ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
streda 22.11.2017 | meniny má Cecília  
Hand MadeHand Made

Ako si vyrobiť bábku - (2) Kašírovanie hlavy

 Viki Gavaldová   22.02.2010   0

1.

Ak sme už spokojní s výrazom tváre, pripravíme si materiál na kašírovanie.

3 – 4 listy novinového papiera obtrháme pri okrajoch a potrháme na kusy – asi 15 x 15 cm. Nesmie to byť papier z farebných, lesklých časopisov. Najlepší je z dennej tlače.

Nepoužívame nožnice, iba trháme. V mieste trhu vzniká potrebný strapatý okraj, nožnice vytvárajú ostrú hranu.  Natrhané kusy papiera namočíme do teplej vody najmenej na 24 hodín. 

2.

Hlavu napichneme na paličku (vareška, ceruzka, štrikovacia ihlica). Takto sa nám bude s hlavou lepšie manipulovať a okašírovanú hlavu odložíme sušiť do prázdnej vázy.

Opatrne vyberieme z vody jeden kus papiera a natrháme ho na pruhy široké asi 1 cm. Novinový papier sa dá trhať iba jedným smerom – podľa smeru valcovania. Vyskúšame, ktorým smerom to ide.

Prúžky papiera si natrháme na menšie časti a rozložíme na starý uterák, alebo kus hrubšej látky.

Tvrdým štetcom natierame hlavu disperzným lepidlom po menších častiach a prilepujeme kúsky papiera. Každý kúsok pretrieme lepidlom aj po vrchnej strane a vyhladíme. Takto musíme pokryť papierom celú hlavu.

3.

Kúsky papiera prenášame na štetci, neberieme ich do rúk, pretože by sme mali prsty od lepu a papier by ostával na prstoch.

Papier prikladáme tak, aby sa nevytváral vrásky alebo prázdne medzery. Radšej ho prekládáme cez seba, pretože pri sušení sa papier zmenší. Po chvíli sa vraciame so štetcom na hotové plochy, rozpracujeme – rozbuničíme okraje a vyhladíme spoje medzi jednotlivými kúskami. Vytvorili sme jednoliaty povrch, ktorý necháme úplne vyschnúť.

4.

Celý postup zopakujeme a vytvoríme druhú vrstvu. Ak chceme dosiahnuť ešte odolnejší povrch, dáme aj tretiu vrstvu. Pri štvrtej vrstve sa už strácajú črty, ktoré sme dali do polystyrénu.

  

5.

Odstrihneme 85 cm rybárskeho silonu 0,38 – 0,40 mm hrubého.

Do hlavy zatočíme dva šróby – 5 cm dlhé, tesne nad uši, nedotiahneme ich úplne. Na silon navlečieme očko so závitom a konce silonu priviažeme na hlavičky šróbov.

Zvyšný silon odstrihneme, šróby dotiahneme a zamaskujeme ich kašírovaním.

Takto sme si pripravili zavesenie bábky na vahadlo.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Koľko je ideálne pribrať v tehotenstve?
22.11.2017   0
Prírastok na váhe viac ako 20 kilogramov, môže nepriaznivo vplývať na zdravotný stav tehotnej ženy a spôsobiť zdravotné problémy, ako napríklad tehotenskú cukrovku, zvýšený krvný tlak a iné problémy.
Aké sú riziká pitia alkoholu v tehotenstve?
18.11.2017   0
Kým u niektorej budúcej mamičky sa pitie alkoholu na bábätku vôbec neprejaví, u ďalšej mamičky môžu už aj dva poháre vína či piva zanechať trvalé poškodenia.
Čo doniesť mamine do pôrodnice?
15.11.2017   6
Prvé dni po pôrode každá mamina prežíva inak, môže byť pre ňu už cesta k návštevám vyčerpávajúca. Naopak, sú maminy, ktoré sa vyslovene nudia, alebo je im smutno. Najjednoduchšie je priamo sa spýtať, či prijímajú návštevy. Čo na návštevu do pôrodnice môžete spokojne priniesť?
babetko
Malým deťom treba spievať
22.11.2017   0
V dávnych dobách, kedy boli ľudia ohrozovaní predátormi a kedy hrozilo, že plač dieťaťa by mohol nejakého predátora prilákať, mama začala spievať, aby dieťa upokojila.
Pediater radí: Je správne pomáhať dieťatku učiť sa chodiť?
21.11.2017   0
Začína vaše dieťatko chodiť a premýšľate, či je vhodné mupri tom pomáhať? Pozrite sa, čo radí rodičom uznávaná pediatrička MUDr. Elena Prokopová.
Ako dieťa naučiť, aby reagovalo na „nesmieš“
20.11.2017   0
Je síce ešte malé, no už vám rozumie, prečo to nemôže. Bez kriku, karhania a buchnutia po prstoch alebo po zadočku.
detské choroby
Astma
21.11.2017   3
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
LIPIKAR SOS STAROSTLIVOSŤ AP+ - aby atopikov nesvrbela koža
20.11.2017   0
Okamžite uľaví od pocitu svrbenia. Znižuje počet vzplanutí ekzému. Vyživuje a pomáha znovu obnoviť ochrannú bariéru pokožky. Aplikácia nahrádza reflex „poškrabania sa“ a vďaka tomu sa znižuje zhoršovanie ekzému rozškrabaním. Navyše nie je potrebné dotýkať sa pokožky rukami.
7 signálov, že vaše dieťa môže byť depresívne
17.11.2017   0
Depresia je seriózne ochorenie. Nemusí sa jednať vždy o hlbokú depresiu, ale je dobré, ak sa s dieťaťom pracuje. Podľa stupňa závažnosti je možné ho zvládnuť aj len s pomocou psychoterapie.
zvery
Vnútorné pazity u psov a mačiek
17.11.2017   0
Prevencia proti parazitom je veľmi dôležitá tak pre zdravie Vášho zvieratka ako aj Vaše vlastné. Parazity vedia infikovať rovnako bytové zvieratá i žijúce prevažne vo vonkajšom prostredí, a to v ktoromkoľvek ročnom období.
Agapornis, začíname s chovom.
15.11.2017   4
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.
Ako vybrať šteňa
11.11.2017   0
Športovo založení ľudia by si mali vybrať aktívne plemeno. Ak dávate prednosť domácej pohode, treba si zaobstarať kľudného psíka, inak by sa mohlo stať, že v dôsledku nevybitej energie a temperamentu by mohol v domácnosti napáchať škody.