DomaEko

Aktivita, ktorá vaše deti naučí vážiť si prírodu

 redakcia   05.09.2019   0

V spolupráci so značkou SodaStream sme na našej webovej stránke zorganizovali súťaž o tri prístroje na výrobu vlastnej perlivej vody. Do súťaže sa zapojili desiatky z vás, ktorí ste prispeli k tomu, aby malo Slovensko čistejšiu prírodu.

Vašou úlohou bolo vyzbierať počas prechádzky či turistiky odpad, na ktorý natrafíte.

Spoločnými silami ste tak pomohli skrášliť okolie. Ratolesti sa od rodičov zároveň naučili, že k prírode sa treba správať s rešpektom a odpad do nej nepatrí. Svoju dobročinnú aktivitu ste mali zdokumentovať fotografiami a poslať k nám do Rodinka.sk, vďaka čomu sme vás zaradili do žrebovania o prístroje SodaStream.

 

Buďme pre deti vzorom

Čo sa za mladi naučíš, v starobe akoby si našiel. Nie je tajomstvom, že deti opakujú veci po vzore rodičov a blízkych. Aj výhercovia súťaže SodaStream sú pre svojich potomkov tým správnym vzorom, keď počas turistiky v prírode zbierajú odpad.

Robert spolu s deťmi skrášlil prírodu vo Veľkej Fatre a Evka pomáha prírode pravidelne: „Spoločne sa nám zbiera lepšie. Často chodíme na prechádzky do lesa a aj keď niekedy odnesieme len zopár fliaš, na ďalšej prechádzke vidíme, že už ich je menej a menej,“ teší sa naša čitateľka. 

 

Ani tretej výherkyni nie je pohľad na plastový odpad v prírode ľahostajný. K fotografii, na ktorej leží plastová fľaša medzi lúčnymi kvetmi, trefne poznamenala:

„Poľná tráva, márna sláva. Nerozumiem tomu porekadlu. Ale pohľad na plastovú fľašu v krásnych poľných kvetoch vo mne vyvoláva iné pocity.“

 

Aké sú výhody prístrojov SodaStream?

S prístrojmi SodaStream si vyrobíte perlivý nápoj na počkanie. Zbytočne pri tom netvoríte odpad a nemusíte so sebou ťahať ťažké balenia PET fliaš z obchodu. Vodu si jednoducho napustíte do fľaše a stlačením jedného tlačidla ju premeníte na bublinkové osvieženie.

Sýtený nápoj si môžete vziať všade so sebou vo fľaške, v ktorej ste ho pripravili. Tá vám vydrží niekoľko rokov, vďaka čomu ušetríte prírodu od približne 2 500 PET fliaš.

Odpad sa netvorí ani pri výmene náplne.

Ak sa bombička s plynom CO2 minie, jednoducho ju vymeníte v širokej maloobchodnej sieti viac ako 650 autorizovaných predajcov v SR, ktorí sú vždy nablízku. So SodaStream šetríte aj peniaze, keďže liter vlastnej domácej perlivej vody vychádza na deväť až 13 centov; záleží od intenzity perlivosti, ktorú si sami nastavíte. Zároveň máte istotu, že doma pripravená perlivá voda je vždy čerstvá, pretože neleží dlhé mesiace v skladoch v PET fľašiach.

Viac užitočných informácií nájdete na www.sodastream.sk.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...