DomaEko

Aktivita, ktorá vaše deti naučí vážiť si prírodu

 redakcia   05.09.2019   0

V spolupráci so značkou SodaStream sme na našej webovej stránke zorganizovali súťaž o tri prístroje na výrobu vlastnej perlivej vody. Do súťaže sa zapojili desiatky z vás, ktorí ste prispeli k tomu, aby malo Slovensko čistejšiu prírodu.

Vašou úlohou bolo vyzbierať počas prechádzky či turistiky odpad, na ktorý natrafíte.

Spoločnými silami ste tak pomohli skrášliť okolie. Ratolesti sa od rodičov zároveň naučili, že k prírode sa treba správať s rešpektom a odpad do nej nepatrí. Svoju dobročinnú aktivitu ste mali zdokumentovať fotografiami a poslať k nám do Rodinka.sk, vďaka čomu sme vás zaradili do žrebovania o prístroje SodaStream.

 

Buďme pre deti vzorom

Čo sa za mladi naučíš, v starobe akoby si našiel. Nie je tajomstvom, že deti opakujú veci po vzore rodičov a blízkych. Aj výhercovia súťaže SodaStream sú pre svojich potomkov tým správnym vzorom, keď počas turistiky v prírode zbierajú odpad.

Robert spolu s deťmi skrášlil prírodu vo Veľkej Fatre a Evka pomáha prírode pravidelne: „Spoločne sa nám zbiera lepšie. Často chodíme na prechádzky do lesa a aj keď niekedy odnesieme len zopár fliaš, na ďalšej prechádzke vidíme, že už ich je menej a menej,“ teší sa naša čitateľka. 

 

Ani tretej výherkyni nie je pohľad na plastový odpad v prírode ľahostajný. K fotografii, na ktorej leží plastová fľaša medzi lúčnymi kvetmi, trefne poznamenala:

„Poľná tráva, márna sláva. Nerozumiem tomu porekadlu. Ale pohľad na plastovú fľašu v krásnych poľných kvetoch vo mne vyvoláva iné pocity.“

 

Aké sú výhody prístrojov SodaStream?

S prístrojmi SodaStream si vyrobíte perlivý nápoj na počkanie. Zbytočne pri tom netvoríte odpad a nemusíte so sebou ťahať ťažké balenia PET fliaš z obchodu. Vodu si jednoducho napustíte do fľaše a stlačením jedného tlačidla ju premeníte na bublinkové osvieženie.

Sýtený nápoj si môžete vziať všade so sebou vo fľaške, v ktorej ste ho pripravili. Tá vám vydrží niekoľko rokov, vďaka čomu ušetríte prírodu od približne 2 500 PET fliaš.

Odpad sa netvorí ani pri výmene náplne.

Ak sa bombička s plynom CO2 minie, jednoducho ju vymeníte v širokej maloobchodnej sieti viac ako 650 autorizovaných predajcov v SR, ktorí sú vždy nablízku. So SodaStream šetríte aj peniaze, keďže liter vlastnej domácej perlivej vody vychádza na deväť až 13 centov; záleží od intenzity perlivosti, ktorú si sami nastavíte. Zároveň máte istotu, že doma pripravená perlivá voda je vždy čerstvá, pretože neleží dlhé mesiace v skladoch v PET fľašiach.

Viac užitočných informácií nájdete na www.sodastream.sk.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Lepšie tehotenstvo s hudbou (a čo počúvať)
01.03.2021   0
Ako môže počúvanie hudby prospieť nenarodeným deťom a ich matkám, a ktorá hudba sa najlepšie hodí počas tehotenstva.
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
babetko
Ako uvariť prvú mrkvu (1)
01.03.2021   0
Najjednoduchší postup na svete na uvarenie prvého zeleninového príkrmu. S krásnymi fotografiami od Jany Babjak Veselskej.
Súťaž: Čo sa dá robiť cez jarné prázdniny v lockdowne?
01.03.2021   0
Súťažte o 20 eurovú poukážku na nákup v dm.
Bio matky len zbytočne "príliš riešia". Alebo ?
28.02.2021   0
Sú bio potraviny skutočne len módny trend, výstrelok, úchylka, manier bohatých ľudí ? A máme sa pozerať na výživu detí inak?
detské choroby
7 tipov pri suchom dráždivom kašli
01.03.2021   0
Čo používate na suchý dráždivý kašeľ? Čo funguje? Ponúkam pozbierané nápady, ak sa v tomto počasí niečo podobné u vás doma objaví.
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   0
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.