DomaDoma

Vyberáme posteľ do študentskej izby: Aké sú možnosti?

 pr   04.11.2022   0

Ani ste sa nenazdali a vaše dieťa vyrástlo z bábätka na školáka? V tom prípade potrebuje funkčnú detskú izbu s pohodlnou posteľou na odpočinok. Vyberte ju s nami.

pexels

 

Základom kvalitného spánku je posteľ

Spánok je pre človeka mimoriadne dôležitý. Regeneruje telo i myseľ, ovplyvňuje zdravie a výkonnosť. Základom kvalitného spánku je nepochybne posteľ. Jej výber by ste preto nemali podceňovať.

Platí to aj pri výbere postele pre študenta. Mala by byť dostatočne kvalitná a pohodlná pre dokonalý oddych študenta. Neodmysliteľnou súčasťou postele je aj rošt, matrac a periny. Aj tie ovplyvňujú kvalitu spánku. Uplatnite si Vidaxl zľavový kupón a vyberte si matrac pre ten najlepší spánok.

pexels

 

Aké sú možnosti výberu postele pre študentov?

Ako prvé zohľadnite priestorové možnosti a osobné preferencie žiaka. Vyberáte posteľ len na obdobie počas štúdia? Alebo chcete, aby mu posteľ slúžila aj o niekoľko rokov neskôr? Podľa odpovedí na tieto otázky sa rozhodnite medzi jednolôžkovou a dvojlôžkovou posteľou.

Štandardná jednolôžková posteľ

s rozmermi 80 x 200 cm ušetrí priestor v menšej detskej izbe. Zároveň ale poskytne kvalitný oddych.

Väčšou alternatívou je jednolôžková posteľ

s veľkosťou 120 x 200 cm. Tá je ideálna pre študenta, ktorý sa rád prevaľuje a chce väčšiu posteľ. Zlatou strednou cestou je posteľ s veľkosťou 140 x 200 cm. Túto menšiu dvojposteľ obľubujú nielen študenti, ale aj mladé dvojice

 

Obľúbené typy študentských postelí:

Posteľ so vstavaným stolíkom a úložným priestorom

Adaptácia na školský režim je obzvlášť náročná pre prvákov a žiakov prvého stupňa. S tým súvisí aj zmena detskej izby na študentskú. Tento prechod môže byť jemnejší, ak žiakovi zaobstaráte posteľ so vstavaným stolíkom a úložným priestorom. Vznikne dostatok úložného miesta na odloženie niekoľkých cenných hračiek. Ale predovšetkým na pomôcky k štúdiu.


Hľadáte veľký výber postelí za skvelé ceny? Využite Black Friday Mobelix a nájdite dokonalú posteľ do študentskej izby.

pexels

 

Posteľ s bočným čelom

Čo poviete na posteľ s jedným bočným čelom alebo len s čalúneným rohom? Ide o moderný typ postelí, ktorý vyzerá výborne. Okrem toho má na nej študent „kútik“ len pre seba, napríklad na čítanie.

Posteľ s kovovým rámom

Nadčasový vzhľad a moderné prevedenie definujú posteľ z kovu. Vyhľadávajú ju najmä študenti obľubujúci minimalizmus. Dôvodom je aj ich vyhotovenie v klasických odtieňoch, ako je biela, čierna a sivá.

pexels

Posteľ a pohovka v 1

Medzi mimoriadne obľúbený typ postelí študentov patrí rozkladacia pohovka. Cez deň slúži ako pohodlná sedačka na učenie a trávenie voľného času. Večer je z nej zase priestranná posteľ. Ide o praktické 2 v 1 riešenie.

pexels

 

Posteľ na mieru

Je študentská izba naozaj veľmi malá a premýšľate nad každým centimetrom? Alebo je naopak veľká a chcete tento priestor využiť?

Riešením v oboch prípadoch je študentská posteľ na mieru. Prinesie maximálny úžitok vzhľadom na priestor izby a želaný komfort. Jej jedinou nevýhodou je vyššia investícia spojená aj s ďalšími výdavkami, napríklad matrac na mieru.

pexels

 

Výber študentskej postele by ste určite mali robiť spoločne s vaším študentom. Posteľ by sa mu mala páčiť a byť pre neho dostatočne pohodlná na to, aby si v nej dokonale oddýchol a pripravil sa tak na ďalší školský deň.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Svet zdravia Nemocnica Topoľčany, a.s.
23.01.2023   1
Počas príjmu na pôrod, prvej doby pôrodnej, pôrodu, ošetrenia novorodenca a 2 hodiny po pôrode umožňujeme účasť otca dieťaťa, resp. blízkej osoby pri pôrode
Tehotenstvo ako riziko
21.01.2023   0
Za najčastejšie rizikové faktory na základe praxe považujem nízky vek matky, (menej ako 19 rokov), vysoký vek ( viac ako 38 rokov), zlozvyky a užívanie návykových látok ako nikotín, alkohol, drogy či lieky.“
Poslíčkovia, falošné kontrakcie pred pôrodom. Ako sa prejavujú?
16.01.2023   0
Ako rozoznám, či mi už začína pôrod? Čo sú vlastne kontrakcie a čo poslíčky? Ako si uľaviť pri poslíčkoch? Čo sa meria pri kontrakcii? Ako sa menia kontrakcie počas pôrodu?
babetko
Prečo francúzske deti jedia všetko, spia celú noc a sú trpezlivé?
24.01.2023   1
Vo Francúzsku neexistuje „detská strava,“ Francúzi dávajú jesť deťom viac menej to, čo jedia sami. Nemôžu jesť, kedy si zachcú.
Ako budú vyzerať moje prsia, keď dodojčím?
19.01.2023   0
Nedávno sa ma pýtali, aký mám názor na to, že v UK matky nechcú dojčiť, aby si vraj nepokazili prsia. A či naozaj dojčenie zlikviduje prsia a stanú sa z nich kokršpanielie uši?
Podprsenka na dojčenie: kedy ju kúpiť a akú vybrať?
16.01.2023   0
V čom by mala byť „dojčiaca“ podprsenka iná, špeciálna? Ako a kedy ju vyberať, keď sa náš horný objem v tehotenstve zväčšuje? Nestačí fitnes športová podprsenka?
detské choroby
Očkovací kalendár 2023
26.01.2023   0
Od 1. januára 2023 platí nový očkovací kalendár pre povinné očkovanie detí a dospelých.
Zápal stredného ucha – Otitis media acuta
21.01.2023   6
Zápal stredného ucha, príznaky, príčiny, liečba. Pod zápalom stredného ucha všeobecne rozumieme akútne ochorenie spôsobované väčšinou baktériami, zriedkavejšie vírusmi, ktoré sa najčastejšie objavuje v dojčenskom a detskom veku.
Pri akých ochoreniach je účinná Vojtova metóda?
16.01.2023   0
Hoci je Vojtova metóda prevažne spájaná s deťmi, úspešne sa aplikuje u všetkých vekových kategórií, od novorodencov až po seniorov.
auto
100% elektrická DACIA SPRING: Úplne nový motor aj výbava
18.01.2023   0
S uvedením na trh na jar 2021, Spring sprístupnil elektrickú mobilitu širokej verejnosti.
Autosedačka alebo podsedák? Pozrite si videotest
29.10.2022   0
Zvažujete, či svojmu dietku kúpite podsedák? Aké výhody a naopak nevýhody ponúka tento typ autosedačiek? Od akého veku sa môže používať? Je dostatočne bezpečný? Pokúsime sa na tieto otázky odpovedať.