ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
DomaDoma

Útulná detská izba pre dievčatá aj chlapcov

 pr   21.02.2017   3

Detská izbička by mala byť využívaná deťmi na 100 %. Ak v nej naše deti nerady trávia čas, je niečo zle. Možno ich izbička nie je dostatočne útulná či zábavná.

Či už kvôli strašidlu pod posteľou alebo iným nedostatkom, pre vás máme 5 krokov vedúcich k útulnejšej detskej izbe.

foto: detsky-nabytok.eu

 

1. Nebojte sa farieb - farebný nábytok do detskej izby patrí

Ponuré farby na deti pôsobia stiesneným až depresívnym dojmom. Dieťa, pre ktoré nie je jeho izba atraktívna v nej nebude chcieť tráviť čas.

Zabudnite na moderné odtiene šedých farieb, ktoré sa viac hodia do študentských izieb. V detskej izbičke to musí žiariť! Nebojte sa vymaľovať izbu výraznými farbami, ku ktorým môžete zaobstarať nábytok v univerzálnych farbách (napr. v bielej).

Ak nie sú výrazné steny nič pre vás, siahnite po farebnom nábytku.

Farebné zostavy nábytku sú vhodné do detských izieb pre dievčatá aj do detských izieb pre chlapcov.

foto: detsky-nabytok.eu

 

2. Ušetrite miesto, kde sa dá

Predovšetkým menšie deti potrebujú mať v izbe dostatok miesta na hranie. Šikovným riešením je nábytok, ktorý šetrí miesto. Priestor na spánok, prácu aj zábavu ponúka tzv. multifunkčná posteľ. Ide často o zvýšené lôžko, ktorého súčasťou je bielizník, skrinka, písací stôl, poličky a schodíky. Všetko je umiestnené na jednom mieste a zostávajúci priestor v detskej izbe môže slúžiť na hry a zábavu.

foto: detsky-nabytok.eu

 

3. Dovoľte deťom pozvať si kamarátov

Izbička vášho dieťaťa stúpne na cene vo chvíli, keď mu dovolíte pozvať si tam kamarátov. V tom prípade je dobré mať v zálohe posteľ s prístelkou, ktorú využijete v prípade nečakaného prespanie kamarátov vášho dieťaťa.

4. Spestrite izbičku zábavnými prvkami

Dieťa trávi vo svojej izbe prevažnú časť dňa, preto by v izbičke mala byť okrem praktickej časti, tiež časť zábavná. Potešte svoju ratolesť napríklad mäkkým sedacím vakom v tvare pandy či opice. Detskú izbu môžete zútulniť tiež hracím kobercom, ktorý dieťatko zabaví a zároveň zahreje.

foto: detsky-nabytok.eu

 

5. Spolupracujte s deťmi pri výbere doplnkov a dekorácií

Doprajme svojim deťom radosť z výberu doplnkov do ich kráľovstva. Rovnako ako si dospelí radi vyberajú dekorácie do obývacej izby či spálne, tak by si aj deti chceli rozhodnúť o niektorých drobnostiach. Ak im dovolíme podieľať sa na vybaveniu izbičiek, budú sa do nej radi vracať a tráviť tam viac času.

Inšpirujte sa detskými izbovými zostavami a nábytkom na Detsky-nabytok.eu.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
Komentáre k článku
Martina12 napísané 09.08.2017 21:20

Tieot izbicky su velmi pekne- aktualna tema pre nas momentalne smile ja by som asi uvitala viac neutralne farby nabytku a napriklad pohrat sa iba s farbou doplnkov

Wera1 napísané 22.08.2017 21:31

ak môžen poradiť, my sme pre nášich chlapcov zariadili takto sconto.sk/produkty/detsky-program-santana.html. Sú tam teda dvaja, jeden starší druhý mladší, takže nei je to čisto "bábatkovská" izba, aj do budúcna sa im bude hodiť si myslímsmile

Martina12 napísané 24.08.2017 20:29

dakujem za super tip!Ta je fakt pekna smile styl celkom sedi tomu mojmu- no vidim ze to budem musiet ist preskumat cez vikend big green

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Bábätko v 11. týždni tehotenstva
17.01.2018   0
Dieťatko váži cca 15 gramov a má veľkosť asi ako váš prst na ruke. Takmer polovicu tela tvorí hlavička.
Dve deti po sebe, na aké príspevky a dávky mám nárok?
16.01.2018   9
Na aké dávky mám nárok, keď sa mi narodí druhé dieťa? Aké dávky môžem poberať súčasne, keď mám dve malé deti do 3 rokov? Môžem poberať materské aj rodičovský príspevok? Môžem poberať dva rodičovské príspevky?
Čo je to cervikálne skóre?
15.01.2018   0
Dnes sa pozrieme na malú tabulečku v tehotenskej knižke s nápisom Cervikálne skóre. Čo to teda je cervikálne skóre? Najskôr si vysvetlime pojem cervix.
babetko
Ako umiestniť detskú postieľku
17.01.2018   0
Je rozhodnutím každého rodiča, ako si zariadi spánok s dieťatkom. Čo sa však týka samotného umiestnenie detskej postieľky, dávame na zváženie a zamyslenie niekoľko skutočností, ktoré môžu dieťatko ovplyvňovať.
Tipy na finger food – jedlá pre bábätká „do prstov“
16.01.2018   0
Ak má vaše bábätko 8.-9. mesiacov, môžete mu okrem klasickej kašičky ponúknuť aj niečo do rúčky, tzv. finger food.
Hry pre malé deti
15.01.2018   0
Dnes vám ponúkame niekoľko tipov na hry s úplne malými deťmi, cca od 1 roka, ktoré sa môžete hrať doma len sami dvaja alebo s väčšími detičkami vonku na ihrisku.
detské choroby
Otestujte sa: Čo viete o zdraví vášho dieťaťa
16.01.2018   0
R rozpoznali by ste vážne ochorenie? Skúste sa otestovať.
Osýpky - Morbilli
15.01.2018   0
Osýpky majú vysokú schopnosť nákazy a vyskytujú sa väčšinou ako detské ochorenie so zanechaním celoživotnej imunity, odolnosti voči tomuto ochoreniu.
Príznaky cukrovky u detí
10.01.2018   0
Cukrovka (diabtes mellitus) nie je len ochorenie dospelých, či starých ľudí. Na Slovensku ročne pribudne asi 120 detských diabetikov.
zvery
Klietka pre morča
18.01.2018   0
Správna klietka pre morča má rozmery aspoň 75 cm x 35 cm x 45 cm. Podstatná je plastová základňa aby si morča nezranilo nožičku, vyššie plastové okraje dna aspoň 5 cm, na ktoré sa nadstavuje drôtovaná časť.
Čo treba vedieť o potkanoch chovaných doma
16.01.2018   0
Chov potkanov zažíva v poslednej dobe boom. Potkany sú inteligentné, vycvičiteľné a vyžadujú relatívne jednoduchú starostlivosť. Potkanov môžeme naučiť všeličo. Napríklad preskakovať, otáčať sa dokola, postaviť sa a dokonca aj podať ruku na povel.
V nesprávnej klietke sa môže škrečok zraniť
15.01.2018   3
Aká by mala byť klietka pre škrečka? Treba dať pozor na to aké zvieratko do nej chceme dať, respektíve aký druh a koľko, či rado behá, šplhá alebo si radšej robí pelech a podobne. U džungárskych napríklad zväčša platí, že ak ich máme dvoch nepotrebujú až taký priestor ako keď je iba jeden. Pozrime sa na to aká by mala byť správna klietka/nádoba pre 1 – 2 škrečkov...