie na tvár glitrovými farbami

 DaVinci, Janja Großmann   19.02.2009   5

Predslov

Deti zbožňujú maľovanie na tvár, pomocou ktorého sa môžu na chvíľku zmeniť na šaša, motýľa, mačičku alebo princeznú. Tvár si môžete pomaľovať nielen počas fašiangov, ale maľovaním možno spestriť aj narodeninový večierok, Deň detí alebo smutné, upršané popoludnia. V našej publikácii nájdu nápady podľa svojho vkusu dievčatá i chlapci. U chlapcov bude populárny upír, piráti alebo terminátor, kým dievčatá si vyberú skôr mačičku, princeznú alebo motýľa. Obrázky krok za krokom opisujú postup, aby sa zvolený vzor podaril všetkým. V obchodnej sieti si môžete vybrať z rozličných kozmetických farieb na tvár. Dbajte na to, aby ste pracovali len s kvalitnými, dermatologicky testovanými výrobkami.

Dobrú zábavu pri maľovaní na tvár vám praje autorka.

Materiály, pomôcky a základné zručnosti

 • kozmetická hubka,
 • štetec č. 2, 4, 6,
 • vlhká kozmetická utierka, vatové tyčinky na čistenie uší (na čistenie a opravu prípadných chýb),
 • hubka na riad (na utieranie štetca a navlhčenie kozmetickej hubky),
 • čistá teplá voda,
 • zrkadlo,
 • hydratačný krém na suchú pokožku.

Farby na tvár a glitrové farby (farby s trblietkami)

V obchodnej sieti môžeme kúpiť farby na tvár na vodnej báze, ktoré sú dermatologicky testované a vhodné aj pre alergikov. Po uschnutí sa farby možno dotýkať. Prípadný pot necháme uschnúť. Slzy a dažďové kvapky utrieme kozmetickou utierkou. Farba na tvár sa dá ľahko odstrániť vlažnou mydlovou vodou. Ak sa však farba dostane na šaty alebo iný textil, látku ešte pred vložením do práčky predperieme mydlom na pranie. Farby na tvár kúpime jednotlivo v tégliku alebo na palete a môžeme ich navzájom miešať. Po maľovaní na tvár necháme farby uschnúť. Trblietky (glitre) možno kúpiť v rôznych farbách, bez kúskov skla a kovových častíc. Preto sa dajú nanášať na celú tvár, teda aj na oči a ústa. Pracujeme s vlhkým štetcom. Trblietky (glitre) nanesené v jednej línii pritlačíme rúčkou štetca (prejdeme po nej). Púder s trblietkami (glitrami) nanášame kozmetickou hubkou.

Trblietky (glitre) možno kúpiť samostatne v podobe prášku (tak ich môžeme primiešať do farby), ale aj v podobe gélu v tube (takto sa dajú nanášať priamo na pokožku).

Hubka a štetec

Na nanášanie podkladu je najvodnejšia kozmetická hubka s jemnými alebo strednými pórmi. Štetiny guľatého umeleckého štetca z kuny (č. 4 a 6) sú v strede dlhšie, a preto sa s ním ľahko maľujú línie. S plochým štetcom TORAY č. 10 (plochý vejárovitý štetec) sa vynikajúco maľujú kvety a veľké plochy. Na menšie vzory môžeme použiť bežný kozmetický štetec.

Nanášanie podkladu kozmetickou hubkou

Na farbu kvapneme pár kvapiek vody a rozotrieme ju hubkou. Hubku uchopíme medzi ukazovák a palec, ale nepritlačíme na pokožku. Ak je farba príliš vlhká, vlhkosť odsajeme hubkou na riad a opäť naberieme farbu. Na každú farbu použijeme novú hubku. Po skončení maľovania ich vyperieme v mydlovej vode.

Práca so štetcom

Pri líniách, ktoré robíme jedným ťahom, pridáme do farby veľa vody a štetec v nej pootáčame zo všetkých strán. Potom ho zbavíme prebytočnej farby a vody. Nájdeme si oporu pre ruku, aby sme mohli maľovať v zodpovedajúcom uhle. Druhou rukou si pridržiavame model, aby sa počas maľovania nepohol. Pri každej zmene farby štetec dôkladne opláchneme a utrieme papierovou utierkou.

Šašovia

Nápady a zručnosti

 1. Najprv nacvičujeme na vlastnej ruke, aby nám maľovanie išlo lepšie.
 2. Technika maľovania kvapiek: malé kvapky a lupene kvetov maľujeme plochým štetcom. Štetec držíme kolmo na pokožku a ťaháme smerom von tak, aby sa štetiny ohli.
 3. Veľké kvapky maľujeme plochým štetcom č. 10. Pri maľovaní uchopíme štetiny štetca palcom a ukazovákom, aby sme dostali špic kvapky.
 4. Na kreslenie bodiek používame opačnú stranu štetca (rúčku). Čím viac pritlačíme, tým bude bodka väčšia.
 5. Na kontúry a kľukaté línie si naberieme na štetec dostatočné množstvo farby, aby sme líniu nemuseli prerušiť. Na konci línie štetec postupne dvíhame, aby boli línie tenšie.
 6. Pri maľovaní hviezdy si predstavíme roznoženého človiečika s rozpaženými rukami. Body spojíme v takomto poradí: hlava, pravá noha, ľavá ruka, pravá ruka a pravá noha.

Kvetinová víla

Materiál

Farba na tvár:

 • modrá,
 • tyrkysová,
 • biela,
 • ružová,
 • tmavomodrá,
 • strieborná,
 • glitrová (mix farieb).

Postup

 1. Hubkou nanesieme na tvár od stredu čela pozdĺž oka po bradu modrú farbu. Na druhej strane namaľujeme podľa obrázka modrou farbou iba napravo od oka fľak. Pozdĺž nanesenej línie vytieňujeme tyrkysovou farbou. Podklad ozdobíme aj striebornou farbou.
 2. Štetcom namaľujeme listy, kľukaté línie a bodky.
 3. Okolo jednej bielej bodky namaľujeme ružovou farbou lupienky v tvare kvapky (pozri s. 5). Obrysy listov a niektoré línie obkreslíme tmavomodrou farbou. Pery, lupienky kvetov a listy ozdobíme glitrovou farbou (mixom farieb).

Nápad

Ak nezoženieme požadovanú farbu, odtieň si môžeme namiešať aj sami.

Pripravené v spolupráci s partnermi:

Potrebné materiály a knihy z edície „Z dielne DaVINCI“ si môžete zakúpiť v obchodoch DaVINCI – (Aupark Shopping Park, Einsteinova ul., Polus City Center, Vajnorská ul., Avion Shopping Center, Ivánska cesta, Bratislava) www.davinci.sk.

Knihy z edície „Z dielne DaVINCI“ si môžete zakúpiť aj v kníhkupectvách Panta Rhei v Bratislave, v Trnave, v Martine, v Nových Zámkoch, v Žiline, v Košiciach, v Šamoríne, v Senci, v Trenčíne a vo Veľkom Mederi, objednať na e-mailovej adrese: pantarhei(at)pantarhei.sk.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.4 z 5. Celkom 7 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Komentáre k článku
saranka napísané 16.04.2013 10:00

kravina mate tu aj obrazky Redface Mr. Green Mr. Green

Tamara napísané 18.06.2012 10:51

pozrite fotky na www.liviart.sk

 

celkom dobré inšpirácie pre tých, ktorí maľujú na tvár

lulu napísané 04.03.2012 17:39

Váš komentár Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins jake Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins mozno sa naucim malovat Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins smile zwinker zwinker smile

samko napísané 27.02.2010 19:39

Váš komentár Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins

zwinker zwinker zwinker zwinker zwinker zwinker zwinker zwinker zwinker zwinker zwinker zwinker zwinker zwinker

<(")

lubica placha napísané 20.06.2009 14:06

Váš komentár Dobrý den chcela by som sa informovat o malovaní na tvar, nakolko mám záujem o takuto činnosť. mam 17 rokov a študujem na umeleckej škole. Bola by som veľmi rada keby ste mi mohli dať nejake rady alebo nejaky kontakt ohľadom malby na tvar. Dakujem.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Aké sú riziká pitia alkoholu v tehotenstve?
18.11.2017   0
Kým u niektorej budúcej mamičky sa pitie alkoholu na bábätku vôbec neprejaví, u ďalšej mamičky môžu už aj dva poháre vína či piva zanechať trvalé poškodenia.
Čo doniesť mamine do pôrodnice?
15.11.2017   6
Prvé dni po pôrode každá mamina prežíva inak, môže byť pre ňu už cesta k návštevám vyčerpávajúca. Naopak, sú maminy, ktoré sa vyslovene nudia, alebo je im smutno. Najjednoduchšie je priamo sa spýtať, či prijímajú návštevy. Čo na návštevu do pôrodnice môžete spokojne priniesť?
5 faktov o (ne)plodnosti
14.11.2017   0
Problémy s otehotnením alebo úspešným dokončením tehotenstva má 1 z 8 párov a nejde zďaleka iba o problém ženy. Na neplodnosť si pripravujeme telo desať, pätnásť rokov dopredu.
babetko
Dieťa/práca: je moje rozhodnutie správne?
18.11.2017   0
Zamestnávateľ vám bude klásť otázku, kedy sa opäť vrátite do zamestnania. Poprípade, čo ak ste sama podnikateľka a Vaša firma Vás aj naďalej bude potrebovať.
Na Slovensku sa narodí predčasne každé desiate dieťatko
16.11.2017   0
Za posledných 15 rokov vzrástol počet predčasne narodených detí na Slovensku o takmer tretinu.
Rečičky
15.11.2017   1
Ak ani vaše detičky veľmi neobľubujú ovocie, či zeleninu, nechajte sa inšpirovať mojimi básničkami. Možno si k sebe nájdu cestu práve popri "rečičkách". Nám sa to podarilo.
detské choroby
7 signálov, že vaše dieťa môže byť depresívne
17.11.2017   0
Depresia je seriózne ochorenie. Nemusí sa jednať vždy o hlbokú depresiu, ale je dobré, ak sa s dieťaťom pracuje. Podľa stupňa závažnosti je možné ho zvládnuť aj len s pomocou psychoterapie.
Môže byť kašeľ pre vaše dieťa nebezpečný?
16.11.2017   0
Kašeľ je nevyhnutnou súčasťou detstva. Nie je možné mu zabrániť a ani by ste mu za každú cenu zabraňovať nemali. Kašeľ je v skutočnosti zdravý...
Deň slaných veterníkov. Európsky deň cystickej fibrózy je 21.11.
12.11.2017   0
Budeme vyrábať veterné vrtuľky, pretože bojujeme o každý jeden kvalitný nádych a výdych našich detí. Pretože cystická fibróza je závažné genetické ochorenie.
zvery
Vnútorné pazity u psov a mačiek
17.11.2017   0
Prevencia proti parazitom je veľmi dôležitá tak pre zdravie Vášho zvieratka ako aj Vaše vlastné. Parazity vedia infikovať rovnako bytové zvieratá i žijúce prevažne vo vonkajšom prostredí, a to v ktoromkoľvek ročnom období.
Agapornis, začíname s chovom.
15.11.2017   3
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.
Ako vybrať šteňa
11.11.2017   0
Športovo založení ľudia by si mali vybrať aktívne plemeno. Ak dávate prednosť domácej pohode, treba si zaobstarať kľudného psíka, inak by sa mohlo stať, že v dôsledku nevybitej energie a temperamentu by mohol v domácnosti napáchať škody.